تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 40 اولاول 12345612 ... آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 398

نام تاپيک: راهنمایی برای خرید کابل، رابط ، آمپ و داک قابل حمل

داره خودمونی میشه ali.cheguevara's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

دلیلش خیلی ساده هست.
    این کابل ها Line out میگیرند سیگنل بعد DAC قبل AMP برای همین اعوجاج و تخریب احتمالی سیگنال کمتره.
    ولی کابل ساده 3.5mm سیگنال نهایی رو میگیره که نهایتا اون شفافیت حاصل نمیشه.
    هر چند تو جزییات که بری مسائلی گیج کننده مطرح میشه.
    مثل:
    یه DIY LOD حداکثر چقدر هزینه بدم ارزش داره(10$-200$)؟
    این تفاوت چقدر حس میشه؟
    تاثیر لحیم کاری /جنس و نوع سوکت/کابل/کاور کابل/.... هر کدوم چقدر هست؟

و مسائلی اصلی تر مثلا به قول آقا رضا اصلا تفاوت این سیگنال با سیگنال نهاییی انقدر هست یا شاید اصلا بدتر هم هست؟ و فقط یه حربه تبلیغاتی هست؟

برای پاسخ به این سوالها به آرشیو head-fi.org مراجعه کنید.
    با درود.
    ممنون از راهنماییتون.
    یعنی شما میگید که دک E17 از مدار خارج میشه؟و ما سیگنال آنالوگ رو به ورودی لاین این E17 میده؟یعنی عملا بیشتر قابلیت E17 حروم میشه؟یعنی خیلی تغییر کیفیت تو خروجی مشاهده میکنیم؟یعنی از دک توی پلیر واسه تبدیل دیتاهای دیجیتال به آنالوگ استفاده میکنه؟
    شما شخصا چه پیشنهادی میدید؟دو تا کابل واسه آیفون و پلیر سونیم بگیرم یا اینکه یه کابل واسه هر دو و پلیرها یا موبایل های احتمالی آینده؟دومی خیلی به صرفه هست ولی باید ببینیم چند درصد تغییر کیفیت شاهد هستیم.شما نظرتون چیه؟
    با سپاس فراوان.
    موفق باشید.
    Last edited by ali.cheguevara; 03-03-2012 at 20:05.

2. این کاربر از ali.cheguevara بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

ناظر انجمن MP3 Player peaceful1's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2010
    محل سكونت
    Utopia

پيش فرض

شما اگه سوال درباره فیوو زیاد دارید بهترین کار سوال تو بخش اسپانسر شده شرکت هست(تو head-fi.org) که چند تا کارشناس کارآزموده و نمایندهای شرکت حضور دارند.

یه بار نماینده شرکت خودش تو همون بخش گفته بود که مردم به اشتباه E7 (اون موقع E17 نیامده بود) میخرند به عنوان آمپ ساده استفاده میکنند در صورتی که این اصل کارش اینه که به لپ تاپ وصل بشه یا PC که به عنوان AMP/DAC استفاده بشه برای همین E11 رو زدیم که این گپ محصول پر بشه.

4. این کاربر از peaceful1 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال انجمن MP3 Player rezaomido's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2010

پيش فرض

درود بر عزيزان.
    براي اتصال موبايل و پلير پروتابل به FiiO E17 مشكل دارم.اگر لطف كنيد راهنمايي كنيد ممنون ميشم.
    تو خود سايت FiiO با كابل هاي مخصوص؛ هر پليري را به E17 متصل كرده.مثلا آيفون را با كابل FiiO L9 و FiiO L3 به ورودي لاين اين متصل ميكنند.پلير سوني را با كابل FiiO L5 و سانسا را با كابل FiiO L6 متصل ميكنند.
    حالا سوال من اين است كه FiiO L2 كه دو طرف آن فيش 3.5 ميليمتري است را ميتوان به جاي همه اينها به كار برد؟يعني به جاي اينكه براي هر پلير يك كابل 10 دلاري بخريم؛ يك FiiO L2 بخريم كه همه پلير ها را به آمپ يا دك متصل كند.
    اول:
    ما قصد داریم که با اضافه کردن یک DAC/AMP به Setup خودمون کیفیت اون رو بالا ببریم اما چرا؟
    چون کیفیت آمپ یا DAC موجود در Setup ما خوب نیست پس انتخاب میکنیم DAC/AMP مثلآ E17
    حالا برای اتصال اون فرضآ به iPod به مشکل برمیخوریم چون سورس پلیر ما همین هست اما همه چیز اون توی خودش هست یعنی هم فلاش(حافظه برای ذخیره تراکها) و هم DAC و هم Amp حالا راههای اتصال E17 به این پلیر:
    1. خروجی هدفون رو توسط رابطی مثل L2 به ورودی E17 وصل کنیم اما یه لحظه صبر کنید چه اشتباهی رخ داده؟
    اشتباه اینه که ما با این نوع Setup در حقیقت از هیچ مزیتی E17 استفاده نکردیم چون باز از همه چیز سورس خودمون استفاده کردیم چون خروجی هدفون iPod از AMP اون خارج میشه و AMP هم سیگنالهای DAC رو که توی خود iPOD هست تقویت میکنه پس عملآ این راه حل کا از طرف یک آماتور انتخاب میشه منتفی هست

2. خروجی Line Out توسط رابطی مثل L9 باعث میشه که حداقل AMP بی کیفیت iPod از سر راه کنار بره چون سیگنالهای موجود در Line Out دقیقآ همون سیگنالهای خروجی DAC هستند که به سمت آمپ داخل iPod هدایت میشدند و حالا در اختیار E17 هستند اما باز هم از همه چیز E17 استفاده نشد چون این راه حل انتخاب یک کاربر سطح بالای آماتور هست که خوب هم جواب میده ولی این Setup باز هم اشتباهه

3. یک کاربر حرفه ای به خوبی میدونه که قرار چی به چی وصل بشه پس اون اینکار یا روش رو انتخاب میکنه که:
    خروجی سیگنالهای داده دیجیتالی که قبل از DAC وجود داره رو توسط یه کابل رابط که متاسفانه این برند موجود نداره و E17 هم پشتیبانی نمیکنه، باعث میشه که سیگنالهای داده دیجیتالی و Decode شده توسط پلیر به صورت خام برای DAC موجود در DAC/AMP ما ارسال بشه و توی DAC/AMP ما این سیگنالهای داده دیجیتالی توسط DAC تبدیل به آنالوگ و با کیفیت بمراتب بالاتری نسبت به DAC پلیر خودمون به سمت AMP با کیفت تر DAC/AMP ما هدایت بشن که این اصل استفاده از این جور DAC/AMP ها برای استفاده حرفه ای هست نه دو مدل Connection اشتباه و ناقصی که هر چند کار هم میکنند!

براي اين كار بايد اين كابل خروجي هدفون را تبديل به ورودي Line in كند.آيا همين كار را ميكند؟و اگر اين كار را ميكند؛ چرا FiiO براي هر پلاير يك كابل جدا تهيه كرده؟چه فرقي دارند؟يعني استفاده از كابل هاي اختصاصي توي كيفيت اثر ميگذارد يا نه؟
    كلا كاربرد FiiO L2 چيست؟
    با سپاس فراوان.
    جواب این سوالها هم بالا توضیح داده شده که فقط می مونه کاربرد L2 که چیزی نیست جزء یک رابط ساده به نام "رابط یک به یک ، استریو 3.5میلی متری" همین نه معجزه کننده برای کسی که E17 و امثال DAC/AMP داره

در آخر تا سطح متوسط حرفه ای هیچ وقت به فکر خرید DAC/AMP نباشید مگر اینکه دوست داشته باشید کمی هزینه صرف کرده باشید و دور ور خودتون رو پر از دستگاههای به ظاهر حرفه ای کرده باشید.

پیشنهاد میکنم بهترین انتخاب تا اینکه خودمون و تجهیزات مون حرفه ای نشدن فقط AMP هست نه بیشتر و حتی نه کابل فرصت برای انتخاب اونها به زودی پیش خواهد آمد ولی یادتون باشه که چند وقت دیگه که همه چیز شما حرفه ای شد با انبوهی از ابزار و لوازمی که بی خودی براشون وقت و هزینه صرف کرده بودید مواجه میشید که هیچ رزشی برای شما نخواهند داشت و از همه بدتر اهمین DAC/AMP ها هستند

در آخر آخر اگه دوست دارید بعدآ صدا رو حرفه ای دنبال کنید سعی کنید بهترین آمپ ممکن رو خریداری کنید نه بهترین DAC و یا DAC/AMP

شما هم موفق باشید.

6. 8 کاربر از rezaomido بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای rave-87's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2010

پيش فرض

یک توضیحات اضافی که به نظرم میاد رو میگم:

1-اگر بخوایین خروجی دیجیتال از آیپاد و آیفون بگیرین (بدون دستکاری سخت افزاری) تا اونجا که میدونم 2 تا دک هستن که اگر با کابلشون به آیپاد وصل بشن، دک داخلی و آمپ داخلی رو از کار میندازن
    اون دو وسیله اینان : CLAS ( cypher labs algorhythm solo و fostex hp-p1

2- خروجی که با کابل هایی مثل L9 گرفته میشه، الزاماً اون لاین اوت مورد نظر ( یعنی سیگنال خالصی که مستقیماً از دک بیرون اومده و کاری روش انجام نشده) نیست؛ لااقل این مطلب رو در مورد آیپاد کلاسیک های تا نسل 6 (سری اولیۀ عرضه، نه به اصطلاح نسل 7) مطمئنم. و در اصل اون سیگنالی که به عنوان لاین اوت تصور می کنیم، همون سیگنال سوکت خروجی هدفون آیپاد (زمانی که ولوم روی حداکثر باشه) هستش ( علت این مسئله فکر کنم اینه که سیستم ولوم اون دستگاه ها کاملاً آنالوگ هستش؛ یعنی یک مقامت سر راهه...) ؛ یعنی در اصل اگر ولوم اون آیپاد ها رو روی حداکثر بزاری و از خروجی هدفونشون به آمپ وصل کنی، همون کیفیتی رو داره که خروجی لاین اوتشون رو بگیری و به آمپ وصل کنی.
    دقیقاً یکی از دلایلی که ملت به دنبال ساختن وسیله ایی به نام imod از آیپادهاشون رفتن، همین بود.

البته من نمیدونم آیفون های نسل های بالاتر و آیپاد تاچ سیستم ولومشون چطوره

8. 4 کاربر از rave-87 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

با درود.
    ببخشيد دوستان.ولي من نفهميدم آخرش چي شد؟
    بالاخره L9 و L2 با هم فرقي دارند يا نه؟L2 كه مطمئنن بعد از دك و آمپ پلير؛ خروجي ميگيرد.فقط L9 ميمونه؟بالاخره بعد از دك و قبل از آمپ خروجي ميگيره يا از Line out ؟
    اين موضوع اختصاصا راجع به آيپاد و آيفون نيست.موضوع همه كابلهاي مشابه L9 هست.مثلا L5 كه مخصوص سوني و L6 كه مخصوص سانسا هست.اگه اين كابل هاي اختصاصي هم مثل كابل دوسر فيش 3.5 ميلي متري عمل كنه؛يعني از Line out خروجي بگيره؛يه كم با منطق و عقل جور درنمياد.خوب FiiO همون يه دونه كابل دو سر فيش 3.5 ميلي متري L2 را ميزد و به همه سورس ها هم ميخوره و ديگه لازم نيست براي هر سورس مختلف؛يك كابل گران قيمت مختلف مثل L9 و L6 و L5 بگيريم.
    من نتونستم تو Head-fi چيزي پيدا كنم.ولي به نظرم حرف رضا منطقي تره.يعني L2 بعد از آمپ خروجي ميگيره و بقيه كابلها بعد از كانورتر و قبل از آمپ.ولي اين فقط يه حدس و نظر شخصيه كه ميتونه كدوم يكي از پست هاي بالا درست باشه و مطمئنا نميتونم روي اين حدس خريد كنم.
    لطفا راهنمايي كنيد كه كدام يك صحيح است؟چون من سفارش خريد دارم ميدم.پيشاپيش بسيار ممنونم.
    با سپاس مجدد.
    موفق باشيد.
    Last edited by ali.cheguevara; 05-03-2012 at 12:54.

تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

در آخر تا سطح متوسط حرفه ای هیچ وقت به فکر خرید DAC/AMP نباشید مگر اینکه دوست داشته باشید کمی هزینه صرف کرده باشید و دور ور خودتون رو پر از دستگاههای به ظاهر حرفه ای کرده باشید.

پیشنهاد میکنم بهترین انتخاب تا اینکه خودمون و تجهیزات مون حرفه ای نشدن فقط AMP هست نه بیشتر و حتی نه کابل فرصت برای انتخاب اونها به زودی پیش خواهد آمد ولی یادتون باشه که چند وقت دیگه که همه چیز شما حرفه ای شد با انبوهی از ابزار و لوازمی که بی خودی براشون وقت و هزینه صرف کرده بودید مواجه میشید که هیچ رزشی برای شما نخواهند داشت و از همه بدتر اهمین DAC/AMP ها هستند

در آخر آخر اگه دوست دارید بعدآ صدا رو حرفه ای دنبال کنید سعی کنید بهترین آمپ ممکن رو خریداری کنید نه بهترین DAC و یا DAC/AMP

شما هم موفق باشید.
    درود رضا جان.
    100 % حرف شا درست است.من آمپم رو سفارش دادم و دك هم انتخاب كردم و در آينده نزديك دك هم ميخرم.
    ولي اين Amp/Dac FiiO E17 كه من سفارش دادم و شما كاملا مخالفيد؛براي من واقعا كاربرد داره.و اونم كاربرد پروتابل.از اونجايي كه هنوز بودجه 801 رو ندارم؛اين دك پروتابل خيلي به كار من مياد.ضمن اينكه با هر سورس پروتابلي تقريبا ست ميشه.موبايل و پلير.واينكه كيفيتش مثل آمپ هاي حرفه اي نيست.ولي فكر نكنم جز موارد استثنا،كيفيت هيچ سورس پروتابلي به پاي E17 برسد.باز هم ميگم.استفاده من فقط پروتابل هست.چون من خيلي در رفت و آمد موزيك گوش ميدم(حتي خيلي خيلي بيشتر از حالت ثابت و در منزل) اين ديوايس خيلي براي من كاربرد دارد.
    ضمن اينكه بر خلاف شما كه از برند FiiO خوشتون نمياد،من خيلي باش حال ميكنم.يك E10 دارم كه اگر صداش رو نشنيده باشيد، اميدوارم روزي با هم به صداش گوش كنيم.واقعا خوبه.
    باز هم ميگم اينها در سطح آماتور هستند و صفات تفصيلي كه براي اين برند و اين محصول استفاده كردم،فقط در مقايسه با ساير محصولات متوسط بازار است.نه در مقايسه با محصولات حرفه اي.
    من واقعا با صداي E10 خيلي حال ميكنم.بايد ساند استيج و ايميجينگ آن را با EX1000 ببينيد.درسته همه چي داخل سر و اطرافش ميگذره و وسعت نداره؛ولي مكان ابزارها و خواننده كاملا مشخص و از هم تفكيك شده است.ديتيل بسيار خوبي داره اين كوچولو.درسته بيس و ميد لو و لو متوسطي داره.ولي ميد و هاي ميد و هاي واقعا خوبي داره.با اين قيمت خيره كنندست.فقط همين توصيف رو دارم بكنم.خيره كننده در مقابل قيمت.فقط يه كم صداش تيزه.ولي واقعا از يه كارت صوتي خوب بهتره.مخصوصا براي IEM.با K99 و XB500 هم خوب جواب ميده؛تو K99 كه خودش صداي شفاف و تيزي داره :كمبود بيس تقريبا احساس ميشه؛ولي تو XB500 واقعا تاثير چشمگيري ميذاره.به نظر من X5B500 يكي از بدترين هدفون هاي موجود است.ولي با E10 قابل تحمل تر ميشه.ديتيل و شفافيت پيدا ميكنه و كمي بيسش سفت تر ميشه.ولي كلا صداش شل و وله.مخصوصا بيسش مسخرست.ميد و هاي هميشه پشت بيس مخفي ميشن.ولي ميشه گفت با اين تركيب قابل تحمل ميشه.ولي بايد ببيني با EX1000 چه كولاكي ميكنه.همه چيش عاليه(بازم ميگم در نه در سطح حرفه اي)
    خلاصه در صورت نداشتن آمپ و دك حرفه اي،و به هر دليلي نخواستن ست آپ حرفه اي در آينده؛شديدا خريدE10 توصيه و پيشنهاد ميشه.به نظر من كسي كه از 50 تومن بيشتر ميخواد پول هدفون بده،حتما بايد يه چيزي مثل E10 داشته باشه.اگه نه تقريبا هيچ چيزي از هدفونش نميفهمه.
    خلاصه موزيك گوش كردن باهاش خيلي جواب ميده.البته موزيك هاي پاپ و الكترونيك و راك.بقيه رو نميدونم.
    موقع فيلم ديدن هم خيلي حال ميده.چون فيلمها بيشتر صداشون بم هست و اين كوچولوي خشن!! صداي زير و با جزيياتي داره.
    البته به هيچ وجه نميگم كه بيس نداره.داره و خوبم هست.ولي نسبت به هاي و ميد قوي اش؛يه كم ضعيفتره.اگر نه پيش XB500 كه كم نياورد.يعني كلا كم نمياره.ولي نقطه قوتش تو هاي و ميدش هست(اينجوري بهتر شد)
    وقتي بيس رو روشن ميكني تازه بيس معممولي اي بهت ميده.وليوقتي كه خاموشه اصلا نبايد به صداش گوش داد.چون بيسش پايين تر از فلت ميشه و هاي ميدش بوستر گونه.نميدونم چرا اين دكمه بيس روشن/خاموش رو براش گذاشتن.چون كسي پيدا نميشه كه بيسش رو خاموش كنه.و برسيم به دكمه عالي گين.واقعا آپشن كاربردي اي هست.وقتي خاموشه هيچ كمبودي تو ميد و هاي احساس نميكنيد؛ولي وقتي روشنه يهو كفتون مي بره.خيلي صدا فرق ميكنه.واقعا عالي.و هر چي هم صداش رو بلند مبكنب اصلا صداها با هم قاطي نميشند و از قابليتهاي E10 كاسته نميشه.وقتي صداش رو تا آخر كم ميكني سكوت كامل احساس نميكني.صداي هيس رو ميشنوي ولي بسيار كم.كه با كوچكترين حجم صدايي ديگه هيسي نميشنوين.صداش خيلي بلنده و نميشه تا آخر بلندش كرد.مگه اينكه خودت هاي باشي!!
    يك توضيح كوچولو اينكه تمام توضيحات بالا در حالتي بود كه هر دو دكمه بيس و گين روشن بود.
    در گين خاموش اصلا اون تيزي گين روشن رو نداره.و ديتل و ميد و هاي ؛پايين مياد.ولي هنوزم خوبه.
    كيفيت ساخت بدنش بسار عالي است.حجم آن بسار كوچك و سبك.و پلاگ اند پلي و كاربردي بسيار بسيار راحت داره.
    خلاصه با 80 دلار فكر نكنم خريدي بهتر از اين بشه انجام داد.مخصوصا واسه كسايي كه زياد نميخواند سيستمشون رو توسعه بدهند و دنبال صداي حرفه اي با قيمتهاي حرفه اي!! نيستند.
    بعد از اون تا 129 دلار كه نوبت به Nuforce ميرسه واقعا فكر نكنم چيزي بهتر از اين بشه گير آورد.
    يه ريويو هم تو HEAD-Fi راجع بهش موجوده.من با اون ريويو و دلايلي كه نميتونستم از اين بيشتر به شخصي كه اينو آورده هم از نظر قيمتي هم حجمي و وزني؛سفارش بدم اين كوچولوي خشن رو انتخاب كردم و اصلا پشيمون نيستم.
    حالا فكر كنيد كه صداي E17 از اين هم خيلي بهتره.واقعا چه دليلي داره كه واسه كاربرد پروتابل،اون هم با اين قيمت ارزون 139 دلار؛ E17 رو نخرم؟
    ببخشيد كه ريويو آماتور گونه و ناقص بود.ولي از هيچي بهتر بود.نه؟
    موفق باشيد.
    Last edited by ali.cheguevara; 05-03-2012 at 13:50.

11. 5 کاربر از ali.cheguevara بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    May 2010

پيش فرض

1- خروجی لاین اوت همون خروجی بعد از دک و قبل از آمپ هستش
    اون توضیحاتی که توی شمارۀ 2 پست قبلی دادم ر میتونی بیخیال شی ( توضیحات اضافی بود)

2- اگر منظورت از پرتابل اینه که با موبایل استفاده کنی؛ دک موجود در محصولات فیو وارد عمل نمیشه
    اون دکی که توی مثلاً e7 هستش، فقط موقع استفاده با کامپیوتراستفاده میشه و با پلیر، چه لاین اوت بگیری چه از خروجی هدفون استفاده کنی، دک واردعمل نمیشه و فط به عنوان آمپ کار خواهد کرد

13. 3 کاربر از rave-87 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Aug 2010

پيش فرض

یک توضیحات اضافی که به نظرم میاد رو میگم:

1-اگر بخوایین خروجی دیجیتال از آیپاد و آیفون بگیرین (بدون دستکاری سخت افزاری) تا اونجا که میدونم 2 تا دک هستن که اگر با کابلشون به آیپاد وصل بشن، دک داخلی و آمپ داخلی رو از کار میندازن
    اون دو وسیله اینان : CLAS ( cypher labs algorhythm solo و fostex hp-p1

2- خروجی که با کابل هایی مثل L9 گرفته میشه، الزاماً اون لاین اوت مورد نظر ( یعنی سیگنال خالصی که مستقیماً از دک بیرون اومده و کاری روش انجام نشده) نیست؛ لااقل این مطلب رو در مورد آیپاد کلاسیک های تا نسل 6 (سری اولیۀ عرضه، نه به اصطلاح نسل 7) مطمئنم. و در اصل اون سیگنالی که به عنوان لاین اوت تصور می کنیم، همون سیگنال سوکت خروجی هدفون آیپاد (زمانی که ولوم روی حداکثر باشه) هستش ( علت این مسئله فکر کنم اینه که سیستم ولوم اون دستگاه ها کاملاً آنالوگ هستش؛ یعنی یک مقامت سر راهه...) ؛ یعنی در اصل اگر ولوم اون آیپاد ها رو روی حداکثر بزاری و از خروجی هدفونشون به آمپ وصل کنی، همون کیفیتی رو داره که خروجی لاین اوتشون رو بگیری و به آمپ وصل کنی.
    دقیقاً یکی از دلایلی که ملت به دنبال ساختن وسیله ایی به نام imod از آیپادهاشون رفتن، همین بود.

البته من نمیدونم آیفون های نسل های بالاتر و آیپاد تاچ سیستم ولومشون چطوره
    مرسی از توضیحات شما
    به دلیل اینکه از محصولات اپل تا به حال هیچ مدلی نداشتم نمی تونم دقیقآ مورد دوم از توضیحات شما رو رد یا تایید کنم اما تنها چیزی که مورد استناد هست Pin Out تنها کانکتور اتصال و استانداردی هست که خود اپل طراحی و توسعه داده که در توضیحات فنی اون این چینین ذکر شده که خروجی که توسط Dock کانکتور گرفته میشه یا آنالوگ خواهد بود (Line Out) یا دیجیتالی (I2S) که بعدآ به طور مفصل باید راجع به این مورد دوم توضیح داده بشه چون این استاندارد انتقال دیجیتالی بین سخت افزاری و تقریبآ فراگیر و حرفه ای بین اکثر برندهای مطرح صدا هست نه فقط در کاربرد ما بلکه خیلی بیشتر و فراگیر تر
    به هر حال با توجه به توضیحات شما باز دلیل قانع کننده ای (ولوم آنالوگ . . . ) وجود نداره که خروجی توی داک کانکتور صرفآ آنالوگ و انشعابی از خروجی هدفون یا آمپ خود پلیر باشه چون طراحی سخت افزار گاهی ایجاب میکنه که از تجهیزات آنالوگ در لابلای تجهیزات دیجیتالی استفاده بشه تا در مجموع به هدف نهایی که چیزی نیست جز بالا رفتن نسبت کیفیت به قیمت محصول

شما هم موفق باشید.

---------- Post added at 05:27 PM ---------- Previous post was at 05:23 PM ----------

با درود.
    ببخشيد دوستان.ولي من نفهميدم آخرش چي شد؟
    بالاخره L9 و L2 با هم فرقي دارند يا نه؟L2 كه مطمئنن بعد از دك و آمپ پلير؛ خروجي ميگيرد.فقط L9 ميمونه؟بالاخره بعد از دك و قبل از آمپ خروجي ميگيره يا از Line out ؟
    اين موضوع اختصاصا راجع به آيپاد و آيفون نيست.موضوع همه كابلهاي مشابه L9 هست.مثلا L5 كه مخصوص سوني و L6 كه مخصوص سانسا هست.اگه اين كابل هاي اختصاصي هم مثل كابل دوسر فيش 3.5 ميلي متري عمل كنه؛يعني از Line out خروجي بگيره؛يه كم با منطق و عقل جور درنمياد.خوب FiiO همون يه دونه كابل دو سر فيش 3.5 ميلي متري L2 را ميزد و به همه سورس ها هم ميخوره و ديگه لازم نيست براي هر سورس مختلف؛يك كابل گران قيمت مختلف مثل L9 و L6 و L5 بگيريم.
    من نتونستم تو Head-fi چيزي پيدا كنم.ولي به نظرم حرف رضا منطقي تره.يعني L2 بعد از آمپ خروجي ميگيره و بقيه كابلها بعد از كانورتر و قبل از آمپ.ولي اين فقط يه حدس و نظر شخصيه كه ميتونه كدوم يكي از پست هاي بالا درست باشه و مطمئنا نميتونم روي اين حدس خريد كنم.
    لطفا راهنمايي كنيد كه كدام يك صحيح است؟چون من سفارش خريد دارم ميدم.پيشاپيش بسيار ممنونم.
    با سپاس مجدد.
    موفق باشيد.
    خیلی خلاصه:
    اگر پلیر شما از دسته محصولات اپل هست L9 رو نیاز خواهید داشت
    و در غیر اینصورت L2 مورد استفاده شما خواهد بود هر چند که از DAC درون DAC/AMP شما هیچ استفاده ای نخواهد شد و اینکه در اغلب پلیرهای پرتابلی که امکان دسترسی مستقیم به خروجی Line Out اونها وجود نداره عملآ از همه چیز پلیر خودتون استفاده کردید ولی با این تفاوت که خروجی صدای هدفون رو با تمام نقص و اشکالهای اون با استفاده از آمپی که در مسیر اون قرار دادید تقویت خواهید کرد که یا اینکه خیلی صداش برای شما خوشایند خواهد شد چون تقریبآ پرحجم تر و قوی تر میشه و یا خیر چون . . .

شما هم موفق باشید.

15. 2 کاربر از rezaomido بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Aug 2010

پيش فرض

درود رضا جان.
    100 % حرف شا درست است.من آمپم رو سفارش دادم و دك هم انتخاب كردم و در آينده نزديك دك هم ميخرم.
    ولي اين Amp/Dac FiiO E17 كه من سفارش دادم و شما كاملا مخالفيد؛براي من واقعا كاربرد داره.و اونم كاربرد پروتابل.

ضمن اينكه بر خلاف شما كه از برند FiiO خوشتون نمياد،من خيلي باش حال ميكنم.يك E10 دارم كه اگر صداش رو نشنيده باشيد، اميدوارم روزي با هم به صداش گوش كنيم.واقعا خوبه.

بعد از اون تا 129 دلار كه نوبت به Nuforce ميرسه واقعا فكر نكنم چيزي بهتر از اين بشه گير آورد.
    يه ريويو هم تو HEAD-Fi راجع بهش موجوده.من با اون ريويو و دلايلي كه نميتونستم از اين بيشتر به شخصي كه اينو آورده هم از نظر قيمتي هم حجمي و وزني؛سفارش بدم اين كوچولوي خشن رو انتخاب كردم و اصلا پشيمون نيستم.
    حالا فكر كنيد كه صداي E17 از اين هم خيلي بهتره.واقعا چه دليلي داره كه واسه كاربرد پروتابل،اون هم با اين قيمت ارزون 139 دلار؛ E17 رو نخرم؟
    ببخشيد كه ريويو آماتور گونه و ناقص بود.ولي از هيچي بهتر بود.نه؟
    موفق باشيد.
    درود بر شما
    اول از همه بسیار تشکر بابت ریویوی خلاصه شده شما

تا جایی که حافظه یاری میکنه با هیچ برندی مخالف و موافق 100% نبوده و نیستم و نخواهم بود چون دیدم اینگونه و سلیقه ای نیست بلکه هدفم فقط بدست آوردن بالاترین کیفیت با کمترین هزینه ممکن (یعنی راندمان) هست و هیچ فرقی نمیکنه این موارد رو در یک برند گمنان و یا بد نام پیدا کنم یا . . .

علت اینکه با هزینه کردن شما برای E17 موافق 100% نبودم اینه که دوست داشتم به شما کمک کرده باشم تا با اختلاف هزینه ای مدل بهتر و با کیفیت تر از مدل انتخابی خودتون رو صاحب بشید نه اینکه با برند Fiio مخالفت کرده باشم چه بسا اگر این برند آمپ با کیفیت تری هم میداشت همون رو به شما پیشنهاد داده بودم

مطمئنن کاربرد شما پرتابل بوده که چنین آمپی انتخاب کرده بودید و کاملآ مشخص ولی چقدر دوست داشتنی خواهد بود صدای آمپی پرتابل که لذت بخش نیست؟
    اما این شما هستید که باید از صدای Setup خودتون لذت ببرید چون قرار نیست برای من و با سلیقه من Setup کنید
    و اما با توجه به کاربرد شما که کاملآ پرتابل خواهد بود عملآ از DAC این DAC/AMP استفده نخواهد شد و فقط از آمپ اون قادر به استفاده خواهید بود مگر اینکه این DAC/AMP رو با کامپیوتر به عنوان سورس استفاده کنید (USB)

به هر حال امیدوارم آنچه که از آمپ جدیدتون انتظار دارید بدست بیارید و یک ریویوی مفصل در همین تاپیک به اشتراک بزارید

پیشا پیش آمپ و تمام تجهیزات همراهش رو به شما تبریک میگم

شما هم موفق باشید.

17. 5 کاربر از rezaomido بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    May 2010

پيش فرض

مرسی از توضیحات شما
    به دلیل اینکه از محصولات اپل تا به حال هیچ مدلی نداشتم نمی تونم دقیقآ مورد دوم از توضیحات شما رو رد یا تایید کنم اما تنها چیزی که مورد استناد هست Pin Out تنها کانکتور اتصال و استانداردی هست که خود اپل طراحی و توسعه داده که در توضیحات فنی اون این چینین ذکر شده که خروجی که توسط Dock کانکتور گرفته میشه یا آنالوگ خواهد بود (Line Out) یا دیجیتالی (I2S) که بعدآ به طور مفصل باید راجع به این مورد دوم توضیح داده بشه چون این استاندارد انتقال دیجیتالی بین سخت افزاری و تقریبآ فراگیر و حرفه ای بین اکثر برندهای مطرح صدا هست نه فقط در کاربرد ما بلکه خیلی بیشتر و فراگیر تر
    به هر حال با توجه به توضیحات شما باز دلیل قانع کننده ای (ولوم آنالوگ . . . ) وجود نداره که خروجی توی داک کانکتور صرفآ آنالوگ و انشعابی از خروجی هدفون یا آمپ خود پلیر باشه چون طراحی سخت افزار گاهی ایجاب میکنه که از تجهیزات آنالوگ در لابلای تجهیزات دیجیتالی استفاده بشه تا در مجموع به هدف نهایی که چیزی نیست جز بالا رفتن نسبت کیفیت به قیمت محصول

شما هم موفق باشید.
    اون قضیه که گفتم رو با درصد خیلی بالایی مطمئنم
    حالا ممکنه دلیلی که توی پرانتز اعلام کردم، دلیل درستش نباشه، چونکه اون رو پراکنده دیدم و حدس زدم

در مورد اینکه لاین اوت واقعی نمیشه از آیپاد کلاسیکای تا نسل 6 (در مورد نسل 7 نمیدونم) گرفت، منبعم اینه

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

معمولاً منبع میزارم، ولی اون موقع واقعاً حسش نبود

اصلاً یکی از اصلی ترین دلایلی که imod بوجود اومد، همین بود

فقط توی لینک بالا دلیل ساختاری ایی که موجب شده لاین اوت واقعی نشه از اون آیپاد ها گرفت رو ذکر نکرده و من تنها احتمالی که میدادم این بود که شاید به دلیل آنالوگ بودن ساختار ولومشونه

19. 3 کاربر از rave-87 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •