تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 4 از 4

نام تاپيک: مشاوره درخریدمادربرد

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jun 2008

پيش فرض مشاوره درخریدمادربرد

سلام دوستان
    من یک سوالی داشتم من یک مادربرد برای سی پی یو core i7 3770 که حدود 700 هزارتومان است می خواستم بخرم مادربرد چیپ z68 ایسوس است مدل asus -p8z68-v است که قیمت حدود 490 هزارتومان است ولی می توان چیپ 67هم گذاشت مدل asus -p867 le با قیمت 340 هزارتومان یا msi z68a gd55 با قیمت 270 هزارتومان هر سه تای مادربرد هم سی پی یو را ساپورت می کند حالا این سوال را دارم آیا اگر مادربرد 490 هزارتومان را خریداری کنم واقعا سرعت و کارایی بالاتر می رود یا فرقی نمی کند چون تفاوت قیمت 200 هزارتومان است در ضمن سیستم را برای کار محاسباتی ورندر 3d max می باشد و کارت گرافیک معمولی asus gt 440 روی سیستم قرار می گیرد
    با تشکر

آخر فروم باز Vaioman's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

بله .قطعا جواب بهتری میده اما تو اورکلاک نه حالت معمولی.مادربوردهای Asus و Giga یه مقدار زیادی قیمتشون الکی گرونه.اولآ خرید iv Bridge اصلآ الان توصیه نمیشه.چون مشکل گرما دارند و هنوز اینتل قضیه رو حل نکرده.شما اگه کارت محاسباتی سنگین و رندر است پیشنهاد من اینه:
    CPU Intel Core i7 2600K=550
    MB: Asus P8Z68-V=445
    CPU Cooler: Tuniq tower 120 Extreme=80
    این CPU با این مین و کولر قابلیت اور خیلی بالایی پیدا میکنه که کاملآ کار شما رو جواب میده.

3. این کاربر از Vaioman بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز PC_Expert's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2010
    محل سكونت
    کرج

پيش فرض

سلام دوستان
    من یک سوالی داشتم من یک مادربرد برای سی پی یو core i7 3770 که حدود 700 هزارتومان است می خواستم بخرم مادربرد چیپ z68 ایسوس است مدل asus -p8z68-v است که قیمت حدود 490 هزارتومان است ولی می توان چیپ 67هم گذاشت مدل asus -p867 le با قیمت 340 هزارتومان یا msi z68a gd55 با قیمت 270 هزارتومان هر سه تای مادربرد هم سی پی یو را ساپورت می کند حالا این سوال را دارم آیا اگر مادربرد 490 هزارتومان را خریداری کنم واقعا سرعت و کارایی بالاتر می رود یا فرقی نمی کند چون تفاوت قیمت 200 هزارتومان است در ضمن سیستم را برای کار محاسباتی ورندر 3d max می باشد و کارت گرافیک معمولی asus gt 440 روی سیستم قرار می گیرد
    با تشکر
    سلام

پردازنده های Ivy Bridge هم مانند پردازنده های Sandy Bridge بر روی برد های سوکت 1155 سوار میشن، اما توصیه من اینه با وجود قیمت های بسیار بالا و غیر منطقی برد های Asus در ایران به هیچ وجه سمت این برد ها نرید.
    خودتون قیمت برد های Asus P8Z68-V و MSI Z68A-DG55 در ایران رو گفتید، که حدود 200 تومن اختلاف دارند، حالا بهتره نگاهی به قیمت این برد ها در خارج از ایران بندازیم:
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

همونطور که میبینید این دو مادربرد از لحاظ قیمتی کاملا" هم سطح هستند، اما در ایران ... !!

از لحاظ اورکلاکینگ هم این 2 برد در یک سطح قرار دارند و هر دو پاسخگوی اورکلاک کاربردی خواهند بود.
    در کل هیچ دلیلی برای خرید مادربرد Asus در شرایط فعلی وجود نداره.

اولآ خرید iv Bridge اصلآ الان توصیه نمیشه.چون مشکل گرما دارند و هنوز اینتل قضیه رو حل نکرده.
    مشکل خاصی در Ivy Bridge ها وجود نداره، جز اینکه به دلیل وجود فاصله و فضای خالی بین هسته ها و سطح پردازنده، در Extreme Cooling این فاصله برای اورکلاکر ها کمی مشکل ساز میشه، اما در کل برای اورکلاک کاربردی و مصارف عادی هیچ مشکلی وجود نداره، و اتفاقا" به دلیل معماری 22 نانومتری و مصرف کمتر، قابلیت اورکلاکینگ بسیار خوبی دارند، به نحوی که با ولتاژ استوک این پردازنده ها تا فرکانس 4600 به راحتی اور میشن، در حالی که برای رسیدن به همین فرکانس در Sandy Bridge نیاز به ولتاژ 1.35 بود.

اما بحث قیمت و ارزش خرید بحثی جداست، به نظر من 3770K از لحاظ کارایی 150 تومن بیشتر از 2600K نمی ارزه، در مقابل 3570K با قیمتی حدود 420 تومن ارزش خرید بسیار بالایی داره.

5. این کاربر از PC_Expert بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jun 2008

پيش فرض

ممنونم دوستان ازراهنماییتون
    سیستم زیر را تهیه کردم چون مشتریم حتما تاکیدداشت سی پی یو 3770 باشد مجبورشدم این قطعات را بگیرم
    cpu 3770k=685000t
    mother =asus asus -sabertooth p67=380t مادربرد را این انتخاب کردم چون یکی ازدوستان کارمی کرد وازآن راضی بودram =2*8gig corsair=270t
    نظردوستان چی است
    دوستان اگرتستی یا کاری نیازدارند با سیستم بگیرم درخدمتم

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •