تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 4 از 5 اولاول 12345 آخرآخر
نمايش نتايج 31 به 40 از 45

نام تاپيک: مشکل با هارد اکسترنال

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2013

پيش فرض

درود.
    من دو ماه میشه یه هارد اکسترنال Selicon Power Armor A80 یک ترابایت دارم ولی چند تا مشکل بوجود اومده برام لطفا راهنمایی کنید:

چند وقت پیش وقتی میخواستم هارد رو Safely remove کنم یک خطا میداد و نمیتونست remove کنه و بگم که هیچ برنامه ایی مرتبط با هارد در حال کار نبود ولی باز هم هارد رو remove نمیکرد و مجبور شدم کابل هارد رو از usb کیس بکشم البته قبلش 10 دقیقه صبر میکردم تا موتور هارد در حال کار نباشه بعد usb کابل رو میکشیدم.
    اینم عکس اون خطا:

ویندوز رو عوض کردم ..سون 32 بیتی ...آنتی ویروس هم نصب کردم.....وقتی هارد رو وصل کردم یک اتفاق افتاد برام هارد رو نشون میده و properties که از هارد اکسترنال میگیرم نشون میده هاردم تا نصفه پره ولی وقتی میرم داخل هارد اکسترنال چند تا پوشه اصلی دارم که وجود داره ولی وقتی میرم داخل پوشها میبینم هیچ اطلاعاتی توش نیست.....

به فنا رفتم یا نه؟؟؟؟؟؟؟؟

از طریق run دستور
    DISKMGMT.MSC اجرا کردم اینم عکسش :

لطفا راهنمایی کنید....
    Last edited by hoji65; 14-04-2014 at 18:50.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2013

پيش فرض

دوستان من الان دوباره هارد رو وصل کردم به کامپیوتر هارد الان هیچ اطلاعاتی نشون نمیده میگه باید فرمت بشه.

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

دوستان من الان دوباره هارد رو وصل کردم به کامپیوتر هارد الان هیچ اطلاعاتی نشون نمیده میگه باید فرمت بشه.

پارتيشن هارد اكسترنال مورد نظر متاسفانه RAW شده و در نتيجه اگر اطلاعات مهمي داريد بايد آنها را روي هارد ديگر ريكاوري كنيد . ميتونيد از easeus data recovery wizard professional براي ريكاوري استفاده كنيد . پس از ريكاوري كامل اطلاعات ، پارتيشن را فرمت كنيد .

در مورد مسئله عدم Safely remove شدن ، ميتونيد طيق اين [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] عمل كنيد .

4. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2013

پيش فرض

پارتيشن هارد اكسترنال مورد نظر متاسفانه RAW شده و در نتيجه اگر اطلاعات مهمي داريد بايد آنها را روي هارد ديگر ريكاوري كنيد . ميتونيد از easeus data recovery wizard professional براي ريكاوري استفاده كنيد . پس از ريكاوري كامل اطلاعات ، پارتيشن را فرمت كنيد .

در مورد مسئله عدم Safely remove شدن ، ميتونيد طيق اين [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] عمل كنيد .

درود.
    آقا الان هارد وصله ,نرم افزار ریکاوری که گفتی رو نصب کردم ولی فایلی رو پیدا نکرد که ریکاوری کنه...
    میخوام فرمت هم کنم نمیشه هم با Disk Management هم فرمت نمیکنه دستور داسی یا نرم افزاری هست که بشه فرمتش کرد؟
    یه سوال الان فرمت کنم هاردو بعدا میتونم ریکاوری کنم یعنی اطلاعات برمیگرده؟

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

درود.
    آقا الان هارد وصله ,نرم افزار ریکاوری که گفتی رو نصب کردم ولی فایلی رو پیدا نکرد که ریکاوری کنه...
    میخوام فرمت هم کنم نمیشه هم با Disk Management هم فرمت نمیکنه دستور داسی یا نرم افزاری هست که بشه فرمتش کرد؟
    یه سوال الان فرمت کنم هاردو بعدا میتونم ریکاوری کنم یعنی اطلاعات برمیگرده؟
    از قسمت Complete Recovery اقدام ميكنيد ؟
    براي فرمت كردن ميتونيد برنامه هايي مثل Acronis Disk Director Home هم تست كنيد .
    در مورد سوال آخر ؛ بديهي هست كه با فرمت كردن پارتيشنها ، شانس ريكاوري موفق و سالم اطلاعات كمتر ميشه . ممكن هست فايلها خراب بشوند . در نتيجه توصيه ميكنم ابتدا ريكاوري كنيد (با برنامه هاي مختلف مثل MiniTool Power Data Recovery) و سپس اقدام به فرمت كردن هارد كنيد .

نكته آخر : اگر بازهم نميتونيد فرمت كنيد ميتونيد با برنامه [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] تست كنيد . دقت كنيد كه اطلاعات بطور غير قابل ريكاوري از بين ميروند .

7. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2013

پيش فرض

با این نرم افزاری که گفتید هارد رو بالاخره فرمت کردم(Acronis Disk Director Home).
    از کجا مطمئن بشم دیگه بد سکتوری نداره هارد و باز این مشکل برام پیش نیاد؟
    آیا امکان داره از پاور کامپیوتر یا قسمتهای دیگه کامپیوترم باشه که این مشکل برام پیش میومد؟

از قسمت check نرم افزار مذکور برای پیدا کردن بد سکتورها استفاده کردم این عکس است:

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

با این نرم افزاری که گفتید هارد رو بالاخره فرمت کردم(Acronis Disk Director Home).
    آیا امکان داره از پاور کامپیوتر یا قسمتهای دیگه کامپیوترم باشه که این مشکل برام پیش میومد؟

از قسمت check نرم افزار مذکور برای پیدا کردن بد سکتورها استفاده کردم این عکس است:
    از قسمت Health برنامه HDTuneد، smart status هارد مورد نظر را چک کنید (عکس بذارید) . البته برنامه های دیگری هستند که کل سطح هارد را اسکن میکنند و در صورت وجود بدسکتوری ، به کاربر اعلام میکنند مثل HDD Regenerator و یا حتی برنامه هایی که توسط کمپانی سازنده هارد ارائه میشوند مثل Data Lifeguard Diagnostic for Windows . ولی در درجه اول smart status چک کنید و سپس بروید سراغ این برنامه ها ...

10. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2013

پيش فرض

درودی دوباره.
    اینم عکس از smart status که گرفتم:

از طریق نرم افزار HDD Regenerator چک کردم هیچ بد سکتوری نداشت:

فقط یه سوال وقتی میخوام با نرم افزار USB Safely Remove هارد رو Romove کنم بیشتر مواقع با این خظا مواجه میشم و نمیتونم هارد رو Remove کنم Forced Stop هم جواب نمیده جیکار کنم بنظرتون؟

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2013

پيش فرض

الان من داشتم فایل کپی میکردم تو هارد اکسترنال یه دفعه وسط کپی انگاری گیر کرد و سیستم هنگ کرد..چند ساعت صبر کردم دیدم درست نشد منم خاموش کردم سیستم رو و یه بار دیه دیگه روشن کردم پارتیشن هارد اکسترنال پرید.. این دفعه از HDD Low level Format tools استفاده میکنم و فرمت میکنم ببینم درست میشه یا نه.
    لطفا به این عکس نگاه کنید و ببینید روندش درست اجرا میبشه یا نه؟
    حجم ففایلهام برای کپی حداقل 100 گیگ میباشد با نرم افزار tera copy.

راستی این نرم افزار unlocker وUSB Safely Remover اصلا نمیتونن هارد اکسترنال من رو remove کنن ..لطفا اگه نرم افزار قویتری میشناسید معرفی کنید..
    Last edited by hoji65; 18-04-2014 at 19:10.

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام .

smart status هارد اکسترنال مورد نظر OK هست . همچنین تست HDD Regenerator نشانه ای از بدسکتوری پیدا نکرده . هارد اکسترنال سالم هست . مشکل را باید در جای دیگری جستجو کنید . توصیه میکنم از یک نسخه سالم و دستکاری نشده ویندوز استفاده کنید (شاید ویندوز مشکل داشته باشد) . همچنین توصیه میکنم با یک آنتی ویروس معتبر و آپدیت شده کلیه اطلاعات موجود در هارد دیسک را اسکن و ویروس یابی کنید.

این دفعه از HDD Low level Format tools استفاده میکنم و فرمت میکنم ببینم درست میشه یا نه.
    لطفا به این عکس نگاه کنید و ببینید روندش درست اجرا میبشه یا نه؟
    از Error های که داده مشخص هست که کار به درستی انجام نمیشود . البته هارد اکسترنال مشکلی ندارد و لزومی نیست که LLF کنید . در صورتیکه اصرار دارید توصیه میکنم با برنامه های تحت Dos (مستقل از سیستم عامل) اینکار را انجام بدید .

محتوای مخفی: Process Explorer 

در مورد Safely remove نشدن پیشنهاد میکنم برنامه Process Explorer را از این [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] دانلود کنید . پس از extract آن فایل procexp.exe را اجرا کنید . به قسمت Find بروید و سپس letter مربوط به هارد اکسترنال را در قسمت handle or dll substring وارد کنید و بررسی کنید که کدام پراسس همچنان در حال استفاده از هارد اکسترنال هست و آن پراسس مربوط به کدام برنامه هست . اگر نمیدونید این پراسس مربوط به کدام برنامه هست پیشنهاد میکنم اسم این پراسس را در گوگل جستجو کنید و ببینید که مربوط به کدام برنامه هست و سپس آن برنامه را ببندید .

نکته : letter مربوط به هارد اکسترنال را در my computer میتونید ببینید مثلاً اگر G باشد باید بصورت زیر وارد کنید .

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    بعنوان مثال در عکس زیر پراسس Teracopy به درایو G دسترسی دارد که در درجه اول بهتر هست آن برنامه بسته شود . به هر حال اگر هم نمیتونید برنامه مربوط به آن پراسس را پیدا کنید میتوان روی آن پراسس راست کلیک و سپس Kill Process کرد (توصیه میکنم همنطوری Kill Process نکنید اول یک تحقیقی درباره آن پراسس بکنید و سپس Kill Process کنید) .

اگر برنامه هایی مثل Unlocker و یا Process Explorer جواب نمیدهند تنها راهی که به ذهنم میرسه این هست که برید Disk management و طبق عکس زیر هارد اکسترنال مورد نظر را offline کنید که در اینصورت میتونید Safely remove کنید . البته برای استفاده مجدد بایستی دوباره online بشود .

Last edited by ata.royalfalcon; 18-04-2014 at 20:17.

14. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •