تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 8 از 53 اولاول ... 45678910111218 ... آخرآخر
نمايش نتايج 71 به 80 از 522

نام تاپيک: ** تجربیات رانندگی **

پروفشنال chaparman's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2009

پيش فرض

اگه کاورش کل ماشینو میپوشونه که مشکلی نیست.ولی اگه بدنه در معرض نور آفتاب باشه به مرور رنگ ماشین مات میشه.

دستمال کشیدن کلا خوب نیست.اگر رنگ ماشین تیره باشه کلا پرز دستمال میمونه.گرد و غبار هم باشه میشه همونی که شما میگی.شما برو این اسپرتی ها یه اسپری محافظ رنگ بدنه بگیر بزن به ماشین.هم ماشین دیرتر روش خاک میشینه هم یه کم براقه و هم مشکلات دستمال کردن اینا از بین میره.

لاستیکو نمیدونم...
    ممنونم از راهنمایی شما . اره رنگ ماشین مشکی پرشین هست و می دونید با این هوای گرد و غبار ( گرد و خاکی که از عراق و عربستان میاد ) خیلی زود کثیف میشه . پس با این وضع من باید هر هفته ماشین رو بشورم درسته؟
    این اسپری محافظ رنگ تایید شده هست ؟ رنگ ماشین رو خراب نکنه ؟ اسم دقیقش چیه ؟

- یه سوال هم دارم در مورد بنزین نتدر 90 . تو دفترچه راهنما هیچی در مورد روش پی بردن مقدار بنزین باقی مونده تو باک بنزین ننوشته . تو داشبورد مقدار بنزین رو با ستون میله ای نشون میده که برای من هیچ وقت درست عمل نمی کنه . یعنی یه روز که کلی مسافت طی می کنی تازه فرداش این درجه بنزین یک خط یا دو خط میاد پایین ! رو همین قضیه من زمان بنزین زدن یه بار بنزین رو سرریز کردم . از کجا متوجه بشم دقیقا چقدر بنزین تو باک مونده؟ الان ستون درجه بنزین در نمایشگر داشبورد رو 2 درجه هست .

پروفشنال solo8's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2009
    محل سكونت
    ایران-گرگان

پيش فرض

ممنونم از راهنمایی شما . اره رنگ ماشین مشکی پرشین هست و می دونید با این هوای گرد و غبار ( گرد و خاکی که از عراق و عربستان میاد ) خیلی زود کثیف میشه . پس با این وضع من باید هر هفته ماشین رو بشورم درسته؟
    این اسپری محافظ رنگ تایید شده هست ؟ رنگ ماشین رو خراب نکنه ؟ اسم دقیقش چیه ؟

- یه سوال هم دارم در مورد بنزین نتدر 90 . تو دفترچه راهنما هیچی در مورد روش پی بردن مقدار بنزین باقی مونده تو باک بنزین ننوشته . تو داشبورد مقدار بنزین رو با ستون میله ای نشون میده که برای من هیچ وقت درست عمل نمی کنه . یعنی یه روز که کلی مسافت طی می کنی تازه فرداش این درجه بنزین یک خط یا دو خط میاد پایین ! رو همین قضیه من زمان بنزین زدن یه بار بنزین رو سرریز کردم . از کجا متوجه بشم دقیقا چقدر بنزین تو باک مونده؟ الان ستون درجه بنزین در نمایشگر داشبورد رو 2 درجه هست .
    اگه از اون اسپری بزنی نیازی نیس هر هفته بشوری.اگه خیلی وسواس نداری 2 هفته ماشین خیلی کثیف نمیشه.نمیدونم چجوریه یکی از بچه ها میگفت خاک روش نمیمونه و با حرکت از روش بلند میشه.

مارک های مختلف داره.من چون خودم استفاده نمیکنم نمیدونم کدوم جنس بهتره.میتونی از یه اسپرتی مورد اعتماد بپرسی.رنگ ماشین هم هیچیش نمیشه.

واسه بنزین هم اگه گیج رو درست نکنی میتونی مث راننده تاکسی ها که پیکان قدیمی دارن عمل کنی.یعنی باکو پر کنی بعد کیلومتر بزنی ببینی بعد چند کیلومتر خالی میشه.اینطوری حدود با درصد خطای کم بدست میاد...

3. 3 کاربر از solo8 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال mehran_pqqp's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2009

پيش فرض

سلام
    من رانندگیم از همین تاپیک و راهنمایی هایی دوستان داره خوب میشه
    مشکل قبلیم رانندگی تو سربالایی بود الان اینقد تو سربالایی تمرین کردم دیگه مشکلی تو این مورد ندارم ولی چند تا مشکل دیگه به رانندگیم اضافه شد ممنون میشم دوستان تجربیاتشون رو در اختیارمون قرار بدن

1- وقتی تو پارک یه ماشین پشت سرمون هست و ما میخواییم بریم عقب تا کجا جا داره بریم عقب که به ماشین پشتی نخوریم ؟
    2-برای پارک کنار خیابون بهترین روش چطور هست که نه فاصله خیلی کم باشه نه خیلی زیاد؟ من الان با یه پلاستیک 5 سانتی که وسط شیشه هست (سمند) پارک می کنم یعنی میرم داخل پارک تا جایی که این پلاستیک بیفته روی خط تقاطع جدول و زمین بعد که افتاد فرمون رو برمیگردونم و پارک می کنم بد نیست ولی میخواستم از تجربیات دوستان استفاده کنم
    Last edited by mehran_pqqp; 18-08-2012 at 12:50.

تاريخ عضويت
    Jun 2009

پيش فرض

سلام
    من رانندگیم از همین تاپیک و راهنمایی هایی دوستان داره خوب میشه
    مشکل قبلیم رانندگی تو سربالایی بود الان اینقد تو سربالایی تمرین کردم دیگه مشکلی تو این مورد ندارم ولی چند تا مشکل دیگه به رانندگیم اضافه شد ممنون میشم دوستان تجربیاتشون رو در اختیارمون قرار بدن

1- وقتی تو پارک یه ماشین پشت سرمون هست و ما میخواییم بریم عقب تا کجا جا داره بریم عقب که به ماشین پشتی نخوریم ؟
    2-برای پارک کنار خیابون بهترین روش چطور هست که نه فاصله خیلی کم باشه نه خیلی زیاد؟ من الان با یه پلاستیک 5 سانتی که وسط شیشه هست (سمند) پارک می کنم یعنی میرم داخل پارک تا جایی که این پلاستیک بیفته روی خط تقاطع جدول و زمین بعد که افتاد فرمون رو برمیگردونم و پارک می کنم بد نیست ولی میخواستم از تجربیات دوستان استفاده کنم
    ممنون میشم دوستان راهنمایی کنن خودم چند روزه میرم پارک می کنم جلوی یه ماشین و دنده عقب میرم ولی خب می ترسم بخورم بهش بعد پیاده میشم قدم می گیرم می بینم 8-9 قدم هنوز جا داره! یه روشی رو که خودم امتحان می کنم اینه که تو آیینه وسط نگاه می کنم تا جایی که وسط کاپوت ماشین پشتی رو ببینم میرم عقب تو این حالت 7 قدم (پا) فاصله دارم

آخر فروم باز mortezaon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2010
    محل سكونت
    رشت

پيش فرض

ممنون میشم دوستان راهنمایی کنن خودم چند روزه میرم پارک می کنم جلوی یه ماشین و دنده عقب میرم ولی خب می ترسم بخورم بهش بعد پیاده میشم قدم می گیرم می بینم 8-9 قدم هنوز جا داره! یه روشی رو که خودم امتحان می کنم اینه که تو آیینه وسط نگاه می کنم تا جایی که وسط کاپوت ماشین پشتی رو ببینم میرم عقب تو این حالت 7 قدم (پا) فاصله دارم
    سلام باید تمرینتون را زیاد کنید
    این یه مهارت حسی هست که بستگی به حواس بینایی و حدس و تخمین فاصله شما داره که با تمرین و ممارست می تونید بهترش کنید
    البته اگه براتون سخته تکنولوژی کارتون را آسون کرده
    با خرید یه سنسور دنده عقب و نصب روی ماشینتون می تونید میلی متری پارک کنید

یه مدل دیگه هست که روی آینه سوار میشه

7. 8 کاربر از mortezaon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jun 2009

پيش فرض

mortezaon خیلی ممنون
    دیشب جاتون خالی رفته بودم بیرون یه جا رفتم پارک کردم داشتم دنده عقب می رفتم که برم کنار جدول و وسط خیابون نباشم یهو یه صدای تق اومد فکر کردم زدم به ماشین پشتی ولی تو آیینه دیدم فاصله دارم با ماشین پشتی ، پیاده شدم دیدم لاستیک عقب ماشین خورده به جدول ( بین جدولها هر چند متر یدونه خالی هست برای این که وقتی بارون میاد آب از اونجا بره تو جوب) لاستیک عقب رفته بود اونجا و خورده بود به لبش
    تا ما راننده بشیم حالا حالاها زمان لازمه

حـــــرفـه ای rami_hemi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت
    تبریز

پيش فرض

پارک دوبله خیلی قلق میخواد بابای من یه روشی رو یاد داده بود دقیق یادم نیست ولی یک روش کلی بود چون اون بر اساس پارک دوبله با تریلی این روش رو گفت میشد پس روی هر ماشینی اجرا کردش
    دقیق یادم نیست باز میپرسم و به عنوان یک اموزش سعی اینجا میذارم .
    و اما یک موردی که دوست دارم براتون بگم اون هم سبقت توی جاده ها هست . شما چطور سبقت میگیرید . خیلی از راننده ها رو میبینم که توی اتوبان یا جاده اونقدر از پشت نزدیک یک خودرو کن رو میشن که مجبور میشن خودشون هم با همون سرعت حرکت کنن . و بدتر از همه اینکه در همون فاصله و با همون سرعت اقدام به سبقت گیری میکنن . و این یعنی خطر برخورد خودرویی که در لاین سبقت و با سرعت نسبتا بیشتری داره حرکت میکنه شاید خیلی از شما بگید مقصر راننده ای هست که توی لاین شما با سرعت کمتر داره حرکت میکنه بز هم این حرف شما رو تبرئه نمیکنه .
    و اما سناریو فرضی در اتوبانی دارید حرکت میکنید جلوی شما یک کامیون با سرعتی به مراتب کمتر در حال حرکت هست و طبق عادت راننده های عزیز هموطنمون لاین سبقت پر از ماشینهایی هست که به جای اینکه از شما سبقت بگیرن و بعد به لاین عادی برگردن همراه و هم سرعت شما توی همون لاین سبقت در حال حرکت هستند .
    دستور عمل صحیح در این مواقع در این مواقع به این صورت است که ،
    شما قبل از رسیدن به فاصله کمی از پشت خودرو کم سرعت لوضعیت لاین سبقت رو بررسی کنید در صورت اینکه این لاین پر بود به ارامی سرعت رو کم کنید در عین حال فاصله رو از ماین جلویی اونقدر هم کم نکنید و حداقل برای دو خودرو بین خودرو شما و خودروی جلویی فاصله نگه دارید (در جاده های دو طرفه این یک امر حیاتی و نجات دهنده هست )
    با توجه به اینکه به احتمال قوی شما در جاده و اتوبان سعی میکند با اخرین دنده ممکن حرکت کنید خودرو شما به اندازه کافی گشتاور کافی رو به چرخها نمیتونه انتقال بده در اصل هم وظیفه این دنده که به دنده اکونومیک هم مشهوره همین کاهش دور موتور و افزایش دور گیربکس هست پس دور گیری با این دنده بسیار کند انجام میشه . دومین عمل شما برای سبقت گرفتن از خودروی جلویی دنده معکوس هست اما این دنده معکوس اصولی داره . شما مثلا نباید با پا روی گاز این کار رو بکنید و یا در یک لحظه در سرعت بالا دنده خودتون رو از 5 به 3 تعویض کنید این میتونه به موتور و گیبرکس آسیب جدی وارد کنه . اصول دنده معکوس هم یکی از اصولی هست با تمرین زیاد به دست میاد دوری که به خوبی میشه دنده معکوس داد و بقیه موارد رو باید در نظر گرفت .
    شما باید دنده مناسبی با سرعتی که الان دارید رو پیدا کنید دنده ای که برای ماشین گشتاور و توان کافی و دور گیری موتور رو به اندازه کافی داشته باشه . زمانی که شما مطمئن شدید دنده مناسب رو انتخاب کردید ماشین شما اماده دور گیری و افزایش سرعت ناگهانی هست . پس مطمئن باشید بدون درگیر کردن ترافیک پشت سر یا مواجهه با خطری از روبرو میتونید به راحتی سبقت بگیرید و در زمان مناسب در لاین خودتون قرار بگیرید .
    و اما اخرین نکته که خیلی ها فقط بخشی از اون رو در نظر میگیرن . وضعیت خودروهای لاین کناری شما .
    خیلی از راننده گان تنها به فاصله خودرو از خودروی خودشون توجه میکنن این اشتباه بزرگی هست که در خیلی مواقع خطر ساز هست
    هم در راههای و جاده های دو طرفه هم در اتوبانها . در هر صورت راننده ای که چه از سمت مقابل شما یا از پشت سر در لاین کنار شما در حال حرکت هست دارای یک فاصله و یک سرعت نسبت به خودروی شما هست فاصله زمانی ثابت خواهد بود که سرعت شما برار هست ولی با توجه به سناریو سرعت اتومبیل شما کمتر از ترافیک هست .پس این خودرو ها در هر صورت نسبت به اتومبیل شما در حال نزدیک شدن هستند و در جاده های دو طرفه هم که این مسله کاملا طبیعی هست خودروی روبروی شما به شما نزدیک میشه اون هم با سرعتی بیشتر از سرعت واقعی خودش .
    پس در هر تغییر مسیری فاصله و سرعت خودرو های دیگه رو در نظر بگیرید نه فقط فاصله .
    الان شما با موتوری که اماده دور گیری هست فاصله شما از ماشین جلویی اونقدر مناسب هست که در صورت انصراف از سبقت بدون هیچ مشکلی با ترمزی نرم و به جای خودتون برگدید و لاین کناری شما هم با وضعیت ترافیک آرام خالی هست
    راهنمای سمت چپ رو بزنید یک بار دیگه در اینه های سمت راننده و و وسط ترافیک رو چک کنید کسی قصد سبقت از شما رو داشت و زودتر از شما اقدام کرده بود اجازه بدید سبقتش رو تکمیل کنه الان باید به ارامی پدال گاز رو فشار بدیدتا با ارامی سرعت ماشین بالا بره بدون وقفه گاز بدید و اجازه بدید سرعت ماشین بالا تر بره تا زمانی که سبقت تموم نشده نه از فشار گاز کم کنید نه ترمز بگیرید . این یک اشتباه بزرگ و در بسیاری مواقع نا بخشودنی هست .
    و اما یک نکته دیگه خیلی ها بعد از سبقت فوری به لاین خودشون بر میگردن این یک اشتباه هست امکان تصادف بالا میره شما تا زمانی که حداقل یکی از چراغهای جلوی ماشینی رو که ازش سبقت گرفتید ندید بهتره در لاین سبقت باقی بمونید . اگه با سرعت مناسب سبقت گرفته باشید مطمئن باشید این زمان بیشتر از 5 ثانیه طول نمیکشه و اگر فاصله خودرو های روبرو و یا عقبی رو هم مناسب با سرعتشون در نظر گرفته باشید ترسی از تصادف نداشته باشید که به موقع به لاین خودتون خواهید رفت .
    چند نکته ریز هم در این موارد هست که باید گوشزد کنم
    در سربالایی ها حتما دنده رو تا حد امکان سنگین کنید و اگر کولر روشن هست از مدار خارج کنید مگر اینکه ماشین شما توانایی موتور بالایی داشته باشه . همونطوری که بالا هم گفتم از ول کردن گاز یا کم کردن سرعت در حین سبقت خوداری کنید . و اینکه در بهترین حالت کارای ماشین خودوتن سبقت بگیرید مثلا در ماشینهای دگانه سوز حتما از بنزین استفاده کنید . در ماشینهای دندهداتوماتیک معکوس دادن به گیربکس به این صورت هست که یک بار گاز رو رها کنید و بعد اون رو تا انتها و یکباره فشار بدید گیربکس به دنده مناسب پایینتر خواهد رفت . در حین سبق هم حتما در دور بالاتر از حد معمول خودتون دنده رو عوض کنید بذارید کمی موتور روش فشار بیاد ولی جان شما و آرامش ترافیک حفظ بشه .

((رامین امجدی))

10. 10 کاربر از rami_hemi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jun 2009

پيش فرض

سلام
    باور کنید هر راننده ای باید این تاپیک رو بخونه من که وقتی دارم رانندگی می کنم یهو یه اتفاقی پیش میاد بعضی از نکات این تاپیک رو یادم میاد خیلی مفیده

سوال: راستش ما وقتی ماشین خریدیم یه بنده خدایی بهمون گفت هیچ وقت تو حرکت کولر رو روشن نکنید چون به موتور ماشین فشار خیلی زیادی میاد به خاطر همین برام سوال شده چطور خیلی ها در حین حرکت این کارو انجام میدن و مشکلی هم ندارن

12. این کاربر از mehran_pqqp بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای rami_hemi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت
    تبریز

پيش فرض

برعکس در حین حرکت باید کولر رو روشن کرد چون موتور دور بالاتری داره و در حال حرکت هست پس دیگه چرخها نیاز به نیروی زیادی ندارن برای حرکت موقع شروع حرکت فشار زیادی به موتور وارد میشه که با درگیر شدن کمپروسور کولر موتور توان کمتری رو میتونه به گیربکس انتقال بده پس باید فشار بیشتری به موتور وارد بشه تا حرکت رو اغاز کنه .

14. 6 کاربر از rami_hemi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jun 2009

پيش فرض

سلام
    دوستان یک مشکل جدی که نتونستم رفعش کنم موقعی هست که تو یه خیابون سرازیری ، مسطح یا... هر دو طرف خیابون ماشین پارک شده باشه و من برم یه طرف پارک کنم مثلا سمت راست ، یه شکل کشیدم برای این که دقیق مشکلم رو بگم

خیابون سرازیریه و اگه هر دو طرف خیابون ماشین پارک شده باشه امکان دور یک فرمون وجود نداره
    ماشین من سمت راست خیابون پارک شده و سمت چپ خیابون ماشین های x , y , .... پارک شدن ، من میخوام از پارک بیام بیرون و به سمت فلش (3) برم
    مشکل: در فلش شماره (1) تا کجا باید برم جلو که به ماشین x برخورد نکنم؟ حدودی هم بگید خیلی بهم کمک می کنه ، و طبق فلش شماره (2) تا کجا بیام عقب که از پشت به ماشین سمت چپ برخورد نکنم و وقتی میخوام به سمت فلش شماره (3) برم به ماشین x برخورد نکنم و بتونم راحت دور بزنم و به سمت سربالایی فلش شماره (3) برم

دوستان حدودی هم بگین خیلی بهم کمک می کنه راستش کسی نیست بشه اینا رو ازش پرسید برای همین تو این تاپیک مطرح می کنم سوالاتم رو

Last edited by mehran_pqqp; 30-08-2012 at 14:19.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •