تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 14

نام تاپيک: سوال هاي زياد و كاربردي

داره خودمونی میشه adame_haji's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2005

پيش فرض سوال هاي زياد و كاربردي

سلام دوستان گرامي
    من يه مشكلي با اديوس دارم
    اديوس 6.0.2 استفاده ميكنم
    پيشاپيش شرمنده اينقدر سوالهام زيادن
    بخاطر اينكه قاطي نشه شماره گذاشتم لطفا هر كدوم از سوالها رو تونستين با ذكر شماره جواب بدين

1- توي يه تايم لاين يه فيلم انداختم كه صدا و تصوير داره
    من ميتونم با زدن دكمه هاي Ctrl+Y اون دو تا صدا و تصوير رو از هم جدا كنم
    و مثلا صدا رو پاك كنم
    خب حالا من بخوام بدوباره صدا رو برگردونم بدون زدن Ctrl+Z آيا راهي هست

2-من به يه ويدئو چند تا Atribute ميدم
    مثلا از تو Keyers دو تا افكت Ovelay و 3D picture
    و از قسمت هاي ترنزيشن يه ترنزيشن هم اعمل ميكنم
    و همچنين چند تا افمت صدا
    خب من ميدونم براي اينكه اين Atribute ها رو به يه كليپ ديگه منتقل كنم كافيه بعد از زدن ctrl+c به روي كليپ جديد رفته و ctrl+R رو بزنم
    اما اگه من بخوام همزمان به چند تا كليپ اين Atribute ها رو منتقل كنم چه بايد بكنم ؟
    چون با انتخاب چند كليپ ctrl+R ديگه كار نميكنه

3- من توي تايم لاين يه كليپ رو انتخاب كردم
    ميخوام بدون استفاده از موس فقط با صفحه كليد يكي دو فريم كليپ رو عقب جلو كنم
    راهش چيه ؟
    از اين تكنيك براي سينك كردن صدا و كليپ ميخوام استفاده كنم
    اما با موس نميشه اين كار رو دقيق و سريع انجام داد

4- سريع ترين راه براي سينك كردن 2 تا فيلم كه مثلا از يه گوينده فيلم گرفتن چيه ؟
    يعني توي يه سمينار 2 دوربينه فيلم برداري شده
    حالا چجوري توي يه تايم لاين اين دو را روي هم دقيق انجام بديم
    سوال 3 را بخاطر همين موضوع پرسيدم

5- اگه به يك كليپ اسپيد داده باشيم با CTRL+E حالا بخوايم اثر اون اسپيد از بين بره و reset بشه چه راهي داريم

6- Duration Alt+U در اديوس چقدر ضعيفه ؟
    تو برنامه هاي ديگه وقتي از اين دستور استفاده ميكني گزينه هاي بدرد بخوري توش هست
    من يه فيلم دارم 1 ساعته
    اومدم يه سينك زدم
    حالا يكي از كليپ هايي كه توي تايم لاينمه مثلا از ثانيه 2الي 4 هستش و طولش 2 ثانيه هست و كلي Atribute هم داره
    من ميخوام اين كليپ بجاي اينكه از ثانيه 2 الي 4 فيلم مادرم رو نشون بده ثانيه 50-52 رو نشون بده
    راحت نريم راه چيه ؟
    بدون اينكه مجبورم باشم از bin بندازم وي مانيتور و اونجا in و Out كنم و بندازم تو تايم لاين و Atribute ها رو منتقل كنم و كليپ قبلي رو پاك كنم و جديده رو جايگزين كنم ؟
    برنامه هاي ديگه توي Duration از ثانيه فلان تا فلان داشت كه خيلي كار راحت تر ميشد

7- يه سوال دارم كه ربطي به اديوس نداره ولي اديوس اين بلا رو سرش مياره
    وقتي فيلم كپچر ميكنم فيلم تكه تكه ميشه كه خيلي خوبه و پر كاربرد (ميدونم كه ميشه توي تنظيمات اونو غير فعال كرد . ولي نياز دارم همينجور بمونه )
    اما اگه من بخوام اون فيلمو تبديل به VCD‌كنم بدون ميكس (مثلا با Procoder) فيلم تكه تكه ميشه !!
    چيكار كنم سر هم بشه

8- ProCoder Express رو دانلود كردم 19 مگ بود . موقع نصب ميگه بايد Edius 3 به بالا نصب باشه
    در صورتي كه اديوس 6.2 دارم و كار ميكنم

9- تا حالا كسي تست كرده افكت هاي Newble رو با شاخه اصلي كپي بگيره و بعدا دوباره سرجاش بازره ؟
    آيا كار ميكنه ؟ صد در صد دوباره پسورد ميخواد .ولي كسي تست زده

تا حالا اينقدر سوال نپرسيده بودم
    اما اينقدر سوال رو جواب داده بودم

ممنون از همه

يا علي

تاريخ عضويت
    Jan 2005

پيش فرض

بابا خيلي عجيبه
    98 نفر بازديد كننده داشته اين تاپيك
    اما حتي يه سوال هم پاسخ داد ه نشده
    پس اين مهندس ها كجان ؟

اگه نباشه جاش خالی می مونه hamed_aa's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2008
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

سلام دوستان گرامي
    من يه مشكلي با اديوس دارم
    اديوس 6.0.2 استفاده ميكنم
    پيشاپيش شرمنده اينقدر سوالهام زيادن
    بخاطر اينكه قاطي نشه شماره گذاشتم لطفا هر كدوم از سوالها رو تونستين با ذكر شماره جواب بدين

1- توي يه تايم لاين يه فيلم انداختم كه صدا و تصوير داره
    من ميتونم با زدن دكمه هاي Ctrl+Y اون دو تا صدا و تصوير رو از هم جدا كنم
    و مثلا صدا رو پاك كنم
    خب حالا من بخوام بدوباره صدا رو برگردونم بدون زدن Ctrl+Z آيا راهي هست

2-من به يه ويدئو چند تا Atribute ميدم
    مثلا از تو Keyers دو تا افكت Ovelay و 3D picture
    و از قسمت هاي ترنزيشن يه ترنزيشن هم اعمل ميكنم
    و همچنين چند تا افمت صدا
    خب من ميدونم براي اينكه اين Atribute ها رو به يه كليپ ديگه منتقل كنم كافيه بعد از زدن ctrl+c به روي كليپ جديد رفته و ctrl+R رو بزنم
    اما اگه من بخوام همزمان به چند تا كليپ اين Atribute ها رو منتقل كنم چه بايد بكنم ؟
    چون با انتخاب چند كليپ ctrl+R ديگه كار نميكنه

3- من توي تايم لاين يه كليپ رو انتخاب كردم
    ميخوام بدون استفاده از موس فقط با صفحه كليد يكي دو فريم كليپ رو عقب جلو كنم
    راهش چيه ؟
    از اين تكنيك براي سينك كردن صدا و كليپ ميخوام استفاده كنم
    اما با موس نميشه اين كار رو دقيق و سريع انجام داد

4- سريع ترين راه براي سينك كردن 2 تا فيلم كه مثلا از يه گوينده فيلم گرفتن چيه ؟
    يعني توي يه سمينار 2 دوربينه فيلم برداري شده
    حالا چجوري توي يه تايم لاين اين دو را روي هم دقيق انجام بديم
    سوال 3 را بخاطر همين موضوع پرسيدم

5- اگه به يك كليپ اسپيد داده باشيم با CTRL+E حالا بخوايم اثر اون اسپيد از بين بره و reset بشه چه راهي داريم

6- Duration Alt+U در اديوس چقدر ضعيفه ؟
    تو برنامه هاي ديگه وقتي از اين دستور استفاده ميكني گزينه هاي بدرد بخوري توش هست
    من يه فيلم دارم 1 ساعته
    اومدم يه سينك زدم
    حالا يكي از كليپ هايي كه توي تايم لاينمه مثلا از ثانيه 2الي 4 هستش و طولش 2 ثانيه هست و كلي Atribute هم داره
    من ميخوام اين كليپ بجاي اينكه از ثانيه 2 الي 4 فيلم مادرم رو نشون بده ثانيه 50-52 رو نشون بده
    راحت نريم راه چيه ؟
    بدون اينكه مجبورم باشم از bin بندازم وي مانيتور و اونجا in و Out كنم و بندازم تو تايم لاين و Atribute ها رو منتقل كنم و كليپ قبلي رو پاك كنم و جديده رو جايگزين كنم ؟
    برنامه هاي ديگه توي Duration از ثانيه فلان تا فلان داشت كه خيلي كار راحت تر ميشد

7- يه سوال دارم كه ربطي به اديوس نداره ولي اديوس اين بلا رو سرش مياره
    وقتي فيلم كپچر ميكنم فيلم تكه تكه ميشه كه خيلي خوبه و پر كاربرد (ميدونم كه ميشه توي تنظيمات اونو غير فعال كرد . ولي نياز دارم همينجور بمونه )
    اما اگه من بخوام اون فيلمو تبديل به VCD‌كنم بدون ميكس (مثلا با Procoder) فيلم تكه تكه ميشه !!
    چيكار كنم سر هم بشه

8- ProCoder Express رو دانلود كردم 19 مگ بود . موقع نصب ميگه بايد Edius 3 به بالا نصب باشه
    در صورتي كه اديوس 6.2 دارم و كار ميكنم

9- تا حالا كسي تست كرده افكت هاي Newble رو با شاخه اصلي كپي بگيره و بعدا دوباره سرجاش بازره ؟
    آيا كار ميكنه ؟ صد در صد دوباره پسورد ميخواد .ولي كسي تست زده

تا حالا اينقدر سوال نپرسيده بودم
    اما اينقدر سوال رو جواب داده بودم

ممنون از همه

يا علي

1..یه خورده مهارت میخواد.
    کلیپی که صداش رو پاک کردی دو تا کلیک کن روش .
    توی مونیتور سمت چپ دقیقا از سر کات کلیپت بهت نشون میده.
    حالا زیر مونیتور رو ببینی ، تایم لاین هست که فقط تصویر رو برات انتخاب کرده.واسه اینکه صداتم بیاد رو مارک این Mark in کلیک کن.بعد کلید I رو فشار بده.حالا صداتم دقیقا از سر کلیپ داری.
    فقط کافته رو مونیتور کلیک کنی و بیاری بکشی رو تایم لاینت و دقیقا سر کلیپت.اگه تنظیمات به هم میریزه،وقتی صدارو آوردی قسمت ویدئوشو پاک کن و فقط صدارو نگه دار ، بعد صدارو کپی کن و CTR+Z بزن تا دوباره برگردی به حاالت قبل از کشیدن مونیتور به تایم لاین.وقتی رسیدی اونجا حالا CTRL+V که برنی صداتم میاد رو تایتم لاین.
    خیلی پیچیدست ، امیدوارم متوجه شده باشی

2.همه کلیپاتو با CTRL انتخاب کن ، آخرین کلیپی که انتخاب می کنی ، همون کلیپی هست که میخوای اتریبیوتشو کپی کنی.بعد از این که انتخاب کردی ، دوباره روش کلیک کن تا دوباره انتاخب نشده باشه.با این کار تو قسمت فیلتر هات تمامی تنظیمات کلیپت رو داری ، حالا کافیه تنظیمات مورد نیازتو انتخاب کنی و بکشی روی یکی از کلیپ هایی که انتخاب کردی

3.تنها راه موسه.زومتو آخرین درجه بذار اون موقع دقتت میشه یه فریم که بالاترین دقته.

4.اگه وسطشون کات نخورده باشن ، راحت ترین راه اینه اولش دو تا جمله یکسان پیدا کنی ، اینهارو به هم نزدیک کنی و بعد بوسیله امواج صدا دقیق تنظیمشون کنی

5.اسپید رو مجدد به حالت اولیه برگردون ، ولی خوب قطعا طول کلیپت تغییر میکنه که با موس بگیر بکشش و به اندازه قبلی برسون ، ولی خوب پلانتم نسبت به سرعت قبلی یا طولانی تر میشه یا کوتاه تر

6.رو کلیپی که از ثانیه 2 تا 4 شو داری 2 تا کلیک کن ، تو مونیتور سمت چپی نشون میده بهت ، حالا هم میتونی نوار لغزان رو بگیری جلو عقب کنی کلیپتو هم زیر مونیتور تایم بهش بدی

7.همرو پشت سر هم بذار تایم لاین خروجی بگیر

8.رو 6 فعلا نصب نمیشه.واسه این کارا 4 یا 5 هم نصب کن

9.منم با کرک نیو بلو مشکل دارم.کاریش نمیشه کرد

4. این کاربر از hamed_aa بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jan 2005

پيش فرض

1....
    فقط کافته رو مونیتور کلیک کنی و بیاری بکشی رو تایم لاینت و دقیقا سر کلیپت.اگه تنظیمات به هم میریزه،وقتی صدارو آوردی قسمت ویدئوشو پاک کن و فقط صدارو نگه دار ، بعد صدارو کپی کن و CTR+Z بزن تا دوباره برگردی به حاالت قبل از کشیدن مونیتور به تایم لاین.وقتی رسیدی اونجا حالا CTRL+V که برنی صداتم میاد رو تایتم لاین.
    خیلی پیچیدست ، امیدوارم متوجه شده باشی
    ......
    ممنون ترفند جالبي بود
    با اينكه چند تا مرحله داره ولي گويا تنها راهيه كه ميشد صدا رو برگردوند
    حقه جالبي بود
    ولي كاش خود اديوس يه دستوري براي اين منظور ميزاشت . برنامه يولي مديا د اين شكل بود روي فايل بيصدا كليك راست و انتخاب گرينه Expand زو ميزدي و فايل صدا پديدار ميشد .

1.....
    2.همه کلیپاتو با CTRL انتخاب کن ، آخرین کلیپی که انتخاب می کنی ، همون کلیپی هست که میخوای اتریبیوتشو کپی کنی.بعد از این که انتخاب کردی ، دوباره روش کلیک کن تا دوباره انتاخب نشده باشه.با این کار تو قسمت فیلتر هات تمامی تنظیمات کلیپت رو داری ، حالا کافیه تنظیمات مورد نیازتو انتخاب کنی و بکشی روی یکی از کلیپ هایی که انتخاب کردی...
    ايول داري
    خيلي جالب بود اين حيله
    لذت بردم اساسي

1....
    6.رو کلیپی که از ثانیه 2 تا 4 شو داری 2 تا کلیک کن ، تو مونیتور سمت چپی نشون میده بهت ، حالا هم میتونی نوار لغزان رو بگیری جلو عقب کنی کلیپتو هم زیر مونیتور تایم بهش بدی
    ...
    اينم كاربردي بود و خيلي كمكم كرد

واقعا ازت ممنونم
    خيلي كمك كردي
    انشا الله بتونم جبران كنم

راستي براي منو هاي DVD سه بعدي و متحرك توسط خود برنامه اديوس آيا پلاگين مخصوص يا تمپليتي موجود هست ؟

اگه نباشه جاش خالی می مونه abbasa's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2008
    محل سكونت
    khorasan shomali

12 سوال 7

در مورد سوال 7 كه گفتيد فيلم كپچر رو تكه تكه ميكنه من هم اين مشكل رو داشتم از تد سيستم ستينگ قسمت كپچر گزينه اول
    confilm reel name setting.... تيكش رو بگذار بقيه رو همش رو بردار درست ميشه يك تكه كپچر ميكنه

تاريخ عضويت
    Jan 2005

پيش فرض

در مورد سوال 7 كه گفتيد فيلم كپچر رو تكه تكه ميكنه من هم اين مشكل رو داشتم از تد سيستم ستينگ قسمت كپچر گزينه اول
    confilm reel name setting.... تيكش رو بگذار بقيه رو همش رو بردار درست ميشه يك تكه كپچر ميكنه
    ...
    7- ...
    چيكار كنم سر هم بشه

...

يا علي
    دوست عزيز منم تو سوالم گفته بودم كه ميدونم كه ميشه غير فعالش كرد ولي سوال اصلي اينجاست كه من 2 جور قراره فيلم به مشتري بدم
    فيلم مادر و فيلم ميكس
    توي فيلم ميكس بايد تكه تكه شده باشه كه راحت بتونم پلان ها رو كار كنم
    اما براي فيلم مادر مجبورم همه رو توي تايم لاين بچينم و خروجي بگيرم تا يه فيلم يه تكه داشته باشم
    سپس با برنامه مثلا precoder اونو تبديل به DVD‌كنم
    ميخواستم بببينم راه هست كه بدون رد كردن از تاين لاين و سر هم كردن فايلها در يه حركت اونا به هم چسبيده و يه فال خروجي DVD اشته باشم ؟

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Feb 2010

پيش فرض

پس از كپچر به حالت ديويد ابتدا تمام فايلها را در پنجره بين با راست كليك به حالت Sort - name در بيار بعد يك نيوسكانس ايجاد كن سپس همه كليبها را انتخاب بعد دكمه Add to Timline بعد از آن اين سكانس را در يك نيو سكانس ديگه ميتوني به حالت يكپارچه استفاده كني

9. این کاربر از nimatavassoli بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jan 2005

پيش فرض

پس از كپچر به حالت ديويد ابتدا تمام فايلها را در پنجره بين با راست كليك به حالت Sort - name در بيار بعد يك نيوسكانس ايجاد كن سپس همه كليبها را انتخاب بعد دكمه Add to Timline بعد از آن اين سكانس را در يك نيو سكانس ديگه ميتوني به حالت يكپارچه استفاده كني
    ممنون دوست عزيز
    منظورم دقيقا ايني كه شما فرمودي نبود
    منظورم اين بود كه اگه بخوام بعد از كپچر فيلمها رو به VCD تبديل كنم و يك تكه باشه . برنامه اي هست اين كارو بكنه ؟
    در حال حاضر تنها راهي كه خودم ميدونم اينه كه همه فيلمها رو بندازم توي تايم لاين پشت سر هم و يه خروجي DV ازشون بگيرم و فايل خروجي رو بدم به Procoder و تبديل به VCD‌كنم كه يه خروجي الكي ميفته رو دستم

اما سوال واقعا حياطي برام پيش اومده
    با اديوس 5.5 كار ميكنم
    موقع كپچر فيلم ها 4 تا گزينه هست توي تنظيمات كه اگه فعال بشه موقع كپچر فيلم رو تكه تكه ميكنه بر اساس پلان ها (Devide)
    خوب وقتي فيلم هايي كه با دوربين MD10000 يا هنديكم هاي معمولي فيلم برداري شده رو كپچر ميكنيم بدون مشكل Devide ميكنه
    اما وقتي فيلم هايي كه با دوربين Pd170 سوني فيلم برداري شده رو كپچر ميكنيم Devide نميكنه و فيلم يك تكه در مياد (با اينكه 4 تا گزينه توي تنظيمات روشنه ). در صورتي كه شايد فيلمم كه مربوط به فيلم عروسي هست 200 پلان باشه (يعني 200 باز دكمه Rec & Stop رو موقع فيلم برداري زده باشم !!!!
    كسي ميدونه مشكل از كجاست كه فيلمي رو كه با دوربين حرفه اي PD170 گرفتم رو Devide نميكنه ؟
    كپچر رو اينجوري ميگيرم :
    از منوي كپچر گزينه Input Setting ر و ميزنم
    از زير منوي Ohci گزينه Dv Pal 720x576 50i رو انتخاب ميكنم و OK
    سپس از گزينه F9 براي كپچر استفاده ميكنم
    جالب اينجاست كه وقتي با دوربين بالاتري مثل Sony Z5 كه Hd فيلم ميگره كپچر ميكنم Devide ميشه ولي Pd170 سوني خير !!!

اگر كسي نتونست راهي معرفي كنه ميكسر هاي محترم بفرماييد كه در اين شرايط چگونه ميكس ميكنن .
    يعني فيلم ها رو روي مانيتور Play ميندازين و دونه دونه دكمه I و O رو ميزنن و ميكشن توي تايم لاين ؟ اينجوري خيلي مكافاته !!!!!

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2008

پيش فرض

توی ادیوس 6.6 چطوری میتونم خروجی بگیرم من f11 رو میزنم تو صفحه ای که باز میشه گزینه export فعال نمیشه تا خروجی بگیرم مشکل از چیه؟؟؟

داره خودمونی میشه majid0307's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2007
    محل سكونت
    اصفهان

پيش فرض

توی ادیوس 6.6 چطوری میتونم خروجی بگیرم من f11 رو میزنم تو صفحه ای که باز میشه گزینه export فعال نمیشه تا خروجی بگیرم مشکل از چیه؟؟؟
    in و out کلیپ را مشخص کن وتیک export in out را بزن

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •