تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 3 از 9 اولاول 1234567 ... آخرآخر
نمايش نتايج 21 به 30 از 88

نام تاپيک: بحث و تبادل نظر در باره ی فرهنگ فعالیت در فضای مجازی

0101010101 Armin.Computer's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2013
    محل سكونت
    دنیای تکنولوژی

پيش فرض

با سلام خدمت تمامی دوستان و کاربران انجمن

نظر شخصی من:
    از نظر من زدن دکمه تشکر در هر صورت به خود شخص مربوط میشه
    حالا می خواد هرچی باشه
    تشکر برای هر فرد می تونه باعث انگیزه بشه
    چرا؟
    به این دلیل که کاربری که اینجا داره فعالیت می کنه و پست های مفیدی می زنه
    اگر از اون کاربر تشکر بشه شاید بتونه انگیزه بیشتری در فرد ایجاد کنه
    مورد های دیگه هم دیدم
    مثلا کاربری سوالی می پرسه و یک کاربر دیگه می یاد جواب میده و کاربری که جواب داده بنا به دلایلی جواب رو اشتباه میده و یا پاسخ مناسب رو ارسال نمی کنه
    ولی می بینیم که کاربر اول که سوال پرسیده با لحن شکایت که چرا سوال من رو نخوندی و یا درست متوجه نشدی به کاربر دوم پاسخ میده
    که این هم خوب نیست
    و نکته دیگه اینکه
    ما باید همیشه این نکته رو در نظر داشته باشیم که اگر کاربری به سوال ما پاسخ داد باید برای اون کاربر بسیار بسیار ارزش قائل باشیم
    به این دلیل که اون کاربر وقت گذاشته پست ما رو خونده و بعد فکر کرده و سپس با صفحه کلید تایپ کرده و مهمتر از همه وقت خودش رو برای ما گذاشته
    پس شاید اینجا هم میشه گفت حداقل کاری که ما می تونیم انجام بدیم زدن دکمه تشکر هست
    این ها فقط نظرشخصی بود
    موفق باشید

2. 11 کاربر از Armin.Computer بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

l i T e R a t U r E Ahmad's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2005
    محل سكونت
    The Green Mile

پيش فرض عنوان یک پیغام خصوصی

سلام

خواستم فقط یه نکته درباره‌ی پ.خ. یا همون پیغام خصوصی بنویسم:

سعی که نه حتما حتما دقت کنیم وقتی پیغامی خصوصی برای کاربری می‌فرستیم
    عنوان پیغام خصوصی کاملا مشخص‌کننده‌ی چیزی باشه که قراره در متن پیغام خصوصی بنویسیم.
    این کار هم در ابتدا کاربر رو متوجه می‌کنه که در متن چه خواهد بود
    و مهم‌تر از همه در مراجعه‌‌های بعدی و پیدا کردن اون پیغام خصوصی برای امری خاص، به راحتی میشه پیدا کرد.

الان احتمالا دوستانی که اینگونه با عنوانهایی کلی یا تنها با کاراکتر برام پ.خ. فرستاده‌اند، دارند اینجوری نگام میکنن

این هم منم +

مرسی

حـــــرفـه ای V E S T A's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

عجیب ترین و اشتباه ترین انواع تشکر از پست ها :

تشکر از پست کسی به خاطر اینکه دوست یا همشهری ماست بدون اینکه محتوای پست رو بخونیم.

تشکر از پست کسی به خاطر اینکه عقاید ، طرز فکر، کیش و مسلک نزدیک و مشابه به ما داره بدون اینکه محتوای پست رو بخونیم.

تشکر از پست کسی به خاطر اینکه از دکمه تشکر استفاده بهینه کنیم!

تشکر از پست کسی به خاطر برقراری ارتباط دوستی با ارسال کننده پست.

تشکر از پست کسی به خاطر تشکر و قدردانی از شجاعت و لوتی گری ارسال کننده پست در هنگام ارسال پست حاوی فحش و بدو بیراه و توهین به کاربران!

تشکر از پست کسی به خاطر تشکر و قدردانی از شجاعت و اخر مرام بودن کسی هنگام کل کل و توهین به مدیریت وسط تاپیک های عمومی!

تشکر از پست کسی به خاطر داشتن سمت مدیریتی ارسال کننده پست.

تشکر از پست خودمون با مولتی یوزرهای خودمون!

تشکر از پست دوستمون برای اینکه هوای اون رو داشته باشیم با وجود اینکه از موارد بی انظباطیش در پستها و برخورد با یوزرها اطلاع داریم.

تشکر از پست کسی به خاطر اینکه با طرف بحث اون مخالف هستیم بدون خواندن محتوای پست ارسال کننده.

تشکر از پست کسی چون از آواتار ارسال کننده خوشمون میاد.

تشکر از پست کسی چون کسی ازش تشکر نکرده.

تشکر از پست کسی برای اینکه ثابت کنیم ما هم به این تاپیک سری زدیم ! بدون خواندن محتوای پست ها.

5. 15 کاربر از V E S T A بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Super VIP Mehran's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2005
    محل سكونت
    -• برنابلا

پيش فرض

سلام

پیرو اشاره هایی که در پست های قبل هر چند مختصر راجع به باند وگروه در انجمن شد:
    من یه توضیح راجع به رفیق بازی و باند و گروه تو P30World بدم. به نظر من جزء بدیهی ترین خصوصات هر جامعه (چه مجازی و چه حقیقی)
    این هست که کسانی که یه سری علاقه و سلیقه و تخصص و حس و حال مشترک دارن، با هم دیگه تعامل و رابطه ای بیشتر از سایر افراد
    داشته باشن. / این از قـدیم هم بوده، 9 سال پیش که هنوز پی سی vB نبود و با سیستم قبلی کار میکرد (یعنی رسما زمانی که پی سی
    سیاه، سفید بود و از اول انجمن آخر انجمن معلوم بود :دی) مد بود که افراد تو امضاشون اسم دوستانشون رو بنویسن مثلا مینوشتن باحالا
    فلانی و فلانی و... / قبلا هم اکیپ و گروه های دوستی وجود داشت اما بعد تخریبی به خودش نمیگرفت به هیچ عنوان، حتی برعکس این
    گروه ها باعث رونق انجمن میشدن چیزی که به نظر من میتونه باعث رونق دوباره ی فروم بشه اکیپ خوبی بویم در تیم موسیقی همه هم
    دیگه رو درکت میکردیم و حس و حالمون به هم نزدیک بود من میدونستم اگر آهنگی رو میلاد، سیپده یا بچه های دیگه معرفی میکنن حتما
    منم ازش خوشم میاد و برعکس، این گروه ها رو تقریبا در همه ی انجمنها داشتیم در گرافیک که یکی طراحی ش رو در انجمن قرار میداد و
    بقیه راجع بهش نظر میدادن، در انجمن فیلم که رسما اکیپ بودن و خارج از انجمن قرار ملاقات داشتن و سینما میرفتن و.. همین طور ورزش
    و سایر بخشها / البته در مواردی این "گروه های دوستی" به "باند های خرابکارانه" تبدیل شدن برای انجمن مشکل ایجاد کردن به عنوان یک
    نمونه ی فعالیت تخریبی این گروه های دوستی، میشه از انجمن ادبیات سابق نام برد.. / خلاصه اینکه به نظر من میشه با احیای مجدد این
    گروه ها و مدیریت درست اونها تغییر قابل توجهی در انجمن بوجود آورد. :)

با تشکر مهران...

7. 10 کاربر از Mehran بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Oct 2013
    محل سكونت
    Eblis 2011

پيش فرض

الان شده
    تخریب ادیان دیگران
    تخریب مردان
    تخریب زنان
    تخریب چپی ها
    تخریب راستی ها
    تخریب میانه ها
    تخریب ...

اشتراک تمامی موارد بالا
    کلمه " تخریب " .... !

9. 5 کاربر از M £ H D I بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Mar 2014
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

امیدوارم روزیی بشه که دیگه بین کاربرای معمولی و مدیران و ... تفاوتی گذاشته نشه.(مخصوصا تو تشکر کردن)
    من یک بار اومدم یک تاپیکی رو ایجاد کردم و با اینکه در ایجادش شوق زیادی داشتم بدون حتی 1 تشکر و 1 نظر نگرفت و به عضویت تاپیک های زیرخاکی دراومد.ولی یکی از مدیرای انجمن میاد تاپیکی شاید با بار محتوایی پایین تر ایجاد میکنه و یک عالمه تشکر پاش میخوره.بهر حال نظر شخصی شون بوده و شاید هم با تاپیک من حال نکرده بودن.ولی مطمئن بودم اگر همون مدیر تاپیکی که من زده بودم رو با اسم خودش ایجاد میکرد بیشتر از مال من بهش توجه میشد.بقول دوست عزیزمون VESTA که از نظر من این عامل میتونه باعث ناراحتی ها و دلخوری هایی بین مدیران و کاربران معمولی بشه:
    تشکر از پست کسی به خاطر داشتن سمت مدیریتی ارسال کننده پست.

11. 10 کاربر از Soroush HD بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای Sara's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2008
    محل سكونت
    Sea

پيش فرض

امیدوارم روزیی بشه که دیگه بین کاربرای معمولی و مدیران و ... تفاوتی گذاشته نشه.(مخصوصا تو تشکر کردن)
    من یک بار اومدم یک تاپیکی رو ایجاد کردم و با اینکه در ایجادش شوق زیادی داشتم بدون حتی 1 تشکر و 1 نظر نگرفت و به عضویت تاپیک های زیرخاکی دراومد.ولی یکی از مدیرای انجمن میاد تاپیکی شاید با بار محتوایی پایین تر ایجاد میکنه و یک عالمه تشکر پاش میخوره.بهر حال نظر شخصی شون بوده و شاید هم با تاپیک من حال نکرده بودن.ولی مطمئن بودم اگر همون مدیر تاپیکی که من زده بودم رو با اسم خودش ایجاد میکرد بیشتر از مال من بهش توجه میشد.بقول دوست عزیزمون VESTA که از نظر من این عامل میتونه باعث ناراحتی ها و دلخوری هایی بین مدیران و کاربران معمولی بشه:
    از نظر منطقی حرف شما درسته اما در مناسبات اجتماعی عامل روابط هم نقش داره ( مدت زمان - شباهت ها - نسبت ها - پیشینه قبلی و ... ) نمی تونیم این موارد رو نادیده بگیریم. من هم تجربه ای مثل شما داشتم پس می تونم بر اساس مثالی که خود شما زدید پیش برم. در نهایت جریانی که شما گفتید حس دلخوری برای شما ایجاد شده. ما ناخودآگاه با افرادی متفاوتی هم در زندگی اجتماعی و هم در زندگی مجازی در ارتباط هستیم. از نظر من بیشتر از اینکه انرژی بذاریم که دیگران رو اصلاح کنیم بد نیست در مورد اینطور مواردی همه جنیه ها رو در نظر بگیریم و این کار دلخوری خودمون رو خیلی کمتر می کنه و این می تونه نتیجه ای درست از فضایی نادرست باشه. بیایید از یک جنیه دیگه ببینیم مدیر یا ناظر یا ... ( کسانی که سمت دارند) یک سابقه قبلی هم دارند که به توجه به مطالب جدید اونها کمک شایانی میشه. همه اونها هم این دوره رو گذروندند. صحبت من به طور کلی هست. مثلا شما به عنوان کارمند جدید وارد شرکت می شید. ایده ها و طرح های بهتری حتی نسبت به مدیر ارشدتون دارید. اما ایده های اون بیشتر مورد توجه قرار می گیره. آیا شما باید فوراً نتیجه بگیرید قدر شما رو نمی دونند و قطع همکاری کنید؟ از نظر و تجربه من اگه بخواید این کار رو انجام بدید در هر محیط کاری - تحصیلی - دوستانه - مجازی و ... دووم نمیارید. شما به ارزش های خودتون آگاه هستید پس باید هنر اثبات اون به بقیه رو هم داشته باشید و این دو در کنار هم نتیجه زیبایی داره و این امر به جز با تلاش مستمر محقق نمیشه. اما حالتی داریم که مدت طولانی در محیطی فعالیت می کنید و اون محیط به قدری مسموم هست که ادامه برای شما سودی نداره اونجا هست که کنار می کشید.
    من در این مورد فقط نخواستم ایده آل گرا نگاه کنم وگرنه بله در دنیای ایده آل باید اینطور باشه اما ما در این دنیا زندگی نمی کنیم و باید هنر زندگی کردن در این دنیای واقعی رو بلد باشیم و یاد بگیریم. مدیران و حتی سوپر مدیر ها هم یک روز کاربر معمولی بودند و این موضوع رو نه شما باید فراموش کنید نه اونها. اما به شخصه از نگاه یک کاربر معمولی برای تلاشی که داشتند احترام و ارزش فائلم.
    باید به دیگران فرصت شناخت داد. همونطور که خودمون برای شناخت و اعتماد و تحسین افراد به خودمون فرصت می دیم.

13. 9 کاربر از Sara بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

WorkHard / P!ayHard pcforlife's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2009
    محل سكونت
    S t r e t f o r d   E n d

پيش فرض

فکر کنم این صحبت هایی که میخوام بهشون اشاره کنم، دوستان دیگه هم با املا هایی مشابه یا متفاوت گفتند.
    .
    به هر حال :
    اهمیت دکمه like یا تشکر در فضای مجازی و همین p30world خودمون، از نظر من در بحث تائید پست یا قدردانی از کاربر
    خیلی زیاد نیست.
    شاید تصور خیلی از دوستان این باشه که معیار کاربر برتر و شخص شاخص بودن در فضای مجازی مقدار تشکر هست.
    یا در ورزش یا خیلی جاهای دیگه، شاید اینگونه برداشت بشه که هر کاربری تشکر بیشتری زیر پستش خورده باشه،
    داره حرف حسابی تری میزنه.
    به نظر من این موضوع الزاما همیشه صادق نیست.
    نمونه هاش مثل تشکر از پست های مدیریتی، مقدار تشکر بالا در انجمن ها و تاپیک های پر بازدید، قضیه باند بازی و...
    .
    .
    به شخصه وقتی میبینم زیر پستی از خودم چند تشکر خورده، حس خوشایندی که برام ایجاد میشه، اما این حس راجع به
    تائید شدن یا قدر دانی کاربران از پستم نیست.
    چون اگر من وقتی نظرم رو در پستی ارسال کنم، تائید یا تشویق کاربران به وسیله دکمه تشکر (تعداد کم یا زیادش)، خللی
    یه نظر یا دیدگاه من وارد نمیکنه.
    حس خوشایند ایجاد شده از دکمه تشکر به نظر من بیشتر حس دیده شدن و خوانده شدن مطلبم توسط سایر کاربران هست.
    در روابط و گفتگو های اجتماع هم وجود گوش شنوا خیلی اهمیت داره.
    .
    در شبکه های اجتماعی مثل فیس بوک، همین شکله و به نظرم لایک بیشتر حکم دیده شدن پست و کامنت حکم ارزش
    قائل شدن برای پست رو داره. همین موضوع راجع به نقل قول در پی سی هم صدق میکنه. خیلی مواقع وقتی فردی از
    پست ما در پی سی نقل قول کنه و راجع بهش صحبت کنه، ارزش بیشتری داشته بشه به همه ی تشکر های زیر پستمون.
    .
    +
    چیزی که من از صحبت های دوستمون [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] برداشت کردم راجع به تاپیکشون همین بود که شاید ایشون و خیلی
    از کاربران جدید انجمن توقع به جایی دارند که متوجه بشن آیا پست شون توسط دیگران دیده یا خوانده شده؟

15. 7 کاربر از pcforlife بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال فلسفه B.Russell's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2014

پيش فرض

من تو این فروم زیاد تجربه ندارم، ولی جایی دیگه که بودم یک تجربه خیلی بزرگی از این فضای مجازی به دست آوردم، حرفی که اکثر کاربرا ازش غافل میشن، اما ریشه اصلی خیلی از مشکلات ما تو فضای مجازی و حتی واقعی هست و اونم اینه:

هیچ کاربری یا مدیری را نه از ظرفیتش بالاتر ببرید، نه پایین تر نگهش دارید.
    پیدا کردن ظرفیت آدم ها در دنیای مجازی واقعا کار دشواریه. (هم ظرفیت خودتان و هم ظرفیت دیگران)

و این حرف نیچه خیلی اینجا تناسب داره :

از آدمها بت نسازید!!! این خیانت است... هم به خودتان . هم به خودشان!
    خدایی میشوند. که خدایی کردن نمیدانند. وشما در آخر میشوید. سر تا پا کافر خدای خود ساخته.
    Last edited by B.Russell; 26-04-2014 at 17:20.

17. 13 کاربر از B.Russell بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز kases's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008

پيش فرض

دلم میخواد یه روزی دکمه تشکر از انجمن پی سی ورلد حذف بشه اونوقت خیلی ها خودشونو نشون میدن ( دیگه پستی نمیزنن)

تشکر زدن در این انجمن باند بازیه انجمن های خارجی زیادی دیدم که دکمه تشکر ندارن و خیلی راحت کاربراش فعالیت میکنن فقط اطلاعات مفید به اشتراک میزارن و هیچ کسی هم طلبکار کسی دیگه ای نیست

اما تو این انجمن با تجربه ای که دارم کاربرا به چند دسته تقسیم میشن

1. کسانی تشکر میزنن که در عوضش زیر پستشون تشکر بزنی

2.کسانی که دقیقا نگاه میکنن ببینند زننده پست کیه ؟ اگر مدیر باشه که بدون خوندن پست تشکر میزنن حتی بارها مشاهده کردم مدیری در مورد موضوعی اطلاعات غلط داده باز هم زیر پستهاش کلی تشکر زدن

3. کاربرای گمنام معمولا چندان مورد توجه قرار نمیگیرن یا اصلا پستشون خونده نمیشه :بارها دیدم کاربر گمنامی اطلاعاتی به اشتراک گذاشته که من در مورد اطلاعات خودم بازنگری کردم پس تصور نشه اونا که صاحب عنوانی هستن اطلاعات چندانی دارن فقط معدود افرادی تو این انجمن دیدم که صاحب عنوان هستن و اطلاعات بسیار عالی هم دارن چندتا کاربر گمنام هم میشناسم اصلا دنیای مجازی رو به رسمیت نمیشناسن که بیان اطلاعاتشونو به اشتراک بزارن تصور میکنن چندتا بچه تو انجمن دارن اسپم میدن

4. بعضی ها دیدم تشکر میزنن بعدش میان تشکر حذف میکنن در این مورد هر چی فکر کردم به نتیجه ای نرسیدم (احتمالا خصومت شخصی باشه).........

5. بعضی ها همچین خودشونو بالاتر از دیگران میبینن که ادم یه لحضه فکر میکنه حالا مگه تو دنیای مجازی چه خبره ........

6. بعضی ها کلا هیچ اطلاعات به درد بخوری ندارن تو دنیای مجازی دست به دامان کپی پیست از سایت های دیگه میشن بدون ذکر منبع که دیگران فکر کنن اطلاعات بالایی دارن

7.بعضی ها هم تو دنیای مجازی به فکر پله درست کردن از بقیه کاربرا هستن تا به منفعت مورد نظرشون برسن و طوری رفتار میکنن مثل اینکه طلب کارن (در این مورد به نظر من باید خیلی دقت کرد هیچ وقت نباید فراموش کرد اینجا دنیای مجازیه ....)

و..........

امیدوارم یه روزی دکمه تشکر برداشته بشه
    Last edited by kases; 29-04-2014 at 03:26.

19. 8 کاربر از kases بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •