تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 4 اولاول 1234 آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 31

نام تاپيک: iPad Mini اا اخبار و شایعات درباره ی عرضه ی آیپد کوچکتر

کاربر فعال iOS JoWkErsSs's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2012
    محل سكونت
    ██████

پيش فرض

خب، آیا این حرف واقعا درسته؟ آیا قیمت 399 دلاری آیپد اونقدر زیاده که خیلی از مردم توانایی خریدش رو نداشته باشه؟ الان آیپد رقیب ارزون تری داره اصلا؟ هیچ تبلت 16 گیگی نیست که قیمتش کمتر از 399 دلار باشه، یعنی در اصل کسی که اینقدر پول نداره گزینه ای براش نیست مثل کسی که پول خرید ماشین اصلا نداره، و باید موتور بخره آیپد الان خوش قیمت ترین تبلت بازار هم هست.

من احساس می کنم برنامه اپل اینه که زمانی که آیپد جدیدتر (نسل چهارم) رو معرفی کرد، آپید فعلی رو می کنه 399 دلار و آیپد 2 رو می کنه 299 یا 349 دلار... سایز کوچکتر مزیت خاصی نداره و فایده اش فقط و فقط قیمت پایین تره.

نه لزوما. رزولوشن صفحه آیپد 1024x768 هست (حتی در آیپد جدید هم سیستم عامل در این رزولوشن کار می کنه)، و بردن همین رزولوشن و همین استایل بدون تغییر به آیپد 7.85 ینچی که 35 درصد کوچکتره باعث میشه همه فونت ها و المان ها 35 درصد کوچکتر بشن، و اکثرا دیگه قابل خوندن نیستن. همینطوری نیست که چون رزولوشن یکسان رو میشه برد اونجا بگیم اپ ها مشکلی نخواهند داشت.
    بحث ما اصلا تبلت های دیگه نیست، ما روی آیپد بحث می کنیم و مسلما قیمت های تبلت های دیگه به مراتب ملاک نیست!
    از نظر من آیپد = ماشین و آیپد مینی یا کوچکتر = موتور ! نکته همین جاست، آیپد مینی میتونه به عنوان همون موتوری کار کنه که فرد به جای ماشین می خره.(دقیقا مثل مثال شما)

نمیدونم از قیمت های داخل ایران خبر دارید یا نه! قیمت تبلت تو ایران بی داد می کنه به نظر من. درسته که 399 دلار پولی نیست، اما بیاید با هم تبدیلش کنیم به تومان....!
    حتی همون 399 دلار رو هم خیلی ها توانایی پرداختش رو ندارند، چه در ایران و چه در کشور های دیگر. شاهد بودیم که فردی کلیه خودش رو برای خرید آیپد فروخت!!

به طور مثال، خیلی ها 399 دلار براشون فرقی با 1000 دلار نمی کنه، اما بعضی ها میتونن 200 دلار بدن اما 399 دلار نه! زیاد چیز عجیبی هم نیست که بخوایم تعجب کنیم.

اما همه میدونیم که هر قیمتی که بخوایم برای آیپد بپردازیم زیاد نیست، بدون تعصب بهترین گزینه برای تمام افراد آیپد هست.

و اما از لحاظ رزولوشن باید بگم که این رزولوشنی هست که شایعات می گن و اطمینانی نباید بهش داشت، پس این نیز یک شایعه هست. اما چیزیه که سر زبان مردم جهان هست و بیشتر سایت ها برای آیپد مینی این رزولوشن را پیشبینی میکنند؛ اما 100٪ چیزی که مردم فکر میکنن با چیزی که در نهایت میشه فرق میکنه...
    Last edited by JoWkErsSs; 07-06-2012 at 18:00.

2. 3 کاربر از JoWkErsSs بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Super Moderator Stream's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

بحث ما اصلا تبلت های دیگه نیست، ما روی آیپد بحث می کنیم و مسلما قیمت های تبلت های دیگه به مراتب ملاک نیست!
    از نظر من آیپد = ماشین و آیپد مینی یا کوچکتر = موتور ! نکته همین جاست، آیپد مینی میتونه به عنوان همون موتوری کار کنه که فرد به جای ماشین می خره.(دقیقا مثل مثال شما)

نمیدونم از قیمت های داخل ایران خبر دارید یا نه! قیمت تبلت تو ایران بی داد می کنه به نظر من. درسته که 399 دلار پولی نیست، اما بیاید با هم تبدیلش کنیم به تومان....!
    حتی همون 399 دلار رو هم خیلی ها توانایی پرداختش رو ندارند، چه در ایران و چه در کشور های دیگر. شاهد بودیم که فردی کلیه خودش رو برای خرید آیپد فروخت!!

به طور مثال، خیلی ها 399 دلار براشون فرقی با 1000 دلار نمی کنه، اما بعضی ها میتونن 200 دلار بدن اما 399 دلار نه! زیاد چیز عجیبی هم نیست که بخوایم تعجب کنیم.

اما همه میدونیم که هر قیمتی که بخوایم برای آیپد بپردازیم زیاد نیست، بدون تعصب بهترین گزینه برای تمام افراد آیپد هست.

و اما از لحاظ رزولوشن باید بگم که این رزولوشنی هست که شایعات می گن و اطمینانی نباید بهش داشت، پس این نیز یک شایعه هست. اما چیزیه که سر زبان مردم جهان هست و بیشتر سایت ها برای آیپد مینی این رزولوشن را پیشبینی میکنند؛ اما 100٪ چیزی که مردم فکر میکنن با چیزی که در نهایت میشه فرق میکنه...
    درسته در کل... تبلت ارزون تر معنی می ده (همون شکلی که هر محصول ارزون تر معنی می ده)، تبلت کوچکتر نه.

خرید یه محصول 399 دلاری در دنیا حتی برای یه پست چی، گارسون یا کارگر ساختمون هم ممکنه و خیلی راحته، اپل هیچ وقت محصولاتی رو برای قشری که هیچ چیزی نمی تونستن بخرن تولید نکرده. افرادی که فقط 200 دلار می تونن بدن محصولای که براشون در دسترسه میشه آیپاد تاچ.. 399 دلار در اروپا و آمریکا برای هر کسی که فقط شغل داشته باشه (هر شغلی) قیمت معقولیه. به علاوه یادمون نره تبلت وسیله ضروری نیست، یعنی کسی که پول نداره نمی ره تبلت بخره، موبایل و لپ تاپ همیشه همیشه در اولویت هستن برای همین خود به خود قشری که پول ندارن کمتر سراغش میان.
    +

یادمون باشه اپل هیچ وقت تجربه نصفه نیمه، متوسط، ارزون و چیپ تحویل کاربرهاش نمی ده. اپل هیچ وقت کاری نمی کنه که به خاطر دادن یه محصول ارزون، یه محصول مزخرف عرضه کنه. اپلی که همیشه پورشه می ساخته، موتور گازی تحویل یوزرهاش نمی ده. برای همینه که آیپد ارزون اگه جزو برنامه های اپل باشه، احتمالا آیپد 2 ارزون شده است، دقیقا مثل آیفون 3GS. یه پورشه قدیمی، نه موتور گازی.

حالا باید صبر کرد و دید.

4. 2 کاربر از Stream بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jan 2012
    محل سكونت
    ██████

پيش فرض

درسته در کل... تبلت ارزون تر معنی می ده (همون شکلی که هر محصول ارزون تر معنی می ده)، تبلت کوچکتر نه.خرید یه محصول 399 دلاری در دنیا حتی برای یه پست چی، گارسون یا کارگر ساختمون هم ممکنه و خیلی راحته، اپل هیچ وقت محصولاتی رو برای قشری که هیچ چیزی نمی تونستن بخرن تولید نکرده. افرادی که فقط 200 دلار می تونن بدن محصولای که براشون در دسترسه میشه آیپاد تاچ.. 399 دلار در اروپا و آمریکا برای هر کسی که فقط شغل داشته باشه (هر شغلی) قیمت معقولیه. به علاوه یادمون نره تبلت وسیله ضروری نیست، یعنی کسی که پول نداره نمی ره تبلت بخره، موبایل و لپ تاپ همیشه همیشه در اولویت هستن برای همین خود به خود قشری که پول ندارن کمتر سراغش میان.+یادمون باشه اپل هیچ وقت تجربه نصفه نیمه، متوسط، ارزون و چیپ تحویل کاربرهاش نمی ده. اپل هیچ وقت کاری نمی کنه که به خاطر دادن یه محصول ارزون، یه محصول مزخرف عرضه کنه. اپلی که همیشه پورشه می ساخته، موتور گازی تحویل یوزرهاش نمی ده. برای همینه که آیپد ارزون اگه جزو برنامه های اپل باشه، احتمالا آیپد 2 ارزون شده است، دقیقا مثل آیفون 3GS. یه پورشه قدیمی، نه موتور گازی.حالا باید صبر کرد و دید.
    خرید یک محصول 399 در دنیا ؟! فکر نمی کنم اینجوری باشه مثلا کشور ایران رو دوباره مثال می زنیم؛ در ایران هرکسی نمی تونه آیپد بخره! بی تعارف می گم، من در ایران زندگی می کنم و قصد خرید آیپد رو داشتم، اما وقتی قیمت کردم دیدم خیلی بالاتر از او چیزی بود که فکرش رو می کردم!! 1 میلیون و 400 هزار تومان پول کمی نیست... بنابر این من به سمت آیپاد تاچ 4G رفتم و اون رو خریدم. اما ببینیم تمایز قیمت های آیپد و آیپاد تاچ رو؛ اون موقع من آیپاد تاچ 4G رو گرفتم 280 هزار تومان، اما آیپد 1 میلیون و 200 هزار تومان تقریبا چیزی در حدود 6 برابر قیمت بیشتر، اما شما در کشوری زندگی می کنید که آیپد 399 دلار و آیپاد 200 دلار! تفاوت قیمت مشخصه... بیاییم همه کشور ها رو نگاه کنیم نه فقط بعضی کشور ها...

این موضوع فقط برای من پیش نمیاد، خیلی ها این مشکل رو دارن و صد درصد فقط من نیستم.

اینکه اپل محصول چیپ تولید نمی کنه مسلم هست. و اینکه آیپد مینی هم تولید بشه مسلم هست که چیز بکری میشه! به ضرس قاطع می تونم بگم عالی میشه!

اما همانطور که شما گفتید باید صبر کرد و دید!

6. 2 کاربر از JoWkErsSs بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای *Ali*'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008

پيش فرض

خرید یک محصول 399 در دنیا ؟! فکر نمی کنم اینجوری باشه مثلا کشور ایران رو دوباره مثال می زنیم؛ در ایران هرکسی نمی تونه آیپد بخره! بی تعارف می گم، من در ایران زندگی می کنم و قصد خرید آیپد رو داشتم، اما وقتی قیمت کردم دیدم خیلی بالاتر از او چیزی بود که فکرش رو می کردم!! 1 میلیون و 400 هزار تومان پول کمی نیست... بنابر این من به سمت آیپاد تاچ 4G رفتم و اون رو خریدم. اما ببینیم تمایز قیمت های آیپد و آیپاد تاچ رو؛ اون موقع من آیپاد تاچ 4G رو گرفتم 280 هزار تومان، اما آیپد 1 میلیون و 200 هزار تومان تقریبا چیزی در حدود 6 برابر قیمت بیشتر، اما شما در کشوری زندگی می کنید که آیپد 399 دلار و آیپاد 200 دلار! تفاوت قیمت مشخصه... بیاییم همه کشور ها رو نگاه کنیم نه فقط بعضی کشور ها...

این موضوع فقط برای من پیش نمیاد، خیلی ها این مشکل رو دارن و صد درصد فقط من نیستم.

اینکه اپل محصول چیپ تولید نمی کنه مسلم هست. و اینکه آیپد مینی هم تولید بشه مسلم هست که چیز بکری میشه! به ضرس قاطع می تونم بگم عالی میشه!

شرايط ايران خيلي خاص تر از اين حرفهاست. اينجا تبلت كه هيچي، اسمارت فون و حتي كامپيوتر شخصي هرگز جزو ضروريات زندگي حساب نميشن. در ايران به خاطر شرايط سياسي خاص، نحوه زندگي و بينش مردم نسبت به كامپيوتر و ابزار ديجيتال، عملاً اين مقوله مختص كارهاي خيلي پيش پا افتاده و در بسياري از موارد پز دادن هست. بعضي كاراي ضروري مثل ثبت نام و پرداخت قبض كه جديداً در اومده فقط موجودي دخل كافي نتي ها رو عوض كرده نه بينش مردمو!!!
    اين حرفي كه شما ميزنيد مصداق بارز "بیاییم همه کشور ها رو نگاه کنیم نه فقط بعضی کشور ها..." هست. شما در شرايطي هستيد كه اصلاً فرقي بين آيپد و آيپاد توش وجود نداره. هردوش كالاي لوكسن و هيچ كدومش دردي از زندگي شما دوا نميكنند. ولي كسي كه مجبوره همه كارهاي بانكيشو اينترنتي انجام بده، مجلاتشو اينترنتي بخونه، آدرسشو با گوگل مپ پيدا كنه و... و مهمتر از همه اينترنت درست حسابي دم دستش باشه حتماً مياد بخشي از خرجاشو به كامپيوتر و متعلقات اختصاص ميده. ٣٩٩$ هم واسش هيچي نيست. ولي اينجا اساس كار به اين مقوله جات نميخونه!
    البته الان كم كم اوضاع كشور ما داره بهتر ميشه. ولي با اين شرايط حكومتي و سياسي خاص فكر نميكنم زندگي مردم به سبك غربي ها ديجيتالي بشه.
    در ضمن اون مقايسه قيمتتون هم كاملاً اشتباه بود. الان آيپاد تاچ ٤ جي ٨ گيگ = ٤٠٠ تومن و آيپد ٢ ١٦ گيگ وايفاي = ٨٠٠ تومن! دقيقاً همون دوبرابري كه تو قيمت دلاريش هم هست. ٦ برابر كجا بود؟ :دي اون وقت هم همين بوده. ١٢٠٠ شما مال ٦٤ گيگ تري جي اون زمان بود.
    Last edited by *Ali*; 08-06-2012 at 14:55.

8. 3 کاربر از *Ali* بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

صحبت شما درباره ایران درسته بازار ایران اصلا بازار استیبلی نیست، ولی اپل در ایران اصلا حضور نداره که بخواد برای ایران (یا پنج شش کشوری شبیه ایران) محصول بده. تقریبا بیشتر از 99 درصد سود اپل از کشورهای توسعه یافته است و بازارش اونجاست. شاید بشه این منطق رو برای چین یا هند یا برزیل به کار برد چون فقیران زیادی داره، ولی در اونجا هم اکثر فقیر ها محتاج نون شب هستن و اصلا به این چیزها فکر نمی کنن، و قشری که پولدار هستن (که تعدادشون کم هم نیست) براشون 200 تا 400 تا 1000 دلار فرقی نمی کنه.

سیاست های اپل (و اکثر کمپانی های دیگه) رو بازارهای اصلیشون تعیین می کنن، که کشورهای توسعه یافته هستن.
    +

من باز هم نگفتم آیپد ارزون تر مشکلی داره، آیپد کوچکتر اونچنان معنی نمی ده. پورشه ممکنه ماشین های دو سال پیشش رو ارزون بفروشه، ولی "موتور گازی" نمی فروشه چون نه سودی عایدش میشه و نه انتظارات رو برآورده می کنه.

Steve Jobs: 7-inch tablets are DOA
    (DOA = Dead on Arrival)

تا حالا یه تبلت 7 اینچی موفق داشتیم؟ هرچی بود با هزار تبلیغ و ... اومد، و آخر هم هیچکس علاقمند نشد. آیفون بعد از 5 سال هنوز تغییر سایز نداشته با اینکه تغییر سایز براش منطقیه، آیپد که تغییر سایز اصلا براش منطقی هم نیست و اصلا نیازی هم نیست، رقیبی هم نداره بیاد و همچین Fragmentation ای در موفق ترین پلتفرمش ایجاد کنه؟ Not like Apple.

10. 3 کاربر از Stream بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال کلوپ گوشی ها h!tman's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2009
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

سیاست رقابت ایجاب میکنه که به نظرم تبلت 7 اپل معرفی بشه
    نمیگم اپل توی تبلت رقیب داره ولی هیچ دلیلی نمیبینه که به خاطر قیمت پایین محصولاتی مثل کیندل فایر اون قشر از بازار رو ول کنه! یعنی به شخصه خودمم اگر جای تیم کوک بودم رنجی که کیندل فایر با مارک زپرتی آمازون کار میکنه رو ول نمیکردم! فکر کنید شما با 200دلاری که میتونید کیندل فایر بخرید ،قدرت خرید یک آیپد رو دارید! محصولی که توی بازار تبلت ها بی رقیبه. و چون سعی میشه هزینه ساختش پایین بیاد اپل اصل سود رو از تولید و فروش بالا بدست میاره!

12. 4 کاربر از h!tman بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

سیاست رقابت ایجاب میکنه که به نظرم تبلت 7 اپل معرفی بشه
    رقابت زمانی است که واقعا رقابتی باشه.. ما اصلا تبلت 7 اینچی نداریم که در بازار خریدار داشته باشه.. همون کیندل فایر هست که مدتی تب و تاب داشت و بعد شدیدا خوابید و همون آمازون هم نه آماری از فروشش عرضه کرد و نه در گزارش های مالیش تاثیر خاصی از کیندل فایر عایدش شد. بازار تبلت های 7 اینچ کماکان یه بازار مرده است. یادمون نره آمازون این تبلت ها رو با ضرر می فروخت.

قبولش سخته، ولی تبلت های 7 اینچی "خدا بیامرز" شدن و به قبرستان تکنولوژی پیوستن.

نمیگم اپل توی تبلت رقیب داره ولی هیچ دلیلی نمیبینه که به خاطر قیمت پایین محصولاتی مثل کیندل فایر اون قشر از بازار رو ول کنه!
    قشر تبلت های ارزون تر (که البته الان وجود نداره) برای اپل می تونه بازار خوبی باشه. باز هم روال منطقی (و اپلی) ورود به این قسمت (که هیچ رقابتی هم درش نیست) اینه که با اومدن آیپد های جدید، آیپد های قدیمی رو ارزون تر کنه. مثل آیفون 3GS که کم کم ارزون شد و رسید به رده گوشی های مجانی (با قرارداد).

یعنی به شخصه خودمم اگر جای تیم کوک بودم رنجی که کیندل فایر با مارک زپرتی آمازون کار میکنه رو ول نمیکردم! فکر کنید شما با 200دلاری که میتونید کیندل فایر بخرید ،قدرت خرید یک آیپد رو دارید! محصولی که توی بازار تبلت ها بی رقیبه.
    آیا واقعا اپل می تونه محصولی که توی رده تبلت ها بی رقیب باشه رو با حفظ همه کیفیت ها، با 200 دلار عرضه کنه طوری که حاشیه سود مناسبی هم براش بمونه؟ کیندل فایر و نوک تبلت هاشون رو با ضرر می فروختن، به امید اینکه از طریق خرید کتاب و فیلم و ... در آینده سودشون بهشون برگرده. این مدل بیزنس اپل نیست.

همه اینها به کنار، من بازم میگم 7 اینچی کردن تبلت هیچ توجیهی نداره.. ارزون کردنش بله، به همون روالی که 3GS ارزون شد.

و چون سعی میشه هزینه ساختش پایین بیاد اپل اصل سود رو از تولید و فروش بالا بدست میاره!
    به هیچ وجه!

چیزی که اپل رو متمایز کرده، بالاترین میزان سود نسبت به تعداد گوشیهای فروشیه... اپل در سال 2011 (و اوایل امسال) ، بین 8 برند اصلی موبایل کمتر از 8 درصد موبایل ها (فون و اسمارت فون) رو فروخت، [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] . یعنی با فروش 8 درصد، 75 درصد از کل سود رو صاحب شد. این راهیه که اپل پولش از 100 میلیارد دلار هم بالاتر رفته و نمی دونه با پول نقدش چکار کنه!

اینکه سونی داره خط به خط تکنیک های Supply Chain اپل رو تقلید می کنه به همین دلیله، که با حفظ سهمی که فعلا در بازار داره سود دهیش رو زیاد کنه (یا ضرر دهیش رو کم کنه).

سود اپل از حاشیه سود بسیار بالای محصولاتشه.. چیزی که با عرضه یه محصول چیپ از دست می ده. الان که آیپد 2 ارزون تر شده، هزینه تولیدش هم پایین اومده.. مثلا چیپ های حافظه الان وارد یه نسل جدید شدن و تعداد چیپ هایی که لازمه برای 16 گیگ نصف شده، اون پردازنده 32 نانومتری شده، لایسنس های خیلی از تکنولوژی ها آپدیت شده و نسخه های قدیمی تر ارزون تر شده و در نهایت حاشیه سودی که داشت رو حفظ کرده.. در سال آینده اینها هم باز ارزون تر میشن تا در نهایت محصول ارزونی رو با حاشیه سود مناسب و کیفیت مناسب عرضه کنه.. مثل آیفون 3GS در حال حاضر.

14. 5 کاربر از Stream بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jan 2012
    محل سكونت
    ██████

پيش فرض

ببینید از نظر من هیچ دلیلی نیست که اپل رو از ساخت آیپد کوچک تر منع کنه یا اشتباه بودن اون رو ثابت کنه! آخه این دلیل نمی شه که بگیم چون کیندل فایر زیاد فروش خوبی نداشت یا طرفدار نداشت آیپد مینی هم همین میشه..! هیچ ارطباتی ندارن باهم (منظورم اینه که تمام امکانات و فناوری ها و هرچیزی که فکرشونو بکنید میتونه متفاوت باشه!)

بیاید صادقانه فکر کنیم؛ اون روزی رو فرض کنید که اپل محصولی رو معرفی می کنه با نام iPad Mini ! قیمت پایین تر، آیپدی بسیار شباهت داره با آیپد اصلی، سایز کوچکتر که خیلیا اون رو یک پوئن میدونن و خیلی چیز های دیگر... فکر کنید که این محصول رو Apple معرفی کنه و طبق مصداقی که آرمان عزیز زدند، پورشه هیچوقت موتور گازی تولید نمی کنه و حرفی که رو هوا باشه هم نمی زنه ...

دوستان بازهم می گم، فکر نمی کنم دلیل محکمی باشه که اپل رو از ساخت آیپد کوچکتر منع کنه ...
    Last edited by JoWkErsSs; 08-06-2012 at 23:44.

16. 3 کاربر از JoWkErsSs بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای *Ali*'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008

پيش فرض

دوستان بازهم می گم، فکر نمی کنم دلیل محکمی باشه که اپل رو از ساخت آیپد کوچکتر منع کنه ...
    اگه فقط سايز ٧ اينچش براي كاراي مختلف مناسب نباشه همين كافيه كه اپل توليدش نكنه.

18. این کاربر از *Ali* بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jan 2012
    محل سكونت
    ██████

پيش فرض

اگه فقط سايز ٧ اينچش براي كاراي مختلف مناسب نباشه همين كافيه كه اپل توليدش نكنه.
    این یک پیشبینی هست، شاید همینجوری باشه که شما می گید...
    باید صبر کرد...

20. این کاربر از JoWkErsSs بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •