تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 48 از 53 اولاول ... 38444546474849505152 ... آخرآخر
نمايش نتايج 471 به 480 از 522

نام تاپيک: ** تجربیات رانندگی **

داره خودمونی میشه Nostophobia's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2016

پيش فرض

سلام

برای پارک دوبل موقعی که به عقب نگاه می کنیم موقعیت دست رو فرمان (اگر فرمان را ساعت فرض کنیم) روی کدام عدد باید باشد که یهو فرمان از دست خارج نشود و دست را جابجا نکنیم؟ مثلا اگر دست را بالای فرمان (روی عدد 12 ساعت فرضی) بگیریم و بخواهیم به چپ هم فرمان را بچرخانیم تا انتهای ماشین به داخل پارک برود دست همینطور که پایین می آید و نزدیک موقعیت پایین فرمان می شود (نزدیک عدد 6 ساعت فرضی) کار مشکل می شود و اذیت می کند. فکر کنم هنگام دنده عقب برای پارک بهترین موقعیت دست روی فرمان سمت راست (عدد 3 در ساعت فرضی) باشد. نظر شما رانندگان با تجربه چیست؟

ممنون از همگی

کاربر فعال انجمن هنر هفتم ehsan_iace's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009

پيش فرض

سلام

دو تا سئوال داشتم :

1. من تا توقف کامل نکنم دنده یک ماشین جا نمیره، بعد وقتی ماشین جلویی ترمز میکند من هم ترمز میکنم و دارم آماده توقف میشوم و ماشین جلویی راه می‌افتد اگر حالا که ماشین کمی حرکت دارد به آن دنده دو بدهم کار درستی هست؟ برای ماشین ضرر ندارد؟

2. تو دنده عقب از کجا بدانیم چقدر عقب بیاییم به دیوار یا ماشین پشت سری نمیخوریم؟

ناظر فوتبال خارجی و مسابقه و سرگرمی Reza31001's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2010
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

سلام

دو تا سئوال داشتم :

1. من تا توقف کامل نکنم دنده یک ماشین جا نمیره، بعد وقتی ماشین جلویی ترمز میکند من هم ترمز میکنم و دارم آماده توقف میشوم و ماشین جلویی راه می‌افتد اگر حالا که ماشین کمی حرکت دارد به آن دنده دو بدهم کار درستی هست؟ برای ماشین ضرر ندارد؟

2. تو دنده عقب از کجا بدانیم چقدر عقب بیاییم به دیوار یا ماشین پشت سری نمیخوریم؟
    1- دنده 1 برای حرکت از سکونه و اگه در حال حرکت باشین خوب جا نمیره
    موضوع تجربیه
    شما تست کنید و ببینید تو کدوم سرعت اگه دنده دو بزنیه دورموتور شدیدا افت نمیکنه (زیر 1500) بالاتر از اون سرعت بزنید 2 و کمتر از اون بزنید 1

2- اینم کاملا تجربیه و ماشین به ماشین تفاوت داره
    سنسور دنده عقب یه راه حله
    در غیر این صورت به باید صورت ذهنی برای خودتون حدود تعیین کنید
    چند بار که پیاده بشین و فاصله رو تا ماشین عقبی بسنجین کم کم دستتون میاد

4. 3 کاربر از Reza31001 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)

پيش فرض

سلام
    برای پارک دوبل موقعی که به عقب نگاه می کنیم موقعیت دست رو فرمان (اگر فرمان را ساعت فرض کنیم) روی کدام عدد باید باشد که یهو فرمان از دست خارج نشود و دست را جابجا نکنیم؟
    مثلا اگر دست را بالای فرمان (روی عدد 12 ساعت فرضی) بگیریم و بخواهیم به چپ هم فرمان را بچرخانیم تا انتهای ماشین به داخل پارک برود دست همینطور که پایین می آید و نزدیک موقعیت پایین فرمان می شود (نزدیک عدد 6 ساعت فرضی) کار مشکل می شود و اذیت می کند. فکر کنم هنگام دنده عقب برای پارک بهترین موقعیت دست روی فرمان سمت راست (عدد 3 در ساعت فرضی) باشد.
    نظر شما رانندگان با تجربه چیست؟
    ممنون از همگی
    سلام

بنده از 30 سال پیش عادت کرده ام که موقع پیچیدنِ فرمان , کف دست چپم رو میذارم روی دایره ی فرمان و میچرخونمش و هرگز وقتی ماشین وایساده فرمون رو نمیچرخونم چون کلی ضرر داره که در تاپیک زیر توضیح دادم
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    هر جا هم لازم شد , خیلی سریع چهار تا انگشت دستم رو قلاب میکنم پشت فرمان و محکم میگیرمش
    این روش برای دنده عقب و جلو و پارک کردن و دوربرگردان و غیره قابل اجرا هست . برای شروع به دنده عقب دستم در موقعیت ساعت 12 هست
    وقتی هم در دوربرگردان دور زدن , کف دستم رو از روی فرمان به موقع کمی دور میکنم تا فرمان خودش بچرخه و صاف بشه . این به موقع با تجربه به دست میاد
    اگر هم فرمان سفت باشه و خودش برنگرده پس با کف دست برمیگردونمش
    2- اگر به اندازه کافی از فرمان دور باشید پس در موقعیت ساعت 6 هم راحت فرمان رو به همون روش میچرخونید

البته شاید برای کسانی که شکمشون بزرگه قابل انجام نباشه
    بهترین فاصله با فرمان اینه:

6. این کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)

پيش فرض

سلام
    دو تا سئوال داشتم :
    سلام

شاید کلاچ رگلاژ نیست . قبلا تستش رو بارها نوشته ام .
    شاید شما بد کلاچ میگیرین یعنی درست فشار نمیدین روی پدال
    شاید به دلیل استهلاک طبیعی یا بد کلاچ گرفتن یا رگلاژ نبودن کلاچ برای مدت طولانی , دنده برنجی یک آسیب دیده
    در بیشتر اوقات اگر کمی گاز بدین و با کلاچ رو تا نیمه ول کنین دنده جا میره به شرطی که کلاچ رگلاز باشه و درست هم کلاچ گرفته بشه
    در بیشتر ماشینها اگر در سرعتِ بالاتر از تعویض دنده یک به دو بخواین برین یک جا نمیره مگر با گاز زیاد

========================
    اگر ماشین خالی باشه و در کفه باشه , با 2 هم میشه راه افتاد اما قبل از ول کردن کلاچ باید بیشتر گاز بدین . در سرپائینی با 2 هم راحت حرکت میکنه

8. این کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    192.168.1.1

پيش فرض

سلام

دو تا سئوال داشتم :

1-همونطور که دوستان هم گفتن دنده ی یک برای حرکت از سکونه،ولی نمیشه در سرعت 2 یا 3 کیلومتر از دنده 2 استفاده کنید،رگلاژ کلاچ اگر مشکل داشته باشه باید برای تمامی دنده ها مشکل جا رفتن داشته باشید،یکی از تجربیات که به مرور به دست میاد اینه، سعی کنید همیشه قبل از اینکه از دنده 1 یا عقب استفاده کنید، یک بار دنده رو بدین 2 و مجدد بدین 1 یا عقب،در این حالت نیاز نیست با دنده 2 حرکت کنید، صرفا کافیه که در حین اینکه پاتون رو کلاچه و ماشین بی حرکته یه بار دنده رو در 2 جا بزنید و در بیارید،در گیربکس، موقعیت مکانی دنده 2 و 1 و عقب در یک شفت هست،دنده ی عقب در ابتدا، دنده ی 1 در وسط و دنده ی 2 در آخر (پراید و پژو و هم خونواده هاشون)شما با این کا چرخ دنده ی متحرک رو از طریق ماهک های تعبیه شده نزدیک به اون شفت میکنید و نتیجه،جا رفتن راحت تر دنده هست، این کار نه اسطحلاکی داره و نه مشکلی ایجاد میکنه، سعی کنید این کار رو به یه عادت تغییرش بدین که هر زمان نیاز به دنده 1 یا عقب داشتین ناخوداگاه یک بار دنده رو در 2 جا بزنید.

10. این کاربر از HAMID.MCI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Aug 2016

پيش فرض

سلام

دو تا سئوال داشتم :

فکر کنم ماشین پراید داشتی.
    اگر سرعت دقیقا 20 و یا بیشتر هست میتونی دنده 2 بری. وگرنه باید دنده یک بزاری. برای راحتتر جا رفتن یکمی با گاز بازی کن.

برای تعیین دنده عقب در واقع نیاز به یک مهارت کنترل حرکت ماشین داری که همه این مشکلات برخود از پشت سر و جلو رو حل میکنه. باید بتونی با کلاچ ماشین طوری حرکت رو کنترل کنی که بتونی مثلا با ماشین به یک درخت و یا دیوار بزنی. بدون اینکه ضربه مجکمی به ماشین بخوره. در واقع همون نیم کلاچ کردنه.
    اگر بتونی همجین کاری کنی، دیگه مشکلی با برخود از پشت و یا جلو به مشینهای پارک شده نداری و حتی میتونی خیلی ریلکس بهشون بزنی برای تمرین میتونی از صندلی پلاستیکی استفاده کنی و بزنی بهش. تا کنترل دستت بیاد.

12. این کاربر از siava5h بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    192.168.1.1

پيش فرض

البته ظاهرا خودروی شما سپر بدون رنگ داره که میتونید این کار رو انجام بدین، این کار روی سپر های رنگ شده هرچند آرام و ملایم،باعث به وجود اومدن خط و خش میشه، و فکر کنم نه عرفا و نه قانونا و نه از لحاظ یک راننده ی حرفه ای حرکت درستی نباشه،با این حال نظر شما هم محترمه

کاربر فعال ریاضیات javad2015's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    تو شهرمون

پيش فرض

یه مساله عجیب برام پیش اومده...........چن مدت پیش داشتم دور دو فرمان میگرفتم وقتی خواستم فرمون دوم رو بزنم نفهمیدم چی شد به جای دنده عقب دنده رو زدم رو 2 با جدول رو به رو یه نیم متری فاصله داشتم تایر ماشین برخورد کرد به جدول یه کمم گوشه رینگ سابیده شد....ولی عجیبیش اینه که الان فرمون نرم تر از قبل شده!بررسی کردم هیچ گونه نامیزونی رو تایر های جلو و فرمان نیست.........حالا سوالم اینم که دلیل نرم تر شدن فرمون چیه؟!
    به نظر خوم قبلن خیلی میزون نبوده ولی الان میزون شده و راحترت میچرخه........

ناظر خودروهای امریکایی camaro lt's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

یک مورد بسیار مهم که من هم تازه متوجه شدم:

مهم ................مهم....................مهم

در زمان تصادف با یک اشتباهِ شما بیمه ها دیگر هزینه تصادف را تقبل نمیکنند
    و از زیر بار وظیفه شانه خالی میکنند.

16. 2 کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •