تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 14

نام تاپيک: مشاوره برای خرید هارد لپتاپ

داره خودمونی میشه mahyarrs's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007

پيش فرض مشاوره برای خرید هارد لپتاپ

سلام . من می خواستم هارد اکسترنال بگیرم متاسفانه قیمت ها بالا رفت . حالا می‌خوام به جاش هارد لپتاپمو عوض کنم ( می‌خوام یه هاردی بخرم که بره داخل لپتاپ )
    1.باید هارد اینترنال بخرم؟
    2.قیمت 2 ترابایت و 1 ترابایتش رو کسی می‌دونه؟

راستی مدل لپتاپم هم Dell Vostro 1500 هست.
    مرسی

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام . من می خواستم هارد اکسترنال بگیرم متاسفانه قیمت ها بالا رفت . حالا می‌خوام به جاش هارد لپتاپمو عوض کنم ( می‌خوام یه هاردی بخرم که بره داخل لپتاپ )
    1.باید هارد اینترنال بخرم؟
    2.قیمت 2 ترابایت و 1 ترابایتش رو کسی می‌دونه؟

راستی مدل لپتاپم هم Dell Vostro 1500 هست.
    مرسی
    سلام
    بلی باید هارد اینترنال آنهم از نوع 2.5 اینچی بخرید و حداکثر حجم هارد اینترنال 2.5 اینچی هم یک ترابایت هست . مسئله بعدی این هست که هاردهای بالاتر از 500 گیگ ضخامت بیشتری دارند در نتیجه قبل از خرید مطمئن باشید که هارد در محفظه جا میشود .
    نکته : حداکثر حجم هارد 2.5 اینچی برند سیگیت 750 گیگ و برند وسترن هم یکترابایت هست .

3. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز mf.designing's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    Tabriz city

پيش فرض

سلام .
    جدا از بررسی پست بالا به این نکته هم توجه کنید که اگه به خاطر قیمت اکسترنال نمیگیرید بدونید که قیمت هر دو افزایش داشته !
    مدل 2 ترابایت لپ تاپ وجود نداره و حتی مدل 1 ترا به سختی گیر میاد و قیمتی بیش از 250 تومن داره الان ! توصیه من همون خرید اکسترنال هستش. مدلهای 500 گیگ رو حدود 160 تومن میتونی گیر بیاری

موفق باشید

5. این کاربر از mf.designing بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2007

پيش فرض

سلام
    بلی باید هارد اینترنال آنهم از نوع 2.5 اینچی بخرید و حداکثر حجم هارد اینترنال 2.5 اینچی هم یک ترابایت هست . مسئله بعدی این هست که هاردهای بالاتر از 500 گیگ ضخامت بیشتری دارند در نتیجه قبل از خرید مطمئن باشید که هارد در محفظه جا میشود .
    نکته : حداکثر حجم هارد 2.5 اینچی برند سیگیت 750 گیگ و برند وسترن هم یکترابایت هست .
    سلام .
    جدا از بررسی پست بالا به این نکته هم توجه کنید که اگه به خاطر قیمت اکسترنال نمیگیرید بدونید که قیمت هر دو افزایش داشته !
    مدل 2 ترابایت لپ تاپ وجود نداره و حتی مدل 1 ترا به سختی گیر میاد و قیمتی بیش از 250 تومن داره الان ! توصیه من همون خرید اکسترنال هستش. مدلهای 500 گیگ رو حدود 160 تومن میتونی گیر بیاری

موفق باشید
    انتخاب سخت شد! ولی من فکر می‌کنم اگر این هارد در لپتاپم جا بشه خیلی برا من راحت تره. مطمئنم از اکسترنال بودن هارد استفاده ای نمی‌کنم فقط دست و پا گیر میشه.دو تا سوال دیگه داشتم :
    1 . 1TB وسترن که مشکل خاصی نداره؟ تو [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] نوشته چه نوع هاردهایی با لپتاپ من سازگارند ولی من چیزی ازش سر در نمی‌یارم!
    2. از بازار رضا بخرم یا جای بهتری هم وجود داره تو تهران؟
    مرسی

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

انتخاب سخت شد! ولی من فکر می‌کنم اگر این هارد در لپتاپم جا بشه خیلی برا من راحت تره. مطمئنم از اکسترنال بودن هارد استفاده ای نمی‌کنم فقط دست و پا گیر میشه.دو تا سوال دیگه داشتم :
    1 . 1TB وسترن که مشکل خاصی نداره؟ تو [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] نوشته چه نوع هاردهایی با لپتاپ من سازگارند ولی من چیزی ازش سر در نمی‌یارم!
    مرسی
    سلام .
    با بررسی لینکی که دادید ظاهرا لپتاپتان قابلیت نصب هارد یکترابایت رو هم دارد .

نکته : هارد وسترن 2.5 اینچی دوجور هست .
    1. [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] که 8 مگ کش و 5400 rpm هست و همین مدل هست که یکترابایت دارد .

2. [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] که با 16 مگ کش و 7200 rpm هارد سریع و پرسرعتی هست ولی حداکثر تا 750 گیگ هست .

میتونی یه سر به مرکز کامپیوتر ایران که پایینتر از میدون ولیعصر هست بزنی یا بری پایتخت که بورس لپتاپه .

نکته : پیشنهادم اینه که لپتاپ رو با خودتون ببرید و از فروشنده یا تعمیرکار بخواهید که هارد رو برای شما نصب کند و پس از نصب هارد کمی با لپتاپ کار کنید تا مطمئن بشید که هارد مشکلی ندارد (مثلا blue screen یا هنگ نداشته باشه). برای اطمینان میتونید نرم افزار HD tune رو هم نصب کنید و در قسمت health از سلامتی هارد مطمئن بشید سپس با فروشنده تسویه حساب کنید .

8. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2007

پيش فرض

سلام .
    با بررسی لینکی که دادید ظاهرا لپتاپتان قابلیت نصب هارد یکترابایت رو هم دارد .

نکته : هارد وسترن 2.5 اینچی دوجور هست .
    1. [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] که 8 مگ کش و 5400 rpm هست و همین مدل هست که یکترابایت دارد .

2. [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] که با 16 مگ کش و 7200 rpm هارد سریع و پرسرعتی هست ولی حداکثر تا 750 گیگ هست .

میتونی یه سر به مرکز کامپیوتر ایران که پایینتر از میدون ولیعصر هست بزنی یا بری پایتخت که بورس لپتاپه .

نکته : پیشنهادم اینه که لپتاپ رو با خودتون ببرید و از فروشنده یا تعمیرکار بخواهید که هارد رو برای شما نصب کند و پس از نصب هارد کمی با لپتاپ کار کنید تا مطمئن بشید که هارد مشکلی ندارد (مثلا blue screen یا هنگ نداشته باشه). برای اطمینان میتونید نرم افزار HD tune رو هم نصب کنید و در قسمت health از سلامتی هارد مطمئن بشید سپس با فروشنده تسویه حساب کنید .
    پس خیلی خوب شد.مرسی فقط یک چیز عجیب اینکه مگه هاردشون خالی نیست پس من چطوری بخوام باهاش کار کنم؟ یعنی همون جا ویندوز بریزم و اینا ؟؟؟ فکر کنم تا اون موقع فروشنده منو و کلمو کامل خورده باشه!!!

10. این کاربر از mahyarrs بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

پس خیلی خوب شد.مرسی فقط یک چیز عجیب اینکه مگه هاردشون خالی نیست پس من چطوری بخوام باهاش کار کنم؟ یعنی همون جا ویندوز بریزم و اینا ؟؟؟ فکر کنم تا اون موقع فروشنده منو و کلمو کامل خورده باشه!!!
    خب آره دیگه ، همونجا ویندوز بریز .

12. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2007

پيش فرض

خب آره دیگه ، همونجا ویندوز بریز .
    راهی هست که من سریع محتویات هاردم رو (از جمله ویندوز) در هارد جدید بریزم؟

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

راهی هست که من سریع محتویات هاردم رو (از جمله ویندوز) در هارد جدید بریزم؟
    بهترین راه خرید باکس هارد هست .
    بعبارت دیگه یه باکس مخصوص هاردهای 2.5 اینچی بخرید تا تبدیل به هارد اکسترنال شود و سپس از طریق usb محتویات هارد قدیم رو به هارد جدید منتقل کنید . حدود 25 الی 30 هزارتومن قیمت دارند .

نکته : دقت کنید که باکس مخصوص هاردهای 2.5 اینچی رو بخرید نه هاردهای 3.5 اینچی (مثل عکس زیر) .

15. 2 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jun 2007

پيش فرض

بهترین راه خرید باکس هارد هست .
    بعبارت دیگه یه باکس مخصوص هاردهای 2.5 اینچی بخرید تا تبدیل به هارد اکسترنال شود و سپس از طریق usb محتویات هارد قدیم رو به هارد جدید منتقل کنید . حدود 25 الی 30 هزارتومن قیمت دارند .

نکته : دقت کنید که باکس مخصوص هاردهای 2.5 اینچی رو بخرید نه هاردهای 3.5 اینچی (مثل عکس زیر)
    خیلی راه جالبیه. از این طریق همیشه میشه اطلاعات کامپیوترهای مختلف رو به هم انتقال داد.البته کابل شبکه (یا همان کراس؟؟) هم میشه که نمی دونم کدوم روش سریع تره.
    پس یه نرم افزار خوب پارتیشن بندی(Acronis بهترینه درسته؟) بریزم و پارتیشن بندی کنم و بعد محتویات درایو سی ام رو به سی درایو جدید منتقل کنم .بعدا به فروشنده میگم که هارد رو به داخل لپتاپ بذاره. بعدا در خانه محتویات درایو دی قدیم رو هم به دی جدید منتقل کنم.درسته؟
    سوال دیگه اینکه کابل یو اس بی رو باید با باکس بدن به من؟
    مرسی

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •