تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 7 از 53 اولاول ... 3456789101117 ... آخرآخر
نمايش نتايج 61 به 70 از 522

نام تاپيک: ** تجربیات رانندگی **

اگه نباشه جاش خالی می مونه SaЁeD's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2008

پيش فرض

اینم یه چند نکته که اکثرا برای کسانی هست که تازه گواهینامه گرفتند.

اگه میخواید به یه جاده وارد بشید حتما ابتدا خودتون رو به سمت راست و خیلی کنار بکشید (از لاین راست هم کنار تر یعنی تقریبا نزدیک جاده خاکی)و بعد ازینکه ماشین سرعت مناسب گرفت برید تو خطوط اصلی.یه دفعه نرید وسط جاده.

این تکنیک نیم کلاچ کردن رو سعی کنید همیشه تمرین کنید یاد بگیرید.تو سربالایی ها واقعا نیاز میشه اگه ترافیک بشه که خیلی هم نیازه

اگه تو جاده موتور سوار دیدید سعی کنید خوتون رو ازش دور کنید.اگر هم که دارن حرکات نمایشی میزنن که دیگه بدتر.یا سرعتتون رو کم کنید و با فاصله زیاد از پشتشون برید.جلوتون که خلوت شد سبقت بگیرید اونم با فاصله زیاد ازشون.همین چند هفته پیش همین با عث تصادف شد.

تو جاده خونسرد باشید.دوستان تو پست های قبلی هم گفتند.همیشه سعی کنید به جلوی ماشین های جلویی هم دید داشته باشید.وقتی راننده جلویی ترمز زد چراغش روشن شد در جا هول نکنید ترمز نگیرید.تا جاده شلوغ شد هول نشید.خیلی خونسرد با سرعت مطمئن راتون رو ادامه بدید.

هیچوقت تو سبقت گرفتن مخصوصا تو جاده برای یه لحظه هم شده ترمز نزنید مگر تو شرایط خاص چون راننده پشت سری با فاصلهی خیلی کمی داره پشت سر شما و همراهتون سبفت میگیره.ترمز بزنید احتمال تصادفش هست.عین همینو یه پیرمرده انجام داده بود راننده پشت سریش نزدیک بود بزنه.

اگه تو ترافیک هستید تا یک متر ماشین جلویی رفت جلو شما هی حرکت نکنید.بذارید چند متر بره بعدش حرکت کنید چون هی اینطوری برید هی ترمز بگیرید ترمز خالی میکنه و خوب عمل نمیکنه و به کار من می افتید البته به خیر گذشت.

در ضمن یکی مهمترین عامل تو رانندگی صبر هست.یه راننده اگه صبر نداشته باشه راننده نیست.مثل پدر بنده عجول نباشید

ونکته آخر:یه راننده خانوم دیدید هم ازش فاصله بگیرید البته در 91 درصد موارد.

موفق باشید.

2. 8 کاربر از SaЁeD بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز hamed malekpour's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    ....

پيش فرض

نمی دون کار درستی بود یا نه ولی من از تصادف صد درصد جان به در بردم داشتم تو فصل زمستان می رفتم مسافرت که ماشینم هم سمند ال ایکسه وبرف باریده بود وهوا بعدش آفتابی شد وبعد هم دو باره ابری شد که من با سرعت60 تا می رفتم که از دو ماموران راهدار خانه را دیدم که از دور دارن برای ماشین ها دست تکون می دهند که من جدی نگرفتم بله دیدم که زمین مثل شیشه یخ زده ویه پیکان هم داره می یاد تو لاین سبقت یعنی جلو من من دیدم وپامو گذاشتم رو ترمز دیدم که absماشین فعال شد وترسیدم وترمز را محکم فشار دادم ودیدم که دارم از پشت می زنم که در مرحله ی آخر تر مز دستی را کشیدم که به فاصله ی سه چهار متر ایستادم ورفتم حالا نمی دونم که ترمز دستی جونمو نجات داد یا ترمز abs وبعدش هم جلو تر همچنان سطح زمین لیز بود و 30تا40 ماشین به فاصله ی 40 کلیومتری به هم زده بودن ومن هم نمی دونم چرا هی سر می خوردم وتو جاده دور می زدم.

4. این کاربر از hamed malekpour بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه SaЁeD's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2008

پيش فرض

همیشه تو اینجور مواقع سعی کن بادنده سنگین حرکت کنی.همش با دنده پایین برو.تو اینجور مواقع حساس معکوس کشیدن هم جواب میده.البته اگه هول نشه راننده.خوب بود به خیر گذشت.

ناظر بخش فنی و تخصصی انجمن اتومبیل kasra2002's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

به نظر شما توی جاده های زیر سازی و خاکی
    سرعت چقدر بهتره برای سواری؟ آروم؟معمولی؟تند؟
    و اینکه فرمونو محکم بگیریم یا بذاریم آزاد باشه بهتره؟

ناظر انجمن اتومبیل mohamad skystar's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2010
    محل سكونت
    Under SKY City

پيش فرض

به نظر شما توی جاده های زیر سازی و خاکی
    سرعت چقدر بهتره برای سواری؟ آروم؟معمولی؟تند؟
    و اینکه فرمونو محکم بگیریم یا بذاریم آزاد باشه بهتره؟

جاده خاکی هم 2 نوع هست
    جاده خاکی داریم که بدون دست انداز و تا حدی صاف هست جاده خاکی ناهموار هم داریم.
    در کل تو جاده خاکی با خودروهای معمولی سرعت متوسط و تا حدی هم کم پیشنهاد میشه
    و چون خودرو تو ناهمواری ضربات زیادی رو متحمل میشه بهتره کنترل فرمان هم دقیق و محکم انجام بشه.

8. این کاربر از mohamad skystar بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

ناظر بخش فنی و تخصصی انجمن اتومبیل kasra2002's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

با تشگر منظورم جاده زیر سازی که صافه ولی سنگهاش فرمونو به ارزه میندازه منظورم اینهکه بعضیا میگن سرعت بالا برای دستانداز بهتره و اینکه دیدید که فرمون میلرزه محکم بگیرمش یا بذارم بازی کنه برا خودش؟

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Sep 2009

پيش فرض

روز اولی که گواهینامه گرفته بودم سوار ماشین که لندرور بود شدم ، رفتم پشت 4راه موقع راه افتادن دیدم جلویی ترمز زد منم محکم ترمز کردم و از پشت ماشین پیکان کوبوند به من .
    طرف زنه دراومده بود و فحش میداد که این چه طرز رانندگیه ، کمک راننده هم سرش محکم خورده بود به شیشه جلو و شیشه شکسته بود
    منم خیلی ترسیده بودم و همین طور مونده بودم !!!!

آخر فروم باز ittools's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2009
    محل سكونت
    ارومیه

پيش فرض

روز اولی که گواهینامه گرفته بودم سوار ماشین که لندرور بود شدم ، رفتم پشت 4راه موقع راه افتادن دیدم جلویی ترمز زد منم محکم ترمز کردم و از پشت ماشین پیکان کوبوند به من .
    طرف زنه دراومده بود و فحش میداد که این چه طرز رانندگیه ، کمک راننده هم سرش محکم خورده بود به شیشه جلو و شیشه شکسته بود
    منم خیلی ترسیده بودم و همین طور مونده بودم !!!!
    در هر حالت مقصر راننده پشت سریه دیگه ؟ به نظرم باید فاصله ایمنی رو رعایت میکرده تا در صورت ترمز بتونه عکس العمل نشون بده

پروفشنال chaparman's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2009

پيش فرض

سلام دوستان . من یکی دو ماهی هست یه تندر 90 E2 گرفتم میشه گفت تو رانندگی و نگهداری از اتومبیل صفره صفرم تا حدودی رانندگی تو جاده صاف و مستقیم رو یاد گرفتم ولی وقتی کار به سربالایی و سرازیری میرسه دیگه کلا قاطی می کنم . راهنمایی های دوستان رو در این دو مورد خوندم باید تمرین کنم تا این دو مشکل هم حل بشه .

فقط من چند سوال دارم که امیدوارم نخندید چون گفتم من از ماشین چیزی سرم نمیشه به مرور سوالاتم رو تو همین تاپیک / انجمن مطرح می کنم لطفا منو راهنمایی کنید :

- اینکه ماشین با کاورش اگر هر روز جلوی آفتاب باشه مشکلی برای رنگ و بدنه و ... پیش میاد ؟
    - دستمال کشیدن روی بدنه ایا به مرور زمان از کیفیت رنگش کم می کنه ؟ چون شنیدم گرد و خاک و لکه های گرد و غبار که رو بدنه میشینه با کشیدن دستمال مثل سمباده عمل می کنه و به مرور کیفیت رنگ میاد پایین . ماشین رو دستمال بکشم خوبه یا بشورم ؟
    - مدتیه رنگ کناره های لاستیک متمایل به زردی شده ایا از گرمای زیاد افتاب هست ؟ مقداری از کاور روی لاستیک ها هم میاد و نصف لاستیک رو می پوشونه .

ممنونم منتظر راهنمایی های شما هستم

پروفشنال solo8's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2009
    محل سكونت
    ایران-گرگان

پيش فرض

سلام دوستان . من یکی دو ماهی هست یه تندر 90 E2 گرفتم میشه گفت تو رانندگی و نگهداری از اتومبیل صفره صفرم تا حدودی رانندگی تو جاده صاف و مستقیم رو یاد گرفتم ولی وقتی کار به سربالایی و سرازیری میرسه دیگه کلا قاطی می کنم . راهنمایی های دوستان رو در این دو مورد خوندم باید تمرین کنم تا این دو مشکل هم حل بشه .

فقط من چند سوال دارم که امیدوارم نخندید چون گفتم من از ماشین چیزی سرم نمیشه به مرور سوالاتم رو تو همین تاپیک / انجمن مطرح می کنم لطفا منو راهنمایی کنید :

- اینکه ماشین با کاورش اگر هر روز جلوی آفتاب باشه مشکلی برای رنگ و بدنه و ... پیش میاد ؟
    - دستمال کشیدن روی بدنه ایا به مرور زمان از کیفیت رنگش کم می کنه ؟ چون شنیدم گرد و خاک و لکه های گرد و غبار که رو بدنه میشینه با کشیدن دستمال مثل سمباده عمل می کنه و به مرور کیفیت رنگ میاد پایین . ماشین رو دستمال بکشم خوبه یا بشورم ؟
    - مدتیه رنگ کناره های لاستیک متمایل به زردی شده ایا از گرمای زیاد افتاب هست ؟ مقداری از کاور روی لاستیک ها هم میاد و نصف لاستیک رو می پوشونه .

ممنونم منتظر راهنمایی های شما هستم
    اگه کاورش کل ماشینو میپوشونه که مشکلی نیست.ولی اگه بدنه در معرض نور آفتاب باشه به مرور رنگ ماشین مات میشه.

دستمال کشیدن کلا خوب نیست.اگر رنگ ماشین تیره باشه کلا پرز دستمال میمونه.گرد و غبار هم باشه میشه همونی که شما میگی.شما برو این اسپرتی ها یه اسپری محافظ رنگ بدنه بگیر بزن به ماشین.هم ماشین دیرتر روش خاک میشینه هم یه کم براقه و هم مشکلات دستمال کردن اینا از بین میره.

لاستیکو نمیدونم...

14. 2 کاربر از solo8 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 2 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 2 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •