تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 35 1234511 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 349

نام تاپيک: عدم توانایی استفاده از هارد و ارور مبنی بر فرمت کردن آن برای استفاده

پروفشنال underworld's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2007
    محل سكونت
    Persia

پيش فرض عدم توانایی استفاده از هارد و ارور مبنی بر فرمت کردن آن برای استفاده

سلام
    من یه هارد Maxtor دارم که یکبار کابل SATA هارد رو در آوردم برای اینکه جاشو عوض کنم و دوباره کابل رو بهش وصل کردم و یکبار ویندوز عوض کردم

ولی بعد از نصب ویندوز وقتی روی درایو هاردم کلیک میکنم ارور میده که باید اول هارد رو فرمت کنم تا بتونم ازش استفاده کنم
    در صورتی که من کلی اطلاعات داخلش دارم و نمیتونم فرمتش کنم
    اول ارور میده که باید هارد رو فرمت کنم بعد وقتی روی Cancel کلیک میکنم ارور زیر میاد:

D:\\ is not accessible

The Volume does not contain a recognized file system.
    Pleas Make sure that all required file systems are loaded and that the volume is not corrupted

چیکار کنم تا دوباره هاردم رو شناسایی کنه بدون اینکه فرمتش کتم؟

2. 3 کاربر از underworld بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام
    با توجه به پیغامی که میده احتمالاً پارتیشن هارد شما RAW شده ، دستور DISKMGMT.MSC رو در run وارد کنید تا برنامه دیسک منجمنت اجرا شود ، وضعیت پارتیشن رو برای این مسئله بررسی کنید .

اگر پارتیشن هارد شما RAW شده پیشنهاد اول دانلود برنامه TestDisk از لینک زیر هست برای فیکس نمودن partition table که شاید مشکلتون حل بشه .

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

پس از دانلود Test Disk و extract کردن آن ، فایلی به اسم testdisk_win.exe را اجرا کنید (در عکس زیر این فایل مشخص هست) .

طبق عکس زیر گزینه Create رو انتخاب کنید .

اگر چند هارد روی سیستم موجود باشه ابتدا هارد دیسک مورد نظر رو انتخاب کنید . از روی حجم نوشته شده میتونید هارد مورد نظر رو پیدا کنید .

اكثر هاردها بصورت mbr هستند پس حالت intel رو انتخاب كنيد ولي اگر پارتيشن هارد شما از نوع ديگري هست بايد گزينه هاي مناسب رو انتخاب كنيد .مثلاً هاردهاي پرظرفيت بالاتر از 2.19TB كه بصورت GPT پارتيشن بندي شده اند بايد گزينه دوم انتخاب شود .

گزینه Analyze رو انتخاب کنید تا ساختار پارتیشنهای هارد مورد نظر رو برای جستجوي lost partition آنالیز کنه .

در این قسمت به تجزیه و تحلیل آنالیزهای انجام شده توسط این برنامه میپردازیم .

پس از آنالیز با توجه به تعداد پارتیشنها و primary یا logical بودن و ... این برنامه گزارشهای مختلفی رو میده . برای مثال فرض کنید که در دیسک منجمنت وضعیت یک هارد به شکل زیر هست .

P1 : Boot, NTFS, "Reserved to system", 100 MB
    P2 : Main, NTFS, "System", 78 GB
    P3 : Main, NTFS, "Data", 220 GB
    P4 : Main, FAT32, "HP_Tools", 2 GB
    The other space is free space - unallocated

که پارتیشنهای H و I به حالت RAW درآمده است و 167GB هم فضای unallocated وجود دارد .

که پس از آنالیز ، وضعیت زیر نشان داده میشود .

1. اولین پارتیشن مشکلی ندارد . حروف P که در ابتدا آمده به معنی Prymary بودن این پارتیشن هست . همچنین علامت ستاره به معنی سیستمی بودن این پارتیشن هست . یعنی فایلهای مورد نیاز برای بوت سیستم عامل در این پارتیشن ذخیره شده است .
    2. دومین پارتیشن که raw شده بود ، برنامه اخطار invalid NTFS or exfat boot را میدهد .
    3. سومین پارتیشن که raw شده بود دوبار تکرار شده است .
    4. پارتیشن چهارم مشکلی ندارد .
    دقت کنید که اگر پارتیشن unallocated در این مرحله دیده نمیشود (پارتیشن 167GB) شاید در مرحله Deeper Search پیدا بشوند .

عكس ديگر مربوط به هارد ديگر : اولین پارتیشن که دوبار تکرار شده . همچنين این هارد دارای پارتیشن logical هم میباشد . همانطوری که میدونید پارتیشنهای Logical در داخل فضای Extended ساخته میشوند . در عکس زیر فقط یکی از پارتیشنهای logical توسط برنامه شناسایی شده است (Partition 2) . اخطار Invalid NTFS boot به معنی آسیب دیدن file system میباشد.

پس از آنالیز هارد توسط این برنامه گزینه Quick Search را انتخاب کنید . که با پیغام زیر مواجه میشوید که پیشنهاد میدم y رو انتخاب کنید .

پس از اینکه عملیات Quick Search به اتمام رسید عکس زیر ظاهر ظاهر میشود . نتایج از هارد دیسکی به هارد دیسک دیگر متغیر خواهد بود . برای نمونه همانطوریکه در عکس زیر میبینید یکی دیگر از پارتیشنهای logical توسط برنامه کشف شده است (Partition 3) . میتونید آن را انتخاب کنید و دکمه p را برای مشاهده لیست فایلهای موجود در آن را بزنید و دکمه q به صفحه اصلی برگردد دقت کنید زدن دکمه p برای تعمیر پارتیشن نیست بلکه صرفاً برای مشاهده لیست فایلهای موجود در آن هست .

برای ادامه Enter را بزنید تا ادامه پیدا کند .

توجه کنید که اگر کلیه پارتیشنها پیدا شده اند و لیست فایلها درست هست پس باید به منوی Write بروید (عکس زیر) در غير اينصورت لازم هست بررسي بيشتري انجام بشه . در عكس زير پارتيشني كه start آن از يك شروع ميشود و به 1274 خاتمه پيدا ميكند ديده نميشود .

همانطوريكه قبلاً گفتم اگر بازهم پارتیشني وجود داشته باشه كه هنوز توسط برنامه شناسایی نشده لازم هست که Deeper Search رو انتخاب کنید .

همانطوریکه در عکس زیر میبینید یکی دیگر از پارتیشنهای logical با استفاده از backup boot sector پیدا میشود (Partition 1) . همان پارتيشني كه از 1 شروع ميشود و تا 1274 ادامه پيدا ميكند . در آخرین خط عکس زیر نوشته NTFS found using backup sector .

نكته اول : حتي در اين مرحله پارتيشن unallocated شناسايي نشده .
    نکته دوم : Partition 2 دوبار نشان داده میشود آنهم با سایزهای متخلف . علامت D که در کنار ایندو دیده میشود به معنی این هست که یکبار این پارتیشن حذف شده بود و دوباره ساخته شده است .

برای اینکه بدانیم کدامیک درست هست اولین Partition 2 را انتخاب و دکمه p را میزنیم تا لیست فایلها را نشان دهد .

همانطور که در عکس بالا دیده میشود ارور File system damage را میدهد . پس دومین Partition 2 را انتخاب و دکمه P را میزنیم .

همانطوریکه در عکس بالا میبینیم لیست فایلها بدرستی نمایش داده میشوند پس دومین Partition 2 مدنظر ما خواهد بود . دکمه q را برای بازگشت به صفحه اصلی میزنیم . همانطوریکه بخاطر دارید قبلاً دو عدد partition 2 داشتیم که علامت D داشتند ولی در حال حاضر فقط یکی از آنها علامت D دارد همانی که ارور File system damage را میداد .

محتوای مخفی: نکته 

پس از اینکه لیت فایلها ظاهر شد ؛ آپشنهایی در این مرحله وجود دارد . برای انتخاب یک فایل و سپس کپی آن میتون به ترتیب دکمه a و c را وارد کرد . برای انتخاب کلیه فایلهای لیست شده و کپی همگی آنها به ترتیب C (حروف بزرگ) و سپس c را وارد کرد .

پس از اینکه دکمه q رو زدیم و از قسمت لیست فایلها خارج شدیم با استفاده از دکمه های چپ و راست کیبرد (left/right arrow keys) ، وضعیت پارتیشن مورد نظر رو از D یعنی (deleted) به L یعنی (Logical) تغییر میدهیم . اگر هم این پارتیشن Primary بوده که باید به حالت P تغییر وضعیت بدید . شما باید از قبل بدونید پارتیشن مورد نظر Primary بوده یا Logical .

محتوای مخفی: تشخیص Primary یا Lpgical بودن پارتیشن 

به دو حالت زیر پس از Deeper Search توجه کنید .

اولین پارتیشن بوتیبل هست (علامت ستاره دارد) . پارتیشنهایی که بوتیبل (سیستمی) هستند همیشه Primary هستند . این پارتیشن با cylinder 0 و head 1 و sector 1 آغاز میشود . دومین پارتیشن Primary فقط head صفر دارد . سکتور هم یک خواهد بود .

عکس زیر دو پارتیشن logical دارد . تفاوتها با پارتیشن Primary در عکس بالا مشخص هست .

دکمه اینتر را میزنیم تا وارد مرحله بعدی بشویم .

دقت کنید که :

1. اگر تمام پارتیشنها در این مرحله نهایی لیست شده باشند و پارتیشن دیگری از قلم نیفتاده باشد .
    2. اگر فایلهای موجود در این پارتیشنها صحیح باشند .

پس مجاز هستید که دکمه write رو بزنید . در اینصورت این پارتیشنهای لیست شده در partition table رجیستر خواهند شد .

اگر fix نشد پس گزینه mbr code رو انتخاب کنید تا یک mbr code در اولین سکتور رایت بشه شاید مشکل حل شود (در عکس زیر این گزینه را مشاهده میکنید) .

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اگر بازهم fix نشد چاره ای ندارید که با استفاده از نرم افزارهایی ریکاوری اطلاعات مثل easeus data recovery wizard professional يا MiniTool Power Data Recovery اطلاعات رو از پارتیشنهای معیوب استخراج و در جای دیگر مثل هارد اکسترنال ذخیره کنید اینجور نرم افزارها توانایی شناسایی پارتیشنهای raw یا unallocated شده را دارند . نکته مهم اینجاست که به هیچ عنوان فرمت یا دستکاری نکنید در غیر اینصورت ریکاوری اطلاعات مشکل خواهد شد .

نكته 1 : در برنامه easeus data recovery wizard professional حتماً گزینه Complete recovery را انتخاب کنید .
    نكته 2 : در برنامه MiniTool Power Data Recovery گزينه Damaged Partition Recovery را انتخاب کنید .

raw شدن پارتيشنهاي هارد و مشكلاتي از اين قبيل كه ناشي از خراب شدن Partition Table هست مخصوصاً در هاردهاي اكسترنال خيلي شايع هست و علتهاي متفاوتي دارد . ممكن هست كه هارد ديسك مورد نظر مشكلات سخت افزاري مثلاً بدسكتوري داشته باشد در اينصورت پيشنهاد ميشه كه پس از انتقال كليه ديتاها به جاي ديگر ، با استفاده از برنامه هايي كه در سايت اصلي سازنده هست يكبار كليه سكتورهاي هارد را zero fill كنيد تا بدسكتوريهايي كه قابل ترميم هستند فيكس بشوند و آنهايي كه قابل ترميم نيستند remap بشوند (100% تضميني نيست كه درست بشه) . وجود ويروس هم بي تاثير نيست كه با zero fill كردن كليه سكتورهاي هارد ميتونيد از نابودي كامل آنها مطمئن بشيد .

نوسانات ولتاژ و يا كافي نبودن جريان ميتواند علت ديگری باشد مثلاً استاندارد نبودن خروجي پريز برق و بی کیفیت بودن آن که باعث میشه آداپتور بخوبي روي آن فيكس و محكم نشه (يعني به اصطلاح لق بزنه و قطع و وصلی داشته باشه) . اول آداپتور را به برق وصل و سپس كابل را به سيستم متصل كنيد . در مورد هاردهاي پرتابل حتماً به پورتهاي پشت كيس متصل كنيد و از كابلهاي رابط يا usbhub استفاده نكنيد .

safely remove نكردن و يا جدا كردن ناگهاني كابل usb مخصوصاً در زماني كه هارد در حال Read/Write هست ميتونه در ايجاد چنين مشكلاتي موثر باشه .
    Last edited by ata.royalfalcon; 09-02-2014 at 19:40.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2008

پيش فرض

دوست عزیز [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] فقط همینو بگم که کارت خیلی درسته
    با راهنمایی شما مشکل من رفع شد.
    باز هم ممنون

5. 6 کاربر از rokefar بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز DJ POLESTAR's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    Tabriz

پيش فرض

درود و با تشکر ویژه از زحمات بی دریغ عطا جان

من طبق روش عکسهای مربوطه عمل کردم اما حتی با گزینه MBR Code هم این ارور رو داد:

راه دیگه ای سراغ ندارین؟؟؟ :|

7. 2 کاربر از DJ POLESTAR بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

درود و با تشکر ویژه از زحمات بی دریغ عطا جان

من طبق روش عکسهای مربوطه عمل کردم اما حتی با گزینه MBR Code هم این ارور رو داد:

راه دیگه ای سراغ ندارین؟؟؟ :|
    اگر هارد شما تنها هارد موجود در سیستم هست (هارد ویندوزی) پیشنهاد میدم تحت DOS چنین کاری رو انجام بدید . این برنامه در hiren's bootcd 15.1 و در منوی recovery موجوده ، در هر حال تضمینی وجود نداره که با این روش مشکل شما FIX بشه . پیشنهاد میدم که در درجه اول برنامه disk management رو اجرا کنید و یه عکس از آن برنامه اینجا بذارید تا بتوان بهتر اظهار نظر کرد .

9. 4 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    Tabriz

پيش فرض

اگر هارد شما تنها هارد موجود در سیستم هست (هارد ویندوزی) پیشنهاد میدم تحت DOS چنین کاری رو انجام بدید . این برنامه در hiren's bootcd 15.1 و در منوی recovery موجوده ، در هر حال تضمینی وجود نداره که با این روش مشکل شما FIX بشه . پیشنهاد میدم که در درجه اول برنامه disk management رو اجرا کنید و یه عکس از آن برنامه اینجا بذارید تا بتوان بهتر اظهار نظر کرد .
    خیلی ممنونتونم که راهنماییم میکنید

عکسی از Disk Managemet که گفتین بذارم:

درایو A و C ماله هارد لپتاپه بقیه که بشکل Raw هستن ماله هارد اینترنال مذکور...
    Last edited by DJ POLESTAR; 22-08-2012 at 23:44.

11. این کاربر از DJ POLESTAR بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

خیلی ممنونتونم که راهنماییم میکنید

عکسی از Disk Managemet که گفتین بذارم:

درایو A و C ماله هارد لپتاپه بقیه که بشکل Raw هستن ماله هارد اینترنال مذکور...
    شما میتونید با استفاده از نرم افزار easeus data recovery wizard professional اطلاعات مورد نیاز رو از پارتیشنهای RAW شده استخراج کنید و با توجه به اینکه فرمت هم نکردید شانس ریکاوری و همچنین کیفیت فایلهای ریکاوری شده هم بالا هست . البته برای ریکاوری کردن باید اطلاعات رو در جای دیگری بریزید (همون هارد اینترنال لپتاپتان) . بعد از ریکاوری کامل هارد رو فرمت کنید .

13. 2 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    Tabriz

پيش فرض

شما میتونید با استفاده از نرم افزار easeus data recovery wizard professional اطلاعات مورد نیاز رو از پارتیشنهای RAW شده استخراج کنید و با توجه به اینکه فرمت هم نکردید شانس ریکاوری و همچنین کیفیت فایلهای ریکاوری شده هم بالا هست . البته برای ریکاوری کردن باید اطلاعات رو در جای دیگری بریزید (همون هارد اینترنال لپتاپتان) . بعد از ریکاوری کامل هارد رو فرمت کنید .
    آره قبلا بنا به راهنمایی شما دانلودش کردم ولی به دلیل ترس برنگشتن کامل اطلاعات هارد نتونستم ازش استفاده کنم!
    سوال آخرم اینه که آیا میتونه تضمینی باشه که کل اطلاعات موجود هارد اعم از فیلم و ویدیو، موسیقی، عکس، و نرم افزار و... رو با اسم دقیقشون برگردونه (آخه بیشتر نرم افزارهای ریکاوری وقتی فایلی رو برمیگردونن اسمشو عوض میکنن) چون این هارد اصلیم هست نمیخوام حتی یه نیم مگابایتم از دستم بره :|

15. این کاربر از DJ POLESTAR بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

آره قبلا بنا به راهنمایی شما دانلودش کردم ولی به دلیل ترس برنگشتن کامل اطلاعات هارد نتونستم ازش استفاده کنم!
    سوال آخرم اینه که آیا میتونه تضمینی باشه که کل اطلاعات موجود هارد اعم از فیلم و ویدیو، موسیقی، عکس، و نرم افزار و... رو با اسم دقیقشون برگردونه (آخه بیشتر نرم افزارهای ریکاوری وقتی فایلی رو برمیگردونن اسمشو عوض میکنن) چون این هارد اصلیم هست نمیخوام حتی یه نیم مگابایتم از دستم بره :|
    قرار نیست که فایلهای ریکاوری شده مجدداً در همان هارد ریخته بشه (که با وجود RAW بودن پارتیشنهای هارد ، overwrite شدن هم امکان پذیر نیست) ، ضمناً قرار هم نیست که قبل از ریکاوری مطمئن هارد رو فرمت کنید . شما تست کنید و مطمئن باشید که این نرم افزار هارد رو فرمت نمیکنه و همچنین داده های موجود در پارتیشنهای raw رو دستکاری نمیکنه . اگر نتیجه ریکاوری به هر دلیلی مطلوب نبود نرم افزارهای دیگری رو تست کنید مثل getdataback .

17. 2 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت amirderacula's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2011

پيش فرض

سلام دوست عزیز من یک هارد اکسترنال wd 1 تربایتی دارم به قول شما raw شده ولی من برنامه تست دیسک رو برداشتم اما تا مرحله 2 مثل تصاویر شماست و mbr اینا نمیاد
    خواهشن راهنمایی کنید

19. این کاربر از amirderacula بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

صفحه 1 از 35 1234511 ... آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •