تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: کدام موتور بهتر است از همه لحاظ

راي دهنده
194. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • XU7

32 16.49%
  • XUM

13 6.70%
  • TU5

87 44.85%
  • EF7

62 31.96%
صفحه 4 از 11 اولاول 12345678 ... آخرآخر
نمايش نتايج 31 به 40 از 104

نام تاپيک: مقایسه و مباحث مربوط به انواع موتورهای XU7-XUM-TU5-EF7

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Dec 2012

پيش فرض

گشتاور max توی 3500 اتفاق بیافته به نظر شما خوبه یا بد؟ مثلاً گشتاور ماکزیمم پورشه توی 5000 هست یا لامبورگینی توی 6500.
    تحلیل شما نادرسته.

قدرت موتور هیچ ارتباطی به حجم موتور نداره. حجم موتور هیچ تاثیری روی عملکرد خودرو نداره.
    مثلاً موتور هشت سیلندر پونتیاک دهه 1960، حجمش 6000 سی سی بود و قدرتش 250 اسب. در حالی که موتور 3000 سی سی پورشه قدرتش 265 اسبه.
    اینکه موتور tu5 از یه موتور 1800 دهه 80 بهتر عمل میکنه کاملاً طبیعیه و تکنولوژی ضعیف و قدیمی موتور سری XU7 رو نشون میده.
    در مورد سوپاپ هم موتور TU3 رو براتون مثال میزنم که 8 سوپاپ هست و 74 اسب تولید میکنه، در حالی که موتور ET3 که TU3 هست که به 16 سوپاپ تبدیل شده 87 اسب تولید میکنه.
    اینها هیچ ارتباطی به فشار مضاعف و استهلاک و زمان بیشتر و سایر عواملی که فرمودید نداره.
    دوست عزیز شما قوانین فیزیک رو هم زیر سوال می برید (قدرت موتور هیچ ارتباطی به حجم موتور نداره. حجم موتور هیچ تاثیری روی عملکرد خودرو نداره.) !!! یعنی هر چه موتور حجمش بیشتر باشه اصلا در عملکرد و بازده ای موتور تاثیری نداره!!!! جل الخالق !!! قانون جدید که دوستمون خلق کردند. پس از این به بعد ماشین های با سی سی بالاتر باید مورچه باشند یا که سازنده اونها فاقد این فهم و شعور هستند که هی دارند سی سی ماشین های جدید رو بیشتر می کنند!!!! مثل SU ها و .... !!! شما شنیدید که سوپاپ اثری بهتری روی موتور می گذاره ولی نگفتن که منکر همه چیز مکانیکی موتور بشید! با این گفته شما که به قول شما من تفکر قدیمی دارم و شما متفکر جدید تشریف دارید! از این به بعد روی کشتی و ناو و قطار و .... بقیه با این تکنولوژی جدید اختراع شما موتور های کم حجم بگذارند و خیال همه رو راحت کنند! دوست عزیز نباید که فقط سیاه یا سفید فکر کرد.

کـاربـر بـاسـابـقـه MehranVB's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2006

پيش فرض

دوست عزیز شما قوانین فیزیک رو هم زیر سوال می برید (قدرت موتور هیچ ارتباطی به حجم موتور نداره. حجم موتور هیچ تاثیری روی عملکرد خودرو نداره.) !!! یعنی هر چه موتور حجمش بیشتر باشه اصلا در عملکرد و بازده ای موتور تاثیری نداره!!!! جل الخالق !!! قانون جدید که دوستمون خلق کردند. پس از این به بعد ماشین های با سی سی بالاتر باید مورچه باشند یا که سازنده اونها فاقد این فهم و شعور هستند که هی دارند سی سی ماشین های جدید رو بیشتر می کنند!!!! مثل SU ها و .... !!! شما شنیدید که سوپاپ اثری بهتری روی موتور می گذاره ولی نگفتن که منکر همه چیز مکانیکی موتور بشید! با این گفته شما که به قول شما من تفکر قدیمی دارم و شما متفکر جدید تشریف دارید! از این به بعد روی کشتی و ناو و قطار و .... بقیه با این تکنولوژی جدید اختراع شما موتور های کم حجم بگذارند و خیال همه رو راحت کنند! دوست عزیز نباید که فقط سیاه یا سفید فکر کرد.
    بله متاسفانه این تفکر غلطیه که بعضیا بهش باور دارن که حجم موتور همه چیز رو تعیین میکنه. فرمودید قوانین فیزیک رو بردم زیر سئوال، تا اونجا که بنده فیزیک مکانیک بلدم، گشتاور تولیدی توسط یه موتور بستگی به بازدهی پیستون و مقدار استفاده ای که از فرایند احتراق میکنه داره، و نه حجم موتور. به همین دلیل یه موتور 3000 رو میتونن قویتر از 6000 بسازن.
    براتون مثال زدم از موتور پونتیاک و پورشه ولی جوابی ندادید. این رو چطور توجیه میکنید؟
    بله الان هدف کم کردن حجم موتور هست. کمپانی ها هر چی زمان میگذره سعی میکنن حجم رو پایین و قدرت رو بالا ببرن. آزرا قبلاً موتور 3300 بود، الان موتورش 3000 شده و قدرتش هم افزایش پیدا کرده. این رو چطور توجیه میکنید؟
    در ضمن من نگفنم تفکر قدیمی دارید، تفکر شما برای بنده قابل احترامه.
    بحثمون درباره موتور tu5 بود. این موتور هم مستثنی قضیه ای که گفتم نیست. این موتور 1600 هست و 108 اسب تولید میکنه، موتور قدیمی xu7 یا حجم 1800 قدرتش 98 اسبه. اینها هم توسط فرانسه تولید شده و نه ایران خودرو. دوست من ما که دیگه بر سر بدیهیات نباید با هم بحث کنیم، اعداد و ارقام مشخصه، حالا شما میگی موتور 1800 چون حجمش بیشتره پس قدرتش هم بیشتره!؟! ظاهراً شما قوانین فیزیک رو زیر سئوال میبرید.

3. 8 کاربر از MehranVB بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Dec 2012

پيش فرض

بله متاسفانه این تفکر غلطیه که بعضیا بهش باور دارن که حجم موتور همه چیز رو تعیین میکنه. فرمودید قوانین فیزیک رو بردم زیر سئوال، تا اونجا که بنده فیزیک مکانیک بلدم، گشتاور تولیدی توسط یه موتور بستگی به بازدهی پیستون و مقدار استفاده ای که از فرایند احتراق میکنه داره، و نه حجم موتور. به همین دلیل یه موتور 3000 رو میتونن قویتر از 6000 بسازن.
    براتون مثال زدم از موتور پونتیاک و پورشه ولی جوابی ندادید. این رو چطور توجیه میکنید؟
    بله الان هدف کم کردن حجم موتور هست. کمپانی ها هر چی زمان میگذره سعی میکنن حجم رو پایین و قدرت رو بالا ببرن. آزرا قبلاً موتور 3300 بود، الان موتورش 3000 شده و قدرتش هم افزایش پیدا کرده. این رو چطور توجیه میکنید؟
    در ضمن من نگفنم تفکر قدیمی دارید، تفکر شما برای بنده قابل احترامه.
    بحثمون درباره موتور tu5 بود. این موتور هم مستثنی قضیه ای که گفتم نیست. این موتور 1600 هست و 108 اسب تولید میکنه، موتور قدیمی xu7 یا حجم 1800 قدرتش 98 اسبه. اینها هم توسط فرانسه تولید شده و نه ایران خودرو. دوست من ما که دیگه بر سر بدیهیات نباید با هم بحث کنیم، اعداد و ارقام مشخصه، حالا شما میگی موتور 1800 چون حجمش بیشتره پس قدرتش هم بیشتره!؟! ظاهراً شما قوانین فیزیک رو زیر سئوال میبرید.
    دوست عزیز بنا بر قاعده ای که شما طراحش هستید یعنی حجم موتور در توانش تاثیری نداره ! پس این موتور 1600 شما باید در لودر و بلدزر و کشتی و هواپیما و .... جواب بده چون تعداد سوپاپش بیشتره !!! و اگر تعداد سوپاپ رو همینجوری بیشتر و بیشتر کنیم 32 یا 64 اونوقت شاتل فضایی می شه ... عزیز گفتم که یه چیزی شنیدید ولی سوپاپ بیشتر شده ولی بقیه کارهای که روی موتور می کنند از کم کردن ارتفاع شاتون و غیره که تا حدی جبران کم بودن سی سی رو بکنند ولی منکر حجم بیشتر = توان بیشتر که نمی شوند و اگر می شدند که ببخشید احمق نبودن که ماشین های قوی ترشون رو (مثل su ها ...) با سی سی بالاتر بزنند. جایی هست که مجورند حجم کمتر موتور رو داشته باشند (مصرف کمتر و بازده ای بیشتر نسبت به حجم موتور) ولی این دلیل نمی شه که تعمیم داده بشه به کل اوصول مکانیک موتور!!! عجله در قضاوت مشکل اصلیه ما ایرانیهاست. که فکر کنیم مانند ارشمیدس یافتم یافتم کنیم و کل اصل قوانین مکانیک رو پرتش کنیم به دور!!

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Dec 2012

پيش فرض

دوست عزیز Mehran دقیقا همینطوره که حجم = بیشتر قدرت وگرنه باید این موتور 1600 شما رو روی بلدزر و لودر و .... گذاشت و هی تعداد سوپاپ ها رو بیشتر و بیشتر کرد تا اینکه این موتور برای شاتل هم مناسب باشه !!! ببخشید این چیزیه که شما بهش رسیدید؟!! و کل قوانین مکانیک رو زیر و رو می کنید؟ برای جبران سی سی موتور باید شاتون ها رو کوچکتر کرد و به قو شما سوپاپ افزایش داد ( البته من گفتم که تا حدی مصرف و ورودی و خروجی گازها بهتر می شود ولی این به این معنی نیست که منکر توان سی سی بیشتر شد!!!!) همیشه ما عادت داریم با شنیدن چیزی جدید بیاییم و منکر قوانین مسلم فیزیک بشیم و مثالا بگیم نخیر اینکه در ماشین های شاسی بلند اشتباه کردن حجم موتور رو افزایش دادند باید فقط 16 سوپاپ رو به 32 تبدیل می کردند و کار تمام! . البته زمان لازمه تا این بحث جا بیافتده که پارامتری سرجایش خودش معنی داره نه اینکه مطلق باشه (افزایش تعداد سوپاپ) و عامل اصلی توان و نیروی بیشتر باشه!

حـــــرفـه ای rami_hemi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت
    تبریز

پيش فرض

کسی به خاطر مخالفت پستش حذف نمیشه
    لطفا لحن پستهاتون رو دست کنید شما خودتون تحمل مخالف رو ندارید .
    در ضمن توان و بازده یک موتور نه تنها به تعداد سوپاب و نه تنها به حجم بستگی داره . شما میگید با افزایش حجم بیایم و توان یک موتور رو به بینهایت برسونیم . این امکان نداره ، همونطوری که خودتون هم میدونید
    موتورهای 350 اینچ مکعبی شورولت توانی کمتر از موتورهای 3.6 پورشه تولید میکنن ، توان یک موتور رو به غیر از حجم میزان تراکمی که میتونه تحمل کنه نحوه پاشش و ورود سوخت و هوا و نحوه تخلیه اون و کلا به تمام اجزای موتور ربط داره .
    توان موتور رو هم به دور روش اندازه گیری میکنن ،
    یکی توان و گشتاور خروجی فلایول و دومی توان و گشتاور روی چرخهای محرک ، اولی توان خالص موتور و برای همه نمونه ها در روی همه ماشینها یکسان هست ولی توانی که به چرخها میرسه نسبت به شرایط متفاوت هست .
    بهتره قبل از هر چیزی یه کم مفهوم گشتاور و توان رو درست مطالعه کنیم بعدا بحث کنیم . حجم موتور رو من توی یک نمونه ساده بهتون بگم که بیشتر با اون سر و کار دارم ، مثلا موتور های 14 لیتری 8 سیلندر کامینز رو در نظر میگیرم این موتور نومنه های 300 اسبی تا 800 اسبی داره که با همون حجم ثابت این بازه توان و گشتاور رو تولید میکنن . ولی برسیم به یک موتور دیگه که کم حجمتر هست مثلا موتورهای om501 مرسدس بنز با حجم 12 لیتر این موتور توان 425 اسب رو در حالت پایه تولید میکنه ولی میبنیم که حجم کمتر و تعداد سیلندر کمتری نسبت به کامینز داره ولی توان پایه بالاتری رو تولید میکنه
    این نشون میده نحوه تزریق سوخت و مقدار تراکم خیلی تاثیر گذار هستن .
    اگه به یک مقایسه اصولی بخواییم دست بزنیم ، باید یا حجم موتورهای یکسان رو در نظر بگیریم مثلا xu7jpl3 و xu7jp4 که اینجا میبینم تعدا سوپاب بیشتر و داشتن دو میل سوپاب باعث میشه که موتور توان و گشتاور بهتری رو تولید کنه و در واقع بهینه تر کار کنه . و اتلاف انرزی کمتری در اثر کمبود سوخت و تخلیه نامنساب داشته باشه
    و یک مقایسه هم میتونه در میان موتروهای تقریبا با توان تولیدی نزدیک انجام بشه مثلا همین موترو tu5 و xu7jp4 که در این صورت میزان مصرف سوخت و دور موتوری که بیشترین توان و بازه گشتاور این موتور ها باهم مقایسه میشه .
    پس نمیشه گفت یک موتور با حجم بیشتر برتر از موتوری با تعدا سوپاب بیشتر هست .
    البته این مقایسه رو در حالتی که هر دو موتور رو تنفس طبیعی در نظر میگیرم انجام میدیم،اگر مسایل توربو شارژر ها و سوپر شارژها رو هم وارد مبحث کنیم اون وقت مقایسه پیچیده تر میشه ،
    در مورد xum احتمال داده میشه بر اساس موتور مشهور xu9 با حجم 1905 سی سی ساخته بشه که همون موتور 405 2000 ها هست البته از نوع انزکتوری و احتملا 16 سوپاب ، که در این صورت باید توانی بین 120 تا 130 اسب داشته باشه . شاید هم بر اسا موتور xu10jp4 1998 باشه که از زانتیا اون رو میشناسیم .

7. 7 کاربر از rami_hemi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2012
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

توان چه ربطی به موتور قدیمی بودن و جدید بودن اون داره؟ اینکه می گن تکنولوژی روز فقط به مقدار کمی بهینه شدن موتور در بازده ای مسائلی مثل آلودگی هوا و مصرف سوخت و بی سروصدا بودن موتور های جدیده نه اینکه قانون نیوتون رو هم بشه عوض کرد!! اگر مقدار CC موتور در توان او اثر نداره پس ماکزیما با 3000 بودنش در حد یک موتور 1600 هم نمی تونه باشه !!!! واقعا این چه طرز فکره ؟ فقط در مصرف و نفس موتور مقدار سوپاپ ها اثر داره دوست عزیز . با کوچک کردن شاتون پیستون و دور بیشتر موتور در واقعا سعی در کسری توان می کنند نه اینکه مقدار کمتر سی سی موتور کشک باشه.
    دوست عزیز Mehran دقیقا همینطوره که حجم = بیشتر قدرت وگرنه باید این موتور 1600 شما رو روی بلدزر و لودر و .... گذاشت و هی تعداد سوپاپ ها رو بیشتر و بیشتر کرد تا اینکه این موتور برای شاتل هم مناسب باشه !!! ببخشید این چیزیه که شما بهش رسیدید؟!! و کل قوانین مکانیک رو زیر و رو می کنید؟ برای جبران سی سی موتور باید شاتون ها رو کوچکتر کرد و به قو شما سوپاپ افزایش داد ( البته من گفتم که تا حدی مصرف و ورودی و خروجی گازها بهتر می شود ولی این به این معنی نیست که منکر توان سی سی بیشتر شد!!!!) همیشه ما عادت داریم با شنیدن چیزی جدید بیاییم و منکر قوانین مسلم فیزیک بشیم و مثالا بگیم نخیر اینکه در ماشین های شاسی بلند اشتباه کردن حجم موتور رو افزایش دادند باید فقط 16 سوپاپ رو به 32 تبدیل می کردند و کار تمام! . البته زمان لازمه تا این بحث جا بیافتده که پارامتری سرجایش خودش معنی داره نه اینکه مطلق باشه (افزایش تعداد سوپاپ) و عامل اصلی توان و نیروی بیشتر باشه!
    تعداد سوپاپ بیشتر فقط تا 5 سوپاپ در هر سیلندر باعث افزایش بهره وری میشه و از این جا به بعد بهره وری کم میشه. طرز کارشم اینه که تلفات انرژی رو کم می کنه. یعنی انرژی که قبلا قرار بود به هدر بره، به جاش کار انجام می ده. هیچ قانون نیوتنی هم نقض نشده. اگه مثلا قبلا 30% انرژی تولیدی موتور صرف روندن ماشین می شد الان 40% اون کار انجام میده که دقیقا یعنی قدرت بیشتر. اگه موتور 1800 به فرض 300 اسب بخار توان مصرف می کنه (توانی که ما باید اسما از انرژی سوخت بگیریم)، داره 98 اسبشو میده به ماشین. در حالی که موتور 1600 که داره 250 اسب توان مصرف می کنه، داره 110 تاشو میده به ماشین. این تفاوت موتور های جدید و قدیمی رو مشخص میکنه (دلیل این هم که دارن بیشتر سعی می کنن با حجم موتور کمتر کار کنن اینه که مدیریت اتلاف انرژی توی حجم های کمتر ساده تره). وگرنه موتور روا هم 1600 سی سیه، موتور 206 هم 1600 سی سیه. طبق فرمایش شما اینا نباید فرقی توی شتابشون باشه. برین روا رو با اس ال ایکس تست کنین نتیجشو به ما هم بیگن.

9. 2 کاربر از Lesordiavek بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه milad00790's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2012
    محل سكونت
    اصفهان

پيش فرض

سلام دوستان
    قدرت موتور بستگی به تکنولوژی ساختشم داره مثلا موتور که حجم بیشتری داره دلیل نمیشه که شتاب بیشتری داره . بلکه تکنولوژی ساخشم تو این مسئله دخیل هستش . موتوری داریم که حجم بالایی داره و تعداد اسب بخاری کمتری تولید میکنه . همچین موتوری قدرت و گشتاور زیادی داره اونم به خاطر حجمش . و در مقابلش موتوری داریم که حجمش کمتر هست ولی با تکنولوژی امروزی ساخته شده که در عوض حجم کمتری داره ولی تعداد اسب بخار بیشتری تولید می کنه . که این مورد ، در مورد موتور هایی که در بالا ذکر شده صدق می کنه.

11. این کاربر از milad00790 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Dec 2012

پيش فرض

دوستان قدرت موتور با بهینه عمل کردن مصرف تفاوت داره . نیروی تولیدی بر اثر مقدار سی سی بیشتر تولید می شه. و این مورد رو در تست سربالایی بین xu7 و tu5 تست شده (تجربی) . اما اینکه هر موتوری مناسب هر اتاقی (وزن اتاق) نیست. مثلا tu5 روی اتاق سمند دیگه گذاشته نمی شه به دلیل گشتاور پایین tu5 در ابتدای حرکت و کم آوردن کشش در سربالایی ها.

13. 3 کاربر از aslam12 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای hossein.az's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2012
    محل سكونت
    p30world

پيش فرض

دوستان قدرت موتور با بهینه عمل کردن مصرف تفاوت داره . نیروی تولیدی بر اثر مقدار سی سی بیشتر تولید می شه. و این مورد رو در تست سربالایی بین xu7 و tu5 تست شده (تجربی) . اما اینکه هر موتوری مناسب هر اتاقی (وزن اتاق) نیست. مثلا tu5 روی اتاق سمند دیگه گذاشته نمی شه به دلیل گشتاور پایین tu5 در ابتدای حرکت و کم آوردن کشش در سربالایی ها.
    حرفتون رو کاملا قبول دارم
    2 تا 405 مدل 89 که یکی tu5 بود و دیگری xu7
    توی یه جاده که سربالایی های زیادی داشت تست کردیم
    توی کفی کاملا tu5 سرتر بود ولی تو سر بالایی دقیقا برعکس قضیست

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Dec 2012

پيش فرض

حرفتون رو کاملا قبول دارم
    2 تا 405 مدل 89 که یکی tu5 بود و دیگری xu7
    توی یه جاده که سربالایی های زیادی داشت تست کردیم
    توی کفی کاملا tu5 سرتر بود ولی تو سر بالایی دقیقا برعکس قضیست
    در بحث سرعت نهایی بین این دو پژو حق با شماست ولی در بحث تولید قدرت بیشتر با سی سی بیشتر رابطه مستقیم دارند و غیر قابل انکاره. در سرعت نهایی عوامل دیگری مثل آئرودینامیک (طراحی اتاق) مقدار بزرگی (اینچ) چرخها و سبکی وزن موتور و گیربکس و .... که من مثال سمند رو با 405 با همین موتور xu7 می زنم که در نهایت عامل آئرودینامیک و بزرگی چرخ ها در سمند در سرعت نهایی بیشتر سمند نسبت به 405 اثر گذارتره. من فقط روی این موضوع تکیه دارم که منکر سی سی بیشتر در تولید قدرت بیشتر نمی شد.!

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •