تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 4 1234 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 31

نام تاپيک: باور غلط-مطبی در مورد ویروس ها-مهم

کاربر فعال انجمن موسیقی OMiD.1080p's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2009
    محل سكونت
    Dark Paradise

13 باور غلط-مطبی در مورد ویروس ها-مهم

طی عمری تجربه کار با کامپیوتر ( ویندوز ) به این نتیجه رسیدم که :
    ویروس کلمه ی بی معنی و بی اثره میباشد. ( البته از خیلی قبلتر به این موضوع رسیده بودم ولی الان دیگه بغضم داره میترکه )
    بله.
    به یقین هم میگم و امیدوارم شما دوستان هم تایید کنید.
    ببیند رفقا اصلا واژه ویروس یعنی چی ؟

یکی از دوستانم میگه :
    من سیستمم خیلی کند شده .تو رو به خدا بیا برام درستش کن.فکر کنم ویروس گرفته !
    هر چند که نمیتونم به اون بفهمونم که بابا سیستمت به ویروس ربطی نداره.بلکه ایراد از اون سیستم نفتی ات است.سی پی یو سلرون تک هسته ای-رم 512مگابایتی+هارد آی دی ایی 80 گیگ و گرافیک آنبرد.
    منم با کمی تامل میگم باشه.
    بعد از نصب ویندوز و ... بازم همون آش و کاسه.

اون یکی میگه بیا این مموری رو بگیر برام آهنگ بریز.
    فقط تو رو خدا ویروس نیاری تو مموری گوشیم.

اون یکی دیگه نشسته کنار من و مثلا دارم براش یک کاری انجام میدم. حالا رایت سی دی باشه یا غیره.
    یکم که کار طول بکشه طرف میگه : اوه سیستمت ویروس داره.!!!

با این حرفها من دلم آتیش میگیره.بابا به خدا ویروس وجود خارجی نداره.
    اینها همش چرنده. :
    باور کنید.

من خودم به شخصه همین الان که تو اینترنت هستم و مسلما کلی فایل دانلود میکنم هیچ آنتی ویروسی نصب ندارم و خوشم هم نمیاد که نصب کنم.
    البته هر از چند گاهی اونو با یک آنتی ویروس معتبر وآپدیت شده اسکن میکنم.
    که در نهایت اسکن فوقش به چند تا فایل آفا مشکوک میشه و میفرمایند که اجازه بدم که اون ها رو بذارم تو قرنطینه.
    منم بهش میگم خسته نباشی. اگه به همون چند تا فایل ( که اکثرا کرک بازی ها هستند ) گیر ندی تو چه جوری میخوای امرار معاش کنی ؟
    دوستانی هم که میخوان نظر بدن میدونم بعضی هاشون استاد بنده هستند و میخوان بگند که فلان نرم افزارها هستند که جاسوسی و ... فلان کار رو به طور بسیار نامحسوس انجام میدند .
    ولی آخه چرا؟ چرا حواسمون رو جمع نکینم.
    چرا باید یه آنتی ویروس حجیم و سنگین رو نصب کنم تا مثلا خیالم راحت باشه که دیگه سیستمم ویروسی نمیشه.
    مگه موقعی که میخوای فلان فایل رو دانلود کنی به نوع فایل و حجم و خلاصه دیگر چیزهای فایل توجه نمیکنید؟
    چرا موقعی که فلش آلوده به ویروس دوستمون رو میگیریم تا براش چیزی بریزیم از قسمت Explorer و Run وارد فلش نشیم تا اتوران ویروس و متعاقبا اجرای اسکریپ های ویروس اجرا نشه.
    ما اگر خودمون نخوایم هیچی چیزی نمیتونه باعث خراب کاری در سیستم بشه.

یکی دیگه از دوستان هم اعلام میکنه که قبلا سیستمم خوب بود و همه بازی هارو اجرا میکرد ولی اخیرا دیگه خیلی کند شده و سیستم همش هنگ میکنه. درصورتی که روی سیستمم هم آنتی ویروس کاسپراسکای و هم بیت دفندر نصب کردم ولی بازم درست نشد. فکر کنم ایراد از گرافیک باشه !!!

دقت کردید.
    من که خودم خنده ام میگره از این اظهارات.
    Last edited by OMiD.1080p; 20-05-2014 at 18:33.

2. 7 کاربر از OMiD.1080p بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Aug 2010
    محل سكونت
    || اراک ||

پيش فرض

گاهی اوقات درسته که بعضی ها همه چیز رو ربط میدن به ویروس و... ولی اینطوری هم که شما میگی نیست!
    فرض کن یه فایل از اینترنت به عنوان یه نرم افزار یا کرک یا هرچی دانلود میکنی و ظاهر قضیه همه چی روبراهه ولی به محض اجرای فایل...! یا مثلا با باز کردن یه وب پیج! یا... (اینا از ساده ترین مثالا برای آلوده شدن سیستم به ویروسه!)
    درسته با رعایت کردن بعضی نکات میشه تا حدودی از ویروسی شدن جلوگیری کرد ولی داشتن آنتی ویروس و فایروال ضروریه، به خصوص اگه با اینترنت سر و کار داشته باشی و در کل این باور که ویروس چیز الکی ایه خیلی خیلی اشتباهه!

+
    فکر نکنم جای این تاپیک اینجا باشه.

4. 5 کاربر از I-Tech بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای
    تاريخ عضويت
    Dec 2009

13

سلام. مطلبی که شما ذکر کردید و باوری که به آن رسیدید به کرات درانجمن آنتی ویروس و نرم‏افزارهای امنیتی مورد بحث قرار گرفته...

من میتونم فقط یک مورد خیلی ساده از بسیاری از ایراداتی که به این نظر فقط در آن هم در عالم نظر وارده هایلایت کنم که به دیدن کلیه زوایای این موضوع کمک کنه ...چنین رفتاری ده سال پیش و در یک سیستم کامل ایزوله از نت شاید امکان‏پذیر یود، آنهم با هزار اما و اگر...
    شما هم اکنون این پست رو در فضای اینترنت منتشر میکنید و پا به سایتهای گوناگون میگذارید چطور با کلیک بر هر لینکی از مطمئنید. گزارش های سویت امنیتتون رو نمیخونید..ازحجم تهدیداتی که متوقف میکند بی اطلاع میمانید. درست مثل کارکرد گلبولهای سفید بدن و سیستم محافظتی انسان روزی میلیونها میکروب و ویروس و مضر را متوقف میکند . اما یکبار که شکست میخورد نبودش مشخص میشود.

عملی: کدام کاربری ویروسی نشده؟؟ کدام کاربری از اتچ های مشکوک-لینکهای دروغین-کرکهای مخرب - ووووو برخورد نکرده..شما یک چند روزی آنتی رو غیرفعال یا حذف کن ببین چه پیش میاد..

در مورد سنگینی آنتیها حق با شماست . ولی شما میتوانید بنا به قدرت سیستم مورد نظرتان از برنامه‏های سبکتر استفاده کنید.من نمیخام مطلبم رو با آوردن نام شرکتی خاص جهتدار کنم ولی با کمی جستجو آنتی ویروسهای پرسرعتتر و سبکتر و در عین حال کارا رو پیدا میکنید

این در مورد بخشهای جدیتر حرف شما و کل این نظر بود اما حرفهای از این دست
    ببیند رفقا اصلا واژه ویروس یعنی چی ؟
    با این حرفها من دلم آتیش میگیره.بابا به خدا ویروس وجود خارجی نداره.
    اینها همش چرنده
    واقع محلی از اعراب ندارن، من میزارم به حساب این منظور که شما مقصودتون اینه که هر کند شدن سیستمی و هر خرابی عاملش ویروس نیست . بلکه عوامل متعددی مثل خرابی سیستم عامل-مسایل سخت افزاری-برنامه های سنگین و نامتناسب و.... داره.
    ولی اگر منظورتون این نیست پس به تاپیک [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] مراجعه کنید تا با عملکرد ویروس آشنا بشید. که البته حتمن در نظر دارید همیشه و در زمان کار اینطوری واضح در برابر شما نیست بلکه در قالبی فریبنده قرار داره.
    اگر انقدر از بخت خوش با سیستمهای غیر آلوده کم برخورد داشته اید به انجمن [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] مراجعه کنید تا با گوشه ای از گرفتاران بدافزار آشنا شوید
    ویروس چیست: برنامه ای با هدف تخریب نوشته شده که قابلیت تکثیر دارد. و مسمای ویروس از آنجا(تکثیر) میاید. تروجان-کرم-میلویر-اسپای‏ویر و... همه کارکردمخرب داشته والبته بنا به اهدافش نام دسته‏هایشان تغییر کرده. بدافزار عنوان جامعتری است.
    متوقف کردن و عدم ابتلا به آن علاوه بر نداشتن آسیب‏پذیری در سیستم عامل و رفع و نصب پچ های تکمیلی نیاز به یکی از سویتهای امنیتی و گهگاه برنامه‏های تکمیلی داره.

6. 9 کاربر از Arash4484 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Apr 2009
    محل سكونت
    Dark Paradise

پيش فرض

حرفای همه دوستان درست وصحیح.
    من البته یکم زیاده روی کردم
    ولی بازم میگم نباید اونقدر به خاطر اینکه سیستم ویروسی نشه خودمون رو توی محدودیت بذاریم.
    موردهاش زیاد بوده واسه من.

خود ما میتوانیم با اطلاعاتی که داریم و تجربه و صد البته آگاهی نسبت به ویروس ها خودمون یک آنتی ویروس و فایروال قوی و آپدیت شده باشیم.

البته من هیچ ادعایی ندارم ولی من اگه بدونم سیستمم ویروسی شده اونا رو به صورت دستی پاک میکنم.
    راه هاشو هم بلدم.

8. این کاربر از OMiD.1080p بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز J U N I P E R's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

مثل اینه که بگید چون من همیشه حواسم جَمعه و تمام نکات بهداشتی رو رعایت می‌کنم، هیچ‌گاه سرما نمی‌خورم.
    اگر بگید کمتر سرما می‌خورم شاید بهتر باشه...
    عطسه‌کردن ناگهانی کسی که در صندلی پشتی شما نشسته، هیچ‌کاه در کنترل شما نیست
    در وب‌هم خب همین‌طوره دیگه، عکس های آلوده در امضای کاربران در فروم‌ها، کد‌های مخرب موجود در صفحات، کرک‌ها، کی‌لاگرها و ... حکم همون عطسه ناگهانی رو دارند.

10. 9 کاربر از J U N I P E R بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن pcsoft's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2009
    محل سكونت
    بهشت ایران

پيش فرض

خود ما میتوانیم با اطلاعاتی که داریم و تجربه و صد البته آگاهی نسبت به ویروس ها خودمون یک آنتی ویروس و فایروال قوی و آپدیت شده باشیم.
    سلام
    مطالبتون رو خوندم.
    فقط این جمله رو توضیح بدین. شما چطوری می تونین خودتون فایروال باشین؟ چطوری می تونین پکت ها رو بررسی کنین و اون ها رو Verify کنید.
    چطوری می تونین از حملات شبکه جلوگیری کنید.
    سایت های آلوده رو چطوری شناسایی می کنید؟
    پورت های سیستم رو چطوری می بندین؟ چطوری اون ها رو مخفی می کنین؟
    چطور به یک برنامه اجازه دسترسی به اینترنت می دین یا بالعکس؟
    بطور مثال. ارتباط وصل شده نرم افزاری مثل بابیلون با اینترنت رو چطوری قطع می کنید؟ اصلا چطوری می فهمین که نرم افزار با اینترنت در حال ارتباط هست؟ IP ایی که برنامه به اون وصل شده رو از کجا بدست میارین؟
    این از فایروال. که البته سوال ها و این "چطوری" ها ادامه دارد...
    درباره آنتی ویروس هم من تا حدودی با شما موافقم ولی نظر من هم نظر دوستان هست تقریبا.
    Last edited by pcsoft; 03-04-2012 at 20:33.

12. 7 کاربر از pcsoft بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Apr 2009
    محل سكونت
    Dark Paradise

پيش فرض

سلام

فقط این جمله رو توضیح بدین. شما چطوری می تونین خودتون فایروال باشین؟ چطوری می تونین پکت ها رو بررسی کنین و اون ها رو Verify کنید.

بطور مثال. ارتباط وصل شده نرم افزاری مثل بابیلون با اینترنت رو چطوری قطع می کنید؟ اصلا چطوری می فهمین که نرم افزار با اینترنت در حال ارتباط هست؟ IP ایی که برنامه به اون وصل شده رو از کجا بدست میارین؟

خیلی راحت.خودتون هم میدونید.از تنظیمات داخل خود برنامه.
    در مورد فایروال میتونم تجدید نظر بکنم ولی انتی ویروس رو قانع نمیشم.

14. 3 کاربر از OMiD.1080p بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن pcsoft's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2009
    محل سكونت
    بهشت ایران

پيش فرض

خیلی راحت.خودتون هم میدونید.از تنظیمات داخل خود برنامه.
    در مورد فایروال میتونم تجدید نظر بکنم ولی انتی ویروس رو قانع نمیشم.
    من بابیلون رو فقط مثال زدم. شما تروجان رو هم از تنظیمات خود برنامه اش می بندینش؟

16. 4 کاربر از pcsoft بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز smahdis's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

دقیقا من هم با پست اول موافقم. اینقدر کفرم در میاد طرف میگه: ایکسپلوررم باز نمیشه حتما ویروسی شده. یا سیستمم اینطوری شده حتما ویروس گرفته.

بیش از 97% موارد اینها ویروس نیستن, بیشتر به خاطر خرابی ویندوز هست. اگر ویندوز نباشه, سخت افزار.

18. 2 کاربر از smahdis بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز HORROR's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2009
    محل سكونت
    هیچ جا

پيش فرض

دوست عزیز من تا حالا به خاطر آپدیت نبودن وخوب نبودن آنتی ویروس کلی از اطلاعاتم رو از دست دادم... درسته نرم افزاری مثل کاسپرسکی میزان قابل توجهی از منابع سیستم رو درگیر خودش میکنه ولی کاملا بر امنیت سیستم و اینترنت تسلط داره.....

20. 2 کاربر از HORROR بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

صفحه 1 از 4 1234 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •