تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 2 اولاول 12
نمايش نتايج 11 به 14 از 14

نام تاپيک: مشاوره برای خرید هارد لپتاپ

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

خیلی راه جالبیه. از این طریق همیشه میشه اطلاعات کامپیوترهای مختلف رو به هم انتقال داد.البته کابل شبکه (یا همان کراس؟؟) هم میشه که نمی دونم کدوم روش سریع تره.
    پس یه نرم افزار خوب پارتیشن بندی(Acronis بهترینه درسته؟) بریزم و پارتیشن بندی کنم و بعد محتویات درایو سی ام رو به سی درایو جدید منتقل کنم .بعدا به فروشنده میگم که هارد رو به داخل لپتاپ بذاره. بعدا در خانه محتویات درایو دی قدیم رو هم به دی جدید منتقل کنم.درسته؟
    سوال دیگه اینکه کابل یو اس بی رو باید با باکس بدن به من؟
    مرسی
    پيشنهادم اينه كه ابتدا هارد قديم رو به اكسترنال تبديل كنيد و هارد جديد رو روي لپتاپ نصب كنيد ، سپس با نرم افزارهاي مناسب كه bootable هستند نه تنها پارتيشن c بلكه كليه پارتيشنها رو روي هارد جديد clone كنيد تا نه تنها ديگه نيازي به نصب ويندوز هم نداشته باشيد بلكه كليه اطلاعات روي هارد جديد كپي شده باشد .

سوال دیگه اینکه کابل یو اس بی رو باید با باکس بدن به من؟
    بلي بايد كابل داخلش باشه .

2. 2 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه mahyarrs's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007

پيش فرض

خب من امروز رفتم بازار رضا و مرکز کامپیوتر ایران . در بازار رضا سه چهارم مغازه ها و در مرکز کامپیوتر ایران حدود 5 6 مغازه رو چک کردم . هم در مورد هارد اینترنال و هم اکسترنال قیمت پرسیدم.هدفم ام این بود که بازار دستم بیاد. چند چیز دستگیرم شد :

1. حداقل در مورد اکسترنال مرکز کامپیوتر حدود 20 30 تومن گرون تره از بازار رضا

2.هارد وسترن بلو یک ترا من ندیدم جایی داشته باشه. وسترن فقط 500 دیدم .البته یه کم بی حوصله گشتم و احتمال داره جایی داشته باشه.فقط یک جا ادعا می کرد وسترن گرین یک ترا داره. فروشنده می گفت مال اون 64 مگ کشه و اصلا هارد یک ترا با اون مقدار کشی که من گفتم امکان نداره و ادعا کرد که اصلا هارد بلو وسترن یک ترا وجود نداره!

3.برندی که برای یک ترا زیاد بود سیگیت بود.کلا وقتی می پرسیدم اسم مدلش چیه خیلی ها می گفتن خب سیگیته دیگه. تو یه مغازه فروشنده گفت کلا اینترنال ها مدل ندارن .گفتم وسترن فلان مدلو داره ... بعد مثل اکثر فروشنده ها به یک جای گنگی نگاه کرد و گفت آره ولی سیگیت مدل نداره !!!
    چند تا مغازه هم اسمش رو گفتن.گفتن باراکودا . تو خونه فهمیدم 3.5 اینچیه و من اصلا نگفتم به فروشنده ها که 2.5 اینچی میخام!!

4.نکته آخر اینکه بر خلاف هارد های اکسترنال هارد های اینترنال در یک کاور سافت هستند واسه فروش. واقعا این‌ها موقع حمل و نقل چی بر سرشون میاد؟ در مورد اصل بودنش چقدر میشه مطمئن بود ؟!!
    Last edited by mahyarrs; 03-04-2012 at 02:35.

4. این کاربر از mahyarrs بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

2.هارد وسترن بلو یک ترا من ندیدم جایی داشته باشه. وسترن فقط 500 دیدم .البته یه کم بی حوصله گشتم و احتمال داره جایی داشته باشه.فقط یک جا ادعا می کرد وسترن گرین یک ترا داره. فروشنده می گفت مال اون 64 مگ کشه و اصلا هارد یک ترا با اون مقدار کشی که من گفتم امکان نداره و ادعا کرد که اصلا هارد بلو وسترن یک ترا وجود نداره!
    هاردهاي 2.5 اينچي وسترن فقط black و blue هست . green فقط 3.5 اينچي هست .
    هارد blue هم براي 2.5 انچي و هم 3.5 اينچي يكترابايت وجود دارد . فروشنده ها بي اطلاع هستند .
    بهترين جا براي كسب اطلاع مراجعه به سايت سازنده هست و حرف فروشندگان رو مبنا قرار نديد .
    3.برندی که برای یک ترا زیاد بود سیگیت بود.کلا وقتی می پرسیدم اسم مدلش چیه خیلی ها می گفتن خب سیگیته دیگه. تو یه مغازه فروشنده گفت کلا اینترنال ها مدل ندارن .گفتم وسترن فلان مدلو داره ... بعد مثل اکثر فروشنده ها به یک جای گنگی نگاه کرد و گفت آره ولی سیگیت مدل نداره !!!
    چند تا مغازه هم اسمش رو گفتن.گفتن باراکودا . تو خونه فهمیدم 3.5 اینچیه و من اصلا نگفتم به فروشنده ها که 2.5 اینچی میخام!!
    هاردهاي اينترنال 2.5 اينچي سيگيت با نام Momentus شناخته ميشوند كه همين Momentus هم 3 مدل مختلف موجوده .

4.نکته آخر اینکه بر خلاف هارد های اکسترنال هارد های اینترنال در یک کاور سافت هستند واسه فروش. واقعا این‌ها موقع حمل و نقل چی بر سرشون میاد؟ در مورد اصل بودنش چقدر میشه مطمئن بود ؟!!
    معمولاً چند هارد اينترنال رو داخل باكس يونوليتي در كارتون مقوايي ميزارن و سپس وارد كشور ميكنند (عمده فروشي) . به همين خاطره كه گفتم قبل از تسويه حساب هارد رو در حضور فروشنده تست كنيد كه خداي نكرده خراب نباشه مگر اينكه مهلت تست بگيريد .
    Last edited by ata.royalfalcon; 03-04-2012 at 08:10.

6. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه mahyarrs's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007

پيش فرض

امروز دوستم بازار رضا رو کامل گشت و گفت هیچ هارد 2.5 اینچی بالای 500 اونجا یافت نمیشه . مرکز کامپیوتر رو هم گشت و گفت برای بالای 500 گیگا فقط مدل توشیبا داشتن که 640 اش یه چیزی در حدود 190 بود و 750 اش رو نمی دونم چقدر. کلا هارد 2.5 اینچی به ندرت در مغازه ای یافت میشه و اکثرا هارد 3.5 اینچی دارن.جالبه گویا هارد 2.5 اینچی رو به نام هارد لپتاپی می شناسن و اگر بگی 2.5 اینچی نمی فهمن و بهت میگن منظورت 2 ترا اه !؟!!

با این اوصاف فکر کنم دیگه باید بیخیال هارد اینترنال بشم ...

8. این کاربر از mahyarrs بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

صفحه 2 از 2 اولاول 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •