تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 16

نام تاپيک: آموزش ساخت فلش درایو مولتی بوتیبل (برای چند سیستم عامل)

پروفشنال imanpod's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض آموزش ساخت فلش درایو مولتی بوتیبل (برای چند سیستم عامل)

با سلام . امروز یه کاری روی فلش درایوم انجام دادم که خیلی خوشم اومد ( اسمش مولتی بوت Multi Boot هست ) و لازم دیدم این مطلب رو با کسانی مثل خودم که تا قبل از این با این کار آشنایی نداشتند ، به اشتراک بذارم .
    مولتی بوتیبل یعنی اینکه ابتدا فلش شما تبدیل به یک فلش بوتیبل میشه و بعدش بسته به حجم فلش (2 ، 4 ، 8 و ... گیگ) میتونیم روی فلشمون انواع و اقسام نرم افزارهایی که قابلیت بوت رو دارن بریزیم و قبل از بالا اومدن سیستم از اونها استفاده کنیم . برنامه هایی مثل دیسک نجات آنتی ویروسها (rescue disks) ، هیرن بوت سی دی (Hiren Boot cd) و سی دی و دی وی دی های لایو انواع توزیع های لینوکس مثل اوبونتو و ... و نرم افزارهای پارتیشن بندی و و همینطور دی وی دی ویندوز 7 و سی دی ویندوز اکس پی (XP) و ... در این دسته قرار میگیرند و قابلیت بوت دارند .
    مواد لازم :
    1- یک عدد فلش درایو usb (کول دیسک) . (برای بوتیبل کردن نصاب ویندوز 7 و نصب آن از روی فلش بر روی سیستم باید فلش حداقل 4 گیگی باشه . اگر ویندوز سرویس پک 1 باشه باید فلش 8 گیگ باشه چون نزدیک 4.5 گیگ حجم میگیره)
    2- نرم افزار یومی (Yumi) با حجم 904 کیلوبایت و قابل دانلود از لینک زیر :
    3- دانلود یا ساخت فایل ایزو (از روی دی وی دی یا سی دی) . نرم افزار یومی بعد از انتخاب برنامه یا سیستم عامل مورد نظر قابلیت دانلود فایل ایزوی اونها رو هم داره که البته من پیشنهاد میکنم خودتون تو اینترنت بگردین و فایل مورد نظر رو خودتون دانلود کنین . برای ساخت فایل ایزوی ویندوز 7 هم میتونین نرم افزار زیر رو دانلود کنین و با توجه به عکسهای زیر از روی ویندوزتون فایل ایزوش رو بسازین :
    دانلود DAEMON Tools :
    روش ساخت فایل ایزو (ISO) :
    * نکته : در مراحل نصب نرم افزار لایسنس فیری (آزاد یا مجانی) (free license) رو انتخاب کنین .
    : DAEMON Toolsرو باز کنیدوسپس DVDویندوز 7 رو داخل دستگاهتون بگذارید ،
    روی گزینه ای که با فلش قرمز مشخص شده کلیک کنید

درایوی که دی وی دی ویندوز در اون قرار داره رو انتخاب کنید ، بعد از اون سرعت مورد نظر و محل ذخیره شدن فایل ایزو رو انتخاب کنین و همچنین در مرحله ی 3 روی قسمتی که در عکس پایینی مشخص کردم کلیک کنید و نوع فایل رو از mdx به ایزو (ISO) تغییر بدید :

این کار حدود 25 دقیقه طول میکشه .

قبل از انجام کار فلش رو با فرمت fat32 فرمت کنید .

حالا فلشتون را وصل کنید و برنامه ی یومی رو باز کنید و مراحل زیر رو انجام بدید :

1- درایو فلشتون رو انتخاب کنید . (با دقت)
    2- نوع سیستم عامل یا برنامه ای که میخواین روی فلش ریخته بشه و فایل ایزوی اون رو هم روی هاردتون دارین انتخاب کنین . اگر گزینه ی مورد نظر شما در جدول نبود . گزینه ی Try an Unlisted ISO
    رو انتخاب کنین . (ولی در این صورت ممکنه عمل با موفقیت انجام نشه . من تست کردم ، درست انجام شد .)
    3- محلی که فایل ایزوی مورد نظر اونجا ذخیره شده رو انتخاب کنین .
    4 - روی گزینه ی 4 کلیک کنید و تمام .
    برای ریختن ویندوز روی فلش آنتی ویروستون رو چند دقیقه غیر فعال کنید تا به کرک ویندوز گیر نده .
    بعد از اتمام کار برنامه از شما میپرسه که آیا نرم افزار دیگه ای رو هم میخواین به منوی بوت فلش اضافه کنین که در این صورت گزینه ی yes
    رو بزنین و مراحل فوق رو با فایلهای ایزوی دیگه هم تکرار کنین .
    سپس سیستم رو ریستارت کنین و با استفاده از یکی از دکمه های F8 , F12 , .....
    با توجه به نوع مادربوردتون فلشتون رو به عنوان دستگاه بوت انتخاب کنید
    و بعد با تصویری مثل

روبرو میشین و حالا میتونین راحت بین نرم افزارهای بوتیبلتون سوییچ کنید .
    من خودم لینوکس مینت 12 به علاوه ی اوبونتو 11.10 و نصاب ویندوز 7 و یه برنامه ی مخصوص هارد رو روی یه فلش 8 گیگ از این طریق ریختم .
    موفق باشید .

Last edited by imanpod; 15-03-2012 at 04:15.

2. 10 کاربر از imanpod بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Dec 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

چند تا نرم افزار دیگه هم برای این کار وجود داره که اگه Yumi رو سیستمتون کار نکرد میتونین از لینکهای زیر این نرم افزارهای نسبتا کم حجم رو دانلود کنین و به جاش استفاده کنین:

دو تا اولی روی ویندوز نصب میشن و باید کارها رو تو محیط ویندوز انجام داد .

XBOOT :
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    SARDU :

و این یکی مخصوص لینوکسه و یک سری خط فرمان هست .

, اینم مخصوص لینوکس هست :

Last edited by imanpod; 15-03-2012 at 09:43.

4. 6 کاربر از imanpod بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Nov 2010

پيش فرض

سلام خسته نباشی . این yumi آندروید رو هم برا pc پشتیبانی میکنه ؟ برا cpu های اینتل کدوم ورژن آندروید x86 رو باید دانلود کنم ؟

تاريخ عضويت
    Dec 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام خسته نباشی . این yumi آندروید رو هم برا pc پشتیبانی میکنه ؟ برا cpu های اینتل کدوم ورژن آندروید x86 رو باید دانلود کنم ؟
    نه متاسفانه آندروید رو ساپورت نکرد . از نرم افزارهای دیگه ای که تو پست دومم زدم استفاده کن .

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Apr 2012

پيش فرض

باسلام
    توضیحات بیشتر در رابطه بابوت کردن win xp/7میخواستم

تاريخ عضويت
    Dec 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

باسلام
    توضیحات بیشتر در رابطه بابوت کردن win xp/7میخواستم
    اگر منظورتون اینه که خود ویندوز xp یا 7 رو از روی کول دیسک (فلش) بوت کنید (یعنی به صورت لایو یا نصب مستقیم روی فلش) ، در حالت عادی امکانش نیست و باید نسخه های دستکاری شده ی ویندوز مثل [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] (که توی اینترنت برا دانلود هست ولی خود مایکروسافت منتشرشون نکرده) رو دانلود کنید (به جای نقطه چین لینک دانلودها رو به انگلیسی تایپ کن).
    که این کار پیشنهاد نمیشه . در ضمن باید سرعت فلشتون هم خیلی بالا باشه .
    این کاری که من توضیح دادم برای اینه که شما ویندوز رو روی فلش بریزی و از روی فلش (به جای cd) ویندوز رو روی سیستم نصب کنی. (یعنی فلش اینجا کار نصاب ویندوز رو انجام میده که سرعتش از cd و dvd بیشتره ، نه اینکه ویندوز روی فلش نصب بشه) . البته با استفاده از نرم افزار یومی میتونی به علاوه ی سورس ویندوز انواع توزیع های لینوکس رو به صورت لایو (یعنی اجرای مستقیم سیستم عامل از روی فلش یا cd) روی یک عدد کول دیسک داشته باشی . ویندوز 8 این قابلیت رو داره که به صورت لایو (مانند لینوکس) روی فلش ریخته بشه و از خیلی از امکاناتش میشه استفاده کرد ولی ویندوزهای 7 و xp منتشر شده ی رسمی این قابلیت رو ندارن .
    در مجموع من برای استفاده از کامپیوتر به صورت لایو پیشنهادم یکی از توزیع های لینوکس هست مثل mint یا ubuntu .
    ولی اگر در مورد نصب ویندوز از روی فلش سوالی هست در خدمتم .
    Last edited by imanpod; 01-04-2012 at 21:06.

9. 3 کاربر از imanpod بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه saeed jo's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2009
    محل سكونت
    1200 کیلومتر دور از شیراز

پيش فرض

با این برنامه بهتر میشه بوتیبل درست کرد
    windows 7 usb DVD از سایت ماکروسافت میشه دانلود کرد

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Dec 2007

پيش فرض

Hiren Boot cd رو چطور ميشه ساخت؟

حـــــرفـه ای jafarian's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2008
    محل سكونت
    Mashhad

پيش فرض

Hiren Boot cd رو چطور ميشه ساخت؟
    طریقه ساختش به اینصورته که ابتدا برنامه WinSetupFromUSB رو ازلینک پایین دانلود کنید البته ورژن بتاش در مرحله بعد برای ساختش طبق شکل پایین که قراردادم عمل کنید فلش به پورت usb متصل کنید بعدش تیک گزینه مورد نظر بزنید مسیر فایل iso برنامه خودتون بدین روی دکمه GO کلیک کنید تا فایل روی فلش بصورت بوت ساخته بشه درضمن سئوال خودتونم تو قسمت مباحث عمومی نرم افزار باید مطرح میکردین

ناظر انجمن مباحث عمومی نرم‌افزار Mohammad King's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2005
    محل سكونت
    Markazi-Arak

پيش فرض

دوستان

اینجا جای مطالب آموزشی هست نه پرسشو پاسخ

مرسی

14. این کاربر از Mohammad King بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •