تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 5 از 9 اولاول 123456789 آخرآخر
نمايش نتايج 41 به 50 از 86

نام تاپيک: سوالات و مشكلات در مورد انواع قولنامه و مبایعه‌نامه (خرید، اجاره و... | املاك، خودرو و ...)

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Mar 2015

پيش فرض

دوستان لطفا راهنمایی کنن
    اگه مفاصا حساب صادر نشده بنگاهی با فسخ قرارداد کد رهگیری جدید میتونه صادر کنه در غیر اینصورت کپی کارت ملی با شناسنامه را بنگاهی میبره اتحادیه و برای مرکز یعنی تهران فکس میشه انجا اصلاح میشه حتما اصلاحش کن بعدا دردسر میشه

آخر فروم باز ba maram's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام دوستان
    آیا وقتی قرار داد ۵ ساله برای اجاره یک مغازه می بندیم امکان نداره صاحب مغازه بعد از چند ماه اصطلاحا دبه کنه و بگه تخلیه کن؟؟
    حقیقتش تا چند ماه دیگه قصد راه اندازی یک کاری رو دارم که به مغازه اجاره ای نیاز دارم
    می ترسم کارم بگیره و طرف بعد از ۱ سال بیاد مغازه خودش رو از ما پس بگیره

اگه نباشه جاش خالی می مونه sina.belyad's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2010
    محل سكونت
    Rasht

پيش فرض

...........
    Last edited by sina.belyad; 12-06-2015 at 18:26.

اگه نباشه جاش خالی می مونه amirrezan95's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض

سلام دوستان
    یه سوال مهم دارم ممنون میشم کمک کنید.
    یکی از آشنایان یه خونه قولنامه کرد اما در کد رهگیری که بهش دادن همه چیز درست است فقط فامیلی آشنا ما رو با پسوند نوشته. قاسمی رو نوشته قاسمی نژاد.چند وقت پیش فروشنده سند هم زد به نامش.حالا میخواستم بپرسم که این آشنا ما میخواهد بفروشه الان خونه رو اون کد رهگیری که براش موقع خرید صادر شده مشکل براش ایجاد نمیکنه،اصلا در کل کد رهگیری تا قبل از تنظیم سند اعتبار داره یا بعد تنظیم سند هم معتبر هست و کاربرد داره.چون اینطور که من تو اینترنت خوندم کد رهگیری بعد صدور مفاصا حساب مالیاتی و تنظیم سند دیگه باطله و میشه باز برا اون ملک کد رهگیری صادر کرد. الان هم که انگار کد رهگیری رو اختیاری کردن.
    ممنون
    Last edited by amirrezan95; 10-09-2015 at 20:27.

آخر فروم باز gamekhor2007's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    خوزستان

پيش فرض

با سلام.من به عنوان صاحب خونه قرارداد خونه با کسی بستم و فقط طرف مقابل امضا زد و مشخصات کارت ملی من نوشته شد و من اصلا امضایی نزدم.بعد بخاطر همسایه ها قرارداد رو فسخ کردم و بنگاه دار از من 200 هزار تومان پول فسخ گرفت.این قانونش هست یا سر من کلاه گذاشته؟

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Dec 2011

پيش فرض

با سلام. من در تاریخ 20 اسفند خونه ای را به مبلغ 264 میلون تومن قول نامه کردم و طبق توافق طرفین قرار شد در سه ثمن قرارداد تنظیم شود. 15 میلیون تومن موقع قولنامه 130 میلیون تومن تا تاریخ 25 اسفند و تحویل کلید و مابقی چهار ماه بعد هنگام تنظیم سند. ما تا تاریخ 25 فقط توانستیم 45 میلیون جور کنیم و تحویل فروشنده بدیم و مابقی 130 میلیون قرار شد بعد تعطیلات عید به ایشان پرداخت شود و تا ان موقع به ما مهلت دادند اما با حساب کتابی که کردم به این نتیجه رسیدم که نمیتوانم پول را جور کنم و حالا قصد فسخ معامله را دارم و می خواهم 60 میلیون را پس بگیرم. آیا باید به ایشان ضرر و زیانی پرداخت کنم و اگر بله مقدارش چقدر می شود و بر چه اساسی محاسبه می گردد آیا معادله خاصی دارد؟ این راهم قید کنم که در قول نامه درصد و نحوه پرداخت ضررو زیان قید نشده است. قانون در این مواقع چه چیزی می گوید؟

کاربر فعال انجمن بازی های کامپیوتری و کنسولی Captain_America's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2014

پيش فرض

با سلام. من در تاریخ 20 اسفند خونه ای را به مبلغ 264 میلون تومن قول نامه کردم و طبق توافق طرفین قرار شد در سه ثمن قرارداد تنظیم شود. 15 میلیون تومن موقع قولنامه 130 میلیون تومن تا تاریخ 25 اسفند و تحویل کلید و مابقی چهار ماه بعد هنگام تنظیم سند. ما تا تاریخ 25 فقط توانستیم 45 میلیون جور کنیم و تحویل فروشنده بدیم و مابقی 130 میلیون قرار شد بعد تعطیلات عید به ایشان پرداخت شود و تا ان موقع به ما مهلت دادند اما با حساب کتابی که کردم به این نتیجه رسیدم که نمیتوانم پول را جور کنم و حالا قصد فسخ معامله را دارم و می خواهم 60 میلیون را پس بگیرم. آیا باید به ایشان ضرر و زیانی پرداخت کنم و اگر بله مقدارش چقدر می شود و بر چه اساسی محاسبه می گردد آیا معادله خاصی دارد؟ این راهم قید کنم که در قول نامه درصد و نحوه پرداخت ضررو زیان قید نشده است. قانون در این مواقع چه چیزی می گوید؟
    اگه تو قرارداد مبلغی قید شده بابت فسخ معامله که باید پرداخت کنه طرفی که فسخ میکنه، اگر نه به عرف رایج منطقه بررسی میشه و شخصی که مدعی غرامت باید نزد مرجع قضائی تقاضای تامین دلیل و بعدش ارزش گذاری کنه.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Dec 2011

پيش فرض

################################################## ##########
    Last edited by masohrabi; 22-03-2016 at 21:21.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Dec 2011

پيش فرض

اگه تو قرارداد مبلغی قید شده بابت فسخ معامله که باید پرداخت کنه طرفی که فسخ میکنه، اگر نه به عرف رایج منطقه بررسی میشه و شخصی که مدعی غرامت باید نزد مرجع قضائی تقاضای تامین دلیل و بعدش ارزش گذاری کنه.
    نه مبلغی قید نشده تو قرار داد. یعنی مقدار و حد مشخص عمومی نداره؟ برای تعیین کردن مقدار عرف منطقه باید به کدوم ارگان مراجعه کرد؟

کاربر فعال انجمن بازی های کامپیوتری و کنسولی Captain_America's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2014

پيش فرض

نه مبلغی قید نشده تو قرار داد. یعنی مقدار و حد مشخص عمومی نداره؟ برای تعیین کردن مقدار عرف منطقه باید به کدوم ارگان مراجعه کرد؟
    نه مقدار مشخصی نداره، ولی از بنگاه دارها بپرسید یه درصدی از مبلغ کل قرارداد هستش. ارگانش هم اگه بخواد طرفمقابل شکایت کنه شورای حل اختلافه در وهله اول اگه مبلغ مورد ادعا زیر 5 میلیون باشه.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •