تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 19

نام تاپيک: آموزش استفاده از اکانت شبانه با user/pass متفاوت از روزانه، روی PC، لپتاپ و گوشی به صورت همزمان

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Mar 2008

پيش فرض آموزش استفاده از اکانت شبانه و روزانه با user/pass متفاوت، روی PC، لپتاپ و گوشی به صورت همزمان

دوستانی که می خوان از گوشی، تبلت،لپتاپ و PC با هم استفاده کنند و نیاز به شبانه هم دارند می تونن به کمک telnet این کار رو انجام بدن. روش به این صورت هست که هر دو اکانت روزانه و شبانه رو، روی مودم به صورت PPPOE اضافه میکنین. در ساعات شبانه ، کانکشن روزانه ی مودم رو قطع می کنین و شبانه ی مودم رو وصل می کنین. (برای انجام قطع و وصل کانکشن های PPPOE مودم نیاز به telnet هست) وقتی ساعت شبانه تموم شد، روزانه رو وصل می کنین. به کمک task scheduler هم میشه کار رو اتوماتیک انجام داد. یک مزیت دیگه این روش اینه که علاوه بر PC، گوشی و تبلت شما هم می تونن از شبانه استفاده کنند و نیاز به bridge و dial کردن با ویندوز نیست.
    - اگر از windows 7 استفاده می کنید، اول باید telnet رو فعال کنید. این دستور رو در cmd اجرا کنید:
    pkgmgr /iu:TelnetClient
    با اجرای این دستور telnet نصب میشه.
    - به cmd برید و دستور telnet رو اجرا کنید تا پنجره telnet باز شه.
    - باید با telnet به مودم وصل شیم تا بتونیم دستورات قطع و وصل کانکشن روز و شب رو صادر کنیم. دستور وصل شدن این هست:
    o 192.168.1.1
    که 192.168.1.1 آیپی مودم در شبکه داخلی است .
    - user/pass مودم رو وارد کنید.
    خوب حالا میشه از PC کنترل مودم رو بدست گرفت. اگر دستور help رو اجرا کنید، لیست دستورات telnet مودم رو خواهید دید.
    -دستوری که ما استفاده میکنیم ppp هست که باهش میشه کانکشن های PPPOE روزانه و شبانه رو قطع و وصل کنیم. اگر دستور ppp رو اجرا کنید، پارامترهای دستور رو می بینید که برای مودم من اینه:
    ppp config <ppp interface name (eg. ppp0)> <up|down
    up برای وصل و down برای قطع کردن کانکشن هست. کانکشن روزانه و شبانه هم دارای ppp interface name مشخصی هستن که از قسمت wan info در صفحه setup مودم در browser می تونید ببینید. یا میشه از دستور wan show در telnet استفاده کرد. به هر حال ممکنه پارامترها کمی برای شما متفاوت باشه. مثلا برای من دستور قطع و وصل شبانه این هست:
    ppp config ppp0.3 down (قطع)
    ppp config ppp0.3 up (وصل)
    ppp0.3 هم interface name کانکشن شبانه ی مودم من هست.
    تا اینجا به صورت دستی تونستیم روزانه و شبانه رو قطع و وصل کنیم.حالا باید لیست دستورات رو اتوماتیک اجرا کنیم تا شب نیازی به بیدار شدن نباشه. متاسفانه batch file برای این کار جواب نمیده و نیاز به یک نرم افزار دیگه هست به نام AutoHotkey که از اینجا قابل دانلود هست: [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    عملکرد این برنامه، اجرای لیست دستورات پشت سر هم هست. دستورات خاص خودش رو هم داره که برای کارهای دیگر هم مفیده.طریقه استفاده به این شکل هست که شما با notepad لیست دستورات رو می نویسید و با پسوند ahk ذخیره می کنین. با اجرا کردن فایل ahk دستورات اجرا میشه. فایل ahk با دستورات بالا برای وصل کردن و قطع کردن شبانه رو لینک کردم. دوستان توجه کنند که اول باید فرمت دستورات قطع و وصل مودم خودتون رو با امتحان کردن به روش دستی بدست بیارید. این دو تا فایل رو هم با نوت پد باز کنید و تغییرات لازم رو بدین تا با مودم شما کار کنه. دستورات ساده و قابل فهم هستن:
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    بعد از اینکه تغییرات لازم رو در فایل ها دادین، و فایل های قطع و وصل شبانه و روزانه رو درست کردید، باید به کمک task scheduler فایل ها رو در ساعات مشخص اجرا کنید.
    * اگر خواستید، می تونید با نصب telnet از اندرویدمارکت همین دستورات رو با تبلت یا گوشی اندرویدی اجرا کنید و کانکشن ها رو با اندروید هم قطع و وصل کنید.
    امیدوارم که مفید بوده باشه! اگر مشکلی داشتید مطرح کنید.
    Last edited by solidworm; 20-02-2012 at 13:40.

2. 13 کاربر از solidworm بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه MJHamed's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    خونمون؟!...خونتون؟!...

پيش فرض

خیلی ممنون بابت آموزش
    من تونستم تلنت رو نصب کنم و دستور قطع و وصل شدن رو بدم و جواب داد.
    ولی نتونستم توی تنظیمات مودم دو تا اکانت pppoe بسازم و وقتی میخواستم دومی رو بسازم ارور میداد

هر کی بلده لطفاً راهنمایی کنه
    ضمناً مودم D-link 2750U هست.

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Mar 2008

پيش فرض

روی حالت VLAN MUX Mode تنظیم کنید ببنید درست میشه یا نه.

Last edited by solidworm; 23-05-2012 at 23:58.

5. 2 کاربر از solidworm بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    خونمون؟!...خونتون؟!...

پيش فرض

ممنون با راهنماییتون تونستم دو تا کانکشن Pppoe بسازم
    اگه ممکنه script ها رو یه بار دیگه بزارید چون لینکش از کار افتاده

8. 3 کاربر از solidworm بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز MILAD99's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    ServerInside

پيش فرض

بعضی از مودم ها این اجازه رو میدن که چندتا PPPOE Profile مختلف برای کانکشن اینترنت خودتون بسازید و بین اونا سوییچ کنید. اما در مودم های جدید معمولا فقط یک حالت رو میشه اضافه کرد و فقط میشه پروفایل قبلی رو حذف/ویرایش کرد...

تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    خونمون؟!...خونتون؟!...

پيش فرض

سلام
    من با کمک solidworm و روش بالا تونستم 2 تا کانکشن pppoe بسازم یکی برای روزانه و یکی برای شبانه
    و با دستورات telnet هم اونهارو مدیریت میکنم.
    الان دو سه روزه که از این روش استفاده میکنم.
    ضمناً با برنامه terminal هم روی آیفون/آیپاد/آیپد میشه به telnet دسترسی داشت.
    Last edited by MJHamed; 27-05-2012 at 16:40.

آخر فروم باز atlas-m's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    حومه™ !

پيش فرض

با دستورات telnet میشه مودم رو ریستارت کرد. شما از پست زیر استفاده کنید و تلنت رو نصب کنید،دستور ریست یا ریبوت مودم خودتون رو بدست بیارید، معمولا reboot هست. بعد اگر در نوشتن فایل ahk (در همون پست توضیح داده شده) مشکلی بود، کمکتون می کنم.
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    سلام.
    آموزشتون را دیدم. خیلی عالی بود.
    من Telnet را نصب کردم.
    با دستور o 192.168.1.1 و زدن یوزر و پسورد (هر دو admin) به مودم وصل شدم.
    دستور reboot را اجرا کردم. مودم به خوبی reboot شد.
    البته دو دستور زیر هم به خوبی جواب داد :
    ppp config 0.0.35 down (قطع)
    ppp config 0.0.35 up (وصل)
    نرم افزار AutoHotkey را دانلود کرده ام.
    فایل ahk مناسب که فقط مودم را یکی بار ریست کند چیست؟
    من با Task Scheduler کار نکرده ام. در صورت امکان روش کار این نرم افزار را هم توضیح بدهید.
    البته من نرم افزار Auto Power-on & Shut-down را نصب کرده ام. این نرم افزار قابلیت اجرای یک نرم افزار دیگر در هنگام شروع کار دارد.
    لطفا فایل ahk مناسب را برای من ایجاد کنید. ممنون از شما....
    راستی من از ویندوز 7 استفاده میکنم.

ضمنا من با اجرا فایل که شما ساخته بودید با خطای زیر روبرو میشم :

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Aug 2012

پيش فرض

من وارد تلنتم میشم به آی پیم وصل میشم ولی نمیتون پسو تایپ کنم هرچی میزنم تایپ نمیشه چیزی

تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    خونمون؟!...خونتون؟!...

پيش فرض

سلام
    پسورد رو نشون نمیده ولی اگه درست بزنید و اینتر بزنید میره مرحله بعد

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •