تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 3 از 35 اولاول 123456713 ... آخرآخر
نمايش نتايج 21 به 30 از 349

نام تاپيک: عدم توانایی استفاده از هارد و ارور مبنی بر فرمت کردن آن برای استفاده

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

لطفا روش این کار رو هم توضیح بدین.
    شما باید سیستم رو ریستارت کنید و سپس به محض مشاهده لوگوی مادربردتان بر روی مانیتور ، کلید Delete رو بزنید . شکل کلی بایوس ها با توجه به نوع مادربرد متفاوته در نتیجه باید در بین منوها بگردید آیا هارد شناسایی شده یا خیر .

برای مثال همانطوریکه در عکس زیر میبینید پس از وارد شدن به قسمت standard cmos features و در قسمت IDE channel 1 master هارد شناسایی شده وسترن هست (روی عکس کلیک کنید تا full size شود) .

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

در آغاز فعالیت amirderacula's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2011

پيش فرض

چرا کسی به دادم نمی رسه معنی این ارور چیه cable test:read diagnostics sector error

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Sep 2012

پيش فرض مشکل قدیمی به صورت جدید

سلام
    با توجه به پیغامی که میده پارتیشن هارد شما RAW یا unallocated شده ، دستور DISKMGMT.MSC رو در run وارد کنید تا برنامه دیسک منجمنت اجرا شود ، وضعیت پارتیشن رو برای این مسئله بررسی کنید .

اگر پارتیشن هارد شما RAW یا unallocated شده پیشنهاد اول دانلود برنامه TestDisk از لینک زیر هست برای فیکس نمودن partition table که شاید مشکلتون حل بشه .

طبق عکسهای زیر عمل کنید (دقت کنید که قبل از شروع هارد مورد نظر رو انتخاب کنید) .

در عکس زیر اینتر رو بزنید تا ادامه پیدا کند .

طبق عکس زیر partition structure بر روی دیسک نوشته خواهد شد .

اگر fix نشد پس گزینه mbr code رو انتخاب کنید تا یک mbr code در اولین سکتور رایت بشه شاید مشکل حل شود (عکس زیر) .

اگر بازهم fix نشد چاره ای ندارید که با استفاده از نرم افزارهایی ریکاوری اطلاعات مثل easeus data recovery wizard professional يا get data back اطلاعات رو از پارتیشنهای معیوب استخراج و در جای دیگر مثل هارد اکسترنال ذخیره کنید اینجور نرم افزارها توانایی شناسایی پارتیشنهای raw یا unallocated شده را دارند . نکته مهم اینجاست که به هیچ عنوان فرمت یا دستکاری نکنید در غیر اینصورت ریکاوری اطلاعات مشکل خواهد شد .
    سلام من هم دقیقا همین مشکلو داشتم ولی از یک روش استفاده می کردم :CD Linux e live میزاشتم با لینوکس هاردم باز میشد بعد من system volume information رو پاک می کردم و pcمو restartمی کردم ,هاردم کامل درست میشد تا زمانی که shutdown کنم (با restart مشکلی پیش نمیومد) تا چند وقت پیش که نمیدونم چی شد Linux e live بالا نیومد .... این کارایی که شما گفتید انجام دادم ولی اون قسمت سبز نیومد. لطفا راهنمایی کنید من چیکار کنم حدود 700gig فایل تو هارد هست

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Oct 2007

پيش فرض

Last edited by hamed221; 18-09-2012 at 22:19.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jun 2007

12

هارد اينترنال من هم يك دفعه يكي از درايوهاش كه پر از فايل بود پريد.وقتي مي خوام بازش كنم پيام فرمت كردن مياد و فرمتش هم raw شده.يك راه راحت و ساده بگيد كه بتونم برش گردونم.
    راهنمايي كنيد و توضيحاتتون طوري باشه كه يك مبتدي بفهمه.

ناظر انجمن مشکلات سخت افزاری EXTREME's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    Deathzone

پيش فرض

هارد اينترنال من هم يك دفعه يكي از درايوهاش كه پر از فايل بود پريد.وقتي مي خوام بازش كنم پيام فرمت كردن مياد و فرمتش هم raw شده.يك راه راحت و ساده بگيد كه بتونم برش گردونم.
    راهنمايي كنيد و توضيحاتتون طوري باشه كه يك مبتدي بفهمه.
    بهترین راه استفاده از همین test disk و نرم افزار easeus data recovery است

7. این کاربر از EXTREME بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jun 2007

پيش فرض

بهترین راه استفاده از همین test disk و نرم افزار easeus data recovery است
    يعني با اين دو تا نرم افزار هيچي از دست نميره؟

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

يعني با اين دو تا نرم افزار هيچي از دست نميره؟
    در مورد نرم افزار test disk طبق همون توضيحاتي كه داده شد عمل كنيد . easeus data recovery هم يه نرم افزار ريكاوري هست كه اطلاعات ريكاوري شده رو بايد در هارد يا هر فضاي ديگري ذخيره كنيد در اينصورت اطلاعات موجود از بين نميرود .

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jun 2007

پيش فرض

با نرم افزار تست ديسك كار كردم نمي دونم كجاي كار اشتباه كردم دو درايو ديگر هم از بين رفت و مثل اون يكي شد.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

سلام
    با توجه به پیغامی که میده پارتیشن هارد شما RAW یا unallocated شده ، دستور DISKMGMT.MSC رو در run وارد کنید تا برنامه دیسک منجمنت اجرا شود ، وضعیت پارتیشن رو برای این مسئله بررسی کنید .

اگر پارتیشن هارد شما RAW یا unallocated شده پیشنهاد اول دانلود برنامه TestDisk از لینک زیر هست برای فیکس نمودن partition table که شاید مشکلتون حل بشه .

طبق عکسهای زیر عمل کنید (دقت کنید که قبل از شروع هارد مورد نظر رو انتخاب کنید) .

در عکس زیر اینتر رو بزنید تا ادامه پیدا کند .

طبق عکس زیر partition structure بر روی دیسک نوشته خواهد شد .

اگر fix نشد پس گزینه mbr code رو انتخاب کنید تا یک mbr code در اولین سکتور رایت بشه شاید مشکل حل شود (عکس زیر) .

اگر بازهم fix نشد چاره ای ندارید که با استفاده از نرم افزارهایی ریکاوری اطلاعات مثل easeus data recovery wizard professional يا get data back اطلاعات رو از پارتیشنهای معیوب استخراج و در جای دیگر مثل هارد اکسترنال ذخیره کنید اینجور نرم افزارها توانایی شناسایی پارتیشنهای raw یا unallocated شده را دارند . نکته مهم اینجاست که به هیچ عنوان فرمت یا دستکاری نکنید در غیر اینصورت ریکاوری اطلاعات مشکل خواهد شد .

خیلی ممنون، جواب داد
    واقعا باورم نمی شد
    یه هارد اکسترنال داشتم 640، که سه تا پارتشنش کرده بودم. اشتباهی تو یه نرم افزار یکیش رو فرمت کردم، در حین فرمت متوجه شدک دارم چه گندی میزنم، سزیف هارد رو جدا کردم
    بعد که وصل کردم اصلا هارد رو نشون نمیداد، ولی تو xp یه دونه درایو بالا میومد که اونم پیغام میداد که هارد رو فرمت کن
    خلاصه از تو کامپیوتر منجر متوجه شدم که هاردم فرمتش شده RAW و مقدار فضای خالی رو 100 درصد نشون میده، تو بعضی از این سایت ها که این مشکلات رو به صورت تاپیک به بحث گذاشته بودن جستجو کردم دیدم نوشتن این یعنی کل اطلاعات پریده، خلاصه میخواستم قید همه چی رو بزنم و فرمت کلی کنم تا بعد با بدبختی ریکاوری کنم.
    اما کامنت این بخش بدادم رسید، فرمت نکردم و طبق راهنماییشون یه لینک مربوطه رفتم:
    طبق عکس ها مراحل رو انتجام دادم، در عین ناباوری این کار ظرف چند دقیقه اون 2 تا پارتیشن دیگه که فرمت نکرده بودم (غیر از اون یکی که اشتباهی زدم برا فرمت) رو نشون داد و خواست تا ریستارت کنم تا فعال بشن
    ویندوز که بال اومد دو تا از پارتشن هام درست شدن که پارتیشن سوم که اشتباه فرمت زدمش فقط نا پدید شده، ولی خدارو شکر که اون 2تای اصلی درست شدن. اون اولی همش 30 گیگ بود و اطلاعات روش 5 گیگم نمیشد
    بازم خداروشکر

خلاصه الان که این تجربه رو کردم اومدم این کامنت رو گذاشتم تا به اونای که این مشکل رو خدایی نکرده پیدا کردن کمک کنم
    بازم از این کاربر عزیز خیلی ممنونم

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •