تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 2 اولاول 12
نمايش نتايج 11 به 12 از 12

نام تاپيک: تلویزیون 3D

اگه نباشه جاش خالی می مونه bestmovie's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2011

پيش فرض

شما که اینقدر فعالی لیست کامل شو لطف کنید
    من خودم بالای 50 عدد 3 بعدی دارم که از انگشتای خودم و داداشم بیشتر میشه
    توی پرشین تولز هم اگه بخش بازارچه رو نگا کنی چندتا از دوستان تاپیک فروش دارند که فک
    کنم تعدادشون بلوری های 3 بعدیشون از 100 گذشته به هر حال تعدادشون خیلی سریع داره زیاد میشه!

2. 3 کاربر از bestmovie بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Jul 2006

پيش فرض

اول بگم تاپیک خوبی هست و ممنون از ایجادش
    و بعد بریم سراق تکنولوژی سه بعدی
    ما دو مدل تکنولوژی برای ایجاد تصاویر سه بعدی در حال حاظر تو بازار داریم ( یه مدل بدون عینک هم هست که هنوز به تولید انبوه نرسیده)
    اول تکنولوژی اکتیو (active ) : که عینکهای شارژی یا باطری دار و نسبتا گرون و سنگینی داره که با مچ شدن با تلوزیون و قطع و وصل کردن تصویر هر چشم تصاویر سهبعدث رو به وجود میارن و به همین دلیل خاموش روشن شدن جلوی هر چشم در کسری از ثانیه این تصاویر دارای لرزش و پرش و تیرگی هستن
    دوم تکنولوژی پسیو (passive ) : در این تکنولوژی عینک ها تقریبا شبیه به عینکهای سینما های سه بعدی هستن و از تکنولوزی پولاریزه استفاده میکنن به این شکل که همزمان برای هر چشم دو تصویر ارسال میشه و با تلفیق این دو تصویر در مغز انسان تصویری سه بعدی شکا میگیره این تصاویر بدون پرش و لرزش و خیلی روشنتر از سه بعدی اکتیو هم هستن

برندهایی که اکتیو تولید میکنن : سونی ، شارپ ، فیلیپس ، پاناسونیک ، سامسونگ و ... هستن
    برندهایی که پسیو تولید میکنن : فقط ال جی و ویزیو ( که Visio فقط تو آمریکا تولید و عرضه میشه )هستن

من تا جایی که تحقیق کردم هر دو این تکنولوژی ها برای کودکان زیر 5 سال مضر هستن و توصیه میشه استفاده نکنن ولی تکنولوژی پسیو برای بالای 5 سال ضرری نداره و سرگیجه و حالت تحوع و خستگی هم یا نداره یا به ندرت گزارش میشه در صورتی که اکتیو به خاطر همون لرزش و سایه تو تمام سنین اگر بیش از حد تحمل استفاده بشه اذیت کننده هست که این حد تحمل میتونه از 10-15 دقیقه تا دیگه حد اکثر یکی دو ساعت باشه در صورتی که شما با یه تلوزیون پسیو شاید اگر چندین ساعت هم فیلم ببینید یا بازی کنید اصلا اذیتتون نکنه

یک مقاله ساده و کوتاه هم در مقایسه این دو تکنولوژی براتون قرار میدم تا خودتون بیشتر موضوع رو درک کنید
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

البته لازم به ذکر هست که سونی الان داره با الجی مذاکراتی انجام میده که براش پنل های پسیو تولید کنه تا در آینده ببینیم چی میشه
    ولی همه منتقد ها در این نکته که آینده سه بعدی تو پسیو خلاصه میشه متفق القول هستن و برای سه بعدی بدون عینک هم هنوز جایی در نظر نگرفتن چون واقعا گرون و پر دنگ و فنگ هست
    البته شاید تا چند سال دیگه با پیشرفت تکنولوژی بدون عینک ها هم همه گیر بشن ولی در حال حاظر امکانش کم هست
    ممنون از توجهی که به این قضیه دارید به نظر من هم با توجه به فراگیر شدن تلویزیون های سه بعدی دقت بیشتر در مورد نحوه استفاده وحفظ سلامت استفاده کنندگان لازم است .

4. این کاربر از gmd بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

صفحه 2 از 2 اولاول 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •