تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 3 از 12 اولاول 1234567 ... آخرآخر
نمايش نتايج 21 به 30 از 118

نام تاپيک: راهنمایی خرید اسکنر دستی

داره خودمونی میشه scanner1's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2012

پيش فرض

سلام
    درست ميفرماييد كيفيت ها بسيار متفاوت هست. حتي تو شيراز كه من قيمت دارم ، خيلي از مارك هاي كيفيت پايين قيمت بيشتري دارند!
    من خودم بين اون نمونه هايي كه آزمايش كردم كيفيت اسكنر هاي HAndyScan از بقيه بهتر بود
    در فرصت بعدي پاسخ كاملتري خواهم داد
    پيروز باشيد

تاريخ عضويت
    May 2012

پيش فرض

مشاهده جزئیات و عکس های تست در [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    با سلام خدمت دوستان عزیز
    درکل بیشتر فروشندگان و فروشگاه های داخل متاسفانه دارای دانش و اطلاعات فنی در مورد برندهای مورد فروش ندارند و فقط با کلماتی مثل کیفیت بهتر و قدرت بیشتر و قیمت مناسبتر و برند برتر و کاملا سلیقه ای خریداران را به خرید اجناس تشویق میکنند.
    یک مثال ساده درمورد فروشگاه ها و نمایندگان دوربینهای حرفه ای هست که بیشترشون اصلا از عکاسی حرفه ای و ماهیت بدنه ها و لنزها و کارایی و معایب و محاسن اونها اطلاعی ندارند و فقط فروشنده هستند.
    نمونه اصلی اسکنرهای دستی یا به بیانی اسکنر کتاب توسط شرکت IRIS تولید شد [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    که ماهیت و طراحی مشترک همه اسکنرهای دستی برپایه اون انجام شده و حتی کیفیت تست شده اون دقیقا مشابه نمونه برند Scanner HD HandyScann هست که تست شد. بالب اسکنرها در برندهای زیادی مشترک هست و برخلاف چیزی که بیشتر فکر میکنیم ساخت کشور چین نیست و کشورهایی مثل مالزی و به ویژه تایوان و کره در تولید انبوه و فروش برای سرهم کردن به چین شرکت دارند.
    نکات مهم اسکنرهای دستی این هست که جزئیات اسکن تصاویر به کیفیت این بالب ها (سنسور اسکن) و پردازش چانبی دستگاه که عکس رو با فرمت غالب Jpg در میاره و تمیز بودن بخش بالب و حرکت و سرعت مناسب و یکنواخت حین اسکن و حتی قدرت باتری یا منبع تغذیه بستگی داره:
    بین نمونه های تست شده (EasyScan, GenX, SkyPix, Handy Scan, Scanner, IRIScan Book2) از نظر برآیند همه موارد مسلما IRIScan Book2 برترین هست و بعد از اون Scanner با قیمت بسیار پایینتر و کیفیت بالا در جزئیات انتخاب اقتصادی هست.
    متاسفانه IRIS ذر ایران وارد نشده و قیمت اون هم اگر موجود باشه با این وضع ارز بالاتر از 400-350 هزار تومان خواهد بود که برای دوست دارن کتابهای دیجیتال اقتصادی نیست.
    نمونه برند Scanner که هم اقتصادی هست و تست های موفقی در اسکن نمونه اسکناس به نمایش گذاشته (اسکناس به علت داشتن خطوط ظریف و ترکیب با فاصله کم چالش خوبی برای تست رزولشن هست و برای تست رنگ هم از چارت رنگین کمانی میشه استفاده کرد).
    نمونه SkyPix و EasyScan با بالب مشابه کیفیت مناسب ولی متوسطی دارند که در نشان دادن جزئیات خاکستری و عمق رنگ و دوام و طول عمر باتری عالی نیستند اما متاسفانه با قیمت های بالا و تبلیغات خوشمزه خریداران زیادی دارند.
    نمونه GenX که سالها پیش در ساخ برخی ابزار مالتی مدیا مشهور شده بود نیز کمابیش اشکالات مشابه ای با Easy Scan دارد.
    در نمونه های تست شده نکنه ای که برتری برند Scanner را نسبت به دیگر برندها نشان میدهد قابلیت تنظیم سفیدی زمینه است یا White Balance
    در بیشتر اسکنرهای دستی White Balance: Auto است یعنی کاربر نمیتواند با توجه به میزان تیرگی یا سفیدی زمینه مورد اسکن بخش خاکستری و رنجه آور برخی صفحات در متن (به علت کاهی رنگ بودن یا کهربایی رنگ بودن زمینه کتاب و متن و ..) را به صورت کالیبره شده برای آن کتاب و متن مورد نظر حذف کند و مجبور است به صورت دستی بعد از اسکن صفحات را تنظیم سفیدی کند.
    در نمونه برند Scanner برای کالیبره کردن زمینه سفیدی به صورت دستی هم میتواند انتخاب شود که مزیت بزرگی است.
    Last edited by scanner1; 12-01-2013 at 16:31. دليل: اضافه کردن منبع

پروفشنال ursamajor's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2007

پيش فرض

مشاهده جزئیات و عکس های تست در [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    با سلام خدمت دوستان عزیز
    درکل بیشتر فروشندگان و فروشگاه های داخل متاسفانه دارای دانش و اطلاعات فنی در مورد برندهای مورد فروش ندارند و فقط با کلماتی مثل کیفیت بهتر و قدرت بیشتر و قیمت مناسبتر و برند برتر و کاملا سلیقه ای خریداران را به خرید اجناس تشویق میکنند.
    یک مثال ساده درمورد فروشگاه ها و نمایندگان دوربینهای حرفه ای هست که بیشترشون اصلا از عکاسی حرفه ای و ماهیت بدنه ها و لنزها و کارایی و معایب و محاسن اونها اطلاعی ندارند و فقط فروشنده هستند.
    نمونه اصلی اسکنرهای دستی یا به بیانی اسکنر کتاب توسط شرکت IRIS تولید شد [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    که ماهیت و طراحی مشترک همه اسکنرهای دستی برپایه اون انجام شده و حتی کیفیت تست شده اون دقیقا مشابه نمونه برند Scanner HD HandyScann هست که تست شد. بالب اسکنرها در برندهای زیادی مشترک هست و برخلاف چیزی که بیشتر فکر میکنیم ساخت کشور چین نیست و کشورهایی مثل مالزی و به ویژه تایوان و کره در تولید انبوه و فروش برای سرهم کردن به چین شرکت دارند.
    نکات مهم اسکنرهای دستی این هست که جزئیات اسکن تصاویر به کیفیت این بالب ها (سنسور اسکن) و پردازش چانبی دستگاه که عکس رو با فرمت غالب Jpg در میاره و تمیز بودن بخش بالب و حرکت و سرعت مناسب و یکنواخت حین اسکن و حتی قدرت باتری یا منبع تغذیه بستگی داره:
    بین نمونه های تست شده (EasyScan, GenX, SkyPix, Handy Scan, Scanner, IRIScan Book2) از نظر برآیند همه موارد مسلما IRIScan Book2 برترین هست و بعد از اون Scanner با قیمت بسیار پایینتر و کیفیت بالا در جزئیات انتخاب اقتصادی هست.
    متاسفانه IRIS ذر ایران وارد نشده و قیمت اون هم اگر موجود باشه با این وضع ارز بالاتر از 400-350 هزار تومان خواهد بود که برای دوست دارن کتابهای دیجیتال اقتصادی نیست.
    نمونه برند Scanner که هم اقتصادی هست و تست های موفقی در اسکن نمونه اسکناس به نمایش گذاشته (اسکناس به علت داشتن خطوط ظریف و ترکیب با فاصله کم چالش خوبی برای تست رزولشن هست و برای تست رنگ هم از چارت رنگین کمانی میشه استفاده کرد).
    نمونه SkyPix و EasyScan با بالب مشابه کیفیت مناسب ولی متوسطی دارند که در نشان دادن جزئیات خاکستری و عمق رنگ و دوام و طول عمر باتری عالی نیستند اما متاسفانه با قیمت های بالا و تبلیغات خوشمزه خریداران زیادی دارند.
    نمونه GenX که سالها پیش در ساخ برخی ابزار مالتی مدیا مشهور شده بود نیز کمابیش اشکالات مشابه ای با Easy Scan دارد.
    در نمونه های تست شده نکنه ای که برتری برند Scanner را نسبت به دیگر برندها نشان میدهد قابلیت تنظیم سفیدی زمینه است یا White Balance
    در بیشتر اسکنرهای دستی White Balance: Auto است یعنی کاربر نمیتواند با توجه به میزان تیرگی یا سفیدی زمینه مورد اسکن بخش خاکستری و رنجه آور برخی صفحات در متن (به علت کاهی رنگ بودن یا کهربایی رنگ بودن زمینه کتاب و متن و ..) را به صورت کالیبره شده برای آن کتاب و متن مورد نظر حذف کند و مجبور است به صورت دستی بعد از اسکن صفحات را تنظیم سفیدی کند.
    در نمونه برند Scanner برای کالیبره کردن زمینه سفیدی به صورت دستی هم میتواند انتخاب شود که مزیت بزرگی است.
    اون لینکی که از تست گذاشتید عکس هاش باز نمیشند. اگه ممکنه نمونه تست ها رو برای من ارسال کنید.

تاريخ عضويت
    May 2012

پيش فرض نمونه تست اسکنر دستی

5. این کاربر از scanner1 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Apr 2007

پيش فرض

خب بحث خیلی خوبیه و نیز روش خوبی برای تست کیفیت این وسیله ها. من هم نمونه اسکن خودمو قرار میدم.
    اینجوری دوستان خودشون می توانند کیفیت ها رو مقایسه کنند.

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Pass: MSK

7. این کاربر از ursamajor بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    May 2012

پيش فرض

سلام
    ممنون از عکستون
    اسکناس من خیلی صاف نبود
    سریع اسکن کردم
    سر فرصت یه نمونه دیگه میزارم

راستی اسکنر شما طلایی و نقره ای رو تشخیص میده؟

پیروز باشید

تاريخ عضويت
    Apr 2007

پيش فرض

سلام
    ممنون از عکستون
    اسکناس من خیلی صاف نبود
    سریع اسکن کردم
    سر فرصت یه نمونه دیگه میزارم

راستی اسکنر شما طلایی و نقره ای رو تشخیص میده؟

پیروز باشید
    منم کلی اینور و اونور گشتم تا یه اسکناس سالم پیدا کردم.
    الان تست کردم رنگ طلایی رو تشخیص نداد!

تاريخ عضويت
    May 2012

پيش فرض

سلام
    منم هنوز پیدا نکردم
    فکر کنم مال من تشخیص میده از خط اسکناسه معلومه
    اسکن که کردم میزارم

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jan 2012

پيش فرض

ببخشید من میخواستم کتاب باهاش اسکن کنم اگه امکان داره دوستان چند صفحه کتاب اسکن کنن و نمایش بدن(لطفا)-راستی میشه رنگی یا سیاه سفید بودن تصویر رو انتخاب کرد یا اتوماتیک تشخیص میده؟

12. این کاربر از ali-blue بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Apr 2007

پيش فرض

ببخشید من میخواستم کتاب باهاش اسکن کنم اگه امکان داره دوستان چند صفحه کتاب اسکن کنن و نمایش بدن(لطفا)-راستی میشه رنگی یا سیاه سفید بودن تصویر رو انتخاب کرد یا اتوماتیک تشخیص میده؟
    سلام به شما
    در مورد اسکن کتاب اگر کتاب به خوبی از هم باز میشه مشکلی نخواهید داشت. ولی اگر کتاب به خوبی از هم باز نمیشه برای اسکن نوشته های وسط کتاب اذیت میشید.
    روی دستگاه دکمه تنظیم سیاه و سفید و رنگی وجود دارد و نیز تعیین رزولوشن.

این هم خدمت شما:
    عکس اول با رزولوشن پایین و رنگی اسکن شده و کتابی که اسکن شده به خوبی از هم باز شده.

عکس دوم با رزولوشن پایین و سیاه و سفید اسکن شده و کتابی که اسکن شده به خوبی از هم باز نمیشه.

موفق باشید

14. این کاربر از ursamajor بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •