تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 2 اولاول 12
نمايش نتايج 11 به 19 از 19

نام تاپيک: روشن نشدن مانیتور و بوت نشدن سیستم

در آغاز فعالیت Deathbringer's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2012

پيش فرض

سلام.
    دوشنبه مادربردم رو از گارانتی گرفتم تست کردم بازم نشد. شکم رفت به سی پی یو. سی پی رو هم روی یه کامپیوتر دیگه گذاشتم اونجا کار کرد. مال اون کامپیوترم رو مال خودم گذاشتم باز کرد نکرد. بعد گرافیک رو چک کردم بازم. دیگه شکم حسابی رفت به رمم... بعد رفتم کارانتی رمم رو کلا عوض کرد که البته نفهمیدم قبلیه رو تست کرد یا نه متاسفانه.
    اومدم بازم نشد!!!

حالا فقط نکته ای که دیشب به هنم خورد اینه که سی پی یو من قدیمیه و سرعت باس حدودای 500 تا 600 بود(عدد دقیقش یادم نیست)
    ولی این مادربردی که گرفتم نوشته سرعت باساش 1333 و 1066 و 800...
    یعنی می تونه اشکال نداشته باشن قطعات ولی با هم نخونن و نتونن کار کنن؟ که در واقع اقا ادوارد هم اینو گفته بودند... یعنی سی پی یو یه کامپیوتر جدیدتر رو چک کنم درست می شه؟

آخر فروم باز anti-military's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2010

پيش فرض

من دوبار این مشکلو داشتم که الان بهت میگم چطوری هر دوبار مشکلم حل شد

دفعه اول زمانی بود که تازه قطعات سیستم رو خردیم و آوردم سرهم کردم و سیستم رو روشن کردم اما نه بوت میشد نه تصویری داشت و خلاصه یه دکمه ای به اسم mem-ok رو مادربردم بود که باید چند دقیقه نگه میداشتی و بعد سیستم خودش ریستارت میشد و بوت میشد. چندبار اینکارو کردم و درست شد و بوت شد

دفعه دوم هم زمانی بود که بعد از چندین ماه دیدم سیستم بوت نمیشه و مانیتور تصویر نداره اصلا که بعد از 2 رو فهمیدم کارت صدام خوب جا نخورده و وقتی درست جا زدمش قشنگ بوت شد و درست شد

شما هم احتمالا مشکلت همینه نگاه کن ببین همه بردهات خوب جا خورده باشه. از کارت صدا گرفته تا مودم و گرافیک و ...

اگه این نبود دفترچه مادربرت رو بخون حتما داخلش توضیح داده باید چیکار کنی که بوت بشه سیستم

3. این کاربر از anti-military بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jan 2012

پيش فرض

کارتها که خوب همه رو خوب جا انداختیم. چند دفعه هم بازم چک کردیم ببینیم کارتا جا نیافتادن یا نه. (کارت صدا مگه دیگه خودش همیشه رو مادبرد نیست؟ یعنی دیگه یه کارت جدا نیستش دیگه. نه؟؟؟)
    ولی این mem-ok رو من الان نگاه کردم ندیدم. می شه یه عکسی ازش بذارید؟ خیلی ممنون

5. این کاربر از Deathbringer بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز anti-military's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2010

پيش فرض

خواهش. کارت صدا که مادربرد درسته خودش اینو داره ولی به صورت جداگانه ام هست میشه خرید و سوار کرد رو مادربرد

این دکمه mem-ok هم فکر کنم فقط رو مادربردهای جدید Asus هست
    ولی مادربرد شما هم فکر کنم باید یه دکمه ای چیزی واسه اینکار داشته باشه چون همینجوری اولش که میایی سی پی یو رو و رم هارو وصل میکنی به مادربرد خیلی بعیده یهو بوت بشه و همه چیز درست کار کنه

الان دفترچه مادربرت رو نداری ؟ اگه انگلیست ضعیفه از اون صفحه ای که فکر میکنی در مورد بوت شدن سیستم نوشته بذار ببینیم چی نوشته
    منم از رو دفترچه مادربردم فهمیدم که باید از این دکمه memory-ok استفاده کنم

شاید موقع بوت باید دی وی دی مادربردت رو بذاری تو دی وی دی رام!!!!!!!!!!!!!!!!
    Last edited by anti-military; 31-05-2012 at 08:20.

تاريخ عضويت
    Jan 2012

پيش فرض

دفترچه اش الان جلو رومه. انگلیسیم در حدی هست که بتونم بخونم ولی خوب الان تنها چیزی که در مورد بوت و اینا نوشته تنظیماتیه که برای بوت باید تو بایوس کامپیوتر انجام بدی. وگرنه سخت افزاری چه دکمه ای مثلا درس می کنه رو من الان ندیدم توش.
    مدل مادبردمم راستی اینه. P5P41T LE اسوس.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2009
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

دقیقا مث این مشکل رو با یک سیستمی داشتم که سیستم روشن میشد اما مانیتور همچنان خاموش بود و سیگنالی از مادربورد دریافت نمیکرد..البته گاهی با چندبار خاموش روشن کردن درست میشد.

کارایی که کردم این بود که اول اومدم گرافیک رو عوض کردم دیدم فرقی نداره ، مانیتور رو عوض کردم فرقی نداشت..مادربورد رو با برداشتن باطری ریست کردم فرقی نکرد، رم.. در آخر پاور رو عوض کردم یدونه 450 انداختم روش درست شد.

وقتی کابل مانیتور وصل بود مانیتور سیاه بود ولی وقتی کابل رو میکشیدم مانیتور No Signal میداد.
    سلام
    بنده هم به همچین مشکلی مواجه شدم. البته برای من موقع روشن شدن سیستم bios یک بوق بلند و 3 بوق کوتاه میزنه که از تو manual مادربرد نگاه کردم به معنی نشناختن کارت گرافیک هست. البته بعد از این بوق ها ویندوز من کامل بالا میاد و صدای ورود به ویندوز رو از اسپیکر میشنوم ولی هیچ تصویری ندارم و مانیتور تو حالت power saving هست. کابل اون رو هم جدا می کنم no signal میده. تو این مدت حتی چند بارم شده که گرافیک رو شناخته و سیستم به درستی بالا اومده ولی بعدش دوباره همین حالت شده. البته همون روزی که این مشکل پیش اومد در کیس رو برای کاری باز کرده بودم و یه خورده سیستم روشن بود و چون vga من فن نداره زود داغ می کنه وقتی در کیس بازه. همون موقع بود تقریبا یهو سیستم ریست شد و نوشت system halted و بعد این داستان ها پیش اومد. حالا نمیدونم از گرمای زیاد اینجوری شده یا نه ولی بوی سوختگی نمیده اصلا.

اگر کارت گرافیک مشکل پیدا کنه یا بسوزه ویندوز بالا میاد؟ چون اونطور که شنیدم سیستم تو همون بوق های bios دیگه نباید بوت بشه!
    ما که سر در نیوردیم از کار این!
    Last edited by emad_67; 01-06-2012 at 10:01.

9. این کاربر از emad_67 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای A M ! N's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2009
    محل سكونت
    Under the weeping moon

پيش فرض

سلام
    بنده هم به همچین مشکلی مواجه شدم. البته برای من موقع روشن شدن سیستم bios یک بوق بلند و 3 بوق کوتاه میزنه که از تو manual مادربرد نگاه کردم به معنی نشناختن کارت گرافیک هست. البته بعد از این بوق ها ویندوز من کامل بالا میاد و صدای ورود به ویندوز رو از اسپیکر میشنوم ولی هیچ تصویری ندارم و مانیتور تو حالت power saving هست. کابل اون رو هم جدا می کنم no signal میده. تو این مدت حتی چند بارم شده که گرافیک رو شناخته و سیستم به درستی بالا اومده ولی بعدش دوباره همین حالت شده. البته همون روزی که این مشکل پیش اومد در کیس رو برای کاری باز کرده بودم و یه خورده سیستم روشن بود و چون vga من فن نداره زود داغ می کنه وقتی در کیس بازه. همون موقع بود تقریبا یهو سیستم ریست شد و نوشت system halted و بعد این داستان ها پیش اومد. حالا نمیدونم از گرمای زیاد اینجوری شده یا نه ولی بوی سوختگی نمیده اصلا.

اگر کارت گرافیک مشکل پیدا کنه یا بسوزه ویندوز بالا میاد؟ چون اونطور که شنیدم سیستم تو همون بوق های bios دیگه نباید بوت بشه!
    ما که سر در نیوردیم از کار این!

سلام..

چه جالب اکثر مادربورد ها بدون کارت گرافیک بوق میزنن و نمیزارن که کار کنید، ولی بعضی سیستم ها هم سیستم بوت میشه ولی شما تصویری ندارین، گاها ممکنه باهمچین هشداری مواجه بشین :

Video card missing, press F1 to continute ولی خب با این حال هم شما تصویری ممکنه نداشته باشین که این رو ببینین.

نوشته شده توسط Deathbringer

دفترچه اش الان جلو رومه. انگلیسیم در حدی هست که بتونم بخونم ولی خوب الان تنها چیزی که در مورد بوت و اینا نوشته تنظیماتیه که برای بوت باید تو بایوس کامپیوتر انجام بدی. وگرنه سخت افزاری چه دکمه ای مثلا درس می کنه رو من الان ندیدم توش.

مدل مادبردمم راستی اینه. P5P41T LE اسوس.
    داداش ممکن هم میشه به گفته ی خودتون بخاطر عدم مچ بودن قطعات باشه ، واقعا منم جای شما بودم دیگه حوصله برام نمیموند، متنفرم ازین طور مشکلات. بهتره کیس رو ببری کلا بدی یکجا برات تست بزنن ، اونا حداقل ابزار کارشو دارند تجربه شون هم خیلی بیشتر از ماست.

بهترین آرزوها..

11. 2 کاربر از A M ! N بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jan 2012

پيش فرض

دیروز داداشم ورداشت کیس خودش رو دوباره آورد که دیگه همه چی رو تست کنیم... بعد خواستیم سی ی یو رو چک کنیم دیدیم این کور آی 3 هست نمی خوره...
    یهو یه فکر شیطانی به دهنم رسید کلا کیس داداشم رو برداشتم واسه خودم دستش درد نکنه
    از همه کسایی که کمک کردن تشکر می کنم. مرسیییییی

13. این کاربر از Deathbringer بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Dec 2013

پيش فرض

ظاهرا بعد از گذشت چند سال هنوز علت در حاله ای ابهام قرار داره

من همین مشکلات رو دارم و برعکس همه عزیزان میدونم از کجا شروع شد . یک اتصالی کوچیک باعث این اتفاق میشه و قطعه معیوب پیدا نمشه . دوستان هم مثل من نهایتا با جابجایی محل رم مشکلشون موقتی حل میشه اما این موقتیه و ممکنه وسط کار خاموش بشه . من همه چیز رو جابجا کردم بجز SPU . تا حالا هم متوجه نشدم علت این روشن شدن کیس بدون تصویر و صدای بوق چیه . اصلا هم بوت نمیشه فقط روشن میشه و همین
    من خیلی به هارد شک دارم یا کابل SATA _ من 3 تا هارد دارم . وقتی هاردای دیگمو وصل نمیکنم ویندوز خوب و سریع میاد بالا
    تصمیم گرفتم که یه هارد SSD بکیرم برای ویندوز و دوتا هارد دیگمو با یه هارد 4 ترا جایگزین کنم . نمیدونم که درست میشه یا نه
    از کسایی که تست کردن ممنون میشم اطلاع رسانی کنن

صفحه 2 از 2 اولاول 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •