تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 3 123 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 30

نام تاپيک: مجموعه آموزش های ویدئویی دیجیتال پینتینگ (نقاشی دیجیتالی ) از مقدماتی تا پیشرفته

حـــــرفـه ای mohammadrm's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2009
    محل سكونت
    North

پيش فرض مجموعه آموزش های ویدئویی دیجیتال پینتینگ (نقاشی دیجیتالی ) از مقدماتی تا پیشرفته

با سلام به همه دوستان و همچنین دوستداران گرافیک مخصوصا پینترها

قصد دارم توی این تاپیک ویدئوهای آموزشی از دیجیتال پینتینگ یا همون نقاشی دیجیتالی خودمون رو برای دانلود قرار بدم .
    تمام آموزش های مربوط به یک مبحث رو پشت سر هم قرار میدم بدین معنی که یک پروسه آموزشی رو مرحله به مرحله دنبال میکنیم .
    تمامی ویدئوها از آرشیو شخصی بنده هست و هدفم این هست که اطلاعات و معلومات شما عزیزان و دوستدارن و یا آنهایی که دنبال منبع آموزش خاصی میگردن و یا نمیدون این حرفه رو از کجا شروع کنند، رو بالا ببرم و امیدوارم بتونم قدم کوچکی برای شما عزیزان برداشته باشم .
    از دوستانی که به این تاپیک میان خواهشمندم که نظرشونو در مورد آموزش ها تو این تاپیک بیان کنن .
    یه خواهش دوستانه دیگه هم دارم از عزیزان که این ویدئو هارو جای دیگه قرار ندن و کپی نکن .
    همونطور که گفتم هدفم از ایجاد این تاپیک بالابردن معلومات عزیزان در رابطه با دیجیتال پینتینگ هست و بنده این ویدئو هارو برای استفاده شخصی و دوستداران این فن قرار میدم .
    موفق باشید .
    Last edited by mohammadrm; 27-02-2012 at 22:57.

2. 6 کاربر از mohammadrm بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jan 2009
    محل سكونت
    North

پيش فرض

اولین پروسه آموزشی از کمپانی دیجیتال توترز :

- آموزش طراحی با ساده کردن طرح و رسم خطوط محیطی
    - آموزش آشنایی با سایه و چگونگی شکل گیری سایه ها بر روی اشیا و طراحی انواع سایه
    - طراحی کامل یک کاراکتر کارتونی در فتوشاپ
    و ...

ویدئوی اول : آشنایی کلی و پیش نمایش از آموزش ها

لینک دانلود | حجم : 3.75 مگابایت | پسورد : [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    ویدئوی دوم : آشنایی اولیه و مقدماتی با خط و چگونگی رسم خطوط مختلف در فتوشاپ

لینک دانلود | حجم : 6 مگابایت | پسورد : [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    کد:
    ویدئوی سوم : طراحی خطی یک لیوان در فتوشاپ - قسمت اول

لینک دانلود | حجم : 9 مگابایت | پسورد : [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    کد:
    ویدئوی چهارم : طراحی خطی یک لیوان در فتوشاپ - قسمت دوم

لینک دانلود | حجم : 13 مگابایت | پسورد : [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    کد:
    ویدئوی پنجم : طراحی خطی یک لیوان در فتوشاپ - قسمت پایانی
    لینک دانلود | حجم : 11 مگابایت | پسورد : [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    کد:
    Last edited by mohammadrm; 01-03-2012 at 12:56.

4. 6 کاربر از mohammadrm بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای YAHYA-PRO's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2006
    محل سكونت
    کرمانشاه

پيش فرض

عالیه محمد جان

چند تا عکس از نمونه کیفیت آموزش ها پیوست کردم دوستان میتونید ببینید
    کیفیتش نسبت به حجمش عالیه

اگه از آموزش هایی که میزاری استقبال بشه قصد دارم تاپیک مشابهی (البته نه تو مبحث پینتینگ) بزنم

6. 4 کاربر از YAHYA-PRO بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای YAHYA-PRO's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2006
    محل سكونت
    کرمانشاه

پيش فرض

محمد جان اگه امکانش هست مختصر توضیحی در مورد تبلت ها بزار استفاده کنیم

8. 2 کاربر از YAHYA-PRO بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jan 2009
    محل سكونت
    North

پيش فرض

محمد جان اگه امکانش هست مختصر توضیحی در مورد تبلت ها بزار استفاده کنیم
    سلام
    یحیی جان باید مقاله تهیه کنم . حتما سر فرصت مقاله ترجمه شده رو اینجا میزارم .
    یک نمونه مقاله در مورد تبلت های وکام برای یک سایت نوشته بودم فعلا اینو اینجا میزارم تا بعد که بحث بررسی تبلت هارو با هم ادامه میدیم .

در این مقاله سعی میکنم بهترین انتخاب با توجه به بودجه افراد برای انتخاب یک تبلت خوب از بین تبلتهای کمپانی Wacom را شرح بدم . همچنین سعی میکنیم خصوصیات مدل های مختلف این برند معروف را بررسی کنیم .
    چند نکته مقدماتی در مورد تبلت ها :
    ۱ . به نظر من بهترین انتخاب از بین برند های موجود در بازار قطعا برند Wacom است .
    ۲ . حساسیت به فشار دست مهمترین و بارزترین مقوله در مورد مشخصات فنی تبلت هاست . هر چه درصد حساسیت به فشار دست در تبلت ها بیشتر باشد ،بهتر است .
    ۳ . انتخاب یک تبلت کوچک، سبک و ارزان یک انتخاب خوب برای دسکتاپ شما میباشد . آن دسته از افرادی که برای کار قصد تهیه تبلت را دارند این افراد نیاز به یک تبلت بزرگتر دارند .
    ۴ . اگر شما هم یکی از افرادی هستید که به نقاشی دیجیتالی ، رنگ آمیزی و ادیت یا دستکاری عکس علاقه مندید، به شما توصیه میکنم که حتما یک تبلت تهیه کنید . برای طراحی، مدل های Cintiq تبلت های بسیار خوبی هستند .
    بودجه مناسب برای انتخاب مناسب:
    ۱ . افراد آماتور ( مبتدی ) | بودجه : بین ۱۳۰ الی ۳۵۰ هزار تومان
    اگر شما یک طراح و یا تصویرساز حرفه ای نیستید و برای ورود به دنیای طراحی میخواهید که یک تبلت خوب با مشخصات فنی و ارزان تهیه کنید، قطعا مدل Bamboo در سه سایز برای شما توصیه میشود . بنده به شخصه یکی از مدل های Bamboo Pen & Touch را تهیه کردم و حدود ۷ ماه میشه که باهاش کار میکنم و خیلی هم راضی هستم . در ضمن این نکته را یادآور بشم که کمپانی Wacom 3 مدل جدید Bamboo را تولید کرده که به نام های Bamboo Connect, Bamboo Capture و Bamboo Create نامگذاری شده اند و نسبت به مدل های قدیمی تر شیک تر میباشد ولی این مدل هنوز وارد بازار ایران نشده است .
    ۲ . افراد حرفه ای | بودجه : بین ۳۵۰ الی ۹۰۰ هزار تومان
    اگر شما یک طراح حرفه ای محسوب میشوید ولی از نظر مالی حساسیت به خرج میدهید و وضع مالی خوبی ندارید و از طرف دیگر به فکر خروجی خوبکار خود فکر میکنید ، بهترین انتخاب برای شما مدل هایIntousمیباشد .
    ۳ . افراد فوق حرفه ای | بودجه : بین ۱ الی ۳ میلیون تومان
    اگر شما یک فرد فوق حرفه ای هستید و برای ارتقا و بهره وری خود در هر زمینه ای تلاش میکنید بهترین انتخاب برای شما مدل های Cintiq series است که قطعا نیاز به یک سرمایه زیادی دارد . این سری از مدل های Wacom یک تبلت به حساب نمی آیند بلکه شما به واسطه یک مانیتور حساس به فشار، طراح های خود را در کامپیوتر ذخیره میکنید .
    در تصویر زیر ۲ مدل Cintiq series و Intous با یک روش ساده خطی مقایسه میکنیم .
    چند دلیل عمده برای انتخاب یکی از مدل های Wacom
    1 . نبود باتری
    تبلت های Wacom فاقد باتری هستند . این تبلت ها از تکنولوژی تشدید اکترومغناطیس بهره میبرد و به همین دلیل نیاز به باتری ندارند . این ویژگی در این تبلت ها نگه داری آنها را آسانتر میکند به علاوه اینکه دیگر نیاز به تعمیر آنچنانی ندارند .
    ۲ . ارزش گذاری از نظر مالی
    تبلت های دیگر نیز در بازار موجود است ولی نه به خوبی تبلت ای وکام . اگر یک مقایسه کوچک از نظر مشخصات فنی تبلت ها بین وکام و برند های دیگر بکنید ، میبینید که وکام ضمن اینکه عملکرد بهتر دارد از نظر مالی هم مقرون به صرفه است و این خصوصیت تبلت های وکام است که آنها را در رتبه اول بین تبلت های دیگر قرار میدهد .
    ۳ . پشتیبانی خوب
    در [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] کارکنان شرکت و یا کاربران انجمن پاسخگوی تمامی مشکلات و سوالات شما در زمینه تبلت هایوکام میباشند . سایت وکام به ۱۵ زبان زنده دنیا ترجمه شده که هر کاربر با انتخاب زبان مورد نظر خود میتواند سایت را با همان زبان مشاهده کند . همچنین جدیدترین درایورهای تبلت ها در سایت قرار داده میشود .
    ۴ . تنوع محصولات
    کمپانی وکام طیف گسترده ای از محصولات را با قیمت های مناسب و مقرون به صرفه ارائه میدهد از مدل Bamboo گرفته که در ایران از ۱۴۰ هزار تومان شروع میشود و تا مدلهای حرفه ای و البته با قیمت بالا و کارایی بالا Cintiq که نزدیک به ۳ میلیون تومان ارزش دارد .
    ۵ . افتخارات کمپانی Wacom
    کمپانی Wacom به طور منظم و چند سال پیاپی برنده جوایز نقطه قرمز شده است . جوایز و همایش نقطه قرمز شبیه به اسکار است با این تفاوت که جوایز نقطه قرمز تنها برای طراحی صنعتی میباشد .
    ۶ . سهم بازار
    Wacom حدود ۹۵,۴ % در ژاپن و ۸۶ % در کشور های خارجی سهم بازار را در بین برند های دیگر به خودش اختصاص داده است .
    ۷ . سازگاری تبلت ها با سیستم عامل های مختلف
    تبلت های Wacom با بیشتر سیستم عامل ها سازگاری دارد مثل : ویندوز ، مکینتاش و حتی لینوکس .
    ۸ . حساسترین تبلت ها در بین تبلت های دیگر
    حساسیت به فشار در تبلت های کمپانی Wacom حرف اول را در بازار رقابت بین تبلت های برند دیگر را میزند .
    ۹ . لوازم جانبی
    هنگام خرید تبلت های Wacom به غیر از قطعه اصلی در پک یک ماوس و چند قلم یا نوک قلم را نیز صاحب میشوید . اگر این قلم ها و یا نوک آنها به هر نحوی دچار مشکل شد شما میتوانید از فروشگاه آنلاین کمپانی مستقیم لوازم جانبی خود را تهیه کنید . متاسفانه به دلیل تحریم این مورد برای کاربران ایرانی امکان پذیر نیست .
    خب با این مقاله ای که من تهیه کردم شما به راحتی میتوانید انتخاب خود را با توجه به وضعیت مالی خود برای خرید یک تبلت که به نظر من هر هنرمند و طراح گرافیست کامپیوتری نیاز دارد، بکنید . امیدوارم آنقدر وضعیت مالیتون خوب باشه که بتونید یکی از تبلت های خوب این شرکت را تهیه کنید .
    در مقاله بعدی که به زودی تهیه خواهم کرد و در سایت پرشین تاتس قرار خواهم داد، بیشتر در مورد تبلت ها صحبت خواهم کرد و همچنین کاربرد و تنظیمات این تبلت محبوب را در نرم افزار های گرافیکی توضیح خواهم داد .
    اگر کمی کاستی و یا غلط املایی چیزی دیدید به بزرگی خودتون ببخشید . بنده تمام تلاشم رو کردم تا برای اون دسته از عزیزانی که قصد تهیه یک تبلت خوب را دارند ، یک مقاله مفید و جامع تهیه کنم .

منبع : پرشین تاتس

نویسنده: محمد رسول محرمی</

10. 2 کاربر از mohammadrm بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه gole roya's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2012

12 درخواست راهنمایی. ..

سلام دوستان، من به تازگی تبلت ده اینچی سامسونگ خریدم که بتونم باش نقاشی دیجیتالی انجام بدم، و هیچ اطلاعی هم توی این زمینه ندارم، البته خودم سالهاست که بطور نیمه حرفه ای نقاشی میکنم ولی بیشتر پرتره کار هستم، خیلی دلم میخواد نقاشی دیجیتالی انجام بدم، میخواستم بدونم با این تبلتی که به سختی هم پولشو جور کردم و خریدم الان میتونم این کار رو بکنم.؟ و میشه تقاضا کنم که بهترین برنامه رو برای این کار به من معرفی کنید ؟ تبلت من آندروید هست، و قلم اوزاکی براش گرفتم، ترخدا کمکم کنید، از فکر نقاشی دیجیتالی خواب و خوراک ندارم ممنون میشم کتاب یا ویدیوی آموزشی در این زمینه هم بهم معرفی کنید که از مقدماتی شروع بشه. ترخدا منو ببخشید که اینقدر تقاضای زیاد کردم، پیشاپیش از لطفتون سپاسگذاری میکنم عزیزان، شاد و موفق باشید2:::
    Last edited by gole roya; 18-04-2012 at 16:15.

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Nov 2008

پيش فرض

سلام تاپیک فوق العاده ایه. منم تازه میخوام شروع کنم. مبانی فتو شاپ رو یاد گرفتم و میخوام تبلت بخرم، بین این دو تا چه چیزی رو پیشنهاد می کنین؟

کد:
    کد:
    نه اونقدر پیشرفته که گیج بشم و نه اونقدر ساده که بعد از یه مدت و یکم پیشرفت دست و پا گیر و محدود کننده باشه
    قسمت بعدی آموزش ها رو کی میزارین.

---------- Post added at 11:31 PM ---------- Previous post was at 11:27 PM ----------

سلام دوستان، من به تازگی تبلت ده اینچی سامسونگ خریدم که بتونم باش نقاشی دیجیتالی انجام بدم، و هیچ اطلاعی هم توی این زمینه ندارم، البته خودم سالهاست که بطور نیمه حرفه ای نقاشی میکنم ولی بیشتر پرتره کار هستم، خیلی دلم میخواد نقاشی دیجیتالی انجام بدم، میخواستم بدونم با این تبلتی ......
    سلام چند روز قبل داشتم اینو از بچه های تبلت می پرسیدم. متاسفانه تبلت شما ( و کل تبلت ها با صفحات خازنی یعنی هرچی تو بازاره) آنچنان به درد این کار نمیخوره. نمی گم کاملا بی استفاده هست ولی مثلا از فتوشاپ فقط نسخه ی tauch رو داره، corel draw اصلا آندروید نداره. صفحه ی شما فقط دو نوع فشار 0 و 1 رو تشخیص میده در حالی که تبلت های 220 تومنی که مخصوص این کار هستند 512 یا 1024 حالت فشار رو تشخیص می دن. ببخشید اگه ناراحت شدین، فقط میخواستم راستشو بگم.

این ویدئو ها و عکسایی که اساتید گذاشتن فوق العاده هستن. پیشنهاد می کنم آموزش های بچه های فتوشاپ رو هم بخونین.
    اینم برای اطلاعات بیشتر :

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    منم انتظارات زیادی از یه تبلت داشتم در حالی که اینطور که حرفه ای ها می گن باید یه تبلت برای طرح اولیه داشت و بقیه ی کار ها رو توی یه PC انجام داد.

نمی دونم خلافه قوانینه یا نه ( اگه بود ناظرین بگن که پاکش کنم) ولی سایت wacom.ir نمایندگی فروش این نوع تبلت ها رو داره
    Last edited by Mr. President; 24-04-2012 at 23:03.

13. این کاربر از Mr. President بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jan 2009
    محل سكونت
    North

پيش فرض

سلام تاپیک فوق العاده ایه. منم تازه میخوام شروع کنم. مبانی فتو شاپ رو یاد گرفتم و میخوام تبلت بخرم، بین این دو تا چه چیزی رو پیشنهاد می کنین؟

کد:
    کد:
    نه اونقدر پیشرفته که گیج بشم و نه اونقدر ساده که بعد از یه مدت و یکم پیشرفت دست و پا گیر و محدود کننده باشه

---------- Post added at 11:31 PM ---------- Previous post was at 11:27 PM ----------

سلام چند روز قبل داشتم اینو از بچه های تبلت می پرسیدم. متاسفانه تبلت شما ( و کل تبلت ها با صفحات خازنی یعنی هرچی تو بازاره) آنچنان به درد این کار نمیخوره. نمی گم کاملا بی استفاده هست ولی مثلا از فتوشاپ فقط نسخه ی tauch رو داره، corel draw اصلا آندروید نداره. صفحه ی شما فقط دو نوع فشار 0 و 1 رو تشخیص میده در حالی که تبلت های 220 تومنی که مخصوص این کار هستند 512 یا 1024 حالت فشار رو تشخیص می دن. ببخشید اگه ناراحت شدین، فقط میخواستم راستشو بگم.

این ویدئو ها و عکسایی که اساتید گذاشتن فوق العاده هستن. پیشنهاد می کنم آموزش های بچه های فتوشاپ رو هم بخونین.

منم انتظارات زیادی از یه تبلت داشتم در حالی که اینطور که حرفه ای ها می گن باید یه تبلت برای طرح اولیه داشت و بقیه ی کار ها رو توی یه PC انجام داد.

نمی دونم خلافه قوانینه یا نه ( اگه بود ناظرین بگن که پاکش کنم) ولی سایت wacom.ir نمایندگی فروش این نوع تبلت ها رو داره
    این دو نوع تبلت رو که لینکشو گذاشتین بامبو جدیده . باید خوب باشه . من مدیوم رو پیشنهاد میکنم که نسبت به اون یکی قیمتش بالاتره .
    راستی مراقب فروشنده ها باشید که سرتون کلاه نزارن . همینطوری که این محصول رو گرون میفروشن لوازم جانبیش رو هم سرکیسه میکنن .
    من پیشنهاد میکنم از شرکت ه پ ا ی ر ا ن خرید کنید . پشتیبانیش خوبه و نماینده اصلی وکام تو ایرانه .
    موفق باشی

15. 2 کاربر از mohammadrm بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Nov 2008

پيش فرض

شرکت اگه اشتباه نکنم آلمانی Wacom در ایران سه نمایندگی داره که همه در تهران هستند. من این سه تا رو ذکر می کنم، آدرس وب سایت اونها رو گذاشتم تا اطلاعات بیشتر رو اونجا ببینین. "اول،دوم،سوم" هیج مقایسه ای رو نشون نمیده و تصادفیه.

• اول شرکت Limac Afzar Mobin Co Ltd لیماک
    تلفن : 021887056669
    و آدرس وب سایت هم اینه [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    این شرکت پایین ترین قیمت ها رو بین این سه نمایندگی داره،در کل محصولاتون یکم قدیمی تره، سابقه ی زیادی دارن و بر اساس نیاز مشتری چند مورد رو انتخاب کردن و می فروشن برای مثال مدل Bamboo Special edition رو پوشش نمیده (ندارن!) تغییرات قیمتی که با استفاده از Google Cache دیدم نا چیز بوده ( به جر جهش چند ماه پیش دلار)

• دوم شرکت Karpardazan Compute کارپردازان
    تلفن : 02188892166
    آدرس : تهران-خیابان خان زند
    و آدرس وب سایت اینه [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    این شرکت محصولات محدود تری رو داره، قیمتش روی سایت نیست اما وقتی سه روز متوالی تماس گرفتم قیمت یه کالا سه بار تغییر کرد. این نشون میده که با توجه به نرخ دلار در ایران قیمت اینا هم تغییر می کنه درحالی که ممکنه شرکت های دیگه به خاطر موجودی که در انبار دارن قیمتشون کمتر تغییر کنه. همین نشون میده شرکت بزرگی نیست.
    قیمت هاش هرگز گرون نیست، قیمت دلاره که ممکنه نسبت به شرکت های دیگه گرون یا ارزونش کنه

• سوم شرکت HEP IRAN هپ ایران یا اچ پی ایران
    تلفن: 02122229145
    آدرس : تهران-خیابان میرداماد، چهار راه نفت، پلاک 192 واحد 1
    آدرس وب سایت : [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    این شرکت محدوده بیشتری رو پوشش میده، محصولاتش جدید تر هستند. قیمت ها هم گاهی با لیماک برابر و اکثر مواقع 20 تا 30 هزار تومان بیشتر از لیماک هستند. خیلی رازدار هستن! وقتی تماس گرفتم حاضر نشد سابقه نمایندگی wacom رو بگه

کمه؟ میدونم...دارم تکمیل می کنم..
    Last edited by Mr. President; 27-04-2012 at 00:31.

17. 2 کاربر از Mr. President بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه gole roya's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2012

9 کمکم کنید لطفا ...

کد:
    کد:

سلام دوست عزیز، ممنونم از اینکه لطف کردید و جوابمو دادید، ولی خیلی ناراحت شدم من کلی پول دادم و با هزار امید و آرزو اینو خریدم ! بخدا هنوز دارم قصد وام بانکو میدم ! ینی هیچ راهی نداره که بتونم با همین نقاشی دیجیتالی انجام بدم ؟؟ میشه لطف کنید بهم بگید برنامه نقاشی برای تبلتمو از کجا میتونم دانلود کنم ؟ آخه هرچی از مارکت آندروید خودش پیدا میکنم میگه به تبلت من نمیخوره !! تبلت من گلکسی 10 اینچ p7500 هست ! ممنون میشم کمک کنید اساتید محترم راستی من یه قلم ozaki هم برای تبلتم گرفتم، دیگه چشم امیدم به کمک شما اساتید عزیزه

صفحه 1 از 3 123 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •