تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 18

نام تاپيک: تبلت خوب برای یادگیری نقاشی دیجیتال (Digital painting)

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Nov 2008

پيش فرض تبلت خوب برای یادگیری نقاشی دیجیتال (Digital painting)

سلام
    من خیلی وقته پولامو پس انداز کردم و حالا که میخوام دیجیتال پینتینگ یاد بگیرم میخوام یه تبلت بخرم.
    چیزی که برام مهمه، داشتن صفحه نمایش Multi-touch و نسبتا بزرگه. توانایی تشخیض بیش از 500 نوع فشار و توانایی پردازش گرافیکی خیلی بالا و همچنین قابلیت اجرای نرم افزار هایی مثل PS , ILLS ,Corel draw و... خیلی خیلی خیلی مهمه.
    ویژگی های دیگه مثل دوربین و اینترنت و سیم کارت و.... به هیچ وجه مهم نیست.
    قیمتش مهم نیست.
    اگه میدونین که تا چند ماه اینده چیزی که میخوام به بازار میاد لطفا اونو هم ذکر کنین ( با یه قیمت پیشبینی شده).

پیشاپیش از تمام عزیزان و اساتیدی که این موضوع رو می خونن و به من کمک می کنن فوق العاده ممنونم.

نکته: منظورم تبلت های مخصوص دیجیتال پینت نیست! مارک های wacom که برای طرح اولیه هستن مورد سوال من نیست. برای بخش رنگ آمیزی و افکت گذاری بهد از اون میخوام.
    Last edited by Mr. President; 23-04-2012 at 11:34.

اگه نباشه جاش خالی می مونه ahmad rayaneh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2005

پيش فرض

سلام،

دوست عزیز از بین مدلهای موجود نمیدونم کدوم برند یا مدل میتونه انتخاب خوبی باشه؛ ولی چند وقت پیش که داشتم سری تبلتهای Lenovo رو بررسی میکردم به کلیپ زیر برخوردم که قدرت سری thinkpad این شرکت رو تو زمینه ی پینتینگ نشون میده...

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

این سری هنوز وارد نشده (خودم هم شدیداً دنبالشم) ولی یه مدل موجود از سری ideapad رو میتونی از اینجا ببینی:

امیدوارم مفید باشه

3. این کاربر از ahmad rayaneh بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jul 2005

پيش فرض

سلام،

دوست عزیز از بین مدلهای موجود نمیدونم کدوم برند یا مدل میتونه انتخاب خوبی باشه؛ ولی چند وقت پیش که داشتم سری تبلتهای Lenovo رو بررسی میکردم به کلیپ زیر برخوردم که قدرت سری thinkpad این شرکت رو تو زمینه ی پینتینگ نشون میده...

این سری هنوز وارد نشده (خودم هم شدیداً دنبالشم) ولی یه مدل موجود از سری ideapad رو میتونی از اینجا ببینی:

امیدوارم مفید باشه

Super Moderator Stream's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

سلام
    من خیلی وقته پولامو پس انداز کردم و حالا که میخوام دیجیتال پینتینگ یاد بگیرم میخوام یه تبلت بخرم.
    چیزی که برام مهمه، داشتن صفحه نمایش Multi-touch و نسبتا بزرگه. توانایی تشخیض بیش از 500 نوع فشار و توانایی پردازش گرافیکی خیلی بالا و همچنین قابلیت اجرای نرم افزار هایی مثل PS , ILLS ,Corel draw و... خیلی خیلی خیلی مهمه.
    ویژگی های دیگه مثل دوربین و اینترنت و سیم کارت و.... به هیچ وجه مهم نیست.
    قیمتش مهم نیست.
    اگه میدونین که تا چند ماه اینده چیزی که میخوام به بازار میاد لطفا اونو هم ذکر کنین ( با یه قیمت پیشبینی شده).

پیشاپیش از تمام عزیزان و اساتیدی که این موضوع رو می خونن و به من کمک می کنن فوق العاده ممنونم.

نکته: منظورم تبلت های مخصوص دیجیتال پینت نیست! مارک های wacom که برای طرح اولیه هستن مورد سوال من نیست. برای بخش رنگ آمیزی و افکت گذاری بهد از اون میخوام.
    اولین چیزی که به ذهن من رسید همون محصولات Wacom بود ولی شما دنبال اون نیستید.

تبلت های iOS، اندروید و آینده ویندوز 8 ها هیچ کدوم به کارتون نمیان چون:

1. صفحه های خازنی اونقدر Precision کافی برای کار طراحی حرفه ای ندارن (دقت تشخیص به اندازه بزرگی نوک انگشته، نه نوک Cursor موس)
    2. برای این محصولات هنوز نسخه های حرفه ای نرم افزارهایی که شما می خواین عرضه نشده، و احتمالا به خاطر همون مشکلات هیچ وقت نمیشه. چندین نرم افزار هست که بسیار ابتدایی هستن.
    3. قابلیت فشار این صفحه ها فقط 0 یا 1 ــه، فقط 2 حالت. چه برسه به 500.

من هیچ محصولی رو در بازار نمی شناسم که کار شما رو انجام بده، و هیچ محصولی هم فکر نمی کنم در حال عرضه باشه برای این کار و فکر نمی کنم تا چندین سال دیگه چنین چیزی وارد بازار بشه. فکر می کنم این کارها رو الان همگی با همون دسکتاپ/لپ تاپ انجام می دن.

6. 3 کاربر از Stream بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Nov 2008

پيش فرض

سلام،

دوست عزیز از بین مدلهای موجود نمیدونم کدوم برند یا مدل میتونه انتخاب خوبی باشه؛ ولی چند وقت پیش که داشتم سری تبلتهای Lenovo رو بررسی میکردم به کلیپ....

این سری هنوز وارد نشده (خودم هم شدیداً دنبالشم) ولی یه مدل موجود از....
    ممنون از شما.
    مشخصاتش بد نیست، ولی فکر نمیکنین موقع Multi Task مثلا با CS6 کم بیاره. و اینکه نرم افزار های طراحی مثل corel draw نسخه ی آندروید ندارن و به مشکل بر میخوریم.

اولین چیزی که به ذهن من رسید همون محصولات Wacom بود ولی شما دنبال اون نیستید.

من هیچ محصولی رو در بازار نمی شناسم که کار شما رو انجام بده، و هیچ محصولی هم فکر نمی کنم در حال عرضه باشه برای این کار و فکر نمی کنم تا چندین سال دیگه چنین چیزی وارد بازار بشه. فکر می کنم این کارها رو الان همگی با همون دسکتاپ/لپ تاپ انجام می دن.
    از شما هم خیلی ممنونم.
    برای طراحی اولیه قلم نوری مخصوص لبتاپ هست؟ الان یه MSI GX680 دارم. Inkling رو دستان داشتن و مثل اینکه در انتقال به گیرنده مشکل داره و بعضی از طرحا رو نصفه و نیمه میگیره
    چیزی هست که corel draw و PS پشتیبانی کنن ور در عین حال فقط سیگنال باشه؟ جوری که به LED آسیبی نرسونه.

نظرتون در مورد تبلت ( نه گوشی) GALAXY NOTE چیه؟ [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    من هیچ محصولی رو در بازار نمی شناسم که کار شما رو انجام بده
    اگه اینطوره و چنین محصولی وجود خارجی نداره در نهایت از محصولات wocam چی رو پیشنهاد می کنین؟
    Last edited by Mr. President; 23-04-2012 at 16:15.

Super Moderator Stream's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

ممنون از شما.
    مشخصاتش بد نیست، ولی فکر نمیکنین موقع Multi Task مثلا با CS6 کم بیاره. و اینکه نرم افزار های طراحی مثل corel draw نسخه ی آندروید ندارن و به مشکل بر میخوریم.

از شما هم خیلی ممنونم.
    برای طراحی اولیه قلم نوری مخصوص لبتاپ هست؟ الان یه MSI GX680 دارم. Inkling رو دستان داشتن و مثل اینکه در انتقال به گیرنده مشکل داره و بعضی از طرحا رو نصفه و نیمه میگیره
    چیزی هست که corel draw و PS پشتیبانی کنن ور در عین حال فقط سیگنال باشه؟ جوری که به LED آسیبی نرسونه.

نظرتون در مورد تبلت ( نه گوشی) GALAXY NOTE چیه؟ [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    اگه اینطوره و چنین محصولی وجود خارجی نداره در نهایت از محصولات wocam چی رو پیشنهاد می کنین؟
    قلم های نوری که دقتشون بسیار پایینه. این قلم های خارنی هم دقتشون دقیقا مثل نوک انگشته و دقیقا مثل اینه که با انگشت لمس می کنید و دقت بالایی ندارن، مشکل محدودیت صفحه های خازنی است. Galaxy Note (و هر تبلت اندروید/آیپد دیگه ای) همون محدودیت صفحه ها و نبود برنامه های تخصصی رو دارند.

من خودم تخصصی توی کار گرافیک ندارم و نمی دونم اصلا با این Wacom ها چقدر خوب میشه این کار رو انجام داد، سری Cintiq رو ببینید:

که به عنوان مانیتور و قلم برای دسکتاپ به کار میرن و دقت خوبی دارن و کلا پر طرفدار هستن و البته قیمتشون هم بالاتر از تبلت های معموله.

9. 2 کاربر از Stream بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jul 2005

پيش فرض

این مدل تبلت با سیستم عامل آندروید عرضه میشه که تا اونجایی که میدونم فقط فتوشاپ نسخه touch و یه نرم افزار به اسم Sketch book با این تبلت سازگاره...
    با اینحال این لینک یه سری تصاویر دیگه است که با همین مدل کشیده شده:

اما یه سری X هم این شرکت داره که صنعتی تر هستش، تو کلیپ زیر هم میبینید که یه کاربر به طراحی با استفاده از CS5 میپردازه:
    این هم وبسایت سازگار (نمایندگی Lenovo) و مدلهای مختلف این سری:

11. این کاربر از ahmad rayaneh بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال انجمن بازی های کامپیوتری و کنسولی brain's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

ببین بهت توصیه میکنم فقط محصولات wacom رو استفاده کنی. من خودم کارم همینه و از مانیتور قلمی wacom استفاده میکنم که اسمش Cintiq هست.. واقعا عالیــــــــــه و اصلا پشیمون نخواهی شد.
    ولی اینکه بخوای با آیپد و ... کار کنی به نظرم اشتباهه .
    اگه با قلم نوری میخوای کار کنی بازم حداقل سراغ wacom برو.

13. این کاربر از brain بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Nov 2008

پيش فرض

این دو مدل رو انتخاب کردم، به نظرتون کدوم بهتره برای شروع. طوری که بعد از یه مدت برام دست و پا گیر نباشه و محدود کننده نشه.

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

کاربر فعال انجمن بازی های کامپیوتری و کنسولی brain's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

ببین کلا کانسپت کار کردن سخته ، ربطی به قلم نوری نداره. اصلی ترین چیز مهارت و توانایی خودته. ولی خب قلم نوری ، مانیتور قلمی و نوعش و اینا ، شرایط کار کردنو راحت میکنه و باعث میشه موقع کار عصابت خورد نشه ، مثلا قلم نوری genius داشتم ، موقع کار lag میزد و دقتش پایین بود و میرفت رو مخ که از کار زده میشدم.
    اگه پول کافی داری بهترین گزینه مانیتور قلمی (12 اینچیش) 2 میلیونو 400 . ولی اگه نداری و میخوای شروع کنی با هرکدوم از قلم نوری های wacom هم میشه شروع کرد ولی باید بهش عادت کنی و میکنی.همه چی بستگی به خودت داره. و از wacom هم پشیمون نمیشی اگه هر مدلش رو بگیری خیلی خوبه.
    مدل های Intuos4 هم یه نگاهی بنداز.
    Last edited by brain; 26-04-2012 at 09:41.

16. این کاربر از brain بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •