تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 4 از 9 اولاول 12345678 ... آخرآخر
نمايش نتايج 31 به 40 از 86

نام تاپيک: سوالات و مشكلات در مورد انواع قولنامه و مبایعه‌نامه (خرید، اجاره و... | املاك، خودرو و ...)

Banned
    تاريخ عضويت
    Feb 2013

پيش فرض

سلام خسته نباشید
    من چند روز پیش یه ملک تجاری رو که سند رسمی داره به صورت مبایعنامه خریدم اما در اثر اشتباه بنگاه دار اسم فروشنده رو که محمد باقری نژاد بوده رو فقط محمد باقری نوشته در واقع نژاد رو از قلم انداخته و حالا در سایت املاک هم چک کردم با همون نام محمد باقری براش کد رهگیری گرفته آیا این مبایعنامه مشکل قانونی داره چجوری باید تصیح بشه چون اشتباه از طرف بنگاه دار بوده

و اینکه من بعدا بخوام سند رسمی بزنم به مشکل بر نمیخورم؟
    دوستان لطفا راهنمایی کنن

حـــــرفـه ای ملا نصرالدین's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    پایتخت

پيش فرض

دوستان فرق قرارداد اعیان و عرصه چیه؟

ما مسکن مهر تهرانسر ثبت نام کردیم
    به ما گفتند هفته ی دیگه قرار داد عیان با ما میبندند

چندین ماه دیگه هم قرارداد عرصه

خواهشا واضح توضیح بدهید...توی اینترنت هرچی سرچ کردم متوجه نشدم

آخر فروم باز dvb595959's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2012
    محل سكونت
    قلب آدمای مهربون

پيش فرض

سلام
    من پروانه ساخت زمینم رو گم کردم.... المثنی صادر میکنن؟ البته تاریخ پروانه هم تمام شده بود.... الان شماره پروانه قبلی رو دارم... الان بهتره چیکار کنم؟ درخواست پروانه جدید بدم یا اینکه بگم پروانه قبلی رو گم کردم تا المثنی صادر کنن ؟ تمدید پروانه چقدر هزینه داره تقریبا؟
    Last edited by dvb595959; 27-09-2013 at 11:41.

حـــــرفـه ای
    تاريخ عضويت
    Dec 2009

پيش فرض

دوستان فرق قرارداد اعیان و عرصه چیه؟

ما مسکن مهر تهرانسر ثبت نام کردیم
    به ما گفتند هفته ی دیگه قرار داد عیان با ما میبندند
    چندین ماه دیگه هم قرارداد عرصه
    خواهشا واضح توضیح بدهید...توی اینترنت هرچی سرچ کردم متوجه نشدم
    اعیان: ابنیه و ساختمان (خیلی ساده بیان کنیم هر چیز که روی زمین است و بنا شده حتی درختان باغ) ؛ و عرصه: خود محل استقرار اونها(زمین،مکان).
    پس زمين كه در آن بنای خانه شما احداث شده عرصه و بنای ايجادشده اعيان ميباشد.
    به اسمها هم دقت کنید به مسماشون میخورن...
    در حاشیه هم اینکه تفکیک این دو موضوع در املاک وقفی و همچنین زمینهای دولتی زیاد مطرح میشود. وگرنه در شرایط عادی و معاملات روزمره، معمول هردو همزمان انتقال داده میشود.

آخر فروم باز dvb595959's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2012
    محل سكونت
    قلب آدمای مهربون

پيش فرض

سلام
    من درخواست المثنی برای پروانه ساختمانی داشتم وقتی به شهرداری مراجعه کردم و کارها رو انجام دادم گفتن که باید استشهاد محلی بنویسم بخاطر گم شدن پروانه اولی.... حالا از دوستان کسی هست بتونه برای من یک نمونه استشهاد بنویسه.... آخه نمیخام دوبازه کاری بشه و شرمنده افرادی بشم که میان برای استشهاد به محضر و این حرفا...

اگه نباشه جاش خالی می مونه shs_micro2's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    yaZd

پيش فرض

سلام دوستان
    من یه ماشین قول نامه ای خریدم تمام مدارک رو هم دارم حتی برگ کمپانی و برگ سبز و سند.ولی صاحب سند نمیاد که سند بزنه.
    حالا من چند تا راه دارم:
    1.برم دادگاه اعزام به سند بزنم
    2.برم شهر صاحب سند سند بزنم(معلوم نیست جواب بده یا نه) چون خیلی از تاریخ فروش گزشته
    3.از طرق غیر قانونی و بدون وجود صاحب سند سند بزنم(دو برابر خرج قانونی سند خرجشه حدود 400تومن)
    نظر خودم به دادگاه و اعزام به سند هست.حالا میخوام بدونم مراحل و مدارک و خرجش چقدر هست؟آیا سند به نام خود من میخوره؟چقدر طول میکشه؟با توجه به اینکه میدونم صاحب سند خونش اونی نیست که تو برگ سبز خورده آیا مشکلی به و جود میاد؟آیا وقتی سند خورد عوارضی که پرداخت نشده صفر میشه یا نه؟
    ممنون

اگه نباشه جاش خالی می مونه mehdig20's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2011
    محل سكونت
    کرج

پيش فرض

سلام دوستان
    ما سال گذشته یک مغازه فاقد سند را در بنگاه املاکی معامله کردیم که متاسفانه صاحب بنگاه صاحب مغازه هم بود و از اعتماد و سادگی ما سواستفاده کرد.به این صورت که ما در جریان مالیات نقل و انتقال مغازه و لزوم پرداخت آن نبودیم و ایشون در پیش نویس دستی قولنامه نوشته یا شاید بعد از امضا ما اضافه کرده که مالیات به عهده خریدار یعنی ما هست، در صورتی که باید فروشنده پرداخت کند!
    حالا سوال من اینه که ما میتونیم از دست ایشون به جرم فریب شکایت کنیم یا میتونه ادعا کنه که ما پرداخت مالیات رو قبول کردیم!
    و این که اگر مالیات نقل و انتقال بیفته گردن ما باید مالیات های قبلی رو هم که مغازه چند دست چرخیده پرداخت کنیم؟
    لطفا زودتر راهنمایی کنید چیکار کنیم.
    با تشکر

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Nov 2014

پيش فرض

سلام.موجری که میخوام دفتر رو بهش تحویل بدم چک تخلیه منو گم کرده چه باید کرد؟ با تشکر
    [SPOILER][/SPOILER]

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)

پيش فرض

سلام.موجری که میخوام دفتر رو بهش تحویل بدم چک تخلیه منو گم کرده چه باید کرد؟ با تشکر[SPOILER][/SPOILER]
    سلامباید کتباً اعلام و اقرار کنه در بنگاه و در حضور دو شاهد که فلان چک با فلان مشخصات و فلان مبلغ که مربوط به فلان قرارداد که نزد اینجانب بوده مفقود شده و مسئولیت سوء استفاده از چک رو میپذیرم و اعلام میکنم که هیچگونه مطالبه ای از مستاجر ندارم نه الان و نه در آینده و تعهد میدم که به محض پیدا کردن چک اون رو به مستاجر تحویل بدم
    شما هم باید فوراً به بانک اطلاع بدین و یک کپی از اقرار و تعهد موجر هم بهشون بدین تا مطمئن بشند که شما مقصر نیستین

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Mar 2015

پيش فرض

دوست عزیز اگه مفاصا حساب انجام نشده باشه بنگاه دار میتونه با فسخ قرارداد از نو یک کد رهگیری بگیره در غیر اینصورت بنگاهی باید به اتحادیه مشاورین املاک مراجعه بکنه کپی کارت ملی و شناسنامه باید از طریق فکس به تهران ارسال بشه حتما فامیلی تصیح بشه بعدا دردسر میشه

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •