تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 51 از 421 اولاول ... 4147484950515253545561101151 ... آخرآخر
نمايش نتايج 501 به 510 از 4204

نام تاپيک: آداب معاشرت

کاربر فعال انجمن شعر و داستان نویسی Mr_100_dolari's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2012
    محل سكونت
    ----Balance(3%)Spot----

پيش فرض

100 دلاری عزیز اگرچه حق با شماست ولی توجه داشته باشید واسه کسی که ملاحظه ی همسایه هاش رو نمیکنه تذکر بی حساب ممکنه اوضاع رو بدتر کنه.

خود ما یه همسایه داشتیم در مورد پارکینگ هرچی ملاحظه ش رو میکردیم باز چند وقت بعد میدیدیم که یه بازی جدید درمیاره.
    اول که ما ماشین نداشتیم (و اونها داشتن) ملاحظه ش رو میکردیم که ماشین رو بیاره تو پارکینگ ما بزاره. چون واسه خودش کامل مسقف نبود و ماشین آفتاب و بارون میخورد!
    چند وقت بعد دیدیم آقا میخواد پارکینگ اختصاصی ما رو که بابتش خدا تومن پول دادیم رو به زور صاحاب بشه. میگفت موقع خرید به ما گفتن پارکینگشون فرضا 1 متر جلوتره ، یعنی 1 متر از پارکینگی که ما پولش رو دادیم مال اونه!!
    حالا میگیم برو سندت رو بیار مگه حالیش میشه؟!! خلاصه همون موقع کلی اذیتمون کرد.

بعد از یه مدت ست دوم بازی شروع شد!
    آقا ماشین رو میذاشت خونه واسه خودش میرفت بیرون. سوییچ رو هم خونه نمیذاشت که مثلا خانومش ماشین رو جابه جا کنه. ( این رو هم بگم پارکینگ ما یه طوریه که ماشین ها پشت سر هم پارک میشن. یعنی اگه ماشین عقبی بخواد بره بیرون، اون یکی باید باشه و واسه خودش رو از پارکینگ ببره بیرون خونه و ... )
    عوضش بابام هر وقت میرفت بیرون سوییچ رو میذاشت خونه ما هم که رانندگی بلد نبودیم اون موقع ، کلید رو دو دستی تقدیم میکردیم بهش خودش جابه جا کنه.
    دیگه خودتون حساب کنید اگه یه کار ضروری داشتیم باید زنگ میزدیم بهش تا خودش بیاد و ماشینش رو جابه جا کنه.
    در عمل هم داشتن ماشین و هم پارکینگ زهرمون شده بود نه از ماشینمون میتونستیم درست استفاده کنیم و نه از پارکینگ.

بحث پارکینگ که کلی سرش عذابمون داد به کنار ، مثلا یه بار طلای خانومش گم شده بود رفت از همسایه ها شکایت کرد که شما از توی خونه دزدیدید!!!

فقط این رو میخوام بگم که اگه طرف آدم بی ملاحظه ای باشه بد جور ممکنه واستون گرون تموم بشه.

یه پیشنهادی هم دارم:

اگه تو ساختمونتون مدیر و این داستان ها دارید بگید یه صندوق بزنن که همسایه ها مشکلاتشون رو بنویسند و بندازن توش. بعد مدیر محترم اون ها رو برداره و بزنه روی یه تابلو. اینجوری دیگه لازم نیست شما هر بار خودتون رو به دردسر بندازید. اگه این کار رو کردید و باز جواب نداد اون وقت یه فکر دیگه بکنید

ممنون حامد جان

راستش طرف مستجره و صاحب خونشم اینجا نیستش و از طرفی من فکر میکنم داره بلا نسبت خیلی مستجر های دیگه که خیلی هم خوبن داره تلافی در میاره و پیش خودش میگه باید نهایت استفاده و سوء استفاده رو از اینجا بکنم وگرنه خودش باید شعورش برسه توی جای مسکونی اره و ... نکنه و از طرفی آپارتمان تعداد واحداش زیاد نیستش و اون جوری که بگی مدیر هم نداره اما خوب تا جایی که بشه بقیه رعایت میکنند و همه هم که تا یه صدا بیاد یا هر چی بشه دنبال درگیری نیستند اما این یکی مثل اینکه کلش خیلی باد داره و جوونم هستش و رفتارش با بقیه خیلی فرق داره

و این حرفت رو هم قبول دارم که اگر بی ملاحظه باشه ممکنه اوضاع بدتر بشه که منم اگر تا الان صبر کردم به خاطر همون چیزا بود که درگیری و ... پیش نیاد تا خانوادم اعصابشون خرد نشه وگرنه طور دیگه ای رفتار میکردم خوب هر کسی میتونه مثل اون بی ملاحظه باشه و به مراتب رفتار بدتری از اون داشته باشه و ... اما تو خیلی از موارد به خاطر خانواده خودم کوتاه میام ولی تا کی کوتاه بیام رو نمیدونم ...

ولی احتمالا به صاحب خونش که اونم خونه رو فروخته به یکی دیگه (اصلا معلوم نیست کی صاحب خونست ) بگم بیا یه فکری کن تا اگر یه وقت درگیری پیش اومد نگی چرا قبلش به من نگفتی
    Last edited by Mr_100_dolari; 23-01-2013 at 15:39.

حـــــرفـه ای ملا نصرالدین's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    پایتخت

پيش فرض

ممنون از دوستان عزیز

دوستان سوال مهمترم اینکه واقعا چقدر تو مواردی که 100% حق باهتون باشه گذشت میکنید و وقتی گذشت میکنید از کارتون پشیمون نیستید که چرا چیزی به طرف نگفتید و حالا باعث شده اون سوء استفاده کنه وشما یه سری چیزها رو تحمل کنید چه در این موارد چه در موارد مشابهی (مثل سرکار / دانشگاه / محیط دوستان و ...) ؟
    اینجور مسائل بستگی به طرز بیان و فهم و شعور طرف مقابل داره
    مثلا ما خونه قبلی طبقه اول بودیم.همسایه طبقه دوم 5 تا پسر بزرگ داشت.این پسرها شده بودند بلای جون ما.اولا با اینکه خانه اسانسور داشت یکسره مثل اسب از این پله ها میدویدند. بعد هم که در رو باز میکردند با صدای بلند در رو میکوبیدند به هم.تقریبا همیشه هم صدای اهنگشون بلند بود.به طوری که یک روز من دیدم شیشه ها داره میلرزه.اولش ما هی تذکر دادیم.دیدیم فایده نداره. کتبا چند بار نوشتیم که لطفا در را اهسته ببندید.لطفا در راه پله ندوید باز هم فایده نداشت.حتی یه بار که صدای ضبطشون ساعت 11 شب خیلی خیلی بلند بود زنگ زدیم پلیس بیاد که پلیس هم نیامد.رفتیم دم خونشون دعوا کردیم باز هم درست نشدند
    اخر سر مقابله به مثل کردیم.نصف شب بلند بلند توی راه پله حرف میزدیم.صبح زود در رو محکم میبستیم.هر وقت صدای ضبطشون بلند بود دم نور گیر با صدای بلندتر اهنگ یا روزه میذاشتیم.اخرش یه ذره بهتر شدند ولی باز هم درست نشدند.فقط خوبیش این بود که دلمون خنک میشد.همین

3. 5 کاربر از ملا نصرالدین بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز hamed29's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2009
    محل سكونت
    سیاره زمین

پيش فرض

ظاهرا اول باید صاحب خونه رو پیدا کنید! در این شرایط فقط اون میتونه به مستأجرش تذکر بده. از بنگاه های اطراف بپرسید شاید بدونن صاحب خونه کیه. // من باشم یه جوری بهش میگم که شناخته نشم چون ممکنه قضیه جنایی بشه! // البته به نظرم بهتره اول راه های دیگه رو امتحان کنید، چون اینطوری طرف ممکنه شاکی بشه که پیش صاحب خونه ش خراب شده. این راه بهتره آخرین گزینه ی روی میز باشه.

5. 2 کاربر از hamed29 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه arf.abs's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

سلام دوستان من باید تا یه هفته دیگه برم دانشگاه واسه اولین بار تو یه شهر دیگه علاوه بر استرس زیاد داشتن مثلن نمیتونم خوب ارتباط برقرار کنمو خجالتیمو اعتماد به نفسم پایینه خیلی دوس دارم پرحرف باشم ولی نمیشه خاهش میکنم بگید چیکار کنم که پرحرف بشمو اعتماد ب نفسم بالاتر بره و کلن چجوری رفتار کنم؟؟؟هم چنین نمیخام کسی بفهمه که خجالتیو کم حرفم!!!!!

7. 2 کاربر از arf.abs بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز caca_caca888's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض نحوه ردکردن درخواست

اینو دیدم جالب به نظرم اومد گفتم واسه شماهم بنویسمش
    3 قسمته که هردفعه قسمتی ازش رو مینویسم. امیدوارم مفید باشه

1-رد قاطعانه:
    در این روش شخص ضمن اینکه احترام و حرمت نفس طرف مقابل را حفظ میکند. در عین حال پاسخ منفی خود را بصورت موثر اعلام میدارد. رد قاطعانه دارای سه جزء است: بازخورد مثبت (ایکاش میتوانستم کاری برای شما انجام بدم)، دلیل رد کردن درخواست (اما چون تصمیم گرفته ام که ماشینم را به کسی ندم، نمیخوام در تصمیم خودم تجدید نظر کنم)، اعلام تصمیم (بنابراین در این مورد متاسفم). در این الگوی ارتباطی علاقه مندی خود را به طرف مقابل جهت حل مشکل بیان میکنیم، سپس با ذکر دلایل خود جواب منفی میدهیم. هنگام رد قاطعانه لحن و طرز صحبت باید دوستانه باشد; آنچه که بسیار مهم است این است که دلایل ذکر شده باید واضح، روشن و تا حد امکان کوتاه باشد. اگر طرف مقابل دوباره درخواست خود را تکرار کرد، پاسخ قبلی را عینا بدون حذف و اضافه تکرار کنید. اگر طرف مقابل سماجت به خرج داد از روش صفحه گرامافون خراب(روش بعدی) استفاده میکنیم.
    Last edited by caca_caca888; 24-01-2013 at 01:06.

9. 10 کاربر از caca_caca888 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز caca_caca888's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض ادامه

ادامه....

2-صفحه گرامافون خراب: از این روش زمانی استفاده کنید که طرف مقابل شما بیش از حد سماجت میکند. در این روش قسمت اول روش رد قاطعانه را حذف کنید (یعنی بازخورد مثبت ندهید) و دو قسمت دیگر را عینا تکرار کنیدو در صورت ادامه سماجت فقط قسمت آخر را تکرار کنید مثلا «گفتم که متاسفم»، «نمیتوانم» و همینجوری در قبال هر خواست او عین جمله فوق را تکرار کنید. افراد غیرجرات مند کلمه «نه» را خیلی آسان به عنوان پاسخ نمیپذیرند و اساسا در نه گفتن مشکل دارند. یکی از مهارتهای اساسی جراتمندی این است که بر آنچه که میخواهید پافشاری کنید و آن را چندین بار با آرامش، جسارت و بیخیالی و بی تفاوتی تکرار کنید. از تکرار عدم موافقت خود خجالت نکشید چطور طرف مقابل باید سمج باشد و از اصرار کردن خجالت نمیکشد، اما شما سمج نباشید؟ این روش بویژه برای کسانی که بتازگی سوء مصرف مواد را کنار گذاشته اند، اما دایما در معرض اصرار شرکای سابق برای مصرف مواد قرار میگیرند، مفید است. (علت نامگذاری این فن آن است که وقتی صفحه گرامافون خراب باشد، همواره جمله یا عبارتی خاص را به تکرار پخش میکند.

3-روش خلع صلاح: گاهی طرف مقابل وقتی با جواب رد شما مواجه میشود، ممکن است با توسل به شیوه هایی شما را در موضع انفعال و ضعف قرار داده و وادار به اعمالی نماید که دلخواه شما نیست. برای مثال اگر درخواستی را رد کنید، جواب میدهد: «ای بابا، تو دیگه گندشو بالا آوردی، خیلی خودخواهی»، یا «خیلی بچه ای»، «خیلی غیر منطقی هستی» و غیره. در این شرایط افراد کم رو و ناایمن و منفعل به طور ویژه آسیب پذیر هستند و برای اینکه ثابت کنند خودخواه، بچه یا غیر منطقی نیستند، ممکن استبرخلاف میل خود تسلیم درخواست طرف مقابل شوند در چنین شرایطی میتوانید اینگونه جواب دهید: آره من خودخواهم، یا آره اتفاقا خودم هم میدونم که گاهی وقتها خودخواه میشم.

11. 6 کاربر از caca_caca888 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای m.beh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007

پيش فرض

سلام دوستان من باید تا یه هفته دیگه برم دانشگاه واسه اولین بار تو یه شهر دیگه علاوه بر استرس زیاد داشتن مثلن نمیتونم خوب ارتباط برقرار کنمو خجالتیمو اعتماد به نفسم پایینه خیلی دوس دارم پرحرف باشم ولی نمیشه خاهش میکنم بگید چیکار کنم که پرحرف بشمو اعتماد ب نفسم بالاتر بره و کلن چجوری رفتار کنم؟؟؟هم چنین نمیخام کسی بفهمه که خجالتیو کم حرفم!!!!!
    چند بار توضیح داده شده که اینجور چیزها چیزی نیست که با یکی دو روز حل بشه. به نظر من شما می تونی ابتدا خودتو اونجور که هستی قبول کنی برخی آدمها درون گرا و برخی برونگرا هستندو هیچ کدوم برتری نسبت به بقیه ندارند. شما تو خوابگاه به چند نکته اساسی نیاز داری . 1- نباید بزاری حقتو بخورند. البته منظورم این نیست که شما حق طرفو بخوری ها ولی مثلا اگر باید یه اتاقی رو با یکی شریکی استفاده کنید باید در نظز بگیری که مثلا فلانی هم حق داره از میز استفاده کنه ولی در عین حال اگر دیدی همش اون داره استفاده می کنه و تو نمی تونی خیلی محترمانه از حقت دفاع کنی و مثلا یه برنامه بزارید که چهکسی کی ازش استفاده کنه. نکته 2 اینه که باید قبول کنیم که برخی آدمها با هم نمی سازند و طبیعی هم هست لازم نیست به زور باهاش بسازی یا خوابگته جدید می گیری با به ترم مدارا و ترم بعد هم اتاقیتو عوض می کنی.سه در حد خودت حرف بزن مثلا با آشنات (فامیل و دوست صمیمی نه) چه جوری با اونام اونجوری باش اصلا هم زشت نیست. به نظر من خیلی قاطی یه عده ای شی بعد ببینی نمی خوای باهاشون باشی بدتره تا اینکه ا اول ذره ذره پیش بری. نگران نباش از پسش بر می آی فقط هیچ جیز نباید زود بهت بربخوره همین

13. 2 کاربر از m.beh بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز MR.CART's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2010

پيش فرض

سلام آقا نمیدونم این سوال پرسیده شده یا نه
    ولی وقتی میبینی چند نفر دارن پشت سرت حرف میزنن و دارن تهمت میزنن،حالا هی تو بگو من اونطوری نیستم یا فلان کار نمیکنم ولی بازم رو حرفشون اصرار دارن
    مثلا منی که تا حالا دزدی نکردم میان با صراحت پیش خودشون میگن این دزدیده یا اصلا دزدی تو خونِشه و... و هر چی بگم من اهل دزدی نیستم باور نمیکنن که...
    حالا من چیکار کنم؟

کاربر فعال انجمن ادبیات hamid_diablo's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2008
    محل سكونت
    آنجا که عقاب پر بریزد

پيش فرض

ولی وقتی میبینی چند نفر دارن پشت سرت حرف میزنن و دارن تهمت میزنن،حالا هی تو بگو من اونطوری نیستم یا فلان کار نمیکنم ولی بازم رو حرفشون اصرار دارن
    مثلا منی که تا حالا دزدی نکردم میان با صراحت پیش خودشون میگن این دزدیده یا اصلا دزدی تو خونِشه و... و هر چی بگم من اهل دزدی نیستم باور نمیکنن که...
    حالا من چیکار کنم؟
    باور نمیکنن چون اونا مشکل دارن

در ضمن زیاد دنبال این نباش که چیزی رو به دیگران بقبولونی...دیگران هر جور که دوست داشته باشند درمورد تو قضاوت میکنند...مخصوصا تو جامعه مــــــــــــــــــــا

شما سعی کن در عمل کار درست رو انجام بدی...وگرنه ثابت کردن این موضوع ک مثلا من دزد نیستم نصف انرژی تو میگیره

16. 3 کاربر از hamid_diablo بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن علوم انسانی A/|\IR's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2011
    محل سكونت
    Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ

پيش فرض

حالا من چیکار کنم؟
    سلام
    باید جوری رفتار کنین که کسی جرات تهمت زدن به شما رو نداشته باشه
    بنظرم باید یه برخورد شدید باهاشون بکنی تا حد حدود خودشونو بدونن

18. 4 کاربر از A/|\IR بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •