تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: کدام موتور بهتر است از همه لحاظ

راي دهنده
194. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • XU7

32 16.49%
  • XUM

13 6.70%
  • TU5

87 44.85%
  • EF7

62 31.96%
صفحه 3 از 11 اولاول 1234567 ... آخرآخر
نمايش نتايج 21 به 30 از 104

نام تاپيک: مقایسه و مباحث مربوط به انواع موتورهای XU7-XUM-TU5-EF7

حـــــرفـه ای shadows_funeral's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2007
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

دوست من شما مطمئنی که EF7 پایه گازسوز داشتی چون اگه داشتی میدونستی که این ماشین اگه بنزین هم نداشته باشه با گاز روشن میشه............
    برخلاف حرف این دوستمون موتور ملی بر پایه گاز طراحی شده. موتورهای دوگانه سوز برای گاز بهینه شدن مثل موتور xu7یا tu5 دوگانه یا موتور روای سال (HOVG2). اتفاقا کشورهایی تو دنیا هستن که گاز رو به عنوان سوخت استفاده می کنن. و ما تو استفاده از این سوخت رتبه اول رو تو دنیا نداریم. مثلا سوخت گاز تو روسیه و اوکراین رواج داره. (البته دوستان می دونن که این مناطق مناطق سردی هستن.) کاملا هم تایید شده هستش. اما تو خیلی از کشورها موتور دیزل رونق داره. در مورد روشن شدن هم بستگی به تنظیمات استارت و ecu داره و الا بنده روا و پراید دوگانه رو هم با گاز روشن کردم.
    Last edited by shadows_funeral; 14-01-2013 at 14:27.

تاريخ عضويت
    Aug 2007
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

بهترین (اگه مصرف چند لیتر سوخت بیشتر برامون مهم نباشه) موتور XU7 . توی دور 3000 حداکثر گشتاور رو بین بقیه موتور ها داره و بعد از این دور توان بیشتر در سربالایی ها .عمر طولانی موتور + قطعات فراوان و نداشتن مشکلات موتورهای جدید (روغن ریزی و سوختن سرسیلندر و ...) .
    اتفاقا موتور xu7 کشش و قدرت و گشتاور tu5 و ef7 رو اصلا نداره. در مورد مشکلات موتور هم بیشتر به چنس قطعات ربط داره نه طراحی موتور. استهلاک بالای xu7 به علاوه تکنولوژی قدیمی اون از جمله معایبش هست. در ضمن xu7 8 سوپاپ هست ولی tu5 و ef7 شانزده سوپاپ که این خودش مزیت بزرگیه.
    در ضمن خیلی از xu7 های دوگانه سوز هم مشکل روغن ریزی پیدا می کنن بعد یه مدت. در مورد عمر موتور هم فرقی بین سه نوع موتور نیست. در سربالایی ها هم در مقابل ef7 و tu5 اصلا حرفی برای گفتن نداره.

اگه نباشه جاش خالی می مونه mostafa_gm's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2006

پيش فرض

اتفاقا موتور xu7 کشش و قدرت و گشتاور tu5 و ef7 رو اصلا نداره. در مورد مشکلات موتور هم بیشتر به چنس قطعات ربط داره نه طراحی موتور. استهلاک بالای xu7 به علاوه تکنولوژی قدیمی اون از جمله معایبش هست. در ضمن xu7 8 سوپاپ هست ولی tu5 و ef7 شانزده سوپاپ که این خودش مزیت بزرگیه.
    در ضمن خیلی از xu7 های دوگانه سوز هم مشکل روغن ریزی پیدا می کنن بعد یه مدت. در مورد عمر موتور هم فرقی بین سه نوع موتور نیست. در سربالایی ها هم در مقابل ef7 و tu5 اصلا حرفی برای گفتن نداره.
    این چه حرفیه؟
    سالهاست که دارن از موتور xu7 ملت استفاده می کنن و من خودم تجربه کم آوردن تو سربالایی در مقابل انواع 206 نداشتم بلکه شتاب و کشش بیشتری هم دیدم.
    بعدش چرا میگید استهلاکش از tu5 بالاتره؟! موتورهای xu7 به کارکرد بالا معروفند. موتور های ef7 که الان دیگه همه میدونن باید با نذر و نیاز خوب در بیاد و مشکل نداشته باشه.

تاريخ عضويت
    Aug 2007
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

این چه حرفیه؟
    سالهاست که دارن از موتور xu7 ملت استفاده می کنن و من خودم تجربه کم آوردن تو سربالایی در مقابل انواع 206 نداشتم بلکه شتاب و کشش بیشتری هم دیدم.
    بعدش چرا میگید استهلاکش از tu5 بالاتره؟! موتورهای xu7 به کارکرد بالا معروفند. موتور های ef7 که الان دیگه همه میدونن باید با نذر و نیاز خوب در بیاد و مشکل نداشته باشه.
    دوست عزیز بنده هم xu7 سوار شدم. اتفاقا این حرف شما اصلا منطقی نیست. قدرت و گشتاور xu7 پایین تر از ef7 و tu5 هستش. تعداد سوپاپ این موتور 8 تاس. در حالی که تعداد سوپاپ tu5 شانزده عدد هستش. همین دو فاکتور کفایت می کنه بر برتری این دو موتور نسبت به xu7. علاوه بر اون بدنه 405 ها از لحاظ ایرودینامیک امتیاز بسیار پایینی داره. و همینطور سنگین تر از 206 هستش . حالا به من بگین چطوری موتور 8 سوپاپ با قدرت و گشتاور پایین تر روی بدنه با آیرودینامیک پایین تر می تونه موتور 16 سوپاپ با قدرت و گشتاور بیشتر روی بدنه کاملا آیرودینامیک 206 با وزن کمتر رو جا بذاره؟ حالا از مسائل علمی تر و تخصصی تر این دو موتور بگذریم.
    شاید شما حواستون نبوده و مقایستون رو با 206 با موتور tu3 (موتوری که به نظر من با موتور پراید باید مقایسه بشه و دارای توان خیلی کمی هست و 8 سوپاپه و استهلاک بالایی داره - تیپ 2) انجام دادید.
    در ضمن در مورد موتور ملی: اولا تکنولوژی بالایی داره. ثانیا بنده به شخصه تا بحال 4 سمند موتور ملی داشتم. یکیشون هم مشکل موتوری نداشت. الان هم سورن موتور ملی دارم 40000 تا کار کرده هیچ مشکل موتوری نداشتم. مثل روز اول نرم و عالی کار می کنه. این اواخر خودمم ترسیدم در مورد سوزوندن واشر سرسیلندر بردم نمایندگی گفتم واشرشو نگاه کنه. نگاه کرد گفت واشر آلمانی هستش. گفت الان دارن فراخوان میزنن موتور ملی ها رو که تنها مشکلی که براشون بوده (یعنی واشر سرسیلندر) رو حل بکنن و واشر آلمانی بندازن. در ضمن ما نذر و نیاز نکردیم ولی ماشینهایی که داشتم هیچ کدوم مشکل موتوری نداشت.
    xu7 موتور کم بازده ای هست. مصرف بالا و توان کم نسبت به تکنولوژی روز موتورها نشان دهنده این موضوعه. همچنین اگه دوستان به نظرسنجی رضایتمندی بچه های انجمن نسبت به موتورها بیاندازن می بینن که xu7 چه جایگاهی داره.
    Last edited by shadows_funeral; 14-01-2013 at 17:55.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Dec 2012

پيش فرض

دوست عزیز بنده هم xu7 سوار شدم. اتفاقا این حرف شما اصلا منطقی نیست. قدرت و گشتاور xu7 پایین تر از ef7 و tu5 هستش. تعداد سوپاپ این موتور 8 تاس. در حالی که تعداد سوپاپ tu5 شانزده عدد هستش. همین دو فاکتور کفایت می کنه بر برتری این دو موتور نسبت به xu7. علاوه بر اون بدنه 405 ها از لحاظ ایرودینامیک امتیاز بسیار پایینی داره. و همینطور سنگین تر از 206 هستش . حالا به من بگین چطوری موتور 8 سوپاپ با قدرت و گشتاور پایین تر روی بدنه با آیرودینامیک پایین تر می تونه موتور 16 سوپاپ با قدرت و گشتاور بیشتر روی بدنه کاملا آیرودینامیک 206 با وزن کمتر رو جا بذاره؟ حالا از مسائل علمی تر و تخصصی تر این دو موتور بگذریم.
    شاید شما حواستون نبوده و مقایستون رو با 206 با موتور tu3 (موتوری که به نظر من با موتور پراید باید مقایسه بشه و دارای توان خیلی کمی هست و 8 سوپاپه و استهلاک بالایی داره - تیپ 2) انجام دادید.
    در ضمن در مورد موتور ملی: اولا تکنولوژی بالایی داره. ثانیا بنده به شخصه تا بحال 4 سمند موتور ملی داشتم. یکیشون هم مشکل موتوری نداشت. الان هم سورن موتور ملی دارم 40000 تا کار کرده هیچ مشکل موتوری نداشتم. مثل روز اول نرم و عالی کار می کنه. این اواخر خودمم ترسیدم در مورد سوزوندن واشر سرسیلندر بردم نمایندگی گفتم واشرشو نگاه کنه. نگاه کرد گفت واشر آلمانی هستش. گفت الان دارن فراخوان میزنن موتور ملی ها رو که تنها مشکلی که براشون بوده (یعنی واشر سرسیلندر) رو حل بکنن و واشر آلمانی بندازن. در ضمن ما نذر و نیاز نکردیم ولی ماشینهایی که داشتم هیچ کدوم مشکل موتوری نداشت.
    xu7 موتور کم بازده ای هست. مصرف بالا و توان کم نسبت به تکنولوژی روز موتورها نشان دهنده این موضوعه. همچنین اگه دوستان به نظرسنجی رضایتمندی بچه های انجمن نسبت به موتورها بیاندازن می بینن که xu7 چه جایگاهی داره.
    من واقعا تعجب می کنم از این نظرات که صرفا با کلمه من خودم سه تا سمند داشتم و .... خوب این شد اثبات نظر؟
    xu7 حداکثر گشتاورش توی دور 3500 جواب می ده و در صرف زمان و مصرف در گشتاور تاثیر بسزایی داره. ولی tu5 برای رسیدن به حداکثر گشتاور باید دور بالاتر و زمان و همچنین در رابطه با دور بیشتر نیاز به فشار بیشتر به موتور و مصرف بیشتر دارد. اینکه 16 سوپاپ باشه که دلیل بر قدرت نیست توان موتور به سوپاپ تنها نیست به تورک و .... 1800 بودن موتور بیستگی داره. از نظر فنی قطعات هم شما کمی وقت کردید سری به نمایندگی ها و صف تعمیر ef7 ها رو ببینید که واشر زدن!

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Dec 2012

پيش فرض

هر بار ایران خودرو با کم کردن مقدار cc موتورهاش فقط به تکنولوژی جدید بودن بسنده می کنه یک کلاه گشاد بر سر مشتری می گزاره که 16 سوپاپه !! خوب سوپاپ بیشتر جز اینکه فقط مسیر خروجی رو کمی بهینه می کنه ولی در توان اسب بخار تاثیری نداره. توان موتور به مقدار cc بیشتره . همانطور هرچی بیشتر باشه قدرت هم بیشتر در این که نباید شک کرد!! اینکه تکنولوژی بالاتره به شرطی که تولید زیر نظر خود سازنده موتور (آلمان) و برای اتاق مناسب نه برای اتاقی مثل سمند با 1200 کیلو سنگینی !!! برای کشیدن این وزن باید به موتور 1600 فشار مضاعف وارد کرد که خودش مصرف + استحلاک + زمان بیشتر برای رسیدن به این شتاب اولیه لازمه. کشور سازنده موتور 2000 رو روی 405 نصب می کنه اونوقت اینجا تا 1600 (فقط اینکه 16 سوپاپه ) سوار این اتاق های سنگین می شن!! ضمن اینکه وزن موتور ef7 بیشتر از xu7 هست!!

7. این کاربر از aslam12 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2012
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

هر بار ایران خودرو با کم کردن مقدار cc موتورهاش فقط به تکنولوژی جدید بودن بسنده می کنه یک کلاه گشاد بر سر مشتری می گزاره که 16 سوپاپه !! خوب سوپاپ بیشتر جز اینکه فقط مسیر خروجی رو کمی بهینه می کنه ولی در توان اسب بخار تاثیری نداره. توان موتور به مقدار cc بیشتره . همانطور هرچی بیشتر باشه قدرت هم بیشتر در این که نباید شک کرد!! اینکه تکنولوژی بالاتره به شرطی که تولید زیر نظر خود سازنده موتور (آلمان) و برای اتاق مناسب نه برای اتاقی مثل سمند با 1200 کیلو سنگینی !!! برای کشیدن این وزن باید به موتور 1600 فشار مضاعف وارد کرد که خودش مصرف + استحلاک + زمان بیشتر برای رسیدن به این شتاب اولیه لازمه. کشور سازنده موتور 2000 رو روی 405 نصب می کنه اونوقت اینجا تا 1600 (فقط اینکه 16 سوپاپه ) سوار این اتاق های سنگین می شن!! ضمن اینکه وزن موتور ef7 بیشتر از xu7 هست!!
    حرف شما کاملا غلطه. 16 سوپاپ نه تنها موتور رو بهینه تر می کنه، بلکه قدرت رو هم زیاد می کنه. همین XU7 نمونه ی 16 سوپاپ داره که روی پارس ای ال ایکس میذارن و توانش 12 اسب بیشتر از توان XU7 هشت سوپاپه. هر کی تا الان سمند TU5 یا EF7 داشته میگه که این موتور ها کشش و شتاب بیشتری به ماشین دادن. چیزی که شما دارین در موردش حرف میزنین گشتاور موتوره که در TU5 کمتر از XU7 هست اون هم نه خیلی. گشتاور در شرایط خاص توی کشش موثره ولی نه همیشه.
    شما این تفکرات قدیمی رو بندازین دور. یکی بود می گفت چرا موتور انژکتوری 1600 بذاریم رو پیکان اون موتور 1750 کاربرات بهتر بود!

9. 3 کاربر از Lesordiavek بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز mohammad.asghari's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2012
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

تکنولوژی 10 سال پیش با الان قابل مقایسه نیست

11. 2 کاربر از mohammad.asghari بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کـاربـر بـاسـابـقـه MehranVB's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2006

پيش فرض

من واقعا تعجب می کنم از این نظرات که صرفا با کلمه من خودم سه تا سمند داشتم و .... خوب این شد اثبات نظر؟
    xu7 حداکثر گشتاورش توی دور 3500 جواب می ده و در صرف زمان و مصرف در گشتاور تاثیر بسزایی داره. ولی tu5 برای رسیدن به حداکثر گشتاور باید دور بالاتر و زمان و همچنین در رابطه با دور بیشتر نیاز به فشار بیشتر به موتور و مصرف بیشتر دارد. اینکه 16 سوپاپ باشه که دلیل بر قدرت نیست توان موتور به سوپاپ تنها نیست به تورک و .... 1800 بودن موتور بیستگی داره. از نظر فنی قطعات هم شما کمی وقت کردید سری به نمایندگی ها و صف تعمیر ef7 ها رو ببینید که واشر زدن!
    گشتاور max توی 3500 اتفاق بیافته به نظر شما خوبه یا بد؟ مثلاً گشتاور ماکزیمم پورشه توی 5000 هست یا لامبورگینی توی 6500.
    تحلیل شما نادرسته.
    قدرت موتور هیچ ارتباطی به حجم موتور نداره. حجم موتور هیچ تاثیری روی عملکرد خودرو نداره.
    مثلاً موتور هشت سیلندر پونتیاک دهه 1960، حجمش 6000 سی سی بود و قدرتش 250 اسب. در حالی که موتور 3000 سی سی پورشه قدرتش 265 اسبه.
    اینکه موتور tu5 از یه موتور 1800 دهه 80 بهتر عمل میکنه کاملاً طبیعیه و تکنولوژی ضعیف و قدیمی موتور سری XU7 رو نشون میده.
    در مورد سوپاپ هم موتور TU3 رو براتون مثال میزنم که 8 سوپاپ هست و 74 اسب تولید میکنه، در حالی که موتور ET3 که TU3 هست که به 16 سوپاپ تبدیل شده 87 اسب تولید میکنه.
    اینها هیچ ارتباطی به فشار مضاعف و استهلاک و زمان بیشتر و سایر عواملی که فرمودید نداره.

13. 3 کاربر از MehranVB بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Dec 2012

پيش فرض

[QUOTE=Lesordiavek;7431278]حرف شما کاملا غلطه. 16 سوپاپ نه تنها موتور رو بهینه تر می کنه، بلکه قدرت رو هم زیاد می کنه. همین XU7 نمونه ی 16 سوپاپ داره که روی پارس ای ال ایکس میذارن و توانش 12 اسب بیشتر از توان XU7 هشت سوپاپه. هر کی تا الان سمند TU5 یا EF7 داشته میگه که این موتور ها کشش و شتاب بیشتری به ماشین دادن. چیزی که شما دارین در موردش حرف میزنین گشتاور موتوره که در TU5 کمتر از XU7 هست اون هم نه خیلی. گشتاور در شرایط خاص توی کشش موثره ولی نه همیشه.
    شما این تفکرات قدیمی رو بندازین دور. یکی بود می گفت چرا موتور انژکتوری 1600 بذاریم رو پیکان اون موتور 1750 کاربرات بهتر بود![/QUOTE
    توان چه ربطی به موتور قدیمی بودن و جدید بودن اون داره؟ اینکه می گن تکنولوژی روز فقط به مقدار کمی بهینه شدن موتور در بازده ای مسائلی مثل آلودگی هوا و مصرف سوخت و بی سروصدا بودن موتور های جدیده نه اینکه قانون نیوتون رو هم بشه عوض کرد!! اگر مقدار CC موتور در توان او اثر نداره پس ماکزیما با 3000 بودنش در حد یک موتور 1600 هم نمی تونه باشه !!!! واقعا این چه طرز فکره ؟ فقط در مصرف و نفس موتور مقدار سوپاپ ها اثر داره دوست عزیز . با کوچک کردن شاتون پیستون و دور بیشتر موتور در واقعا سعی در کسری توان می کنند نه اینکه مقدار کمتر سی سی موتور کشک باشه.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •