تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 3 از 5 اولاول 12345 آخرآخر
نمايش نتايج 21 به 30 از 47

نام تاپيک: مقایسه زبان های برنامه نویسی

داره خودمونی میشه delphidark's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    Tehran+Pars

11 مقایسه زبان های برنامه نویسی

وقی که گفته میشه دلفی یک زبان پویا و زنده و سر حال هست ! علاوه بر فعالیت های مالکش Embarcadero به فعالیت های گسترده پارتنر های تجاریش هم بر میگرده

این هم "هیدرا" اگر دوست داشتین همه مواد لازم اعم از WinForm و WPF از دات نت و VCL و FireMonkey از دلفی رو با هم بریزید تو مخلوط کن !

What is Hydra

Hydra is an application framework that allows developers to create modular applications that can mix managed (.NET) and unmanaged (native Delphi) code in the same project, creating a seamless user experience while combining the best technologies available from either platform.

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    The premier framework for building robust and scalable
    cross-platform multi-tier database solutions.

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] | [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] | [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    Last edited by delphidark; 26-03-2012 at 11:16.

2. 2 کاربر از delphidark بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن دات نت عــــلی's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    زیر سایه عرش الهی

پيش فرض

بنام خدا.
    سلام.
    آقا این برنامه تری دی ما چی شد؟
    میخوای یه نمونه ساده تر بهت بگم؟
    اینو دیگه چند خط کد بیشتر نیست.
    اگه دلفی نتونست اینکارو انجام بده دیگه حرفی برای گفتن نمیمونه:
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

4. این کاربر از عــــلی بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز BZ7's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2009
    محل سكونت
    Vice City

پيش فرض

در درجه اولم خواهش میکنم شما اصلا خودشو ناراحت نکن !
    من خودم برنامه نویس دات نت هستم
    نقد فنی میکنم شما هم اگر نقد فنی دارید انجام بدین و گرنه بازی استقلا و پپرسپولیس نیست که بی هدف داد بزنیم !
    .......
    من هر چی هم بگم هر مدرکی بیارم یه بامبولی سرش در میاری دیگه ...
    شما همون برو مجانی واسه دلفی تبلیغ کن ... بحث کردن با شما مثل بحث کردن با بچه های دبستانیه که به قول خودتون از تیم مورد علاقشون دفاع میکنن !
    من هم بیکارم هم سر کار !! ( بحث با شما ! )
    موفق باشی
    Last edited by BZ7; 16-02-2012 at 01:14.

تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    Tehran+Pars

پيش فرض

بنام خدا.
    سلام.
    آقا این برنامه تری دی ما چی شد؟
    میخوای یه نمونه ساده تر بهت بگم؟
    اینو دیگه چند خط کد بیشتر نیست.
    اگه دلفی نتونست اینکارو انجام بده دیگه حرفی برای گفتن نمیمونه:
    کد:
    همونطور که چند تا پست قبل گفتم الان میخوام GUI اون برنامه که شما نوشتی برای askdin و توش از WPF استفاده کردی رو من با GUI یه برنامه ساده که با VCL نوشتم مقایسه کنیم

البته محض یاداوری دوباره میگم که VCL فناوری قدیمی در دلفی هست یعنی این گرافیک که الان آپلود کردم
    7 - 8 سال پیش هم وجود داشت و ما ازش استفاده میکردیم !

من دیگه وقت نکردم همه کنترل ها و اشیاء رو تو فرم استفاده کنم که شما افکت هاش رو ببینی

اما مثلا به افکت های دکمه ها در رویداد عبور موس دقت کن و با Button های برنامه خودت مقایسه کن
    و یا مثلا برنامه رو درگ کن و روی دسکتاپ حرکت بده تا ترنسپرنسیش رو ببینی ...
    پوسته برنامه رو هم میتونی عوض کنی ...

برای نمایش فرم ها هم من این افکت ها رو انتخاب کردم اما مشابه افکت هایی که شما در برنامت استفاده کردی رو هم میشه به راحتی با همین VCL قدیمی پیاده سازی کرد...

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اگه دلفی نتونست اینکارو انجام بده دیگه حرفی برای گفتن نمیمونه

خیلی معذرت میخوام که مایوست میکنم علی جان اما این کارهای کوچیک در FireMonkey هم به راحتی WPF قابل انجامه

از Editbox هایی که میچرخن و ورجه وورجه میکنن ! تا توابع پیشرفته که به قول تو میشه باهاشون تو مدت کم فتوشاپ نوشت

میخواستم در مود این امکانات 3D تو دلفی و FireMonkey قدرتمندش یه برنامه نمایشی درست کنم اما دوست دارم حسابی کامل و پرو پیمون باشه و تا حد امکان قدرت FireMonkey رو نشون بده از طرفی هم وقتم خیلی محدوده و تو این دو سه روز که اینجا پست میدم کلی از کارهام عقب مونده
    بنابر این برنامه نمایشی + آموزش های جذاب FireMonkey رو موکول میکنم به زمانی که سرم یکم خلوت تر شد

اما علی الحساب شما این ویدئو 2 دقیقه ای رو تماشا کن تا دیگه این کارهای کوچیک رو از دلفی نخوای !

Video :
    Last edited by delphidark; 16-02-2012 at 02:37.

7. 5 کاربر از delphidark بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز avator20002000's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2010

پيش فرض

این دلفی رو از چه کتابی یا منبعی یاد گرفتید؟

9. این کاربر از avator20002000 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه IP007's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2009
    محل سكونت
    Esfahan

پيش فرض

جناب تاریک دلفی شما که دل ما رو آب کردی، اقلا لینکی هم میدادی واسه دانلود RAD Studio
    البته من ترجیح میدم از C++ Builder استفاده کنم، بد نیست یه تستی کنم شاید جای QT رو گرفت ، از سینتکس پاسکال خوشم نمیاد
    Last edited by IP007; 16-02-2012 at 04:28.

11. 2 کاربر از IP007 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    Tehran+Pars

پيش فرض

این دلفی رو از چه کتابی یا منبعی یاد گرفتید؟

دوست خوبم معمولا گستره مطالب یک زبان برنامه نویسی فراتر از سطح یک کتاب هست
    بنده از زمان نسخه شماره 4 با دلفی آشنا شدم و با عرضه هر ورژن جدید (هرسال) هم با مطالعه چند مطلب کوتاه (یا یک کتاب)خودم رو با قابلیت های جدیدش هم منطبق کردم . تا امسال که دلفی 16 یاهمون XE2 عرضه شده

اما یک خبر خوب هم اینکه اگر شما قبلا با زبان های برنامی نویسی امروزی مثل C# یا جاوا یا ... کارکرده باشید برنامه نویسی در محیط دلفی رو هم ناخواسته تا حدودی بلد خواهید بود !

و اگر هم میخواید تازه شروع کنید و تا به حال به هیچ زبانی برنامه ننوشتین باز هم کار سختی ندارید
    بسته به نیازتون میتونید از یک کتاب کوچیک مثل کتاب آموزشی دلفی مجتمع فنی تهران(نوشته مهرداد اسماعیلی) یا کتاب های قطور و جامع Mastering Delphi نوشته مارکو کانتو برای شروع یادگیری استفدده کنید

می تونید هم اصلا از هیچ کتابی استفاده نکنید ! .... فقط آموزش دلفی رو در گوگل سرچ کنید و از بین صدها آموزش فارسی موجود هرکدوم رو که دوست داشتین مطالعه کنید

جناب تاریک دلفی شما که دل ما رو آب کردی، اقلا لینکی هم میدادی واسه دانلود RAD Studio
    البته من ترجیح میدم از C++ Builder استفاده کنم، بد نیست یه تستی کنم شاید جای QT رو گرفت ، از سینتکس پاسکال خوشم نمیاد

البته هر طور که مایل باشی میتونی کد بزنی ... اگه به سینتکس C علاقه داری انصافا C++ Builder ارزشش رو داره که برنامه نویس های C# هم تجربش کنن.

ولی تا به حال شده در سینتکس خانواده c برای دستور مقایسه به جای == اشتباها = رو تایپ کنی و برنامه بدون ایراد سینتکسی اجرا بشه ! یه جورایی به آدم بر میخوره !

البته باز هم میگم کاملا سلیقه ای هست من الان به هردوتاشون عادت کردم .

الان یک ایده به ذهنم رسید که در یک فرصت مناسب تفاوت های ساختاری دلفی و C# رو مقایسه کنم ... از سینتکس پایه زبان گرفته تا رابط های اتصال به دیتابیس و ... (انشاالله در اولین فرصت)

لینک دلفی XE 2 رو هم اگر پیدا کردم برای دانلود میزارم (البته دیگه نه اینجا بلکه تو تالار دلفی )

فکر کنم دیگه کار بنده تو این تاپیک تموم شد ! و چیزهایی که باید میگفتم رو گفتم و مقایسه هایی که باید میکردم رو هم کردم
    الان دیگه اگر کسی این تاپیک رو ببینه میتونه منصفانه تر قضاوت کنه

به امید خدا سعی میکنم از این به بعد در تالار دلفی انجمن P30World در خدمتتون باشم .

موفق باشید.

13. 4 کاربر از delphidark بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز M0hsen3D's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

سلام
    جناب تاریکه دلفی,
    درسته زبانی مثل دلفی حتما ارزش یادگیری داره ولی تاحالا شما به جنبه ی کاریش مخصوصا تو ایران اشاره نکردید!
    اگه میشه بگین تو ایران چقدر مورد استفاده قرار میگیره و درامدزاست واسه برنامه نویساش.

15. این کاربر از M0hsen3D بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    زیر سایه عرش الهی

پيش فرض

بنام خدا.
    یا الله.....
    سلام..
    میبینم که بروبکس دلفی کار شدن دو دیقه ما نبودیم.
    جناب دلفی شما واقعاً چی توی دلفی دیدید که دارید اونو با WPF مقایسه میکنید؟
    برنامه شما زیبا بود.اما گذاشتن عکس و فید کردن و Opacity تغییر دادن مال سال 2005 بود ما با ویزوال بیسیک اینارو مینوشتیم.
    به این نمونه که برات طراحی کردم یه نگاه بنداز....
    البته خیلی کوچیه.
    ما به این میگیم برنامه نویسی سال 2011:

کد:

تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    زیر سایه عرش الهی

پيش فرض

به نام خدا.

بچه ها دوست دارین برنامه خودشو با WPF کپی خودش بسازم تا قدرت و سرعت رو خودتون مقایسه کنید؟

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •