تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 12

نام تاپيک: اموزش نحوه ارسال و دريافت فكس در ويندوز xp

پروفشنال rasool_bbc's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2004
    محل سكونت
    سايت P30wOoOoOoOoOrld

پيش فرض اموزش نحوه ارسال و دريافت فكس در ويندوز xp

ويندوز XP از موقع ظهور خود همگان را مورد توجه خود ساخت .اين نسخه از ويندوز دارای قابليتهای جديدی است و ما در اين نوشته به يكی از آنها كه Printers & Faxe نام دارد می پردازیم. و میدونم که همتون فعال کردنشو به خوبی انجام میدهید.
    خب براي راه اندازی فكس در سيستم خود شما بايد يك كامپيوتر با سيستم عامل ويندوز XP و يك مودم با قابليت فكس داشته باشيد كه اصطلاحاً به آن فكس مودم می گويند.
    1- ابتدا در محيط ويندوز XP رویStart كليك كنيد و گزينه Printers & Faxe را كليك كنيد. سپس در پنجره ای كه باز می شود گزينه Set up faxing را از منوی كناری انتخاب كنيد.
    2- سي دی ويندوزXP را داخل درايو خود قرار دهيد تا برنامه از روی سي دی نصب شود. پس از پايان نصب به پنجره Printers & Faxes باز می گرديم و گزينه Send a fax را از منوی كناری انتخاب می كنيم.
    3- با كليك روی گزينه Send a fax ويزاردی با نام Fax Configuration Wizard برای ما باز می شود. حال روی گزينه Next كليك می كنيم و اطلا عات خود را در اين صفحه وارد می كنيم. كامل پر كردن اين فرم ضرورتي ندارد، پس Next را كليك می كنيم و به پنجره بعد مي رويم. در اينجا گزينه Enable Receive را تيك ميزنيم و آن را رويManual answer تنظيم مي كنيم و دو بار گزينه Next را مي زنيم تا به پنجره Routing Options برسيم. در اينجا نام پرينتر يا محل ذخيره شدن فكس ها بر روي هارد را با تيك زدن يك كدام از دو گزينه مشخص مي كنيم و بر روي گزينه Next و Finish كليك مي كنيم تا به پنجره جديدي تحت عنوان Welcome to the Send Fax wizard وارد شويم. از اين پنجره صرفنظر مي كنيم و دوباره به قسمت Printers & Faxe مي رويم. بروي عكس فكس دو بار كليك مي كنيم تا برنامه Fax Console باز شود .
    4- براي فرستادن فكس در برنامه Fax Console از منوي File گزينه Send a fax را كليك مي كنيم. در پنجره جديد Next را كليك مي كنيم و در قسمت To نام فرد گيرنده و در قسمت شماره تلفن فكس گيرنده را وارد مي كنيم و Next را مي زنيم. در پنجره بعد موضوع فكس و متن فكس را مشخص مي كنيم و دو بار Next را مي زنيم و سپس Finish را ميزنيم تا فكس مورد نظر فرستاده شود
    5- براي گرفتن فكس كافي است در برنامه Fax Console از منوي فايل گزينه Receive a fax now را كليك كنيد تا فكس مورد نظر دريافت و در جايي كه قبلا مشخص كرده ايد ذخيره شود.
    موفق باشید

2. این کاربر از rasool_bbc بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه Emprof's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2005
    محل سكونت
    ایران

پيش فرض

به نام خدا
    سلام
    من قبلا اینو میدونستم .اما شما لطف کردید بیشتر توضیح دادین. ازتون متشکرم .اما یه سوال دارم .اونم اینه که وقتی اینکارا رو کردم .یه سوال از طرف آنتی ویروسم برام اومد که این برنامه می خواد به اینتر نت متصل بشه .من هم بلوکش کردم .می خوام ببینم مشکلی پیش نمیاد.
    متشکرم (mc afee)

اگه نباشه جاش خالی می مونه bookworm's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2005
    محل سكونت
    End Of Line

پيش فرض استفاده از فكس ويندوزxp

استفاده از فكس ويندوزXP
    ويندوز XP از موقع ظهور خود همگان را مورد توجه خود ساخت .اين نسخه از ويندوز داراي قابليتهاي جديدي است و ما در اين نوشته به يكي از آنها كه Printers & Faxe نام دارد مي پردازيم. و ميدونم که همتون فعال کردنشو به خوبي انجام ميدهيد.
    خب براي راه اندازي فكس در سيستم خود شما بايد يك كامپيوتر با سيستم عامل ويندوز XP و يك مودم با قابليت فكس داشته باشيد كه اصطلاحاً به آن فكس مودم مي گويند.
    1- ابتدا در محيط ويندوز XP روي Start كليك كنيد و گزينه Printers & Faxe را كليك كنيد. سپس در پنجره اي كه باز مي شود گزينه Set up faxing را از منوي كناري انتخاب كنيد.
    2- سي دي ويندوزXP را داخل درايو خود قرار دهيد تا برنامه از روي سي دي نصب شود. پس از پايان نصب به پنجره Printers & Faxes باز مي گرديم و گزينه Send a fax را از منوي كناري انتخاب مي كنيم.
    3- با كليك روي گزينه Send a fax ويزاردي با نام Fax Configuration Wizard براي ما باز مي شود. حال روي گزينه Next كليك مي كنيم و اطلا عات خود را در اين صفحه وارد مي كنيم. كامل پر كردن اين فرم ضرورتي ندارد، پس Next را كليك مي كنيم و به پنجره بعد مي رويم. در اينجا گزينه Enable Receive را تيك ميزنيم و آن را رويManual answer تنظيم مي كنيم و دو بار گزينه Next را مي زنيم تا به پنجره Routing Options برسيم. در اينجا نام پرينتر يا محل ذخيره شدن فكس ها بر روي هارد را با تيك زدن يك كدام از دو گزينه مشخص مي كنيم و بر روي گزينه Next و Finish كليك مي كنيم تا به پنجره جديدي تحت عنوان Welcome to the Send Fax wizard وارد شويم. از اين پنجره صرفنظر مي كنيم و دوباره به قسمت Printers & Faxe مي رويم. بروي عكس فكس دو بار كليك مي كنيم تا برنامه Fax Console باز شود .
    4- براي فرستادن فكس در برنامه Fax Console از منوي File گزينه Send a fax را كليك مي كنيم. در پنجره جديد Next را كليك مي كنيم و در قسمت To نام فرد گيرنده و در قسمت شماره تلفن فكس گيرنده را وارد مي كنيم و Next را مي زنيم. در پنجره بعد موضوع فكس و متن فكس را مشخص مي كنيم و دو بار Next را مي زنيم و سپس Finish را ميزنيم تا فكس مورد نظر فرستاده شود
    5- براي گرفتن فكس كافي است در برنامه Fax Console از منوي فايل گزينه Receive a fax now را كليك كنيد تا فكس مورد نظر دريافت و در جايي كه قبلا مشخص كرده ايد ذخيره شود.
    موفق باشيد

Banned hamed_bati2000's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2005
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

من مودم v90 دارم creative هست مي توانم با اين مودم فكس بفرستم درضمن مراحل صحيح فرستادن فكس هم در حد معمولي 1 مختصري توضيح بديد ممنون مي شوم تشكر

حـــــرفـه ای mpsjavad's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2005
    محل سكونت
    ¤¤ بندرعباس ¤¤ ، ديار گرما ، شرجي و عشق

پيش فرض

با سلام ..

من مودم v90 دارم creative هست مي توانم با اين مودم فكس بفرستم
    دوست عزيز اين سوالت رو در انجمن سخت افزار در قسمت مربوط به مودم مطرح كن ...

درضمن مراحل صحيح فرستادن فكس هم در حد معمولي 1 مختصري توضيح بديد
    دوستان مراحل رو توضيح دادند شما در كدوم قسمت مشكل داريد .. ؟؟

Banned hamed_bati2000's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2005
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

نقل قول نوشته شده توسط mpsjavad
    با سلام ..

دوست عزيز اين سوالت رو در انجمن سخت افزار در قسمت مربوط به مودم مطرح كن ...

دوستان مراحل رو توضيح دادند شما در كدوم قسمت مشكل داريد .. ؟؟
    من مراحل wizard را طي مي كنم ولي در آخر وقتي مودم شماره مي گيره با Error مواجه مي شوم مي خواستم 1 توضيح كوچيك داشته باشم كه شايد جايي كار خاصي را فراموش مي كنم يا مودمم ساپورت نمي كنه توضيح بديد ممنون مي شوم

تاريخ عضويت
    Feb 2005
    محل سكونت

پيش فرض

با سلام ..

در آخر وقتي مودم شماره مي گيره با Error مواجه مي شوم
    دوست عزيز حداقل تصويري از پيغام خطا يا متن اون رو مينوشتيد تا بهتر بتونيم شما رو راهنماي كنيم .

اگر مودم شما فكس مودم باشه و نام مودم رو درست انتخاب كرده باشيد ( در صورتي كه چندين درايور نصب باشه ) .. درايور مودم درست نصب باشه و ... نبايد مشكلي پيش بياد ...

اگه نباشه جاش خالی می مونه mojtaba-p30's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2005
    محل سكونت
    ايران+این انجمن

پيش فرض

ممنون

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Oct 2005

14

سلام ممنون از مطلب آموزنده شما
    من توي يك شبكه بزرگ كار مي كنم و به يه سرور وصل هستم كه اون هم مستقيما به ديش وصله
    آيا مي شه از اين امكان استفاده كرد؟

تاريخ عضويت
    Feb 2005
    محل سكونت

پيش فرض

با سلام ..

دوست عزيز از ملزومات روش ارسال فكس از طريق ويندوز ايكس پي داشتن يك دستگاه فكس مودم و خط تلفن هست پس خودتون قضاوت كنيد و ببينيد كه ايا اين ملزومات رو داريد ؟

با تشكر .

مراحل دريافت فکس توسط ويندوز Xp

اول که به قسمت مديريت چاپگر ها و فکس ميريد و بر روي ايكن فکس کليک دو ضرب ميکنيد .. پنجره اي همانند شکل زير ظاهر ميشه که شما بايد طبق تصوير زير عمل کنيد ( به منو Tools بريد و بعد ... )

در مرحله بعد ويزاد خوش امد گويي مياد که بايد اون رو با کليک بر روي Next پشت سر بگزاريد .

بعد هم يک فرم مياد که ميتونيد اون رو به دلخواه خودتون پر کنيد ( وقتي فکس ارسال ميکنيد اين تنظيمات به عنوان مشخصات شما نوشته ميشه .. )

در اين مرحله هست که شما بايد مودمتون رو که حتمي بايد Fax Modem باشه رو انتخاب کنيد ..

و

در اينحا دو کارد داريم که ميتونيد اون ها رو انتخاب کنيد .. ( فعال کردن حالت فرستادن فکس - فعال کردن حالت گرفتن فکس )

که براي گزينه دوم ( فعال کردن حالت گرفتن فکس ) همون طور که در تصوير بالا ميبينيد در همون کادري که مشخص کردم تنظيمات مربوط به چگونگي ارتباط مودم هست گزينه اول ميگه که شما بايد دستور بديد تا تماس بره روي مودم و براي گزينه دوم هم طبق تنظيمات شما خودکار بعد از چند زنگ ( همون قسمت جا داره که شما تنظيم کني مثلا 2 زنگ ) بره روي مودم و فکس رو بگيره ...

کادر بعدي رو هم با کليک بر روي Next رد شو ...

در اين قسمت هم شما دو حالت داريد يا چاپگر تون رو انتخاب ميکنيد که مستقيم فکس چاپ بشه يا هم بايد محلي رو براي ذخيره فکس رسيده شده انتخاب کنيد . ( همون کادري که در تصوير ميبينيد . ) ( ميتونيد هر دو حالت رو انتخاب کنيد . )

در مرحله اخر هم ليستي از تنظيمات اعمالي شما نشون داده مبشه ..

اگر تنظيماتي که گفته شد روي براي گرفتن فکس اعمال کنيد با زنگ خوردن ( طبق تنظيمات ) کادري مشاهده ميکنيد که شما رو از وظعيت تعداد فکس ها و مدت تماس و غيره اگاه ميکنه .. ( يادتون نره اگر تنظيم کرديد که فکس رو بگيريد در دفعه بعد بايد اين تنظيم رو به حالت پيش فرض برگردونيد ( يعني بايد دوباره مراحل رو تکرار کنيد اما گزينه هاي ( فعال کردن حالت فرستادن فکس - فعال کردن حالت گرفتن فکس ) رو از حالت انخاب خارج کنيد و .. )

موفق باشيد ..

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •