تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 6 اولاول 123456 آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 56

نام تاپيک: سریال ساخت ایران

آخر فروم باز C0OPeR's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2009

پيش فرض

اینقدر که سریالهای درجه یک دیدیم سطح توقعمون رفته بالا ! کلا با سریالهای ایرانی ارتباط برقرار نمیکنم ...
    امیدوارم این یکی خوب از آب در بیاد ! از عکسها که مشخصه چیز جالبی نباید باشه !

2. این کاربر از C0OPeR بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

حـالا تـوزیع ش شروع شده یا نه؟!!!
    تو خـبرش کـه نوشته بود توزیعش از 9 اسـفـند شـروع میــشه!

کاربر فعال انجمن هنر هفتم nar nia's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

خشايار الوند ـ نويسنده سومين سريال شبكه نمايش خانگي:
    «قهوه تلخ» و «قلب يخي» استانداردها را رعايت نكردند
    اميدوارم «ساخت ايران» تر و تميز توليد و توزيع شود

سريال «ساخت ايران» به كارگرداني امير حسين لطيفي طبق اعلام روابط عمومي اين پروژه از امروز ـ سه شنبه ـ در شبكه‌ي نمايش خانگي توزيع مي‌شود؛ سرويس تلويزيون ايسنا به همين بهانه، گفت‌وگويي را با خشايار الوند ـ نويسنده‌ي اين سريال ـ انجام داده است. الوند در اين گفت‌وگو «ساخت ايران» را يك استاندارد در نمايش خانگي دانسته و معتقد است دو سريال قبلي شبكه نمايش خانگي يعني «قهوه تلخ» و «قلب يخي» استانداردهاي لازم در ارتباط با مخاطب را رعايت نكرده‌اند.

خشايار الوند در ابتداي اين گفت‌و‌گو درباره‌ي همكاري با سريال «ساخت ايران» به خبرنگار ايسنا گفت:‌ مدتي كه از تعطيلي «قهوه تلخ» گذشت و از آن خبري نشد، طرحي از آقاي پروين حسيني به نام «ساخت ايران» به دستم رسيد. براي پخش آن هم به تلويزيون و هم به شبكه نمايش خانگي فكر كرديم. بعد از تعطيلي «قهوه تلخ» با تهيه‌كننده‌هاي آن صحبت كردم كه اگر فكر مي‌كنيد توليد به اين زودي‌ها راه نمي‌افتد و ما بي‌كاريم سراغ اين كار بروم و دوباره برگردم كه در نهايت، اين اتفاق افتاد.

الوند درباره‌ي حضور پيمان قاسم‌خاني به عنوان مشاور اين پروژه توضيح داد:‌ پيمان قاسم‌خاني از قسمت چهارم به بعد به ما ملحق شد. من چهار قسمت اول را به تنهايي نوشتم. من و پيمان قاسم‌خاني سال‌ها از زمان «برره» و «مرد هزار چهره»، «كمربندها ...» و «باغ مظفر»، با هم همكاري داشتيم. در حقيقت ما يك تيم بوديم كه از «مرد دو هزار چهره» از هم جدا شديم.
    اين نويسنده‌ي سريال‌هاي طنز ادامه داد: وقتي «ساخت ايران» كليد خورد، تصويربرداري با چهار قسمت شروع شد. رساندن متن به كاري كه در حال تصويربرداري است سخت بود؛ بخش اعظم كار هم در خارج از كشور مي‌گذرد و اين كه يك گروه به خارج بروند و متن در تهران نوشته شود و بخواهد در پاريس يا هر جاي ديگري اجرا شود شرايط خاصي است. در اين زمان پيشنهاد شد كه يك نفر به نوشتن سيناپس‌ها كمك كند كه من هم استقبال كردم و با پيمان قاسم‌خاني تماس گرفتم. او هم سيناپس‌ها را خواند و خوشش آمد. ما هفته‌اي يك بار قصه را با هم چك مي‌كرديم.

نويسنده «ساخت ايران» درباره‌ي فضاي اين سريال، گفت:‌ اين كار، يك طنز موقعيت است و فانتزي‌اي كه در آن وجود دارد، نسبت به ديگر كارهاي آقاي مديري كمتر است. در «ساخت ايران» فضا واقعي‌تر است؛ آدم‌ها رئال هستند و به غير از يك اتفاق مركزي كه گره‌ي داستان است، سعي شده بقيه‌ي كار كمدي موقعيت باشد و فانتزي‌اش زياد و دور از ذهن نباشد و با تماشاگر ارتباط برقرار كند، در عين حال كمدي شيريني باشد و از هر امكاني براي خنده گرفتن استفاده نكند.
    الوند افزود: ‌سعي شده موقعيت‌ها جذاب باشد و از خصوصيات فردي، تكيه كلام، نقص عضو، كارهاي عجيب و غريب براي خنداندن پرهيز كنيم؛ آدم‌هاي داستان در موقعيت‌هايي قرار گيرند كه كمدي و طنز در آن‌ها باشد. خود ما مثلا فانتزي‌هاي عجيب و غريبي مثل «قهوه تلخ» را كار مي‌كرديم كه زمان و مكان و همه چيز به نفع كمدي شكسته شده بود اما «ساخت ايران» در زمان معاصر، با خصوصيت‌هاي همين جامعه اتفاق مي‌افتد تا باورپذير باشد.

او در مقايسه‌ي «ساخت ايران» با طنزي مثل «ساختمان پزشكان»، گفت: چنين كارهاي 90 شبي با اين گونه كارها فرق مي‌كند. كارهاي 90 شبي معمولا در دكور ساخته مي‌شود؛ فضا و روابط آدم‌ها معرفي مي‌شود و داستان‌ها و روابطي در آن فضا اتفاق مي‌افتد، اما «ساخت ايران» يك داستان ادامه‌دار است كه خط سير كلاسيكي دارد و ربطي به كارهايي به شكل «ساختمان پزشكان» ندارد.

خشايار الوند، در بخش ديگري از گفت‌وگويش با ايسنا درباره‌ي توزيع «ساخت ايران»‌ در شبكه نمايش خانگي گفت:‌ برايم جالب است كه تهيه‌كنندگان ريسك اين كار را پذيرفته‌اند كه كاري را ارائه دهند كه با سرمايه‌ي بخش خصوصي است و 70 درصدش در خارج از كشور اتفاق مي‌افتد. سه قسمت اين كار در ايران و 13 قسمت آن در خارج از كشور است.
    او ادامه داد: به نظرم «ساخت ايران» جزو اولين تلاش‌هايي است كه مي‌تواند به رسانه‌ي نمايش خانگي تشخص و ويژگي‌ بدهد. دو كاري كه پيش از اين در نمايش خانگي عرضه شده، يعني هم «قلب يخي» و هم «قهوه تلخ»، از نظر توليد، توزيع و ارتباط با مخاطب، استانداردها را رعايت نكرده بودند؛ وقفه‌هايي در «قهوه تلخ» افتاد و «قلب يخي» با تاخير عرضه مي‌شد.

خشايار الوند در پايان تاكيد كرد: اميدوارم اين كار، سرانجام خوبي داشته باشد و خيلي تر و تميز توزيع و توليد شود. اگر اين كار موفق شود و به شكل استاندارد و تر و تميز به پايان برسد، راهگشا خواهد بود كه رسانه نمايش خانگي بتواند بخشي از اوقات فراغت مردم را با تشخص پر كند و به سبد خانوار مردم برود.

5. 2 کاربر از nar nia بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز kortol's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    اراک

پيش فرض

والا ما دو قسمتش رو دیدیم ..چیز زیاد جالبی هم نبود..تیکه های کلیشه ای و تکراری ...تازه از اخر قسمت دوم به بعدش یه کم بهتر شد...
    فصل اول بیشتر طنز تیز داشت ..مخصوصا فناوری جدا کردن مرغ از تخم مرغ و شعر معروف وتنم پاره تنم که براش خونده میشد ..خدایش خنده تلخی نشست رو لبام اون لحظه ...!!!!

7. این کاربر از kortol بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Feb 2009

پيش فرض

من چهار قسمتشو دیدم خیلی خوب بود

آخر فروم باز *hamedkhatar*'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2006
    محل سكونت
    Esfahan

پيش فرض

من تازه قسمت اولش رو دیدم
    از داستانش خوشم اومد موضوعش تکراری نیست خوشبختانه
    میتونه موفق باشه

پروفشنال G.D.ragon.Ir's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009

پيش فرض

منم این سریال رو دیدم و باید بگم که تا الان (4 قسمت) یک سیر کاملآ صعودی داشته و قسمت آخرش خیلی جالب بود. دیدن این سریال 100% توصیه میشه

آخر فروم باز matr!x_2008's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2009

پيش فرض

سریال خوبیه. 4 قسمتشو دیدم. امین حیایی ( غلام حسین) خیلی خوب روون بازی میکنه. اخرای قسمت 4 وقتی از اسانسور هتل میرفت بالا یهو بیرونو دید کپ کرد فوق العاده خنده دار بود! قسمت 5 و 6 کی میاد بیرون؟

Banned
    تاريخ عضويت
    Dec 2009
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

منم دیشب از ساعت 2 شب 4 قسمتشو گذاشتم تا 5 صبح دیدم ...همه خوا ب بودن من تنهایی می دیدیم و م یخندیدم..همین الانم

ا زخواب پا شدم... کلی حال کردم با امین حیایی.....یه تنه 4 قسمت رو می گردونه...لینقدر تیکه های خنده دار زیاد داشت

که یادم نمیاد هیچی....بهنام تشکر هم قشنگ بازی کرد فقط حیف شد که........

ولی امین حیایی ماشال.... اینقدر تجربه داره که خداییش تنهایی هم یه سریال بسازه یعنی خودش هم کارگردان باشه هم

بازیگر و هم فیلمبردار یه چیز جالبی میسازه..امین جون هر جا هستی تنت سلامت داداش کلی باهات حال می کنم

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    رشت

پيش فرض

من فعلا 5 قسمتش رو دیدم.موضوع جالبی داره و آدم رو به خودش جذب میکنه.امیدوارم فقط مثل قهوه تلخ بد قولی نکنن.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •