تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 42 از 53 اولاول ... 3238394041424344454652 ... آخرآخر
نمايش نتايج 411 به 420 از 522

نام تاپيک: ** تجربیات رانندگی **

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)

پيش فرض

سلام. من امروز یه 206 خریدم. مشکل اصلی من اینه که زیاد خاموش میکنم اینو چیکار کنم؟ تنها راهش تمرین کردنه؟ امروز حواسم نبوده و با بالا بودن ترمز دستی رانندگی کردم آیا مشکلی ایجاد شده ؟ چیکار کنم دنده درگیر و نیم کلاج رو خوب مسلط بشم؟
    سلام
    یک فرمول ثابت هست برای یادگرفتن هر کاری به شکل صحیح و ثبت کردنش در اون قسمت از مغز که کارها رو اتوماتیک وار انجام میده:
    به اون قسمت از مغز میگن عقل باطن یا شعور باطن
    وقتی عادتها کارهای خوب در عقل باطن ذخیره بشه بسیار مفید هست اما اگر کارها و عادتهای بد در اون ذخیره بشه بسیار خطرناک هست
    عادت خوب مثل مسواک و نخ زدن قبل از خواب یا بستن کمربند به محض نشستن روی صندلی ماشین یا پیش قدم شدن در سلام چه برای بزرگتر چه کوچکتر , راهنما زدن حداقل 10 ثانیه قبل از تغییر مسیر , نگاهِ یک ثانیه ای به آمپرها حداقل هر 5 دقیقه یک بار
    کارهای بد مثل تف انداختن توی خیابون , خمیازه و سرفه و عطسه بدون پوشاندن دهان , نگاه کردن توی خانه ی مردم اگر در خانه باز باشه , عوض کردن دنده قبل از کامل کلاچ گرفتن , زدن دنده عقب بدونِ زدن دنده 2 و غیره
    ===============================
    برای اینکه یک کار رو درست یاد بگیریم و درست هم در عقل باطن ذخیره اش کنیم این کارها لازم هست:
    1- آموختنِ اینکه روش صحیح چی هست
    2- چند بار تمرین کردن در خیال با سرعت بسیار کم اما صحیح همراه با تکان دادنِ دست و پا و سر
    3- انجام دادنِ اون کار به شکل صحیح و بدون عجله
    4- بعد از اینکه درست انجام دادنش رو در مغز جا افتاد یعنی مغز برای اون کار به شکل درست برنامه ریزی شده و این یعنی مرحله ی یاد گرفتن انجام شده
    5- به مرور زمان و تکرار همون کار , انجامش در قسمت عقل باطن ذخیره میشه و دیگه بدون دخالتِ ما , مغزمون اون کار رو درست انجام میده
    نکته مهم:
    برای بعضی کارها احتیاج به آموزشیار و مربّی هست و باید در حضور مربی کار رو اونقدر انجام داد که مربی تایید کنه که دیگه داریم درست انجامش میدیم و خطائی نداریم . بعدش به تنهائی انجامش میدیم .
    شما برای فراموش نکردنِ کارهای مهم احتباج به نوشته و یا بوق هشدار دهنده (آلارم) و یا چراغ هشدار دارین .
    بنده ماشینی داشتم که روی داشبوردش یک چراغ بزرگ چشمک زن نصب بود و با کشیدن ترمز دستی روشن میشد و با نور خیره کننده ای چشمک میزد به طوری که در شب تمام داخل ماشین روشن میشد با نورش . با یک همچین چراغی دیگه چه کسی یادش میره ترمز دستی رو بخوابونه ؟
    یا میشه به یک زنگ هشدار وصل کرد
    البته امروزه همه ی ماشینها در کنار آمپرها یک چراغ ترمز دستی هم داره که اگر راننده عادت کنه بعد از استارت زدن و قبل از حرکت کردن , یکی دو ثانیه همه ی چراغهای هشدار و آمپرها رو چک کنه دیگه یادش نمیره دستی رو بخوابونه
    پس مغز شما بد برنامه ریزی شده و باید با نوشتن جمله ی دستی یادت نره روی فرمان و یا نصب چراغ یا بوق قوی , مغزتون رو با برنامه و عادتِ صحیح آپدیت کنین . و یا حداقل بنویسید قبل از حرکت آمپرها رو چک کن
    =======================
    به اندازه گاز دادن قبل از کامل ول کردنِ کلاچ هم همینطوره و فقط با یاد گرفتنش و تمرین و تمرین و تکرار در عقل باطن ذخیره میشه
    ==========================

پاک کردنِ رفتارها و اخلاقهای بد از عقل باطن زحمتِ زیادی میبره
    ثبت کردنِ عادتها و کارهای خوب هم همینطور
    Last edited by MOHAMMAD_ASEMOONI; 01-08-2017 at 22:59.

2. 2 کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن لپ تاپ و بُعد نرم‌افزاری انجمن هنر هفتم
    تاريخ عضويت
    Jun 2008

پيش فرض

ممنون. هرروز تمرین میکنم ازین به بعد. راستی اینکه با بالا بودن دستی ماشین حرکت میکنه نشانه ایراد نیست؟
    شما باید عادت کنی که هر چند لحظه یک بار صفحه آمپر و نشان دهنده هایش را نگاه کنی.
    اگر این کار را میکردی، متوجه علامت درگیر بودن ترمزدستی میشدی.

در مورد ایراد هم ببینید اگر ترمز دستی کاملا بالا باشه، ماشین نباید به سادگی حرکت کند. نه که اصلا حرکت نکنه ولی باید خیلی سخت و بی جون حرکت کنه.

4. 2 کاربر از amir_t6262 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت

پيش فرض

سلام دوستان
    اگر عادتهای بد در رانندگی دارین , به کسی که اکثراً همراهتون هست و بغل دستتون میشینه بگید وقتی اون اشتباه رو انجام میدین بهتون هی تذکر بده, تذکر بده , تذکر بده تا اون عادت بالاخره بد از مغزتون پاک بشه .
    مثلاً اگر عادت دارین موقع رانندگی و حرف زدن با بغل دستیتون هی بهش نگاه کنین , بهش بگین تا روتون رو برگردوندین و نگاهش کردیش بهتون بگه جلو رو نگاه کن , نمیخواد هی به من نگاه کنی , من صدات رو میشنوم . یا مختصر بگه جلوت رو نگاه کن
    اینقدر بگه بگه بگه تا این عادت بسیار خطرناک و حادثه ساز از عقلِ باطن در مغزتون پاک بشه و عادت کنین موقع رانندگی و حرف زدن با بغل دستی سرتون رو نچرخونید و نگاهتون دائماً به جلو باشه
    یا عادتِ بدِ نبستن کمربند به محض نشستن روی صندلی ماشین
    یا عادتِ دنده عقب زدن بدون دنده 2 زدن
    یا عادت چرخوندنِ فرمان درحالیکه ماشین ایستاده
    یا عادتِ زُل زدن به آمپرها موقع رانندگی که بسیار خطرناک هست . فقط باید 1 ثانیه نگاه کنین و با چشمتون و مغزتون یک عکس بگیرین از آمپرها بعدش دوباره جلو رو نگاه کنین و چیزهایی رو که دیدین تجزیه و تحلیل کنین (اینقدر بنزین داره ماشین , حرارت نرماله , چراغهای روغن و باتری و ترمز دستی و کمربند و دربها خاموشه و غیره)
    همون لحظه ای که چشم از جلو برمیدارین خطرناکترین لحظه و لحظه ی خطر و حادثه ساز شدن هست . پس همون یک ثانیه هم که میخواین به آمپرها نگاه کنین باید در جای مناسب باشه مثلاً وقتی در یک کوچه که کلس ماشین توش پارک شده حتی یک ثانیه چشم برداشتن از جلو هم میتونه حادثه ساز و مرگبار باشه چون ممکنه همون موقع یک بچه از پشت یکی از ماشینهای پارک شده بیاد بیرون و دیگه معلوم نیست چی بشه .
    =====================================
    مشکل مالی دارین ؟ با خونه دعواتون شده ؟ توی محل کار با کسی دعواتون شده ؟ عصبانی هستین ؟ نگرانید ؟
    وقتی دارین یک وسیله ی نقلیه رو میرونید نذارید این احساسها عقلتون و هشیاریتون رو کُند کنه و یا از کار بندازه وگرنه ممکنه مشکلتون چند برابر بشه .

6. 2 کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Aug 2016

پيش فرض

به هیچ وجه سیستم کنترل یک خودرو را حتی برای 1 ثانیه بدون توجه به جلو رها نکنید.
    بردن سر به داخل موبایل، پیدا کردن اشیا در کف پا، گشتن به دنبال موبایل سقوط کرده به زیر صندلی، تنظیم ظبط و جستجو در منوها.. موجب بروز حوادث جبران ناپذیر میگردند.

خودرویی که 100 کیلومتر سرعت دارد، 1 ثانیه زودتر دیدن مانع سبب میگردد 30 متر زودتر توقف کنید.

به خاطر یک بی توجهی و رها کردن سیستم کنترل یکی از اودات کشاورزی برای چند ثانیه، سبب شد با سرعت 3 کیلومتر بر ساعت به داخل کانال آب سقوط کنم که میتوانست به قیمت جانم تمام شود. بعله 3 کیلومتر.
    اگر یک ثانیه زودتر آگاه میشدم این اتفاق نمیافتاد.

8. 5 کاربر از siava5h بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Oct 2016

پيش فرض

تو رانندگی هیچ وقت ادعا نکنید چون مثل من ناجور ضایع میشید.

هرجا میرفتم سریع ادعا میکردم که من 10 ساله رانندگی میکنم هیچ تصادفی تا حالا نداشتم و خیلی ادعا میکردم که من عمرا تصادف کنم. وقتی ماشین صفرم رو تحویل گرفتم بعد از چند روز وقتی داشتم تو آیینه عقب نگاه میکردم کشیدم به یه اتوبوسی که کنار خیابون پارک بود و حداقل 10 تا 15 میلیون از قیمت ماشینم افتاد. وقتی داشتم میرفتم خونه از یه طرف ناراحت بودم که ماشینی که هنوز پلاستیک هاشو باز نکردم تصادف کرده اما ناراحتی اصلیم این بود که وقتی رسیدم خونه به چه رویی بعد از این همه ادعا بگم تصادف کردم!

درکل تصادف هر زمانی ممکنه رخ بده هیچ وقت ادعا نکنید من 10 ساله 20 ساله تصادف نکردم چون مثل من اگه تصادف کنید بیشتر از اینکه از تصادف ناراحت بشید از ضایع شدنتون ناراحت می شید.

10. 4 کاربر از تانکر بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه ADEL_r's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2008

پيش فرض

سلام.
    لطفا یه نفر خلاصه بهم توضیح بده که کجا باید از ترمز استفاده کرد و کجا از کلاج+ترمز

اگه نباشه جاش خالی می مونه M.Amorous's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

سلام.
    لطفا یه نفر خلاصه بهم توضیح بده که کجا باید از ترمز استفاده کرد و کجا از کلاج+ترمز
    سلام
    زمانی که شما میخوای سرعت ماشین رو با حفظ دنده ای که توش هستین کم کنین ترمز میگیرین. مثلا زمانی که دنده 4 هستین و دارین 90 تا سرعت میرین و بنا به یه مشکلی سرعت رو باید به 60 کاهش بدید و به راهتنون ادامه بدید. همون طور که میدونید دنده 4 دنده سبکی هست و با نگرفتن کلاچ مشکلی پیش نمیاد. این کار رو شما به هیچ وجه نمیتونی توی دنده 1 و گاهی دنده 2 انجام بدی چرا چون ممکنه ماشین خاموش بشه. پس حالت اول گرفتن کلاچ و ترمز اینه که ماشین از حالت درگیر بودن گیربکس در بیاد و ماشین خاموش نشه. حالت دوم استفاده از کلاچ و ترمز که خیلی مهم هست اینه که شما توی یه موقعیت اضطراری هستین و باید هر چه سریع تر ماشین رو متوقف کنین. یکی از راه های کم کردن سرعت ماشین استفاده از دنده معکوس هست و انجام این کار همراه با ترمز گرفتن میتونه سریع تر ماشین رو متوقف کنه و یا سرعت رو کم کنه. روش این کار هم تقریبا، برای مثال شما دنده 4 هستی و 80 تا سرعت داری. اول کلاچ رو میگیرین و دنده رو به 3 کاهش میدین و کلاچ رو رها میکنی تا گیربکس درگیر بشه و همزمان با رها کردن کلاچ ترمز هم میگیرین. زمانی که سرعت به حدود 50 رسید میتونین دوباره این کار رو تکرار کنین یعنی دنده رو به 2 کاهش بدید و ترمز بگیرید ولی همیشه این موضوع رو مد نظر داشته باشید که دور موتور از یه حدی کمتر بشه ماشین ریپ میزنه و ممکنه خاموش بشه و راهکار جلوگیری از ریپ زدن هم همون طور که گفتیم گرفتن کلاچ هست. پس این کار فرمول ثابتی نداره و شما باید ببینی وضعیت سرعت و دور موتور در چه حالتی هست. این چیزایی که گفتم فقط توی چند ثانیه اتفاق می افته و شما باید با تمرین سرعت عملت رو ببری بالا.

13. 3 کاربر از M.Amorous بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه ADEL_r's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2008

پيش فرض

سلام
    زمانی که شما میخوای سرعت ماشین رو با حفظ دنده ای که توش هستین کم کنین ترمز میگیرین. مثلا زمانی که دنده 4 هستین و دارین 90 تا سرعت میرین و بنا به یه مشکلی سرعت رو باید به 60 کاهش بدید و به راهتنون ادامه بدید. همون طور که میدونید دنده 4 دنده سبکی هست و با نگرفتن کلاچ مشکلی پیش نمیاد. این کار رو شما به هیچ وجه نمیتونی توی دنده 1 و گاهی دنده 2 انجام بدی چرا چون ممکنه ماشین خاموش بشه. پس حالت اول گرفتن کلاچ و ترمز اینه که ماشین از حالت درگیر بودن گیربکس در بیاد و ماشین خاموش نشه. حالت دوم استفاده از کلاچ و ترمز که خیلی مهم هست اینه که شما توی یه موقعیت اضطراری هستین و باید هر چه سریع تر ماشین رو متوقف کنین. یکی از راه های کم کردن سرعت ماشین استفاده از دنده معکوس هست و انجام این کار همراه با ترمز گرفتن میتونه سریع تر ماشین رو متوقف کنه و یا سرعت رو کم کنه. روش این کار هم تقریبا، برای مثال شما دنده 4 هستی و 80 تا سرعت داری. اول کلاچ رو میگیرین و دنده رو به 3 کاهش میدین و کلاچ رو رها میکنی تا گیربکس درگیر بشه و همزمان با رها کردن کلاچ ترمز هم میگیرین. زمانی که سرعت به حدود 50 رسید میتونین دوباره این کار رو تکرار کنین یعنی دنده رو به 2 کاهش بدید و ترمز بگیرید ولی همیشه این موضوع رو مد نظر داشته باشید که دور موتور از یه حدی کمتر بشه ماشین ریپ میزنه و ممکنه خاموش بشه و راهکار جلوگیری از ریپ زدن هم همون طور که گفتیم گرفتن کلاچ هست. پس این کار فرمول ثابتی نداره و شما باید ببینی وضعیت سرعت و دور موتور در چه حالتی هست. این چیزایی که گفتم فقط توی چند ثانیه اتفاق می افته و شما باید با تمرین سرعت عملت رو ببری بالا.
    خیلی ممنونم از کمکتون. یه سوال دیگه، توی ترافیک که همه میلی متر میلی متر حرکت میکنن باید برای توقف و حرکت مجدد چیکار کرد؟ در خیابان معمولی خودم کلاج+ترمز میکنم و سپس خلاص میکنم و موقع راه افتادن مجددا دنده یک میکنم و نیم کلاج حرکت میکنم اصولش همینه ؟

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت

پيش فرض

سلام.
    1- مغزهای مردم توانائیهاشون با هم فرق میکنه که علتهای مختلف داره مثل ژنتیک , آموزش و تربیتِ غلط و کم کاری مغز و درنتیجه تنبل شدنِ مغز و یا بیماریها و یا الکل و مواد مخدر و غیره
    یکی اونقدر توانائی مغزش کمه که حتی در راندنِ دنده اتوماتیک هم مشکل داره و خیلی وقتها یهو به جای ترمز گاز میده و حادثه ساز میشه
    یکی هم اونقدر توانائیهای مغزش زیاده که اگر مجبور بشه تنهائی یک هواپیمای 8 موتوره ی B52 رو میتونه فرود میاره یا به پرواز درمیاره و یا تریلی 24 دنده رو راحت میرونه توی پیچها و گردنه ها و ترافیک و با بغل دستیش و یا موبایل هم همون موقع مشغول صحبت هست
    3- اونی که توانائی مغزش بالاست باید اول ترمز کنه تا سرعت کم کم بیاد پایین و وقتی داره به حداقلِ سرعتِ اون دنده نزدیک میشه کلاچ رو هم بگیره تا موتور نلرزه یا خاموش نشه
    4- اونی که این کار برای مغزش سخته , باید همزمان با ترمز گرفتن پدال کلاچ رو هم فشار بده و همونطور نگه داره تا موقع برداشتنِ پا از روی ترمز و ادامه مسیر فرا برسه و همون موقع هم با توجه به سرعتش دنده ی مناسب بزنه و گاز بده . اگر هم ترمز به قصد توقف کامل هست میتونه اندکی قبل از توقف , خلاص کنه و پاش رو از روی کلاچ برداره
    Last edited by MOHAMMAD_ASEMOONI; 04-08-2017 at 19:25. دليل: تصحیح

16. 3 کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2016

پيش فرض

1- مغزهای مردم توانائیهاشون با هم فرق میکنه که علتهای مختلف داره مثل ژنتیک , آموزش و تربیتِ غلط و کم کاری مغز و درنتیجه تنبل شدنِ مغز و یا بیماریها و یا الکل و مواد مخدر و غیره
    یکی اونقدر توانائی مغزش کمه که حتی در راندنِ دنده اتوماتیک هم مشکل داره و خیلی وقتها یهو به جای ترمز گاز میده و حادثه ساز میشه
    یکی هم اونقدر توانائیهای مغزش زیاده که اگر مجبور بشه تنهائی یک هواپیمای 8 موتوره ی B52 رو میتونه فرود میاره یا به پرواز درمیاره و یا تریلی 24 دنده رو راحت میرونه توی پیچها و گردنه ها و ترافیک و با بغل دستیش و یا موبایل هم همون موقع مشغول صحبت هست
    3- اونی که توانائی مغزش بالاست باید اول ترمز کنه تا سرعت کم کم بیاد پایین و وقتی داره به حداقلِ سرعتِ اون دنده نزدیک میشه کلاچ رو هم بگیره تا موتور نلرزه یا خاموش نشه
    4- اونی که این کار برای مغزش سخته , باید همزمان با ترمز گرفتن پدال کلاچ رو هم فشار بده و همونطور نگه داره تا موقع برداشتنِ پا از روی ترمز و ادامه مسیر فرا برسه و همون موقع هم با توجه به سرعتش دنده ی مناسب بزنه و گاز بده . اگر هم ترمز به قصد توقف کامل هست میتونه اندکی قبل از توقف , خلاص کنه و پاش رو از روی کلاچ برداره
    باهاتون موافقم.
    ولی خب اینم نباید فراموش کنین خلاص کردن یا گرفتن کلاچ قبل از ترمز باعث طولانی شدن مسیر توقف و خورده شدن بیشتر لنتها میشه
    این درستتره که برای توقف فقط از ترمز کمک گرفت تا وقتی بقول شما ماشین اونقدر سرعتش کم بشه که بخواد بلزره و اون وقت کلاچ گرفتن مشکلی نیست
    خلاصه در خودروهای سبک از خاصیت ترمزیِ موتور باید نهایت استفاده رو برد. خودروهای سنگین که ریتاردر هم دارن تا کمتر لنتها خورده بشه

بد نیست به عادت غلطی دیگه هم پرداخته بشه:
    خیلی از راننده های آماتور موقع توقف مثلاً پشت چراغ که ایستادن هنوز پدال ترمز رو دارن فشار میدن تا وقتی چراغ سبز بشه. در حالیکه این باعث میشه فشار هیدرولیک مضاعف داخل مجموعه ی ترمز آسیب بزنه و باعث مستهلک شدن سوپاپها و فشار روی لوله ها و اتصالات بشه و زود به زود باید برن تعمیرگاه

18. 2 کاربر از C4lm بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •