تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 43 از 53 اولاول ... 33394041424344454647 ... آخرآخر
نمايش نتايج 421 به 430 از 522

نام تاپيک: ** تجربیات رانندگی **

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)

پيش فرض

سلام دوستان
    این موضوع رو جدی بگیرین:
    وقتی میرسید به چراغ قرمز و توقف میکنید و هنوز کسی نیومده پشتِ سرتون وایسه , از آینه عقب مراقب ماشینی که داره میاد تا پشت سرتون توقف کنه باشید و با چند بار فشار ملایم به پدالِ ترمز بهش علامت بدین که متوجه بشه شما توقف کردین و چشمتون به راننده اش باشه که آیا چشمش به جلو هست ؟ یا سرش توی موبایله ؟ یا داره به بغل دستیش نگاه میکنه ؟ . شاید حتی لازم بشه بپبچین به چپ یا راست تا نزنه بهتون
    یک بار به سر خودم اومد و طرف اومد و از پشت زد به ماشین بنده که توی چراغ خطر بودم و اومدیم پایین دیدم بچه بغلشه پشتِ فرمون !!!! . گفت شرمنده بچه حواسم رو پرت کرد!!!
    چند بار دیگه هم دیدم که یکی اومد از پشت زد به ماشین متوقف شده در چراغ قرمز که یا سرش توی موبایله یا به اطراف یا ضبط نگاه میکرده یا مشغول غذا خوردنه یا دلایلِ دیگه
    خلاصه پشت سری رو زیر نظر بگیرین و با چند باز فشارِ ملایم به پدالِ ترمز بهش علامت بدین و به این کار ادامه بدین تا وقتی که کاملاً متوقف بشه
    بد نیست به عادت غلطی دیگه هم پرداخته بشه:
    خیلی از راننده های آماتور موقع توقف مثلاً پشت چراغ که ایستادن هنوز پدال ترمز رو دارن فشار میدن تا وقتی چراغ سبز بشه. در حالیکه این باعث میشه فشار هیدرولیک مضاعف داخل مجموعه ی ترمز آسیب بزنه و باعث مستهلک شدن سوپاپها و فشار روی لوله ها و اتصالات بشه و زود به زود باید برن تعمیرگاه
    سلام
    تشکر از شما برای نوشتنِ این مطلب
    گرچه این کار اشتباهه اما گاهی نجات دهنده هست و راننده ای که حواسش نیست که ماشین جلوئی وایساده , با دیدنِ چراغهای ترمز به خود میاد و هشیار میشه و از یک تصادف جلوگیری میشه
    اما بهترینش همینه که اگر پشت سری اومده و متوقف شده دیگه پا رو از روی پدال ترمز برداریم و اگر خیابون شیبدار هست با ترمز دستی ماشین رو قفل کنیم نه با ترمز
    حتی برای دنده اتوماتیک هم خلاص کردن (N)در پشت چراغ قرمز طولانی اقتصادی هست
    ===========================================
    بعضیها که ماشین دنده اتوماتیک دارند , موقع پارک کردن اصلاً از ترمز دستی استفاده نمیکنند و با P چرخها رو قفل میکنند که خیلی ضرر داره و بعد از مدتی ضامنِ فلزیِ توی گیربکس خراب میشه و حتی در P هم ماشین حرکت میکنه

باید اول ترمز کنند , بعدش P بعدش دستی کشیده , بعدش پا رو از روی ترمز بردارند
    اینطوری به ضامن توی گیربکس اصلا فشار نمیاد و هیچوقت خراب نمیشه . موقع حرکت کردن هم باید اول روشن کنند بعدش ترمز بعدش دستی خوابیده بعدش D بعدش حرکت . اینطوری دنده خیلی نرم از P میره D

2. 2 کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Feb 2010

پيش فرض

دوستان من یک سوالی در رابطه با گیربکس های اتوماتیک دارم .
    اکثر خودرو های جدید از Auto Hold استفاده میکنن. به جای اینکه در ترافیک یا پشت چراغ دنده رو از D به N یا P ببریم اتوهلد ترمز دستی رو فعال میکنه و خودرو متوقف میمونه . وقتیم که میخوای حرکت کنی فقط با فشار پدال گاز ترمز رها میشه و خودرو حرکت میکنه . حتی در دفترچه راهنما هم برای ترافیک این روش پیشنهاد شده.
    سوال من اینه در حالت D حتی اگر خودرو با ترمز متوقف باشه آیا گیربکس درگیر نیست ؟ اصطحلاک گیربکس بالا نمیره در این حالت ؟

Banned
    تاريخ عضويت
    Aug 2017

پيش فرض

auto hold که چیزی نیست..مرسدس بنز یه سیستم داره به نام ecu مود اگر روشنش کنی..پشت چراغ قرمز وقتی ترمز میکنی ماشین خاموش میشه..با فشار پدال گاز در کمتر 1 ثانیه ماشین روشن میشه و حرکت میکنه

تاريخ عضويت
    Feb 2010

پيش فرض

دوستان من یک سوالی در رابطه با گیربکس های اتوماتیک دارم .
    اکثر خودرو های جدید از Auto Hold استفاده میکنن. به جای اینکه در ترافیک یا پشت چراغ دنده رو از D به N یا P ببریم اتوهلد ترمز دستی رو فعال میکنه و خودرو متوقف میمونه . وقتیم که میخوای حرکت کنی فقط با فشار پدال گاز ترمز رها میشه و خودرو حرکت میکنه . حتی در دفترچه راهنما هم برای ترافیک این روش پیشنهاد شده.
    سوال من اینه در حالت D حتی اگر خودرو با ترمز متوقف باشه آیا گیربکس درگیر نیست ؟ اصطحلاک گیربکس بالا نمیره در این حالت ؟
    دوستان کسی اطلاعی نداره ؟

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت

پيش فرض

دوستان من یک سوالی در رابطه با گیربکس های اتوماتیک دارم
    اکثر خودرو های جدید از Auto Hold استفاده میکنن. به جای اینکه در ترافیک یا پشت چراغ دنده رو از D به N یا P ببریم اتوهلد ترمز دستی رو فعال میکنه و خودرو متوقف میمونه .
    وقتیم که میخوای حرکت کنی فقط با فشار پدال گاز ترمز رها میشه و خودرو حرکت میکنه . حتی در دفترچه راهنما هم برای ترافیک این روش پیشنهاد شده.
    سلام

ایستادن با D و ترمز گرفتن استهلاک داره برای کلاچ اتوماتیک چون اگر پاتون رو از روی ترمز بردارین ماشین خودش حرکت میکنه پس کلاچ نیمه درگیر هست مثل نیم کلاچ گرفتن در دنده عادی
    چراغهای ترمر هم روشنه که هم استهلاک داره برای لامپها یا ال ای دیها و هم برق مصرف میکنه و این برق از باتری میاد و برای شارژش دینام باید کار کنه و دینام هم از موتور نیرو میگیره و موتور هم سوخت میخواد و استهلاک هم داره و اینها همه از جیب صاحب ماشین هزینه میشه
    پس بهتره در ترافیک یا هر توقفِ مؤقتی , این کارها انجام بشه :
    ترمز - در همون حالت ترمز دستی کشیده - دنده P - پا رو از روی ترمز برداریم
    زدن در P بدون ترمز دستی باعث میشه ضامنِ قفل کننده ی چرخها که داخل گیربکس هست کم کم خورده و خراب بشهو اگر راننده دائماً این اشتباه رو انجام بده دیگه کار به جائی میرسه که ماشین در P قفل نمیشه و حرکت میکنه و صدای تق تق هم از گیربکس شنیده میشه که صدای همون ضامنِ خراب شده هست
    =============================

خلاصه مطلب:
    راننده ی ماشین دنده اتوماتیک برای توقف چند گزینه داره:
    1- دنده در D باشه و پاش روش ترمز (بدترین گزینه)
    2- دنده در N و پا روی ترمز
    3- دنده در N بدون ترمز و ترمز دستی (خطر زیاد داره چون ممکنه ماشین آروم و بی سر و صدا حرکت کنه و راننده هم توی ماشین نباشه یا سرش توی موبایل باشه و متوجه نشه)
    4- دنده N با ترمز دستی
    5- دنده P بدون ترمز و یا ترمز دستی (خراب کننده ی ضامن گیربکس و دنده هم موقع حرکت سخت جا میره خصوصا اگر در شیب باشه)
    6- پا روی ترمز و سپس دنده P بدون برداشتن پا از روی ترمز (کار غیر منطقی و اشتباه)

7- اول ترمز بعدش دنده P بدون برداشتن پا از روی ترمز سپس ترمز دستی و برداشتن پا از روی ترمز (بهترین و صحیح ترین گزینه . اصلاً به ضامن داخل گیربکس فشاری وارد نمیشه . موقع حرکت هم دنده راحت از P میره به D یا R)
    Last edited by MOHAMMAD_ASEMOONI; 31-08-2017 at 14:03.

تاريخ عضويت
    Feb 2010

پيش فرض

سلام

ایستادن با D و ترمز گرفتن استهلاک داره برای کلاچ اتوماتیک چون اگر پاتون رو از روی ترمز بردارین ماشین خودش حرکت میکنه پس کلاچ نیمه درگیر هست مثل نیم کلاچ گرفتن در دنده عادی
    چراغهای ترمر هم روشنه که هم استهلاک داره برای لامپها یا ال ای دیها و هم برق مصرف میکنه و این برق از باتری میاد و برای شارژش دینام باید کار کنه و دینام هم از موتور نیرو میگیره و موتور هم سوخت میخواد و استهلاک هم داره و اینها همه از جیب صاحب ماشین هزینه میشه
    پس بهتره در ترافیک یا هر توقفِ مؤقتی , این کارها انجام بشه :
    ترمز - در همون حالت ترمز دستی کشیده - دنده P - پا رو از روی ترمز برداریم
    زدن در P بدون ترمز دستی باعث میشه ضامنِ قفل کننده ی چرخها که داخل گیربکس هست کم کم خورده و خراب بشهو اگر راننده دائماً این اشتباه رو انجام بده دیگه کار به جائی میرسه که ماشین در P قفل نمیشه و حرکت میکنه و صدای تق تق هم از گیربکس شنیده میشه که صدای همون ضامنِ خراب شده هست
    =============================

خلاصه مطلب:
    راننده ی ماشین دنده اتوماتیک برای توقف چند گزینه داره:
    1- دنده در D باشه و پاش روش ترمز (بدترین گزینه)
    2- دنده در N و پا روی ترمز
    3- دنده در N بدون ترمز و ترمز دستی (خطر زیاد داره چون ممکنه ماشین آروم و بی سر و صدا حرکت کنه و راننده هم توی ماشین نباشه یا سرش توی موبایل باشه و متوجه نشه)
    4- دنده N با ترمز دستی
    دنده P بدون ترمز و یا ترمز دستی (خراب کننده ی ضامن گیربکس و دنده هم موقع حرکت سخت جا میره خصوصا اگر در شیب باشه)
    پا روی ترمز و سپس دنده P بدون برداشتن پا از روی ترمز (کار غیر منطقی و اشتباه)

اول ترمز بعدش دنده P بدون برداشتن پا از روی ترمز سپس ترمز دستی و برداشتن پا از روی ترمز (بهترین و صحیح ترین گزینه . اصلاً به ضامن داخل گیربکس فشاری وارد نمیشه . موقع حرکت هم دنده راحت از P میره به D یا R)
    ممنون ولی شما اصلا اشاره ای به Auto hold نکردین . در صورتی که خودروهای جدید همگی از Auto hold استفاده میکنن .
    پس تکلیف این قابلیت چی میشه ؟!

Sent from my iPhone using Tapatalk

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت

پيش فرض

ممنون ولی شما اصلا اشاره ای به Auto hold نکردین . در صورتی که خودروهای جدید همگی از Auto hold استفاده میکنن . پس تکلیف این قابلیت چی میشه ؟!
    اگر اتوهولد همراه با اتوN هست پس خوبه
    اما اگر اتوهلد فقط چرخها رو قفل میکنه اما گیربکس درگیر هست (نیم کلاچ ) پس باز هم استهلاک داره برای سیستم کلاچ ماشین

صرفه جوئی میلیونی در هزینه های خودرو
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Last edited by MOHAMMAD_ASEMOONI; 31-08-2017 at 17:36.

تاريخ عضويت
    Feb 2010

پيش فرض

اگر اتوهولد همراه با اتوN هست پس خوبه
    اما اگر اتوهلد فقط چرخها رو قفل میکنه اما گیربکس درگیر هست (نیم کلاچ ) پس باز هم استهلاک داره برای سیستم کلاچ ماشین
    نمیدونم همراه با اتو N هست یا خیر . چون کلیدی که ترمز دستی الکترونیکی رو فعال میکنه این سیستم رو هم فعال میکنه. یعنی عملا در حالت D قرار داره ولی بوسیله ترمز دستی متوقف میمونه و به محض اشاره بر روی پدال گاز ترمز دستی غیر فعال میشه و خودرو حرکت میکنه . در دفترچه راهنما پیشنهاد داده که از اتوهلد برای ترافیک استفاده کنیم.

Sent from my iPhone using Tapatalk

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت

پيش فرض

نمیدونم همراه با اتو N هست یا خیر چون کلیدی که ترمز دستی الکترونیکی رو فعال میکنه این سیستم رو هم فعال میکنه.
    یعنی عملا در حالت D قرار داره ولی بوسیله ترمز دستی متوقف میمونه و به محض اشاره بر روی پدال گاز ترمز دستی غیر فعال میشه و خودرو حرکت میکنه .
    در دفترچه راهنما پیشنهاد داده که از اتوهلد برای ترافیک استفاده کنیم.
    راحت میشه فهمید که در اتوهولد گیربکس خلاص میشه یا نه
    پا روی ترمز , دنده رو بزنین N , در بیشتر ماشینها پشت ماشین کمی میاد بالا , حالا بزنین D . ماشین کمی تکون میخوره
    حالا اتوهلد رو فعال کنین , آیا پشت ماشین میاد بالا ؟
    حالا اتوهلد رو غیر فعال کنین , آیا حالت ماشین مثل رفتن از N به D هست ؟ یا مثل حالتِ D با بودن پا روی ترمز و برداشتن پا ار روی ترمز ؟
    اینطوری راحت میشه فهمید در اتوهلد گیربکس خلاص میشه با نه
    Last edited by MOHAMMAD_ASEMOONI; 01-09-2017 at 17:02.

کاربر فعال انجمن هنر هفتم ehsan_iace's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009

پيش فرض

امروز داشتم رانندگی میکردم با جدول فضای سبز وسط خیابان شاید 1 متری فاصله داشتم و انتظار نداشتم که یک موتوری بخواهد خودش را توی فضای به این کوچکی جا بدهد خلاصه نزدیک بود کار دست خودش و من بدهد

من هنوز در مسیرهایی که خیلی شلوغ هست و عابر پیاده از زیر هر بوته‌ایی دارد از وسط جاده رد میشود و ماشینهایی دوبله پارک میکنند و باید فاصله از آنها بگیرم چون یا درشان را ناگهانی باز میکنند و یا ناگهان وارد سر ماشینهشان را میدهند در مسیر اصلی, یادم میره که نقطه کور آینه را چک کنم از این آینهای کوچک نقطه کور هم گرفتم ولی تصویر اینقدر ریز هست که واقعاً ظرف یکی دو ثانیه نمیشه تشخیص داد که چیزی تو نقطه کور هست یا نه!

آینه را هم تا جایی جا دارد طوری تنظیم کردم که درب ماشین در آن دیده نشه و فضای بیشتری را نشان بدهد

شما تو این موقعیت پیشنهاد میکنید چیکار کنم که از بغلهای ماشین مطمئن شوم که وسیله یا عابری تو نقطه کور آینه ماشین هست یا نه؟

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •