تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 49 از 53 اولاول ... 39454647484950515253 آخرآخر
نمايش نتايج 481 به 490 از 522

نام تاپيک: ** تجربیات رانندگی **

کاربر فعال انجمن هنر هفتم ehsan_iace's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009

پيش فرض

یک مورد بسیار مهم که من هم تازه متوجه شدم:

تصادفی‌ها باید رایگان پذیرش شوند، با آمبولانس یا بی آمبولانس!

زمانی‌که مصدومان حوادث رانندگی چه با آمبولانس و چه با خودروی شخص به بیمارستان انتقال یابند، بیمارستان مربوطه فارغ از اینکه خصوصی است یا دولتی، باید قانونا این بیماران را رایگان پذیرش و مداوا کند.

به گزارش ایسنا، مدتی است در فضای مجازی، پیامی دست به دست می‌شود که در آن تاکید شده چنانچه با وسیله نقلیه خود مصدوم حوادث رانندگی را به بیمارستان انتقال دهید، بیمه متقبل هیچگونه هزینه‌ای نمی‌شود و از بدو ورود باید کلیه هزینه‌ها را شخصا پرداخت کنید.

این در حالی است که در چنین مواردی این شرکتهای بیمه نیستند که مستقیما هزینه‌های درمانی را می‌پردازند بلکه وزارت بهداشت و درمان است که قانونا موظف است هزینه درمانی این مصدومان را بپردازد. بیمارستانها نیز چه دولتی باشند و چه خصوصی، ملزم هستند تا این بیماران را قانونا بدون گرفتن هیچ وجهی، پذیرش و تمام اقدامات لازم درمانی را برای آنها انجام دهند. در مقابل تمام هزینه‌های مصدومان بر مبنای تعرفه‌های دولتی توسط وزارت بهداشت، درمـان و آمـوزش پزشکی پرداخت خواهد شد.

اگر به هر دلیلی بیمار مصدوم توسط بیمارستانها یا مراکز درمانی پذیرش نشود یا هنگام پذیرش مجبور به پرداخت وجه شوند، تخلف صورت گرفته و با متخلف مطابق قانون مجازاتِ خودداری از کمک به مصدومان و رفع مخاطرات جانی مصوب سال ۱۳۵۴ برخورد خواهد شد. دقت شود که در این قانون به هیچ وجه قید نشده که مصدوم حادثه رانندگی باید با آمبولانس به بیمارستان آورده شود تا بیمارستان بتواند بیمار را پذیرش کند در نتیجه اگر با هر وسیله‌ای بیمار به بیمارستان انتقال یابد، بیمارستان چه دولتی باشد و چه خصوصی قانونا بدون هیچ هزینه‌ای باید بیمار را پذیرش کند.

ادامه و منبع : [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    Last edited by ehsan_iace; 02-11-2017 at 19:39.

2. 5 کاربر از ehsan_iace بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jul 2009

پيش فرض

نقطه چین روی آینه بغل سمت راننده کاربردش چیه؟

من وقتی به آینه سمت راننده در حالتی که ماشین ثابت است نگاه میکنم طرف راست نقطه چین مثل آینه تخت است و طرف چپ نقطه چین موجدار است!

اگر قرار است که طرف چپ نقطه چین برای نقطه کور استفاده بشه پس چرا آینه را موجدار ساختند و تصویر واضحی ندارد!

آینه سمت راننده ماشین شما هم همینطوره؟

آخر فروم باز mortezaon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2010
    محل سكونت
    رشت

پيش فرض

نقطه چین روی آینه بغل سمت راننده کاربردش چیه؟

من وقتی به آینه سمت راننده در حالتی که ماشین ثابت است نگاه میکنم طرف راست نقطه چین مثل آینه تخت است و طرف چپ نقطه چین موجدار است!

اگر قرار است که طرف چپ نقطه چین برای نقطه کور استفاده بشه پس چرا آینه را موجدار ساختند و تصویر واضحی ندارد!

آینه سمت راننده ماشین شما هم همینطوره؟
    نکته دیگر میزان تحدب (خم) شیشه اینه میباشد که استاندارد آن نکته بسیار مهمی است از آنجا که آینه سمت راست تقریباً 1.2 متر با راننده فاصله دارد امکان دید وسیعتری به راننده میدهد و با تحدب ثابت پاسخگوی نیاز راننده است اما چون آینه سمت چپ بسته به تنظیم صندلی فاصله ای بین 0.5 تا 0.7 متر با راننده را دارد و زاویه آن نیز بسته میباشد لذا یا باید تحدب آن بیشتر باشد ( که به دلیل واید شدن و ناتوانی در تخمین فاصله روش مناسبی نیست) یا اینکه شیشه آن دارای دو خم متفاوت باشد تا راننده نقطه کور نداشته باشد ( لازم به ذکر است که خط نقطه چین روی شیشه آینه سمت راننده دقیقاً مرز این دو خم را نشان میدهد)

علت پنهان پشت این نوشته فقط یک موضوع ساده فیزیک بوده و قرار دادن آینه سمت شاگرد در محل خاص برای چشمان راننده است.وقتی نور به سطح صافی می‌تابد زاویه نور بازتابی با زاویه نور اصلی برابر است؛ یعنی اگر نوری به آینه‌ای مسطح با زاویه 45 درجه بتابد چشم شما هم باید زاویه 45 درجه با آینه بسازد تا بتوانید آن تصویر را ببینید. به این نقطه، نقطه کانونی می‌گویند. در سطوح مسطح که نور را بازتاب می‌کنند این نقطه دقیقاً در مکانی قرار دارد که نور به سطح برخورد می‌کند.سازندگان خودرو برای مدت طولانی از این ویژگی استفاده کرده و آینه‌بغل سمت راننده را صاف می‌سازند چراکه بازتاب دقیقی دارد اگرچه نقطه کانونی کوچک‌تر داشته و هرچه از آینه دورتر شوید دید کمتری خواهید داشت. ازآنجاکه چشم راننده در حدود 3 فوت (حدود 91 سانتی‌متر) از آینه فاصله دارد مشکلی ایجاد نخواهد کرد ولی آینه سمت شاگرد دو برابر این فاصله را داشته و از زاویه شدیدتری دیده می‌شود. اگر آینه این سمت هم صاف ساخته می‌شد قسمت خیلی کمی از جاده را نشان می‌داد و نقطه کور به‌قدری بزرگی پیدا می‌کرد که بتوان یک کامیون را در آن جا داد.در عوض برای جبران کردن این فاصله و زاویه آینه سمت شاگرد محدب یا برآمده ساخته می‌شود. مرکز آینه در مقایسه با حاشیه آن برجسته است شبیه عدسی چشم. شکل محدبی این آینه باعث می‌شود اندازه نقطه کانونی افزایش پیدا کند. نورهای تابیده شده از نوار زاویه‌های بیشتری به آینه تابیده در یک نقطه متمرکز می‌شوند و به چشم‌های شما می‌رسند. اما این هم بهایی دارد درحالی‌که آینه صاف بازتاب دقیقی به بهای زاویه دید کمتر دارد آینه محدب هم زاویه دید بیشتر به بهای دقت بصری پایین‌تر دارد. به‌طورکلی هرچه نقطه کانونی تصویر بازتابی را بیشتر فشرده کند تصویر دورتر و کوچک‌تر دیده می‌شود و به همین علت روی آینه هشدار نوشته شده.از سوی دیگر آینه‌های محدب کار بسیار بهتری در کمتر کردن نقاط کور نسبت به جایگزین‌های مسطح خود که به‌عنوان دووجهی هم شناخته می‌شوند انجام می‌دهند. درواقع به‌قدری کارشان را خوب انجام می‌دهند که در سال 2010 جلسه‌ای در دپارتمان حمل‌ونقل آمریکا انجام شد تا بررسی کند آیا بهتر است هردو آینه کناری ماشین‌ها مثل اروپا خمیده باشد یا خیر.

تاريخ عضويت
    Jul 2009

پيش فرض

آیا زود خلاص کردن دنده به قطعات ماشین آسیب میزند؟ من عادت دارم وقتی به ترافیک یا چراغ قرمز نزدیک میشوم دنده را خلاص میکنم و وقتی به جایی که میخواهم توقف کنم میرسم فقط ترمز میکنم این کار مشکلی ایجاد نمیکنه؟

پروفشنال AMIR-AIRGUNNER's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2011

پيش فرض

آیا زود خلاص کردن دنده به قطعات ماشین آسیب میزند؟ من عادت دارم وقتی به ترافیک یا چراغ قرمز نزدیک میشوم دنده را خلاص میکنم و وقتی به جایی که میخواهم توقف کنم میرسم فقط ترمز میکنم این کار مشکلی ایجاد نمیکنه؟
    به قطعات اسیبی نمیرسه ولی اینکار 2 تا مشکل داره :
    1- نیروی ترمزی مکانیکی که با دور موتور میتونیم کنترل کنیم رو از بین میبرید
    2- چون دور موتور در حالت خلاص میاد حدود 850 در نتیجه خلا بوستر ترمز نسبت به حالتی که مثلا دور موتور 2000 هست کمتر میشه پس ترمز ها کمی ضعیفتر میشن
    البته تو شهر و ترافیک مشکل خاصی ایجاد نمیشه ولی تو جاده به هیچ عنوان با این روش رانندگی نکنید

7. 2 کاربر از AMIR-AIRGUNNER بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)

پيش فرض

سلام
    موتور انژکتوری وقتی در دورآرام کار میکنه بیشتر از سرعت ۴۰ یا ۵۰ بنزین مصرف میکنه
    وقتی خلاص میکنین مصرف میره بالا درحالیکه اگر فقط پاتون رو از روی گاز بردارید پاشش انژکتورها بسیار بسیار کم میشه . از ترمز هم سبکتر استفاده میکنید پس استهلاک لنتها و دیسک ها هم کم می شه .
    اما باید بدانید چه موقع کلاچ بگیرین تا با کاهش سرعت موتور خاموش نشه
    بهترین موقع وقتی هست که یک دفعه ماشین نرم میشه مثل حالت کلاچ گرفتن که علتش برابر شدنِ سرعت میللنگ با سرعت چرخها هست . اون موقع کلاچ بگیرین و خلاص کنین و با کمی ترمز ماشین رو متوقف کنید
    خلاص کردن در سرعت بالا یه خطر هم داره

اگر موتور ایراد داشته باشه ، به محض خلاص کردن ، موتور خاموش میشه و بوستر ترمز از کار میافته و ترمز کم کم سفت میشه تا اینکه به اصطلاح چوب میشه مثل فشار دادن ترمز ماشین خاموش
    پس برای حفظ ایمنی هم خوبه که اول پامون رو از روی گاز برداریم تا سرعت خودش کم بشه بعدش خلاص کنیم و ترمز سبک بگیریم . ترمز سنگین ضررهای زیاد داره . از ساییدگی لاستیکها گرفته تا صدمه دیدن جلوبندی
    Last edited by MOHAMMAD_ASEMOONI; 03-12-2017 at 18:58. دليل: تصحیح

9. 2 کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jul 2009

پيش فرض

خرید سنسور دنده عقب را پیشنهاد میکنید؟ آیا در روز و شب و در باران و گرما بدرستی کار میکند؟ (من در دنده عقب هنوز فاصله را بدرستی نمیتوانم تشخیص بدهم و ترسم این است که به در یا دیوار یا ماشینی که در پشت سرم هست برخورد کنم)

پروفشنال hassanshaikhi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2008

پيش فرض

خرید سنسور دنده عقب را پیشنهاد میکنید؟ آیا در روز و شب و در باران و گرما بدرستی کار میکند؟ (من در دنده عقب هنوز فاصله را بدرستی نمیتوانم تشخیص بدهم و ترسم این است که به در یا دیوار یا ماشینی که در پشت سرم هست برخورد کنم)
    من که فابریک کارخونه رو ماشینم هست تا حالا خیلی به دردم خورده مخصوصا برای پارک.توی روز بارونی امتحان نکردم ولی بقیه مورد ها مشکلی نداشته.اگه دوربین عقب هم بگیرید که چه بهتر.

12. 2 کاربر از hassanshaikhi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن لپ تاپ و بُعد نرم‌افزاری انجمن هنر هفتم
    تاريخ عضويت
    Jun 2008

پيش فرض

سلام.
    مدلهای متنوعی از سنسور در بازار هست. من دو نمونه ش را برای چندین سال روی دو خودرو داشتم و مشکلی از بابت باران و ... نداشتم. اتفاقا خیلی هم کار راه بنداز هستند.
    اگر نمیخواهی سپر را سوراخ کنی، میتوانی دوربین و مانیتور آینه ای بگیری. البته بدی مانیتور آینه ای ها اینه که در روز روشن تصویرش به خوبی معلوم نمیشه.

14. 2 کاربر از amir_t6262 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه Nostophobia's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2016

پيش فرض

سلام

وقتی می خواهیم بیام کنار جدول تو خیابان یا کوچه پارک کنیم بهتره از دنده 2 به 1 معکوس کنیم و کاهش سرعت بدیم و بعد خلاص و دستی، یا اینکه با همون 2 و گرفتن کلاچ و ترمز سرعت رو کم کنیم و بیائیم کنار پارک کنیم و 2 رو بیاریم رو خلاص و دستی؟ کدوم بهتر و حرفه ای تر هست؟ اگر از 2 به 1 برای هر بار پارک معکوس کنیم خوب گیربکس بیشتر کار می کنه و اصطلاک زودتر میاد سراغش ولی اگر با همون دنده 2 بیائیم کنار و وقتی ماشین متوقف شد 2 رو ببریم رو خلاص، کمتر دنده ها درگیر می شن. حالا نظرات شما چیست؟

ممنون

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •