تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 3 از 5 اولاول 12345 آخرآخر
نمايش نتايج 21 به 30 از 47

نام تاپيک: تفاوت ساتا 2 و ساتا 3 در چیست؟

اگه نباشه جاش خالی می مونه arman665's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    ویلا

پيش فرض

سلام دوستان،

بر روی مین [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] هارد تا چه ظرفیتی میتونم داشته باشم ؟ الان یه 1 ترا و یک 500 گیگ دارم. میخوام 2 یا 3 ترا دیگه بگیرم ساپورت میکنه ؟ و آیا ساتا 3 هست مادر بورد ؟
    ممنون

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام دوستان،

بر روی مین [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] هارد تا چه ظرفیتی میتونم داشته باشم ؟ الان یه 1 ترا و یک 500 گیگ دارم. میخوام 2 یا 3 ترا دیگه بگیرم ساپورت میکنه ؟ و آیا ساتا 3 هست مادر بورد ؟
    ممنون
    سلام .
    مادربرد شما SATAII يا SATA 3Gb/s دارد ولي مشكلي در استفاده از هارد هاي SATAIII نيست .

3. 4 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Feb 2011

پيش فرض

سلام من لپ تاپم ace5750g i7 هست میخواستم ببنم می تونمرش یه هارد 2.5 اینچی ساتا 3 اس اس دی ببندم ساپورت میکنه تو مشصات لپ اپ ننوشه ستا چنده فقط نوشه 6 گیگا بیت بر ثانیه

5. این کاربر از abas1371 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام من لپ تاپم ace5750g i7 هست میخواستم ببنم می تونمرش یه هارد 2.5 اینچی ساتا 3 اس اس دی ببندم ساپورت میکنه تو مشصات لپ اپ ننوشه ستا چنده فقط نوشه 6 گیگا بیت بر ثانیه
    1. میتونید SSD Drive SATAIII هم نصب کنید .
    2. برای اینکه بدونید لپتاپ شما SATAII دارد یا SATAIII ، میتونید از نرم افزار AIDA64 Extreme Edition استفاده کنید. طبق عکس زیر از قسمت Chipset در پانل سمت چپ روی South Bridge کلیک کنید . Chipset لپتاپ بنده Intel HM55 هست که اگر به سایت اصلی مراجعه کنید ( [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ) فقط از SATAII پشتیبانی میکند.

7. 2 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Feb 2012

پيش فرض

سلام
    روی جعبه و دفترچه ی مادربورد مشخصاتش رو نوشته. یا میتونید برید توی سایت سازنده و مدل مادربوردتون رو سرچ کنید و مشخصاتش رو بخونید. یا مدل دقیق و برند مادربوردتون رو اینجا بگین واستون چک میکنم.

موفق باشید
    سلام
    میشه راهنمایی بفرمایید که مادربرد من هم ساتا3 را ساپورت میکنه یا نه؟ مدل abit AN78HD
    اگه ساپورت نمیکنه من میتونم هارد ساتا3 بخرم و استفاده کنم با همون سرعت ساتا2 یا نه؟

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام
    میشه راهنمایی بفرمایید که مادربرد من هم ساتا3 را ساپورت میکنه یا نه؟ مدل abit AN78HD
    اگه ساپورت نمیکنه من میتونم هارد ساتا3 بخرم و استفاده کنم با همون سرعت ساتا2 یا نه؟
    سلام .

مادربردتان SATAIII یا SATA 6Gb/s ندارد ولی مشکلی با استفاده از هارد دیسکهای SATAIII نخواهید داشت .

10. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jan 2012

پيش فرض

با سلام. مادربورد من FOXCONN G41MXE-K هست که یه هارد 250 گیگ IDE وسترن روش هست. میخوام یه هارد سریعتر روش نصب کنم بلکه سرعتش یه مقدار بالاتر بره.سیستمم همیشه روشنه و هارد اکسترنال دارم برای دیتاو .... میخواستم بدونم هارد اینترنال ساتا 2 بهتره یا اس اس دی ساتا 2 (ADATA SSD SP600 - 64GB). سرعتشون چقدر با هم اختلاف داره؟
    و اینکه میتونم یه رم 4 (1066) به 2 گیگ رم (1333) که روش هست اضافه کنم!؟ یا بهتره اونم 1333 باشه. با تشکر.
    Last edited by deejaydeejay; 08-10-2014 at 16:21.

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

با سلام. مادربورد من FOXCONN G41MXE-K هست که یه هارد 250 گیگ IDE وسترن روش هست. میخوام یه هارد سریعتر روش نصب کنم بلکه سرعتش یه مقدار بالاتر بره.سیستمم همیشه روشنه و هارد اکسترنال دارم برای دیتاو .... میخواستم بدونم هارد اینترنال ساتا 2 بهتره یا اس اس دی ساتا 2 (ADATA SSD SP600 - 64GB). سرعتشون چقدر با هم اختلاف داره؟
    و اینکه میتونم یه رم 4 (1066) به 2 گیگ رم (1333) که روش هست اضافه کنم!؟ یا بهتره اونم 1333 باشه. با تشکر.
    سلام .

مادربردتان فاقد SATAIII هست . سرعت Read مدلی که انتخاب کردید در حدود 540MB/s هست (تئوری و طبق گفته سایت ADATA) و از آنجایی که حداکثر پهنای باند SATAII در حدود 300MB/s هست از کارائی آن کاسته خواهد شد. با اینجال به خاطر Access Time پایین و نزدیک به صفر SSD درایوها سرعت خیلی بهتری در مقایسه با HDD مخصوصاً در بوت سیستم عامل و اجرای نرم افزارها خواهید داشت .

اگر توقع زیادی دارید میتونید SSD درایو بخرید در غیر اینصورت میتونید یک هارد دیسک جدید بخرید که سرعت بهتری در مقایسه با هارد دیسک فعلی IDE خواهد داشت.

.... میخواستم بدونم هارد اینترنال ساتا 2 بهتره
    گرچه اینترفیس اکثر هارد دیسکهای موجود در بازار SATAIII هستند ولی سرعت آنها در حدی هست که حتی SATAII هم کاملاً کفایت میکند .

در مورد سوال آخر میتونید اینکار را انجام بدید و مادربردتان هم تا 8 گیگ رم پشتیبانی میکند ولی اگر از رم با فرکانسهای متفاوت استفاده کنید ، سیستم با پایینترین فرکانس (یعنی 1066) کار خواهد کرد .

13. 2 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

سلام
    متاسفانه به خاطر نداشتن فعاليت در اين سايت امكان ارسال پيام خصوصي به شما را ندارم
    من بدجور دنبال رم 1066 هستم و هيچ كجا هم پيدا نميكنم
    شما اين رم رو داريد يا جايي پيدا كرديد؟
    اگر ممكنه به من پيام خصوصي بدهيد
    ايميلم هم اينه (ترجيحا ايميل)
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    ممنونم

(از مدير بخش معزرت ميخواهم كه مطلبي نوشتم كه ربطي به بخش نداره ولي از روي ناچاري بود)
    مرسي

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jan 2012

پيش فرض

با سلام،سوالی که پرسیدم فقط بخاطر این بود که روی جعبه مادر بردم این عدد نوشته شده بود و واقعیتش من نمیدونستم که این نوع رم انقد نایاب هستند. وگرنه متاسفانه نه خودم این نوع رم رو دارم و رمی که روسیستم خودم هست 1333 هست و نه اینکه سراغ دارم .

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •