تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 2 اولاول 12
نمايش نتايج 11 به 14 از 14

نام تاپيک: ماسه بادی چیست؟

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)

پيش فرض

سلام

ماسه بادی اسمش همراهش هست . یعنی سنگریزه های بسیار ریز که باد میتونه اونها رو جابجا کنه
    ماسه بادی یکی از مشکلاتِ بزرگ سیستان و بلوچستان و اونطرف آب هست
    ماسه بادی میتونه ظرف چند ماه یک باغ پر درخت رو مدفون کنه

در بیابانها وقتی باد شدید میشه , ماسه بادی مثل رودخونه راه میافته توی ببابون و موقع عبورش از روی اتوبانها درست مثل اینه که سیلاب داره رد میشه اما ماسه بادی هست و ضخامت حدود یک سانت هست .
    ماسه بادی در جاهایی که گیر نمیاد گرانقیمت هست . به عنوان مصالح میشه ازش استفاده کرد چون گل نداره اصلاً . فقط سنگِ خرد شده و ریز شده هست . با سیمان که قاطی بشه تبدیل به یک بتُن بسیار قوی و سخت میشه
    برای زیر و روی سنگفرش هم از ماسه بادی استفاده میشه . بدون سیمان , سنگفرشها رو محکم کنار هم نگه میداره
    اطلاعات بیشتر در مورد نصب سنگفرش بدون سیمان و فقط با ماسه بادی
    مطلب 225 در این صفحه
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    May 2018

پيش فرض

متداول ترین نوع شن و ماسه، که در مناطق غیر گرمسیری یافت می شود که سیلیس نامیده می شود و معمولا به شکل کوارتز می باشد. این نوع شن و ماسه به دلیل ترکیب شیمیایی آن (SiO2) بسیار مقاوم در برابر هوای محیط است که دانه را بسیار سخت می کند.ترکیب دقیق ماسه سنگ می تواند بسته به منابع معدنی محلی و شرایط زمین شناسی متفاوت باشد. ماسه سفید، مانند آن که در بنای یادبود ملی سفید در نیومکزیکو وجود دارد و در بسیاری از سواحل سراسر جهان یافت می شود، عمدتا از سنگ آهک فرسوده است.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Dec 2018

پيش فرض

سلام دوستان

اگه پرسشم خیلی ساده و ابتدایی است ببخشید!

با اینکه من خیلی توی این سایت و بیرون از اینجا کلمه "ماسه بادی" را شنیدم ولی راستش هنوز بدرستی و دقیق نمیدونم چی هست این ماسه بادی!
    من چند ماه پیش بدنبال پیدا کردن ماسه بادی سر از بنگاه مصالح ساختمانی درآوردم که اون هم یه کیسه ماسه بادی بهم نشون داد. ولی چیزی که من دیدم در واقع یه جور خاک ریز و یکدست و بیشتر شبیه خاک رس بود. خوب وقتی میگیم ماسه، باید چیزی شبیه شن باشه و نه خاک و اتفاقا وقتی گفته میشه توی خاک گلدونها بهتره از ماسه بادی استفاده کنیم بنظر میرسه باید واقعا مثل شن باشه تا خاک گلدون را متخلخل و سبک کنه. ولی چیزی که من دیدم فکر نمیکنم معنای ماسه بادی را برسونه. من وقتی ماسه بادی را میشنوم بیشتر یاد ماسه کنار ساحل یا تقریبا ماسه های بیابان می افتم!
    حالا دوستان آیا واقعا ماسه بادی همین چیزیه که من دیدم، خاک هست؟ یا واقعا مثل شن (شن ریز و نرم!) هست؟ و از کجا میشه تهیه کرد؟
    سلام دوستان.
    من ساکن زیباکنار در منطقه آزاد انزلی هستم. ماسه بادی در اینجا به ماسه ساحل این منطقه گفته میشه که به خوبی آب رو از خودش رد میکنه. حالا اگه جای دیگه به چیز دیگه ماسه بادی میگن نمیدونم ولی ماسه بادی اینجا ماسه ساحل این منطقست که خیلی یکدسته به هیچ وجه هم مثل خاک رس به هم نمیچسبه و زهکشی فوق العاده ای داره.

4. این کاربر از Mrhamed56 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز iman_s's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2006
    محل سكونت
    کرجي يال

پيش فرض

ماسه ساحل دارای نمک هست و برای بعضی گیاهان مفید نیست.واسه کشاورزی بهترین ماسه همون ماسه کنار رودخانه هست

صفحه 2 از 2 اولاول 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •