تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 50 از 53 اولاول ... 404647484950515253 آخرآخر
نمايش نتايج 491 به 500 از 522

نام تاپيک: ** تجربیات رانندگی **

کاربر فعال انجمن هنر هفتم ehsan_iace's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009

پيش فرض

سلاموقتی می خواهیم بیام کنار جدول تو خیابان یا کوچه پارک کنیم بهتره از دنده 2 به 1 معکوس کنیم و کاهش سرعت بدیم و بعد خلاص و دستی، یا اینکه با همون 2 و گرفتن کلاچ و ترمز سرعت رو کم کنیم و بیائیم کنار پارک کنیم و 2 رو بیاریم رو خلاص و دستی؟ کدوم بهتر و حرفه ای تر هست؟ اگر از 2 به 1 برای هر بار پارک معکوس کنیم خوب گیربکس بیشتر کار می کنه و اصطلاک زودتر میاد سراغش ولی اگر با همون دنده 2 بیائیم کنار و وقتی ماشین متوقف شد 2 رو ببریم رو خلاص، کمتر دنده ها درگیر می شن. حالا نظرات شما چیست؟ممنون
    من معکوس در این حالت نمیروم و با همان دنده 2 سرعت را کم میکنم و بعد توقف میکنم مگر اینکه ماشین جلویی اینقدر نزدیک باشد و سرعتش کم باشه که مجبور شوم دنده را از 2 به یک برسانم و بعد پارک کنم

2. این کاربر از ehsan_iace بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال انجمن هنر هفتم ehsan_iace's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009

پيش فرض

یک سئوال : اگر سرعت خیلی پایین بیاید بهتر است دنده را کم کنیم؟ چون من معمولاً دنده را از 2 به 1 در این وضعیت نمی‌آورم مگر اینکه بخواهم کاملاً ترمز کنم. آیا اینکار درسته و ضرری برای ماشین نداره؟

داره خودمونی میشه Nostophobia's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2016

پيش فرض

یک سئوال : اگر سرعت خیلی پایین بیاید بهتر است دنده را کم کنیم؟ چون من معمولاً دنده را از 2 به 1 در این وضعیت نمی‌آورم مگر اینکه بخواهم کاملاً ترمز کنم. آیا اینکار درسته و ضرری برای ماشین نداره؟

خوب اگر خیلی سرعت کم بشه که مجبور میشید دنده رو معکوس بدید یا برید خلاص ولی یه جاهایی هم نیاز نیست و با همون 2 هم میشه رفت فقط سرعت رو با ترمز و کلاچ کنترل و کم کنید مثل لوپهای قبل از چهار راه یا میدون که می خواهید بپیچید تو خیابون کناری. پس با همون 2 هم میشه رفت مگر اینکه لوپ یا پیچ خیلی تنگ و ناجور باشه و مجبور بشید برید 1. در مورد ضررش بهتر دوستان و راننده های با تجربه تر نظر بدن.

5. این کاربر از Nostophobia بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)

پيش فرض

سلام
    بستن زنجیر چرخ احتیاج به جک نداره
    کافیه زنجیر رو روی زمین پهن کنین جلوی تایر , بعدش ماشین رو حرکت بدین و برید روی زنجیر به طوری که تایر درست در وسط زنجیر باشه .
    بعدش ترمز دستی رو بکشین و موتور رو هم خاموش کنین و بزنین دنده یک تا ماشین از جاش تکون نخوره و پیاده بشید و زنجیر رو ببندین دور چرخ
    مسئولیتِ رعایتِ نکاتِ ایمنی و درست انجام دادنِ کارها , هر گونه خسارتِ جانی و مالی با خواننده ی این مطالب هست
    ===================================
    صرفه جویی های میلیونی در هزینه های خودرو و زندگی

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

7. این کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه afshin.npps's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2018

پيش فرض

دوستان فرض کنید ماشین ما توی لاین سرعت نیست اما ماشینی که در سمت چپ ماست سرعتش رو کم می کنه یعنی حالتی پیش می اد که ما از اون ماشین جلو می افتیم(ما هیچ فشاری به ماشین خود نمی دهیم و اصلا سرعت ماشین ما هم اضافه نمیشه.)سئوالم اینه در این صورت آیا ما از این ماشین سبقت از راست گرفتیم ؟ در این حالت چه کار باید کرد

اگه نباشه جاش خالی می مونه Enemy Killer's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2009
    محل سكونت
    ساری

پيش فرض

سلام خدمت دوستان .
    من توی پارک دوبل یکم مشکل دارم ، دیروز از یک نفر شنیدم که موقع پارک باید ماشین خودمو با مکعب های ابی که روی بدنه ماشین پارک شده نصب شده تنظیم کنم .

این گفته درسته ؟

این مکعب های ابی نصب شده روی بدنه که معمولا روی در نصب می کنند برای چی هستش ؟

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت

پيش فرض

دوستان فرض کنید ماشین ما توی لاین سرعت نیست اما ماشینی که در سمت چپ ماست سرعتش رو کم می کنه یعنی حالتی پیش می اد که ما از اون ماشین جلو می افتیم(ما هیچ فشاری به ماشین خود نمی دهیم و اصلا سرعت ماشین ما هم اضافه نمیشه.)
    سئوالم اینه در این صورت آیا ما از این ماشین سبقت از راست گرفتیم ؟
    در این حالت چه کار باید کرد
    سلام
    ایران رو نمیدونم اما قوانین اتوبان و بزرگراهِ چند بانده اینه:
    شما در هر لِینی (LAIN ) که باشید میتونید با حداکثر سرعت مجازِ همون لین رانندگی کنین
    حالا اگر کسانی که در لِینهای چپ و راست شما هستند سرعتشون از شما کمتره شما ازشون سبقت میگیرین و این طبیعی و قانونی و مجاز هست
    اما اگر در لین چپ چپ باشین و سرعتتون زیر حداکثرِ مجاز باشه و لینِ بغلیش هم حداکثرش کمتر باشه , پس اگر ماشین اومد پشت سرتون باید لین رو عوض کنین و بهش راه بدین
    پس بهتره لین چپ فقط برای رانندگی با حداکثر سرعتِ مجاز باشه و اگر میخواین با سرعتی کمتر برونید پس در لین چپ نباشید
    در اونطرف آب همه ی بزرگراهها هنه ی لینهاشون حداکثر سرعتش 120 هست پس در هر لینی که هستین میتونین با سرعت 120 برید اما اگر در لین چپ نیستین و کسی کمتر از 120 داره میرونه حق ندارین براش بوق بزنین . باید راهنما بزنین و از لینِ چپ یا راستش سبقت بگیرین ازش

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت

پيش فرض

سلام

راهنمایی اینجوری با دوربینها خلافکارها رو نقره داغ میکنه
    جناب افسر راحت نشسته پشت میزش , دفترچه جریمه رو هم گذاشته روی میز , دوربین رو میچرخونه و خلافکار رو پیدا میکنه و چند عکس از دور و نزدیک میگیره ازش تا فردا نتونه بگه من نبودم , اشتباه شده . بعدش جریمه مینویسه براش و جریمه هم توی سیستم ثبت میشه و کار تمومه
    یکی از راههای صرفه جویی در هزینه های خودرو خلاف نکردن هست

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت

پيش فرض بی تفاوت نباشید نسبت به ماشینی که هی چپ و راست میشه در جاده

سلام
    سال نو شما مبارک و پر برکت و کم خطر
    طبق خبر IRINN

28 کشته در جاده ها از 6 روز پیش تا حالا
    علتها :
    سرعت زیاد , عدم توجه به جلو , خواب آلودگی , انحراف به چپ , واژگونی خودرو
    ====================================
    وقتی ماشینی می بینید که هی چپ و راست میره و حاکی از این هست که راننده ی ماشین خواب آلود یا مست یا مواد زده هست سعی کنین با حفط فاصله ی ایمن , با بوقِ پشتِ سر هم و چراغ وادارش کنین متوقف بشه . بی تفاوت از کنارش رد نشین
    این ماشین میتونه جان دهها نفر رو بگیره با انحراف به چپ (تصادف شاخ به شاخ ) و یا برخورد از عقب و یا خارج شدن از جاده و برخورد با ماشینهای کنار جاده و یا خانه ها و مغازه های کنار جاده

در این کلیپ , یک کامیون در جاده ی دوطرفه که بسیار خطرناک هست و احتمال تصادفِ شاخ به شاخ هست , چپ و راست میره و یک اتوبوس هم چند دقیقه بی تفاوت!!! پشت سرش هست و مسافر پشتِ سر راننده ازش فیلم میگیره تا اینکه کامیون چپ میشه !!!!
    Last edited by MOHAMMAD_ASEMOONI; 23-03-2018 at 13:43. دليل: تصحیح

آخر فروم باز radarz's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2014
    محل سكونت
    تهران بزرگ

پيش فرض

همیشه از سمت راست حرکت کنید ...

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •