تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 7 از 22 اولاول ... 3456789101117 ... آخرآخر
نمايش نتايج 61 به 70 از 214

نام تاپيک: ســوالات عمــومــی عکاسـی

پروفشنال ravi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2005

پيش فرض

جوابی چیزی

آخر فروم باز pooria-ir's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2009
    محل سكونت
    سگ دونی (تهران)

پيش فرض

دقیقا بفرمایید از فلش دوربین در چه موقع باید استفاده کرد؟
    بسته به دوربینتون،موقعیت عکاسیتون و خیلی نکات دیگه داره
    اگه 3 پایه دارین و دهنه دیافراگم دوربینتون به اندازه کافی واسه اون محیط باز میشه پیشنهاد میکنم که از فلش استفاده نکنین،چون معمولا فلش باعث تغییر رنگ واقعی اجسام در عکس میشه
    اگه نور محیط کافیه و 3 پایه ندارین سعی کنین به جای استفاده از فلش تا جای ممکن از لرزش دست خودتون جلوگیری کنین و به جاش عکسی با نور طبیعی بگیرین
    به طور کل من حداقل تو دوربین های غیر حرفه ای استفاده از فلش رو پیشنهاد نمیدم ،مگر در شرایط اضطرار مثلا :نبود 3 پایه،تاریکی مطلق یا نزدیک به مطلق و سوژه متحرک،تو این موارد مجبور هستین از فلش استفاده کنین
    یه مورد دیگه هم هست که فلش کاربرد داره،اونم موقعی که نور پشت سر سوژتون هست،مثلا موقع ظهر یا موقعی که یه منبع نور پشت یا بالای سوژه میفته،برای اینکه روی سوژه سایه های تند بوجود نیاد یا روی صورت افراد چروک بیش از حد نیفته میتونین از فلش استفاده کنین تا تاریکی و کنتراست رو خنثی کنه

سوال دیگه بود در خدمتم

3. 4 کاربر از pooria-ir بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال ravi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2005

پيش فرض

فرضا دوربین کنون sx 210 is و یا ixus 310 hs باشه و محیط هم هر جایی میتونه باشه

در این فرض چطور؟

پروفشنال Damian's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2008

پيش فرض

از فلش بیشتر در مواقعی استفاده میشود که سرعت شاتر پایین یا ایزوی بالا برای عکس از سوژه میسر نیست که البته دومی بیشتر روی کیفیت عکس تاثیر منفی دارد حتی در دوربین های حرفه ای.
    فلش بیشتر در سوژه های متحرک استفاده میشود تا سرعت شاتر بالا جبران شود البته در مسابقات ورزشی عکاسان اجازه استفاده از فلش را ندارند بنابراین در حالی که باید از سرعت شاتر بالا استفاده کنند نباید از فلش استفاده کنند که راه آن استفاده از ایزوهای بالاتر است.
    در هنگام شب هم مسلما بهترین راه حل فلش است به دلیل اینکه تاثیر منفی در کیفیت عکس ندارد و احتیاج به ایزوی بالا را کمتر میکند.

6. 4 کاربر از Damian بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال Fox's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2005
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

علاوه بر مواردی که دوستان گفتن، گاهی نور فلاش نقش جبرانی داره و برای جلوگیری از ایجاد سایه روی سوژه، خصوصا در عکاسی پرتره، مورد استفاده قرار میگیره...

8. 4 کاربر از Fox بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز vvc's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2010
    محل سكونت
    البرز

پيش فرض

بهترین راه مطالعه کتابهای عکاسی و تمرینه

10. 4 کاربر از vvc بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز pooria-ir's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2009
    محل سكونت
    سگ دونی (تهران)

پيش فرض

فرضا دوربین کنون sx 210 is و یا ixus 310 hs باشه و محیط هم هر جایی میتونه باشه

در این فرض چطور؟
    F این دوربین 210 نهایتا 3 هستش،که یه عدد متوسطه،من خودم این دوربین رو دارم،تو شب هم زیاد عکس گرفتم باهاش،شاید 10000 تا شات گرفته باشم،اما نهایتا بیشتر از 20 بار از فلش استفاده نکردم،چون رنگ ها رو غیر واقعی میکنه،ایزو بالا هم سعی میکنم استفاده نکنم،بالاخص تو همچین دوربین هایی که کامپکت هستن و پیکسل بالایی دارن،چون عکس خیلی نویزی میشه

12. 2 کاربر از pooria-ir بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن عکاسی Aless's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2008
    محل سكونت
    Isfahan

پيش فرض

کاربرد فلاش توی عکاسی بسیار زیاد و لذت بخشه ولی چه فلاشی مهمتره...!فلاش سر خود دوربین ها روش خیلی نمیشه حساب کرد.
    کلا کار با فلاش هم دنیایی داره و نیاز به مطالعه و تمرین داره.

14. 2 کاربر از Aless بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Mar 2010
    محل سكونت
    پایتخت تاریخ و تمدن

پيش فرض

خدایا با نام تو
    با سلام
    به عقیده من در عکاسی با فلاش اگر از تنظیمات دریچه لنز صرف نظر کنیم و ایزو رو هم زیاد این ور و اونور نکنیم . خلاصه با نور فلاش بخوایم به محیط جان بدیم، بهترین گزینه فلاشهای خارجی(External) می باشند. چون با تنظیمات خاصی که از لحاظ زاویه تابش نور و تنظیم جهت نور و میزان تابش نور، می توان به نتیجه ای خوب رسیدومضاف بر اینکه فواصل دور را هم بسیار عالی پشتیبانی می کنند. البته این امر در دوربینهایSLR قابل ردگیری است و در دوربینهای Compact که از کفشک فلاش پشتیبانی نمی کنند(البته برخی از مدلها دارای کفشک فلاش هستند!)زیاد قابل انجام نیست!

حامد

Last edited by NirvanaH; 05-07-2011 at 17:23.

16. 3 کاربر از NirvanaH بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال najee's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض تخصصی

دئوتا سئوال تخصصی دارم .
    میخواستم بدونم تفاوت یاکارایی محدوده دیافراگم (F2/7,..)که دقیقا نمیدونم مشخصه چیه ..چیه ؟
    یکی دیگه کوچکی وبزرگی لنز چه تاثیری بر عکس داره همین که میگن 112*28میلیمترخیلی سرچ کردم
    ولی درست نگرفتم که کارهرکدوم چیه وچجوری میشه تشخیص داد که چه لنزی بهتره یه چه محدوده دیافراگمی

حتی سرعت شاتر 1با 1600در15ثانیه یعنی چی؟اگه یه توضیح روشنی بدن دوستان ممنون میشم ؟مرسی ؟

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •