تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 3 123 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 27

نام تاپيک: اورکلاک E7300

اگه نباشه جاش خالی می مونه SA33D_GT's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2008
    محل سكونت
    Southern

11 اورکلاک E7300

سلام دوستان
    عیدتان مبارک

من میخوام CPU رو اورکلاک کنم .

MB : Gigabyte EP31-DS3L
    CPU : Core 2 Duo E7300 @ 2.66 GHz
    RAM : 2x 4GB KIngston
    Graphic : Geforce GTX 460
    Power :GP535B-US

من با نرم افزار های مورد نیاز انجام دارم CPU-z , Prime95 , HWMonitor

دوستان قبل از این که اور کنم اول دنباله فن بودم به نظر شما کدوم خوبه و مناسبه ؟

Cooler Master V8

Cooler Master Hyper TX3

Cooler Master Vortex Plus

با تشکر

پروفشنال imanpod's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام دوستان
    عیدتان مبارک

من میخوام CPU رو اورکلاک کنم .

MB : Gigabyte EP31-DS3L
    CPU : Core 2 Duo E7300 @ 2.66 GHz
    RAM : 2x 4GB KIngston
    Graphic : Geforce GTX 460
    Power :GP535B-US

من با نرم افزار های مورد نیاز انجام دارم CPU-z , Prime95 , HWMonitor

دوستان قبل از این که اور کنم اول دنباله فن بودم به نظر شما کدوم خوبه و مناسبه ؟

Cooler Master V8

Cooler Master Hyper TX3

Cooler Master Vortex Plus

با تشکر
    اگه زیاد نمیخوای اور کنی ، با فن خودش هم کارت راه میفته . من خودم E6550 دارم ، موقعی که میخام اورش کنم ، چند تا کاسه یخ میذارم بغل فن 25 سانتی کیس . پنجره رو هم باز میکنم (روش سنتی و فقیرانه) . این کولر هایی که گذاشتی همه خوبن ، فقط سعی کن خمیر سیلیکون درجه 1 از cooler master گیر بیاری . Cooler Master V8 خیلی قوی و گرونه . اصلا ارزششو نداره . مگر بخوای مسابقه شرکت کنیو رکورد بزنی .
    به عنوان پیشنهاد : اور به اندازه ی خرابی ای (کاهش عمر قطعه) که به بار میاره ، تاثیر مثبت نداره و بهتره انجامش ندیم .
    Last edited by imanpod; 27-03-2012 at 01:31.

حـــــرفـه ای ess_1362's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    server 3 hdd 7 partition 1 unallocated(bad sector)

پيش فرض

دمای پردازنده شما بالاست!!
    بهتره اول به فکر یک کولر خوب باشی
    e7300 توانایی بالایی در اورکلاک داره
    بین اون کولرهایی که خودت گذاشتی h212 plus متعادل ترین مدل هست برای شما

4. 2 کاربر از ess_1362 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال Devicestreet's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2012
    محل سكونت
    BATTLELOG :|

پيش فرض

شما v8 رو گذاشتی پس به نظر می اد می تونی هزینشو بدی اگه با قیمتش مشکل نداری v8 یک گزینه ی عالیه

تاريخ عضويت
    Oct 2008
    محل سكونت
    Southern

پيش فرض

اگه زیاد نمیخوای اور کنی ، با فن خودش هم کارت راه میفته . من خودم E6550 دارم ، موقعی که میخام اورش کنم ، چند تا کاسه یخ میذارم بغل فن 25 سانتی کیس . پنجره رو هم باز میکنم (روش سنتی و فقیرانه) . این کولر هایی که گذاشتی همه خوبن ، فقط سعی کن خمیر سیلیکون درجه 1 از cooler master گیر بیاری . Cooler Master V8 خیلی قوی و گرونه . اصلا ارزششو نداره . مگر بخوای مسابقه شرکت کنیو رکورد بزنی .
    به عنوان پیشنهاد : اور به اندازه ی خرابی ای (کاهش عمر قطعه) که به بار میاره ، تاثیر مثبت نداره و بهتره انجامش ندیم .
    راستش بعضیا میگن V8 برای این سیستم خیلی زیاده بهتره که مدل پایین تر انتخاب کنم . من فعلا هنوز دارم دنبال فن شاید بهتر از پیدا بشه .
    پیشنهاد شما هم درسته اور عمر قطعه کاهش می ده ولی به شرطی اگه وارد باشی راه حل درست انتخاب کنی کاهش پیدا نمی کنه .

---------- Post added at 09:47 PM ---------- Previous post was at 09:43 PM ----------

دمای پردازنده شما بالاست!!
    بهتره اول به فکر یک کولر خوب باشی
    e7300 توانایی بالایی در اورکلاک داره
    بین اون کولرهایی که خودت گذاشتی h212 plus متعادل ترین مدل هست برای شما
    این کولر خیلی خوبه ولی متاسفانه پیدا نکردم .

---------- Post added at 09:49 PM ---------- Previous post was at 09:47 PM ----------

شما v8 رو گذاشتی پس به نظر می اد می تونی هزینشو بدی اگه با قیمتش مشکل نداری v8 یک گزینه ی عالیه
    هزینش که مشکل ندارم ولی برای این سیستم به نظرتون زیاد نیست ؟

پروفشنال imanpod's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

راستش بعضیا میگن V8 برای این سیستم خیلی زیاده بهتره که مدل پایین تر انتخاب کنم . من فعلا هنوز دارم دنبال فن شاید بهتر از پیدا بشه .
    پیشنهاد شما هم درسته اور عمر قطعه کاهش می ده ولی به شرطی اگه وارد باشی راه حل درست انتخاب کنی کاهش پیدا نمی کنه .
    فن لغت اشتباهیه . اینی که شما میخوای خنک کننده (cooler) هست . توی سری 7000 ، فنهای اینتل به خوبی سری 6000 (مدلهای قدیمی ترش) کار نمیکنه و هیت سینکش کوچیکتر شده . ولی با تمام این اوصاف همونطور که یکی از دوستان هم اشاره کرد ، دمای cpu شما به شدت بالاست . سعی کن محیط رو هم خنک کنی .
    کولر بهتر از V8 هم اصلا احتیاجی نیست . مگه چقدر میخوای اور کنی ؟ محدودیت رم و مهمتر از اون مادربوردت رو هم در نظر بگیر . Gigabyte EP31-DS3L زمان خودش هم مادربورد آنچنانی نبود .
    نخیر . اورکلاک حتی اگر وارد هم باشی باعث کاهش عمر قطعه میشه (وارد بودن فقط باعث میشه که قطعه آسیب ناگهانی نبینه و درجا خراب نشه که اون هم 100 درصد نیست) . یعنی مثلا اگه یه cpu ، بر فرض 10000 ساعت کار کنه ، اور باعث میشه عمر مفیدش مثلا بشه 6500 ساعت(مثال زدم . عدد دقیقی ندارم) .
    بنابراین بعضی ها توجیهشون اینه که چون چند سال بعد اون قطعه دیگه به روز نیست و قدیمی شده ، عمر مفید رو کم کنن و تو مدت زمان کمتر ، از حداکثر توان قطعه استفاده کنن .

آخر فروم باز kourosh4's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2007
    محل سكونت
    شیراز

پيش فرض

دوست من سری 7000 قدرت اورکلاک وحشتناکی داره و اگه بتونی دما رو کنترل کنی راحت روی 4 میتونی استیبل کنی....
    کولر هم اون v8 حدود 100 تومنه که ارزش نداره چون شما اگه این پول رو روی خود پردازنده هزینه کنید نتیجه بهتر میگیرید....
    من کولر ichill x5 inno3d به قیمت 50 تومن رو توصیه میکنم قدرت خنک کنندگی خوبی داره و برای شما کافیه...
    (خودم با همین مادربورد 7400 رو تا 4 اورش کردم و حدود 2 سال روی همین حالت کار میکرد و خیلی نمیخاد نگران عمر cpu باشید به نظر من اگه اورکلاک اصولی و درست باشه مشکلی نداره....)

9. این کاربر از kourosh4 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال Devicestreet's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2012
    محل سكونت
    BATTLELOG :|

پيش فرض

هزینش که مشکل ندارم ولی برای این سیستم به نظرتون زیاد نیست ؟
    برای اور تفننی زیاده ولی برای اوری که کارت باشه خوبه

حـــــرفـه ای ess_1362's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    server 3 hdd 7 partition 1 unallocated(bad sector)

پيش فرض

منم می خواستم ichill را پیشنهاد بدم ولی این برند فقط توی شیراز گیر میاد
    نکته دیگه اینکه چون پردازنده دو هسته ای هست در اورکلاک نیمه سنگین خیلی افزایش دما نداره و با یک کولر متوسط هم میشه دماش را تحت کنترل در آورد
    ضمن اینکه من tower 120 را که قیمتش 80 تومن هست را بسیار برتر از v8 با قیمت 100 تومن می دونم
    به هر حال به ایجاد کننده تاپیک توصیه می کنم بیشتر از 50-60 تومن برای خرید خنک کننده پردازنده هزینه نکنه چون نتیجه لازم را با مبلغ هزینه شده برابری نخواهد کرد

موفق باشید

12. 2 کاربر از ess_1362 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Oct 2008
    محل سكونت
    Southern

پيش فرض

سلام دوستان
    من از همه شما عذر می خوام بنده بخاطر یه سری مشکلات نتونستم اورکلاک کنم ، خوب من الان Master cooler Hyper TX3 گرفتم حالا میخوام تا 3GHz اور کنم چه کارهایی باید انجام بدم ؟

با تشکر

صفحه 1 از 3 123 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •