تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 9 اولاول 123456 ... آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 86

نام تاپيک: سوالات و مشكلات در مورد انواع قولنامه و مبایعه‌نامه (خرید، اجاره و... | املاك، خودرو و ...)

Super Moderator Ezel's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

منم همین رو می گم

خب یه خونه رو چندین جای مختلف قولنامه می کنن و چندین برابر قیمت خونه گیرش میاد اینطوری که!!!
    چاره چیه؟؟!
    می شه موقع قولنامه سند هم ازش بگیریم که نتونه به نام کس دیگه بکنه؟؟؟

با تشکر
    اولا که الان تمامی بنگاه های مسکن باید با کد رهگیری ملک رو قولنامه کنند ، و سربرگ های قولنامه هم کد رهگیری درش درج میشه و قابل تخلف و جعل هم نیست چون کد رهگیری رو از طریق اینترنت و اتحادیه املاک میگیرند ،

عرفش هم اینه که سند ملک بعد از قولنامه و تا روز محضر نزد بنگاه میمونه مگر اینکه برای پیگیری مفاصاحساب شهرداری و دارایی و استعلام ثبت و ... فروشنده بخواد بره دنبال کارها ، که در این صورت هم آژانس املاک موظفه در ازای تحویل سند رسید بگیره از فروشنده یا نماینده ی قانونی اون /

2. این کاربر از Ezel بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال Abbas.V's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2011
    محل سكونت
    Моята любов в сърцето ми

پيش فرض

اولا که الان تمامی بنگاه های مسکن باید با کد رهگیری ملک رو قولنامه کنند ، و سربرگ های قولنامه هم کد رهگیری درش درج میشه و قابل تخلف و جعل هم نیست چون کد رهگیری رو از طریق اینترنت و اتحادیه املاک میگیرند ،

عرفش هم اینه که سند ملک بعد از قولنامه و تا روز محضر نزد بنگاه میمونه مگر اینکه برای پیگیری مفاصاحساب شهرداری و دارایی و استعلام ثبت و ... فروشنده بخواد بره دنبال کارها ، که در این صورت هم آژانس املاک موظفه در ازای تحویل سند رسید بگیره از فروشنده یا نماینده ی قانونی اون /
    ممنون
    خونه هایی که یکم قدیمی تر هستند یا تو حومه شهر هستند و سند ندارن چطور ؟ از این خونه ها به صورت قولنامه ای بخریم مشکلی پیش نمیاد ؟

پ.ن : نمدونم چرا نمتونم منظورمو برسونم

4. این کاربر از Abbas.V بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

ممنون
    خونه هایی که یکم قدیمی تر هستند یا تو حومه شهر هستند و سند ندارن چطور ؟ از این خونه ها به صورت قولنامه ای بخریم مشکلی پیش نمیاد ؟

پ.ن : نمدونم چرا نمتونم منظورمو برسونم
    به هرحال تمامی املاک یک کاغذی دارند که به عنوان سند رسمی اون شناخته میشه ، حالا یکی سند تعاونی داره که قابل انتقال نیست و به صورت وکالت بلاعزل خرید و فروش میشه ، یکی بنچاق داره که از لحاظ استحکام قانونی کم از سندمنگوله دار نداره ، یکی سند شورا داره که اون هم محکم هست /

6. 2 کاربر از Ezel بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    شيراز

پيش فرض

سلام

امروز رفتم پروانه كسب بگيرم كه اجاره نامه مي خواست و من گفتم دست نويس هست و مشكلي نيست و طرف گفت بايد ببري محضر تعهد نامه بدي يا يه همچين چيزي
    مي خواستم بدونم جريانش چيه و براي چي اين تعهد نامه رو مي خوان؟؟؟

با تشكر

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Nov 2011

پيش فرض

سلام به همه

بچه ها خوهشا کمک کنید

بچه ها یه ماه پیش یه خونه دیدیم و قرارداد نوشتیم. حدود 40 تومن پیش دادیم و قرار محضر شد برای برج 2
    این نکته رو هم بگم که قبل از پیدا کردن این خونه اون بنگاهی چندجا به ما نشون داد و ما نپسندیدیم و این خونه رو خودمون پیدا کردیم و فقط برای نوشتن قولنامه رفتیم پیش اون املاک.
    حالا املاک میخواد حدود 500 هزار تومن از ما و 500 هزار تومن از صاحب خونه بگیره.(کا معامله حدود 95 میلیون هست) خواستم ببینم برای نوشتن یه قولنامه باید از هر نفر500 بگیره؟ اخه خونه رو خودمون پیدا کردیم. چقدر باید بهش بدم؟

حالا ما فعلا 200 بهش دادیم و اون املاک هرچیزی پیش میاد هی تهدید میکنه که من کد وارد نکردم و بقیه ی پولم رو بدید تا کد رو وارد کنم!!!
    این کد که میگه چیه؟

اون خونه وام داشت و صاحب خونه داشت اقساطش رو میداد که بقیه ی اقساطش افتاد به گردن ما. گفت نزدیک 3 تومن مونده که ما کل 3 تومن رو یه جا تحویل دادیم و بنگاه دار گفت 200 /300 اضافه مونده چون یه جا پرداخت کرده همه رو . حالا زده زیرش میگه 200 300 هم از جیب داده.... حالا من از کجا باید بفهمم که این مساله صحت داره؟

راستی این کد رهگیری منزل که میگن الان باید توی برگه ی قولنامه ی من باشه؟ کجای برگه مینویسن که بگردم ببینم هست یا نه؟
    ممنون از همگی

پروفشنال Abbas.V's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2011
    محل سكونت
    Моята любов в сърцето ми

پيش فرض

سلام به همه

بچه ها خوهشا کمک کنید

بچه ها یه ماه پیش یه خونه دیدیم و قرارداد نوشتیم. حدود 40 تومن پیش دادیم و قرار محضر شد برای برج 2
    این نکته رو هم بگم که قبل از پیدا کردن این خونه اون بنگاهی چندجا به ما نشون داد و ما نپسندیدیم و این خونه رو خودمون پیدا کردیم و فقط برای نوشتن قولنامه رفتیم پیش اون املاک.
    حالا املاک میخواد حدود 500 هزار تومن از ما و 500 هزار تومن از صاحب خونه بگیره.(کا معامله حدود 95 میلیون هست) خواستم ببینم برای نوشتن یه قولنامه باید از هر نفر500 بگیره؟ اخه خونه رو خودمون پیدا کردیم. چقدر باید بهش بدم؟

حالا ما فعلا 200 بهش دادیم و اون املاک هرچیزی پیش میاد هی تهدید میکنه که من کد وارد نکردم و بقیه ی پولم رو بدید تا کد رو وارد کنم!!!
    این کد که میگه چیه؟

اون خونه وام داشت و صاحب خونه داشت اقساطش رو میداد که بقیه ی اقساطش افتاد به گردن ما. گفت نزدیک 3 تومن مونده که ما کل 3 تومن رو یه جا تحویل دادیم و بنگاه دار گفت 200 /300 اضافه مونده چون یه جا پرداخت کرده همه رو . حالا زده زیرش میگه 200 300 هم از جیب داده.... حالا من از کجا باید بفهمم که این مساله صحت داره؟

راستی این کد رهگیری منزل که میگن الان باید توی برگه ی قولنامه ی من باشه؟ کجای برگه مینویسن که بگردم ببینم هست یا نه؟
    ممنون از همگی
    تاجایی که میدونم کمیسیون بنگاه 1 درصد ارزش ملک هست . یعنی 95 تومن ارزش ملک هست میشه 950 تومن که تقسیم بر 2 میشه .

10. این کاربر از Abbas.V بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Nov 2011

پيش فرض

این کد که میگه چیه؟

تاجایی که میدونم کمیسیون بنگاه 1 درصد ارزش ملک هست . یعنی 95 تومن ارزش ملک هست میشه 950 تومن که تقسیم بر 2 میشه .
    حتی اگر خونه رو خودمون پیدا کرده باشیم؟ برای یه قولنامه 1 درصد میگیره؟

داداش گلم ممنون از راهنمائیت

12. این کاربر از my.lejend بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

این کد که میگه چیه؟

این کدی که ایشون میگه کد رهگیری هست ، برای گرفتن مفاصا حساب دارایی این کد لازم هست ، و برای انتقال رسمی و قطعی سند در دفترخانه هم مفاصاحساب دارایی لازم هست /

بنا براین برای انتقال قطعی سند به این کد رهگیری نیاز هست /

کمیسیون مشاورین املاک ارتباطی به زحمت ایشون یا شما برای پیدا کردن ملک نداره ، بحث اینجاست که کد سربرگ قولنامه ی شما و مهر اون برای این مشاور املاک صادر شده ، یعنی بدون تعارف گوشت شما زیر ساطور ایشون هست /
    البته مبلغ کمیسیون درخواستی ایشون کاملا درست و به جا هست ( با 25 هزار تومان اختلاف قیمت البته )

هم بالا و هم پایین برگه یک مهر زده میشه و داخل کادر اون مهر ، کد رهگیری جای مخصوص به خودش رو داره که به صورت دستی و پس از ثبت قولنامه در سامانه ی اینترنتی مشاورین املاک و دریافت کد رهگیری از این طریق توسط مشاور املاک ، در داخل کادر مهر شده نوشته میشه .

در رابطه با وام هم میتونید از طریقی شعبه ی بانکی که وام رو پرداخت کرده پرینت اقساطش رو بگیرید .

14. این کاربر از Ezel بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Nov 2011

پيش فرض

این کدی که ایشون میگه کد رهگیری هست ، برای گرفتن مفاصا حساب دارایی این کد لازم هست ، و برای انتقال رسمی و قطعی سند در دفترخانه هم مفاصاحساب دارایی لازم هست /

بنا براین برای انتقال قطعی سند به این کد رهگیری نیاز هست /

کمیسیون مشاورین املاک ارتباطی به زحمت ایشون یا شما برای پیدا کردن ملک نداره ، بحث اینجاست که کد سربرگ قولنامه ی شما و مهر اون برای این مشاور املاک صادر شده ، یعنی بدون تعارف گوشت شما زیر ساطور ایشون هست /
    البته مبلغ کمیسیون درخواستی ایشون کاملا درست و به جا هست ( با 25 هزار تومان اختلاف قیمت البته )

هم بالا و هم پایین برگه یک مهر زده میشه و داخل کادر اون مهر ، کد رهگیری جای مخصوص به خودش رو داره که به صورت دستی و پس از ثبت قولنامه در سامانه ی اینترنتی مشاورین املاک و دریافت کد رهگیری از این طریق توسط مشاور املاک ، در داخل کادر مهر شده نوشته میشه .

در رابطه با وام هم میتونید از طریقی شعبه ی بانکی که وام رو پرداخت کرده پرینت اقساطش رو بگیرید .
    داداش گلم ممنون از کمکت. خیلی اقائی کردی وقت گذاشتی. من برگه ی قولنامه رو دیدم ولی هیچ کدی روش زده نشده. فقط مهر همون املاک هست.چرا کد نزده؟
    این مشکل ایجاد نمیکنه؟

16. این کاربر از my.lejend بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

خواهش میکنم .

این مشکل ایجاد نمیکنه؟
    به هرحال معمولا مشاورین املاک کد رهگیری رو زمانی ثبت میکنند برای شما که حق کمیسیونشون رو کامل دریافت کنند ( به هرحال این قشر ویژگی های رفتاری خاص خودشون رو دارند دیگه ) /

همونطور که گفتم کد رهگیری جزو پیش نیازها برای انتقال قطعی سند هست /

18. 2 کاربر از Ezel بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •