تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 400 از 421 اولاول ... 300350390396397398399400401402403404410 ... آخرآخر
نمايش نتايج 3,991 به 4,000 از 4204

نام تاپيک: آداب معاشرت

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2014

پيش فرض

خیلی باحالین. از 2012 تا الان تاپیک فعاله. ای ول دارین

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Aug 2009

پيش فرض

سلام دوستان
    چه وقت از واژه مشکی و کی از سیاه استفاده میکنید؟
    اگه طرف مقابلتون درست ازش استفاده نکنه، چه تصوری دارید؟
    Last edited by mb1372; 24-05-2017 at 10:46.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2014

پيش فرض

سلام
    بعضی افراد هستن که تو زمینه کاری یا تحصیلی خودشون یه چیزایی حالیشونه ولی یه غرور کاذب بهشون دست میده که همین حس رو در مورد بقیه مسائل و زمینه ها هم تو خودشون ایجاد میکنن و فکر میکنن در هر زمینه ای می تونن اظهار نظر کنن.

به طور مثال از اطرافیان من شخصی هست که طبق تجربه چند ساله در اداره دولتی و شرکت خصوصی بالاخره در زمینه مهندسی خودش حرفی برای گفتن داره ولی تا حالا یه سری موارد پیش اومده که خودشو بالاتر از اون شخص متخصص دیده. به طور مثال یه مشکل حقوقی داشت که وقتی با وکیل صحبت می کرد، حرف های وکیل رو قبول نداشت و به نوعی میگفت تو بلد نیستی و اینی که فکر و حرف منه درسته. یعنی به نوعی داشت مسائل حقوقی رو با دو دو تا چهار تای مهندسی خودش حلاجی می کرد و فکر می کرد در این زمینه هم میتونه صاحب نظر باشه!

یا اینکه یه بار با یکی از همکاران که در زمینه کامپیوتر تجربه و تخصص داره صحبت می کردن. لای صحبتاش اصلا این بنده خدا رو قبول نداشت می گفت آقای فلانی درسته که شما شااااید تو زمینه کامپیوتر کمی از ما بیشتر بدونین ولی به نظر من فلان چیز درست نیست. اون فلان چیز هم خیلی مبحث پیش پا افتاده ای بود ولی اون قبول نداشت طرف بلده! ( این در حالیه که از من میپرسه که ویندوز لپ تاپش چیه!!)
    در کل فکر میکنه که دانای کل هست.

به نظرم با این جور افراد باید مقداری رک و بی پرده بود و نشوندش سرجاش. البته در کمال احترام . یعنی حالیش کنیم که "هر کسی را بحر کاری ساخته اند"

واقعا سعی کنیم تو زمینه ای که تخصص نداریم اظهار نظر نکنیم.

خودت که جواب خودت رو دادی. هر کسی را بحر کاری ساخته اند. یا کمی غلیظ تر بخوای بگی بهش بگو همه کاره هیچ کاره است.

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Oct 2009

پيش فرض

یکی از دوستان داره واسه مسافرت و تفریح از یه شهر دیگه واسه چند روز میاد شهر ما. شرایط فراهم نیست که دعوتش کنم خونه و فقط میتونم شهر رو نشونش بدهم. چطوری مسئله رو بهش بگم که ناراحت نشه؟

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2014

پيش فرض

یکی از دوستان داره واسه مسافرت و تفریح از یه شهر دیگه واسه چند روز میاد شهر ما. شرایط فراهم نیست که دعوتش کنم خونه و فقط میتونم شهر رو نشونش بدهم. چطوری مسئله رو بهش بگم که ناراحت نشه؟
    در کمال صداقت شرایط خودت رو توضیح بده. من بودم برای نهار یا شام یه بار هم که شده دعوتش میکردم بیرون. کمی جبران میکنه. و حتی شده یه بار واسه بعد از ظهر و عصرونه دعوتش کنه.

- - - Updated - - -

6. این کاربر از body_guard بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

ناظر خودروهای امریکایی camaro lt's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

بهترین روش برای اینکه توی یه محیط رسمی با افرادی که زیاد شوخی می کنند و پرحرف هستند برخورد کنیم؟
    بستگی به خیلی چیزها داره، ظرفیت طرف مقابل و نوع شوخی ، و یا اینکه در چه محیطی باشه؟ ( محل کار، مکان عمومی، مهمانی و جشن، و...)
    معمولا بهترین کار توجه نکردن به قرد مورد نظر هست و اگر فهیم باشه، متوجه خواهد شد و دیگه با شما شوخی نمیکنه، و اگر نفهمید، خودتون و یا با واسطه به طرف اطلاع بدید که تمایلی به اینکه موضوع شوخی اون باشید، ندارید.
    کلا در این مرحله تقریبا اکثر افراد متوجه شده و حد و حدود خودشون را میفهمین و به قول معروف " خط قرمز " شما را درک میکنند، اما اگر بازهم فایده نداشت، بهتره که از طریق شخصی که نفوذ یا رابطه خاصی با این شخص داره، مجددا تذکر بدید، مثل برادر، همسر، رئیس، شریک کاری، دوست نزدیک و یا هرکسی که به نوعی به اون شخص نزدیک باشه و احتمالا تاثیر کلام اون فرد در این شخص خاص، بیشتر از شما و بقیه افراد باشه.
    خیلی از افراد موقع شوخی متوجه نیستند که ممکنه باعث آزار و اذیت بقیه بشن و اکثرا قصد بدی هم ندارن و صرفا دنبال جلب توجه دیگران به سمت خودشون هستن.

داره خودمونی میشه hadi-sh00's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2017

پيش فرض

یکی از نکات مهم در آداب معاشرت کسب و کاری اینه که اگر کارت ویزیت به شما دادن چند ثانیه بهش نگاه کنید و بعدش بگذارید در جیب کت اینطوری یعنی اهمیت دادید و احترام قائل هستید برای برند

9. این کاربر از hadi-sh00 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)

پيش فرض

سلام
    بعضی در روابطشون با خانواده و اقوام و دوستان و غریبه ها نمیتونند اعتدال رو رعایت کنند و میانه روی کنند . بیشتر اوقات یا اِفراط میکنند یا تفریط
    مثال:
    یا میخواد جون بده برای یک نفر یا میخواد جونش رو بگیره
    یا قربون صدقه میره یا متنفر میشه و طرف رو به خاک میکشه
    یا میگه تو رو خدا بخور , جون من بخور , مرگ من بخور , یا میگه به جهنم , خواستم هفتاد سال سیاه نخوری
    یا دم به ساعت زنگ میزنه احوال میپرسه یا کلاً قطع رابطه میکنه
    یا هر روز تمیز میکنه و جارو میزنه , یا کلاً بیخیالِ نظافت میشه

یا با ورزش و رژیم خودکشی میکنه , یا اصلاً ورزش نمیکنه
    اگر با چنین افرادی سر و کار دارین , یه وقت که تنها هستین بهش بگین در میانه روی مشکل داره و چند مثالِ واقعی از رفتارش هم آماده کنین و بهش بگین . با تندخوئی و پرخاش بهش بگین . همیشه اولین مرحله ی نصیحت, گفتگو و یادآوری با نرمی و مهربانی هست . بهتره چند بار همینطور با نرمی یادآوریش کنید
    بعضیها وقتی کار اشتباه میبینند ساکت میمونند , ساکت میمونند , یاکت میمونند , بعدش یهو منفجر میشن و جر و داد و بیداد راه میندازند و میگن
    هی ساکتم هیچی نمیگم , بدتر میشه
    خب تو با نرمی و زبان خوش تذکر دادی بهش و گوش نکرد ؟ که حالا یهو دادت میره هوا

11. 3 کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه ❤❤❤'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2017

پيش فرض

کسانی که به شوخی جلوی خود بابام بهش فهش میدن رو باید چی گفت بهشون؟

من و بابام نشستیم بعد دوست بابام به من نگاه میکنه و میگه عجب بابای خوار ک...ای داری...منم لبخند میزنم و هیچی نمیگم..چون خود بابام هم هیچی نمیگه..دوستن با هم شوخی دارن ..همکارم هستن...

1 نفر هست که میاد هر روز به بابام فهش میده و میره ..میاد مغازه ما فهش میده و برمیگرده مغازش...من روم نمیشه بهش بگم به بابام فهش نده...از طرفی خود بابام هم چیزی نمیگه باهاش رفیقه...

حالا دیگه نمیدونم چیکار کنم

اینی که میاد هر روز فهش میده 35 سالشه ولی بابای من 55 سالشه

امروز اومده بود میگفت اگه گفتی بابات شبیه چه حیونیه؟ گفتم نمیدونم والا..گفت یکی خرس پاندا ( چون چاقه) یکی هم پنگوئن ( چون پاش آرتروز داره مثل پنگوئن راه میره)..بعدم بلند خندید و رفت

منم فقط لبخند میزنم ..آخه بابامم چیزی نمیگه لبخند میزنه اونم
    Last edited by ❤❤❤; 11-07-2017 at 19:42.

آخر فروم باز shangil's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2015
    محل سكونت
    ویران

پيش فرض

کسانی که به شوخی جلوی خود بابام بهش فهش میدن رو باید چی گفت بهشون؟

من و بابام نشستیم بعد دوست بابام به من نگاه میکنه و میگه عجب بابای خوار ک...ای داری...منم لبخند میزنم و هیچی نمیگم..چون خود بابام هم هیچی نمیگه..دوستن با هم شوخی دارن ..همکارم هستن...

1 نفر هست که میاد هر روز به بابام فهش میده و میره ..میاد مغازه ما فهش میده و برمیگرده مغازش...من روم نمیشه بهش بگم به بابام فهش نده...از طرفی خود بابام هم چیزی نمیگه باهاش رفیقه...

حالا دیگه نمیدونم چیکار کنم

اینی که میاد هر روز فهش میده 35 سالشه ولی بابای من 55 سالشه

امروز اومده بود میگفت اگه گفتی بابات شبیه چه حیونیه؟ گفتم نمیدونم والا..گفت یکی خرس پاندا ( چون چاقه) یکی هم پنگوئن ( چون پاش آرتروز داره مثل پنگوئن راه میره)..بعدم بلند خندید و رفت

منم فقط لبخند میزنم ..آخه بابامم چیزی نمیگه لبخند میزنه اونم
    بعضیا خیلی احمق و عقده این
    این چه طرز حرف زدنه
    نباید باباتتا اینجا اجازه این مسخره بازیا رو میداد
    معمولا زبان بازار همینه واقعا که!!!

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 4 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 4 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •