تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 4 از 7 اولاول 1234567 آخرآخر
نمايش نتايج 31 به 40 از 67

نام تاپيک: با خالق بهترین انتی ویروس دنیا بیشتر اشنا شوید

داره خودمونی میشه LightningII's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2012

پيش فرض

من توی یه تاپیک دیگه هم گفتم . اینجا هم میگم .
    15 ساله که با انواع سیستمهای اداری و شخصی آلوده بطور حرفه ای سر و کارمه . تنها ویروس کشی که از پس پاکسازی کامل اینجور سیستمها براومده کاسپرسکی بوده (ضمناً تلفظ کاسپرسکای اشتباهه . کاسپرسکی درسته) . شاید فرض کنید G-Data هم بتونه در همین حد کارایی داشته باشه ولی سهولت کار و آپدیت و فعالسازی کاسپر رو هم اگه در کنار کارایی قدرتمندش بخوایم لحاظ کنیم دیگه جای هیچ بحثی باقی نمیذاره .
    سال 2008 یک سیستم اداری بشدت مشکلدار اما دارای اطلاعات مهم رو برام اوردند که بعلت داشتن ویندوز 98 و نصب نشدن بعضی ویروس کشها مجبور شدم یکی از نسخه های خیلی قدیمی کاسپر رو دانلود و روی اون نصب کنم . بدون آپگرید کردنش فقط پایگاه دادش رو آپدیت کردم و بعد براحتی بالغ بر 300 ویروس رو شناسایی و پاک کرد . هیچ آلودگی باقی نذاشت .
    حالا شما اگه تونستید روی سیستمی که 4 تا ویروس داخلشه ESET یا یه ویروس کش دیگه نصب کنید . اصولاً ویروس کش نصب نمیشه تا بخواد رفع آلودگی کنه !
    در حال حاضر هم که دیگه دیسک نجات کاسپر مشکل گشای قطعی سیستمهای آلودست .
    بارها و بارها روی سیستمهای سالم اما روزانه در معرض ویروس اومدم آخرین نسخه ی ESET بهمراه آپدیتهاش و با حداکثر تنظیمات امنیتیش رو نصب کردم بعد از مدتی برداشتند آوردند که یا ویروسی شده و یا به Fake Antivirus ها و تروجان و... آلوده شده ! دیگه حالم از این بهم خورد .
    ولی با کاسپرسکی هنوز یادم نمیاد 1 بار چنین مشکلی ایجاد شده باشه . حتی 1 بار .
    همونطور که گفتم این صحبتم بر اثر 15 سال کار حرفه ای روی تعداد خیلی زیادی سیستم آلوده بدست اومده .
    Last edited by LightningII; 15-08-2012 at 20:53.

2. 6 کاربر از LightningII بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن آنتی ویروس jolan57's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008
    محل سكونت
    ملایر

پيش فرض

بنده فروشنده کسپرسکی هستم ومیخواهم از این راه شما را از آنتی ویرو سهای دیگر دور کنم . اشکال داره .

تست خنده . اون تستایی که شما میگید بیشترشون تحریم شده اند توسط شرکتهای بزرگ چون نتایجشون خریده میشه و باید بگم این کمپانی ها به این نوع تستها برای فروششون نیاز ندارند چون خودشون بازارا هدایت میکنند . کسپرسکی که هیچی 10 تا کسپرسکی هم بازی میدن و میپیچونند اگه لازم باشه.

نفرت خنده بنده نفرت انگیز نمیزارم شما کسپرسکی دوست داری نمیخواهی قبول کنی چون نمیدونید چه راهکار جعلی را استفاده میکنید . آنتی ویروس فقط ویروس گیری نیست و برای حفظ امنیت شما باید حتی بتواند از اعتبار کمپانی خود بگذرد و در مواردی که دچار نقص و کوتاهیست بیان کند تا شما دچار مشکل نشوید . دیدگاه شما به آنتی ویروس فقط در حد یک نرم افزار است که از آن برای ویروس یابی استفاده میکنید . کارت اعتباری 50000 $ ندارید که قصه خالی شدن اکانتتون را داشته باشید .بماند که در مورد اول هم کوتاهی از این برندها زیاد است.بماند که با هزینه شما وطیفه بیشتری هم ندارند.
    اگه منظورتون شرکت های بزرگ آویرا , آواست , بیت دیفندر , بولگارد , نورتون و بقیه هستند که تمامی این شرکت ها این تست ها رو قبول دارن و در آنها شرکت میکنند ولی اگر منظورتون از شرکت های بزرگ webroot و ترند میکرو است که حرفی دیگه باقی نمیمونه
    بقیه نظرتون هم من متوجه نشدم چی گفتین و کلاً ارزش جواب دادن نداشت , با تشکر

4. 2 کاربر از jolan57 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال آنتی‎ویروس و نرم‎افزارهای امنیتی Hidden-Hunter's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2012
    محل سكونت
    اصفهان

پيش فرض

دوست عزیز اینها برندهایی نیستند که به کرکشون آپدیت بدند . و شما هم حتما از این نسخه ها استفاده میکردید . باید بگم همین قدر که کسپرسکی روی سیستمتون نصب میشده خودش خیلیه با وجود بدون آپدیت شدن آنتی ویروس نورتونتون . شما بیا اصلیشا بخر میبینی 100 تا کسپر این برند را حتی نمیتونه اسم ببره. این خطی که شما میرید من 5 سال پیش رفتم . برای امنیت خودتون میگم کسپر اون چیزی نیست که شما فکر میکنید 10 تا ویروس را میگیره 2 تا روتکیت را رد میکنه . قبول ندارید . اسکنر ترند میکرو ابری هست . اسکن کنید این تازه اوناشه که با یه اسکن ساده میگیره . اونهایی که با ریلتام میگیره یا حفاظت فایلهای سیستمی و رفتار شناسی بماند تازه ترند میکرو و سیمانتک رابط کاربریشون را خلاصه کردند چون دیگه دوره این که کاربر بگه این فایل ویروسه و این نیست گذشته . این خودش تهدیده برای امنیت شما اگه کمی دقت نظر و دوراندیشی داشته باشید.
    کسپرسکی چیزی نداره من بخوام بکوبمش همین ها هم که گفتم زیاده . شما زیاد تحویلش گرفتید. هر کسی هم میگه بنده تحریف کردم و زیاده گویی باید بگم برود اطلاعاتش را ببرد بالا بنده مطالعات زیادی داشتم از روی دلم صحبت نمیکنم . تجربم هم این چیزها را گذرونده بماند که هنوز هم دارم از کاربرایی مثل شما چیزهایی یاد میگیرم.
    من از سریال استفاده می کردم و نه از کرک ، پس این وسط 190 مگابایت اپدیت چی میشه؟
    یکی از دوستان نورتون 2012 خریده و باید ببینم یه فایل که من برا شرکت نورتون ارسال کردم را این نورتون اورجینال شناسایی میکنه یا خیر.
    دیگه قدیمی شده بحث اپدیت با کرک و سریال اورجینال..والا من روتکیت هم با کسپر تست کردم و راحت شناخته ، حتی روتکیتی که نورتون نمی شناخت را کسپر دو سوته نفلش کرد.
    ادم هرچیزی را باتجربه بدست میاره و تجربه من اینو میگه ویروس تست کردن انلاین با نورتون خیلی عالی چون به سرور وصل و دیتا را سند و ریسایو میکنه و فایل اجرا شده را نابود میکنه ولی نورتون در حال افلاین اگر دیتابیس نشناسه باید قید ویندوز را زد ،
    نورتون دیتابیسش فکر نکنم خیلی خفن باشه .
    اگر نورتون شما اصل هست بیایید یاهو من یک فایل به شما بدم ببینم نورتون با دیتابیس میشناسه یا نه با اعتبار سنجی.
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

مخربی هست که چند بار به سرور سیمانتک ارسال شده ولی در دیتابیس نرفته.

6. 2 کاربر از Hidden-Hunter بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز kases's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008

پيش فرض

کارت اعتباری 50000 $ ندارید که قصه خالی شدن اکانتتون را داشته باشید
    سلام

در تستهای ماه گذشته matousec که یکی از معتبر ترین شرکتها به حساب میاد نتایج تست پرداختهای انلاین به این شرح بود:

kaspersky و truster بهترین نتایج کسب کردند و توصیه میشه اگه کارتهای اعتباری 50000000000 دلاری دارید حتما از کسپرسکی 2013 استفاده کنید تا امنیت بهتری داشته باشید

در ضمن اگر شرکتی اعتبار این تستها رو قبول نداشته باشه قاعدتا شرکت نمیکنه پس تمام این شرکتها که در تست حضور داشتند این تست معتبر دانستند

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    نتایج تستها فایل پیوست شد

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

8. 4 کاربر از kases بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال arfnpm's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

جالب اینجاست کسپرسکی با این همه ضعف و باگ که فقط دیسنا و دورانتاش از اون خبر دارند بهترین آنتی ویروس 2011 شده و در تمامی تست ها بهترین نتایج رو گرفته و هیچ تستی رو ما نمیبینم که کسپر در اون ضعیف عمل کرده باشه
    درود
    مشکل ما اینه که دنیا رو به اندازه وسعت دیدن چشممون میدونیم.

دوست عزیز این تست ها برای مردم جهان یا بهتر بگم کشور های جهان اول اصلا مهم نیست.

1- در این تست ها چه آنتی ویروس هایی رتبه های بالایی می گیرند؟ کسپرسکی، بیتدفندر یا اف-سکیور؟ پس چرا بعد از این رتبه ها آمار فروش این شرکت ها در کشور های جهان اول رشد نمی کند؟

2- آیا می دانید که سازمان ها و ادارات کشور های پیشرفته چه قدر روی اطلاعات و امنیت خود حساس هستند؟ اگر به این امر واقف باشید با توجه به هزاران شرکت بزرگ اروپایی و آمریکایی، چرا نورتون یا ترند میکرو صاحب بیشترین فروش در نسخه سازمانی هستند؟

یک نکته: در ایران هر کس قیمت بهتری بدهد و یه پولی هم به مسئول خرید اون اداره، میتونه آنتی ویروس خودشو بفروشه. اما در کشور های پیشرفته همه چیز با نظم و تحقیق انجام میشه و یک اشتباه کوچک کل برنامه های شرکت را خراب می کند.

پس: اگر کوچکترین لغزشی در نورتون یا بقیه برند های محبوب باشه این ها دوام زیادی نمی آوردند.

نکته مهم: نتایج این تست ها برای مردم های کشور های جهان سوم (از جمله ما) بسیار محبوب هستند و آنتی ویروس هایی مانند کسپرسکی و بیتدفندر که بازار کشور های جهان سوم رو هدف گرفتند به این تست ها نیاز زیادی دارند.

پس بهتر است با یک تحقیق کوچک متوجه شویم که این تست ها از نگاه مردم پیشرفته اهمیت بسیار محدودی دارد تا ما که این تست ها را نتیجه مطلق می دانیم و به آن استناد می کنیم.

نکته مهم دیگر در مورد کسپرسکی افول شدید فروش آن در جهان است که به هر ریسمانی برای حفظ خود چنگ می زنند.

آنتی ویروس هایی مانند G-DATA یا E-Scan یا چند مورد دیگه قبلا موتور کسپرسکی داشتند، برای شما عجیب نیست که یک باره این موتور را حذف می کنند؟ این شرکت ها هم با مشکلات کسپرسکی و ضعف های آن بیشتر از ما آشنا هستند.

بهتر است مسایل را بهتر و دقیق تر مورد بررسی قرار دهیم.
    Last edited by arfnpm; 15-08-2012 at 22:40.

10. 4 کاربر از arfnpm بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

كاربر فعال انجمن آنتی‌ويروس
    (کارشناس Emsisoft)
    xman681's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2012
    محل سكونت
    اصفهان يگانه شهر زيباي خدا

پيش فرض

سلام

خسته نباشید

بحث هایی که شد به نظر من کمی تعصب گونه هست از هر دو طرف

اول اینکه دوستان کسپر اسکای اعلام میکنند که همیشه این برند در جایگاه برتر بوده است ( نظر دوستی که 15سال سابقه داشته و بقیه )
    حتی همین نوشته بالای سر این پست را ببینید دوستمون اسم کسپر را اول آورده در صورتی که دوم هست

چرا دوست عزیز نمیگید از Trusteer که بالاتر هم هست استفاده کنند این نشان تعصب هست و هیچ چیز دیگه چون ایشون اشاره داره به دارندگان کارت های اعتباری نه چیز دیگه

بیت دیفندر هم همیشه بهترین بوده است ولی همیشه اون را پایین تر از کسپر اسکای در این سایت می بینند

در کل به نظر من باید دوستان سوییت کسپر قبول کنند که در بعضی مواقع تعصب روی این محصول پیدا میکنند و نمیخواهند قبول کنند که در حد برترین و عالی ترین نیست و برای خودش مشکلات خاص خودش را داره

F-Secure آنتی ویروسی است که همیشه در تست ها جز مدعیان بوده ولی کسی محل سگ هم بهش نمیگذاره حتی اون سال قبلی که اول Av Com شد و در بقیه سال ها جز بهترین ها بوده

حالا شاید دوستان بگند اون آنتی ها چیزی از خودشون ندارند ولی باید بگم تست Av com تنها تستی است که در تمامی موارد آنتی ها را تست میکنند و در این زمینه اصلا ایراد قابل قبول نیست

یا حتی در سال های 2006 و 2007 که Nod32 با اقتدار صدر نیشن این تست بود ؛ حالا یکسال کسپر اول شده است ( البته دو سال اول هم بوده ) نمیشه گفت بهترین کسپر هست اگر تا دو سه سال آینده صدر نشین تست ها بود اون موقع قدرت بلامنازع کسپر خواهد بود

در مورد اون دوستمون هم به نظر من هر سه شرکت شما در اکثر تست هایی که کسپر حضور داشته ؛ بوده و نتایجشون کاملا ضعیف تر بوده پس در نتیجه ضعیف تر از کسپر هستند بدون شک

البته خداییش ترند میکرو غول امنیت شبکه ای هست و در این مسئله هیچ شک و شبهه ای نیست و به طور حتم یکه تاز این عرصه هست و برند های دیگه به این زودی نمیتونند به این شرکت برسند ولی در نرم افزار زیاد وقت گذاری و انرژی نگذاشته البته هر روز داره بهتر میشه
    سیمانتک هم که همیشه جز بهترین ها بوده و خواهد بود بخصوص اینکه نیروی متخصص بالاش محصولی با کیفیت مناسب را همیشه ارائه کرده است
    وب روت به عنوان آنتی کامل نمیشه روش حساب کرد ولی خداییش با حجم کمش قابل قبول ویروس شناسایی میکنه که این هم نکته منحصر به فردی است

موفق باشید
    Last edited by xman681; 16-08-2012 at 01:00.

12. 2 کاربر از xman681 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز GHOST RECON's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2008

پيش فرض

من توی یه تاپیک دیگه هم گفتم . اینجا هم میگم .
    15 ساله که با انواع سیستمهای اداری و شخصی آلوده بطور حرفه ای سر و کارمه . تنها ویروس کشی که از پس پاکسازی کامل اینجور سیستمها براومده کاسپرسکی بوده (ضمناً تلفظ کاسپرسکای اشتباهه . کاسپرسکی درسته) . شاید فرض کنید G-Data هم بتونه در همین حد کارایی داشته باشه ولی سهولت کار و آپدیت و فعالسازی کاسپر رو هم اگه در کنار کارایی قدرتمندش بخوایم لحاظ کنیم دیگه جای هیچ بحثی باقی نمیذاره .
    سال 2008 یک سیستم اداری بشدت مشکلدار اما دارای اطلاعات مهم رو برام اوردند که بعلت داشتن ویندوز 98 و نصب نشدن بعضی ویروس کشها مجبور شدم یکی از نسخه های خیلی قدیمی کاسپر رو دانلود و روی اون نصب کنم . بدون آپگرید کردنش فقط پایگاه دادش رو آپدیت کردم و بعد براحتی بالغ بر 300 ویروس رو شناسایی و پاک کرد . هیچ آلودگی باقی نذاشت .
    حالا شما اگه تونستید روی سیستمی که 4 تا ویروس داخلشه ESET یا یه ویروس کش دیگه نصب کنید . اصولاً ویروس کش نصب نمیشه تا بخواد رفع آلودگی کنه !
    در حال حاضر هم که دیگه دیسک نجات کاسپر مشکل گشای قطعی سیستمهای آلودست .
    بارها و بارها روی سیستمهای سالم اما روزانه در معرض ویروس اومدم آخرین نسخه ی ESET بهمراه آپدیتهاش و با حداکثر تنظیمات امنیتیش رو نصب کردم بعد از مدتی برداشتند آوردند که یا ویروسی شده و یا به Fake Antivirus ها و تروجان و... آلوده شده ! دیگه حالم از این بهم خورد .
    ولی با کاسپرسکی هنوز یادم نمیاد 1 بار چنین مشکلی ایجاد شده باشه . حتی 1 بار .
    همونطور که گفتم این صحبتم بر اثر 15 سال کار حرفه ای روی تعداد خیلی زیادی سیستم آلوده بدست اومده .
    من زياد در زمينه آنتي ويروس حرفه اي نيستم ولي اين دوستمون كه حرفه ايه مياد كسپر رو با eset مقايسه ميكنه
    تابلو هه كه كسپر در برابر eset بهتره
    حداقل با يه انتي ويروس درست حسابي تر مقايسه ميكردي
    Last edited by GHOST RECON; 16-08-2012 at 01:11.

14. این کاربر از GHOST RECON بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال انجمن آنتی ویروس jolan57's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008
    محل سكونت
    ملایر

پيش فرض

والا مثل اینکه شما ارتباط زیادی با کشورهای پیشرفته و جهان اول دارین و با آنتی ویروس هایی که اونها استفاده میکنند یا نمیکنند خیلی آشنا هستین دیگه من حرفی ندارم در این زمینه ...
    دلیل اینکه شرکت ها هم کسپر استفاده نمیکنند که کاملا مشخص است و به دلیل روسی بودن آن است که کاملا حق دارن ولی باقی موارد حتما شما بیشتر میدونید

16. 2 کاربر از jolan57 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز kases's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008

پيش فرض

حتی همین نوشته بالای سر این پست را ببینید دوستمون اسم کسپر را اول آورده در صورتی که دوم هست

چرا دوست عزیز نمیگید از Trusteer که بالاتر هم هست استفاده کنند
    این نشان تعصب هست
    و هیچ چیز دیگه چون ایشون اشاره داره به دارندگان کارت های اعتباری نه چیز دیگه

سلام

مثل اینکه شما منظور منو بد متوجه شدید و همچینین خیلی زود در مورد شخص بنده قضاوت کردید

منظورم از گذاشتن این تست تحلیل هیچ کدوم از این انتی ها نبود و اصلا نمی خواستم اسمی از truster ویا انتی دیگه ای بیارم

در جواب یکی از کاربرا که گفته بود (هنوز کارت اعتباری شما خالی نشده تا متوجه بشید )من این تست گذاشتم که ببینید این واقعیت نداره و کسپر خوب عمل میکنه و گرنه قصد نداشتم حتی اسمی از هیچ انتی ویروسی بیارم

این تست مدتی پیش منتشر شد و هدفم از گذاشتن این تست روشن شدن واقعیتها بود تا بقیه کاربرها اطلاعات غلطی دریافت نکنند من اینجا دارم فعالیت میکنم همیشه سعی کردم اطلاعات اشتباه به کسی ندم والا نمیدونستم با گذاشتن یه تست این همه به من توهین میشه وگرنه نمیزاشتم
    Last edited by kases; 16-08-2012 at 04:39.

18. 3 کاربر از kases بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای *Batman*'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت
    Virtual Environment

11

سلام.
    چند نکته رو در صحبت دوستان دیدم که میخوام در موردش صحبت کنم.
    اول اینکه ما نباید در اینجا با مشاهده یک نمونه،کل مجموعه رو زیر سوال ببریم و یا برعکس.
    مثلا اگر فرضا شرکت کسپرسکی با مشکلاتی مواجه شده این دلیل نمیشه که محصولاتش هم به همون مقدار ضعف داشته باشن.
    یا مثلا اگر سیمانتک شرکت بزرگ و ثروتمندیه دلیل بر این نمیشه که محصولات خانگی یا شبکه اش بهترین و اولین باشه.
    نکته بعدی در مورد جهان اول تا N ام هستش.چرا باید الگوی من برای انتخاب یک محصول امنیتی یک کشور پیشرفته‌ی اروپایی یا آمریکایی باشه؟
    خیلی معذرت میخوام ولی مگه اونا فهم و شعورشون از ما بیشتره؟!هر چی اونا نصب کنن ما باید همونو داشته باشیم؟!
    هر کدوم از ما با توجه به نیازی که داریم محصول دلخواه رو انتخاب میکنیم.
    با وجود سیمانتک،ترندمایکرو ، مکافی و دیگران، شانس کسپرسکی برای حضور در منطقه آمریکا کمه.همون سیمانتک براش کافیه.
    اروپا و به ویژه اروپای غربی هم تقریبا از این حیث خودکفاست.محصولاتی نظیر بیت دیفندر،آویرا،نود32 و ... حضور دارن.
    با این وجود مشخصه که کسپرسکی میاد روی آسیا و خاورمیانه تمرکز میکنه.باز اینا حداقل نمایندگی دارن تو ایران.
    الان من نورتون رو خریدم با ریکاوری دیسک.NPE با ریکاوری دیسک همراهه.خوب من نمیتونم اجرا و آپدیتش کنم چون تحریم هستم.
    کی ضمانت میکنه من بتونم بدون مشکل از تمام قابلیتها و امکانات قید شده در قرارداد استفاده کنم؟
    دوستان ما از جمله امید عزیز تو انجمنهای سیمانتک بحث کردن در مورد مساله تحریم ایران.اما پاسخی دریافت نکردن چون دستور دولت ایالات متحده ست.
    منم به اندازه یه شهروند آمریکایی پول میدم اما فقط یه لیسانس اومده دستم.تازه باید امیدوار باشم اونم از کار نیفته.
    سیمانتک هم حواس پرت نیست که از لیسانسهای قلابی ما بی خبر باشه.همش سیاسته!حداقلِ حداقلش فضای مجازیِ آسیا و خاورمیانه رو زیر نظر دارن!
    در آخر برای کسی تبلیغ کنید که برای شما و مشتری های شما حداقل کمی ارزش و احترام قائل باشه و احساس مسئولیت کنه نه کسی که حتی اجازه نمیده محصولش رو برای آزمایش به طور مستقیم دانلود کنید.
    Last edited by *Batman*; 16-08-2012 at 05:32.

20. 9 کاربر از *Batman* بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •