تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 11

نام تاپيک: راهنمایی برای باطری ماشین

پروفشنال mehran_pqqp's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2009

پيش فرض راهنمایی برای باطری ماشین

سلام
    آقا ما یه سمند داریم که زیاد روشن نمی کنیم، هر وقت 3-4 روز روشنش نمی کنیم باطریش خالی میشه، این بنده خدایی که از امدادخودرو میاد گفت عادی هست تو سایت ها هم دیدم گفته این بنده خدا درسته
    مشکل اینجاست به دلیل مشغله و .... بعضی مواقع ماشین رو بکل فراموش می کنیم ، هر دفعه هم باطری خالی میشه این بنده خدا میاد یه 7-8 تومن می گیره باطری به باطری می کنه

من اگه بخوام این پول مفت رو ندم چه کاری می تونم انجام بدم؟ الان هم ماشین باطریش خالی شده ، هیچ راهی نداره خودم روشن کنم ماشینو؟ تو کوچه هلش بدیم روشن میشه؟

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Dec 2011

پيش فرض

سلام
    آقا ما یه سمند داریم که زیاد روشن نمی کنیم، هر وقت 3-4 روز روشنش نمی کنیم باطریش خالی میشه، این بنده خدایی که از امدادخودرو میاد گفت عادی هست تو سایت ها هم دیدم گفته این بنده خدا درسته
    مشکل اینجاست به دلیل مشغله و .... بعضی مواقع ماشین رو بکل فراموش می کنیم ، هر دفعه هم باطری خالی میشه این بنده خدا میاد یه 7-8 تومن می گیره باطری به باطری می کنه

من اگه بخوام این پول مفت رو ندم چه کاری می تونم انجام بدم؟ الان هم ماشین باطریش خالی شده ، هیچ راهی نداره خودم روشن کنم ماشینو؟ تو کوچه هلش بدیم روشن میشه؟

سلام داداش ... من یه سمند معمولی داشتم الانم ال ایکس دارم ... منم همین مشکلو داشتم و همه سمندام همین مشکلو دارن ...
    باطری مم تازه 74 آمپر اتمیه ...
    شما اگه میدونی 2 3 روز بیرون نمیخوای ببری سر باطری رو یکیشو باز کن بعد درهای ماشینم با کلید قفل کن ...
    این بهترین کار هستش دیگم خلی نمیکنه ...
    فقط اگه پارکینگ داری که هیچی اگه نداری قفل پدال با قفل کامپیتور هم بزن یه چادرم بکش روش دیگه حله ...
    الان من ماهی یه بار میبرم بیرون ... تا سر باطری رو میبندم 3 سوت روشن میشه ... کلا 1 مین هم وقت نمیگیره

3. 2 کاربر از shahrammc بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jun 2009

پيش فرض

سلام داداش ... من یه سمند معمولی داشتم الانم ال ایکس دارم ... منم همین مشکلو داشتم و همه سمندام همین مشکلو دارن ...
    باطری مم تازه 74 آمپر اتمیه ...
    شما اگه میدونی 2 3 روز بیرون نمیخوای ببری سر باطری رو یکیشو باز کن بعد درهای ماشینم با کلید قفل کن ...
    این بهترین کار هستش دیگم خلی نمیکنه ...
    فقط اگه پارکینگ داری که هیچی اگه نداری قفل پدال با قفل کامپیتور هم بزن یه چادرم بکش روش دیگه حله ...
    الان من ماهی یه بار میبرم بیرون ... تا سر باطری رو میبندم 3 سوت روشن میشه ... کلا 1 مین هم وقت نمیگیره
    مرسی
    یه سوال: اگه دزدگیر ماشین رو قطع کنم بازم باطری خالی میشه؟
    الان وقتی ماشین خاموشه چی برق مصرف می کنه؟

داره خودمونی میشه DISTUR's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2009

پيش فرض

سلام
    دوست عزیز منم همین مشکل رو دارم ولی با این تفاوت که من دزدگیر نداشتم و باطری تا 3 4 روز هم راحت روشن میشد ولی وقتی دزدگیر بستم رو ماشین بعد 3 روز خالی کرد و بعدا 2 روز و بعد 1 روز تا جایی که به ساعت نمیکشه خالی میکنه
    گمونم 100% مشکل از نصب دزدگیره چون وقتی سرباطری رو بر میداریم دیگه خالی نمیشه باطری پس باطری سالمه احتمالا یا خدا باید نصاب دزدگیر رو لعنت کنه یا خود دزدگیر مشکل داره
    ضمن اینکه دزدگیر یه فیوز داره طرف به من گفت مشکل از باطریته فیوز رو بکش دزدگیر کلا قطع میشه ولی وقتی فیوز رو میکشم هنوز برق میاد تو چشمی دزدگیر وقتی که ماشین روشنه و وقتی هم که خاموشه ریموت کار میکنه منظورم قفل مرکزی هست پس برق تو سیستمه و احتمالا یکی از 2 حالت بالاست
    حالا بقیه دوستان بگن برای اینکه اطمینان حاصل کنیم باطری ماشین سالمه چطوری باید تستش کنیم لطفا کمک کنید چون اگه مشکلم حل نشه باید 140 یه باطری بخرم و اگه معلوم شه از باطری نبوده هم یه باطری افتادم هم یه دزدگیر با نصب
    اینم بگم من چون ماشین رو تازه خریدم هنوز مطمعن نیستم که باطری سالمه شایدم مشکل از باطریم باشه لطفا راهنمایی کنید ما پارکینگ نداریم ماشین مونده بی دزدگیر سر باطری رو برداشتم heeeeeeeeelp me

داره خودمونی میشه DISTUR's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2009

پيش فرض

اقا دزدگیرو کامل از مدار خارج کردم باطری خالی کرد تا صبح
    حالا 2 تا احتمال میدم
    یا باطری خرابه یا همین نصاب وقتی میخاسته سیمارو نصب کنه خرابکاری کرده و برق دزدی پیدا کرده ماشین از جای دیگه
    یعنی کسی نمیدونه مشکل چیه؟

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    May 2012

11

سلام. من حالا كه پست شما رو مي‌بينم، يك ماه گذشته و احتمالاً ديگه به كار نمي‌آد؛

اما براي اطلاع عرض كنم كه باتري‌ها كلاً به دو دسته Starter و Deep-Cycle تقسيم مي‌شن؛ اولي مثل باتري ماشين و دومي مثل باتري موبايل و لپ‌تاپ.

دسته دوم طوري طراحي شده كه مي‌شه كاملاً خاليش كرد (توجه كنيد كه انواع مختلفي با نحوه استفاده مختلفي وجود داره؛ بعضيا اصلاً نبايد شارژش زير 20% بياد؛ بعضي‌ها رو براي بار اول كاملاً خالي مي‌كنن يا در موبايل‌هاي قديمي‌تر توصيه مي‌شد هفته‌اي يك بار كاملاً دشارژ كنيد كه باتري زود خراب نشه، حتي تو ليست لوازم جانبي يه دستگاه براي دشارژ كامل و سريع‌تر باتري داشتن! بعضي‌ها هم براي كار بين 50% و 80% مناسبن)

اما دسته اول (استارتر) براي جريان بالاي لحظه‌اي و دشارژ جزئي طراحي شدن و بايد هميشه تو حالت شارژ كامل نگه داشته شن (باتري اتومبيل بعد از استارت و روشن كردن موتور هم هنوز بيش از 80% و تا 97% بسته به شرايط و نوع ماشين و باتري، شارژ داره كه بلافاصله دينام شروع مي‌كنه به جبران مقدار كم شده و رسوندن شارژ به 100% كه البته ممكنه چند دقيقه طول بكشه و وقتي باتري اون‌قدر دشارژ شده باشه كه استارت نزنه، بسته به سيستم دينام و مدار شارژر ممكنه 20 دقيقه تا 2 ساعت طول بكشه كه البته اصلاً توصيه نمي‌شه كه به اين روش شارژ كنين!)

باتري‌هاي استارتر نبايد شارژشون زير دو سوم بياد وگرنه فرسوده مي‌شن و هم عمرشون كاهش پيدا مي‌كنه و هم ميزان انرژيي كه مي‌تونن نگه دارن. اگر هم زير يك سوم بياد كه باتري اصلاً خراب مي‌شه و نصف مقدار قبل هم شارژ نگه نمي‌داره (مثلاً اول كه باتري سالم بوده، سه روز تموم شارژ نگه مي‌داشته به عبارت دقيق‌تر با مصرف‌كننده‌هايي مثل سيستم هوشمند و دزدگير، سه روز طول مي‌كشيده تا سطح شارژ اون‌قدر پايين بياد كه ديگه زورش نرسه موتورو روشن كنه؛ اما حالا كه فرسوده شده فقط نصف روز طول مي‌كشه اين اتفاق بيفته) و فاصله كمي با يه باتري مرده (dead battery) خواهد داشت.
    Last edited by mmir21; 27-07-2012 at 20:05. دليل: تكه تكه كردن

8. 6 کاربر از mmir21 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    May 2012

پيش فرض

ادامه
    -----
    شارژ سريع باتري استارتر خالي شده هم باعث فرسوده شدنش مي‌شه؛ باتري خالي رو توصيه ميشه با جريان محدود و بسته به سطح شارژي كه مونده در طول 8 تا 20 ساعت شارژ كنين (براي باتري‌هاي بزرگ‌تر تا 30 و حتي 80 ساعت هم گفته شده!) كه اين كار رو باتري‌ساز تو مغازه‌ش با ترانس برق انجام مي‌ده و شما تو اين مدت يا از خير ماشين بگذرين يا اگه لطف كردن، از باتري جايگزين ايشون بهره ببرين!

روشن كردن ماشين تو سرازيري علاوه بر ريسك قطع شدن تسمه تايمينگ و صدمه به سوپاپ‌ها يا حداقل از تنظيم خارج شدن موتور، باعث مي‌شه كه با جريان بالاي دينام، باتري خالي شارژ شه كه به صورت سرانگشتي اگه 3 تا 6 بار اين سيكل پر و خالي شدن طي بشه باتري‌تون مقدار قابل توجهي فرسوده مي‌شه كه ديگه هر روز بايد موتور رو روشن كنين يه ربع تا نيم ساعت كار كنه يا اين كه باتري رو مرده فرض كنين و صد تا سيصد (اگه پيشرفته‌شو بخواين 500-600 هزارتومن) خرج كنين تازه‌شو بگيرين.

كمك گرفتن از باتري ديگه (در حالي كه باتري خالي هنوز وصله) هم كه بدتر، باتري رو با جريان بالاتر از جريان دينام و از طريق اتصال كوتاه به باتري پر شارژ مي‌كنه كه باتري كمك هم فرسوده مي‌شه (مگر اين كه باتري كمكي به موتور روشن خودش وصل باشه) واسه همين معمولاً تعميركارها با باتري كمك خودشون ماشين رو روشن مي‌كنن و بعد باتري خالي شما رو مي‌ذارن سر جاش كه البته اين قطع كردن باتري تو حالت موتور روشن، سيستم‌هاي الكترونيك ماشين شما رو تهديد مي‌كنه چرا كه باتري به عنوان يه استابيلايزر هم عمل مي‌كنه و تو خيلي از ماشين‌ها ولتاژ تو حالت روي دينام بدون باتري 3 - 4 ولت از ولتاژ 12 با باتري بالاتر مي‌ره كه مي‌‌تونه ECU رو به هم بريزه يا بسوزونه.
    Last edited by mmir21; 27-07-2012 at 20:44.

10. 4 کاربر از mmir21 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jun 2009

پيش فرض

دوستان من خیلی وقته که ماشین رو با سوئیچ قفل می کنم و دزدگیرو نمیزنم ، تا حالا مشکلی نداشته و حتی شده یه هفته هم ماشین رو روشن نکردم باز روشن شده من فکر می کنم دفعات قبلی به خاطر دزدگیر بود که برق ماشین مصرف میشد و الان هیچ مشکلی نداره اینم گفتم شاید یه زمانی به کار یکی بیاد
    موفق باشید

12. این کاربر از mehran_pqqp بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Sep 2010

پيش فرض راهنمایی برای باطری ماشین

سلام

سلام
    یه شارژر ماشین بخر 30 الی35 تومن هستش 15 دقیقه قبل اینکه میخوای ماشینو روشن کنی شارژر رو وصل کن با یه استارت روشن میشه دیگه نیازی نیست سرباطری رو شل کنی یا دزد گیرو قطع کنی چون اگه مدام سرباطری قطع وصل کنی خراب میشه و شوره هم میزنه

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2007
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام

سمند خودم با اینکه دزدگیرش فعاله پس از یک هفته هم راحت استارت میزنه ، خداوکیلی باتریش 4 ساله که روشه!!!
    باتری 74 اتمیک solite

15. این کاربر از mej ddd بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •