تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 3 از 3

نام تاپيک: بررسی تخصصی گوشی نوکیا 700 (از خودم)

آخر فروم باز Punisher_2008's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2007

پيش فرض بررسی تخصصی گوشی نوکیا 700 (از خودم)

سلام..
    بعد از استفاده یک ماه از neo به دلیل کیفیت پایین بدنه این گوشی . به شدت مستعد بودن به خط و خش و همینطور اثر انگشت ردش کردم.
    چون من روی این چیزا خیلی حساس هستم در این 1 ماه با اینکه مراقبش بودم چون بدنه براقی داره و پلاستیکی هست خط و خش زیاد پشتش افتاد و به شدت تو ذوق میزد..خوش بختانه به خاطر گرانی موقع فروشش ضرر خاصی نکردم.
    گفتم دوباره یک گوشی سیمبین بخرم . 701 رو قبلا داشته بودم . 700 رو 3 روز پیش دیدم به شدت دیزاین عالی داشت.. و دیروز صبح این گوشی رو خریدم این نقد رو داخل موبایلستان از خودم دیشب قرار دادم گفتم اینجا هم قرار بدم دوستان استفاده کنند.

طراحی:
    خب یکی از نکاتی که باعث شد من رو به طرف این گوشی جذب کنه طراحی جذابش هست..
    این گوشی فقط 96 گرم وزنش هست قطر این گوشی 9.7 هست. گوشی فوق العاده خوش دست و زیبایی هست..
    گوشی طراحی جدیدی رو داره به خصوص پایین گوشی که اسپیکر برای پخش صدا و میکروفون مکالمه قرار داره
    زیبایی خاصی رو میده..
    پشت گوشی از استیل هست . جنس کلی گوشی بعضی قسمت ها استیل و بعضی قسمت ها پلاستیک هست که گوشی بسیار زیبا و جذاب و با کیفیت به نظر میرسه.. به خصوص برای من که طراحی و کیفیت بدنه گوشی اهمیت داشت و گوشی قبلی (NEO) رو به خاطر همین بنده ضعیف فروختم...
    به طور کلی این گوشی رو میشه یک گوشی زیبا و خیلی جذاب حساب کرد به خصوص با ابعادی که داره در هر دستی جا میگیره.. امروز هرکی این گوشی رو دستش دادم از سبک بودن و خوشدستی این گوشی لذت می برد..
    از نظر طراحی و زیبایی و همینطور کیفیت ساخت این گوشی واقعا نمیشه هیچ ایردی از این گوشی گرفت..

ال سی دی

خب ال سی دی این گوشی هم باز یکی از نقاط مثبت این گوشی به حساب میاد.
    این گوشی یک ال سی دی 3.2 اینچی از نوع AMOLED با تکلولوژی Clear Blackبا رزولیشن nHD یا 640 360 ..
    تنها ایرادی که میشه گرفت سایز ال سی دی هست که 3.2 اینچ هست اگه 3.5 بود بهتر بود. البته با توجه به اینکه این گوشی یک گوشی با ابعاد کوچیک هست 3.2 اینچ مناسب هست..
    خوشبختانه این گوشی مجهز به دو صفحه کلید هست هم صفحه کلید QWERTY کامل افقی و عمودی که خوشبختانه فاصله بین کلید ها بسیار مناسب هست و مشکلی ایجاد نمیکنه و به راحتی میشه تایپ کرد با اینکه گوشی قبلیم XPERIA NEO ال سی دی 3.7 اینچی داشت اصلا مشکلی با تایپ با این گوشی نداشتم. صفحه کلید دوم هامون صفحه کلید عدد هست هامون Alphanumeric هست که تایپ با اون دیگه بسیار ساده هست و چشم بسته هم میشه تایپ کرد
    اما در مورد کیفیت ال سی دی این گوش باید در یک جمله بگم کیفیت ال سی دی این گوشی فوق العاده بالاست به خصوص این رزولیشن و AMOLED و اونم در ال سی دی 3.2 اینچی که باعث تراکم بالای پیکسل میشه.. عمق رنگ مشکی در این گوشی فوق العادست.... رنگها بسیار جذاب و شارپ هستند.نور ال سی دی توسط یک سنسور با توجه به نور محیط تنظیم میشه به طور خودکار ولی از تنظیمات میتونید نور رو خودتون تنظیم کنید. تمام سطح جلو گوشی از شیشه ضد خش Gorilla پوشیده شده و این یعنی خیالتون از بابت خط و خش راحت هست.

سیستم عامل و سخت افزار:
    اول از سخت افزار شروع میکنم..
    این گوشی مجهز به یک سی پی یو 1GHZ همراه با 512MB رم و چیپ گرافیکی BMC2763 هست.
    همینطور که میبنید فرکانس سی پی یو . رم و چیپ گرافیکی نسبت به گوشی های سیمبین نسل قبل مثل C7.N8 و... افزایش پیدا کرده.. مقدارم رم 2 برابر شده. چیپ گرافیکی قویتری استفاده شده و همینطور فرکانس سی پی یو از 628 به 1GHZ افزایش پیدا کرده..
    هامنطور که میبنید این گوشی سخت افزار قوی رو داره به خصوص اینکه سیستم عامل سیمبین روی اون سخت افزار استفاده بشه.. این گوشی 320MB فضای ازاد رم رو در اختیار کاربر قرار میده XPERIA NEO و ARC با 512MB رم حداکثر با بهترین کاستوم رام سبکترین رام ها متیونید 220MBفضای رم رو داشته باشید که به سرعت هم توسط نرم افزار مختلف اشغال میشه..

خب هامنطور که میدونید سیستم عامل این گوشی سیمبین هست نسخه Belle .
    البته الان نوکیا دیگه اسم symbian رو حذف کرده و NOKIA Belle نام داره..
    خب Belle نسبت به Anna تغیرات زیادی رو داشته..
    یکی از قابلیت های Belle قابلیت تسلط بیشتر و شخصی سازی بیشتر روی صفحه home هست.. البته به ازادی اندروید نیست اما به اندروید بسیار نزدیک هست...
    خب در Belle میتونید 6 صفحه home ایجاد کنید و میتونید برای هر کدوم یک پیش زمینه مجزا با ویجیت های مختلف و طراحی خاص بزارید . یعنی هرطوری که دوست دارید مثل اندروید میتونید ایکون ها و برنامه هاتون و ویجیت هارو به هر شکلی که دوست دارید چیدمان کنید.
    یکی دیگه از قابلیت های Belle تغیر قسمت هشدار دهنده ها هست که با کشیدن انگشت بالای ال سی دی به پایین یک صفحه ظاهر میشه که sms ها و رویداد هاتون رو در این قسمت میتونید ببنید. همینطور دسترسی سریع به بولوتوث /wifi/ gprs و... در این قیسمت فراهم شده.
    یکی دیگه از قابلیت های Belle حذف ساختار پوشیه ای قدیمی و منوی کاملا تخت مثل اندروید هست.. تمامی نرم افزار های نصب شده و تمامی نرم افزار های خود گوشی در منویی کاملا تخت هستند.. البته قابلیت ساخت پوشی وجود داره . اما قابلیت ساخت پوشه درون پوشه دیگه ای وجود نداره دقیقا مثل سیستم عامل اندروید.
    تسک منجر تغیری از نظر ظاهری با سیمبین ANNA و 3 نکرده . اما سرعتش نسبت به دو ورژن قبلی افزایش چیمگیری داشته به راحتی با باز بودن بیشتر از 15 برنامه و بازی سنگین با تسک منجر ویا گوشی بدون کوچکترین لگی کار کرد...
    در ضمن افکت های بسیار زیبایی هنگام مرور در منو ها و یا موقع ظاهر شدن صفحه کلید و... استفاده شده که واقعا زیبا بود.
    به طور کلی واقعا در نسخه Belle این سیستم عامل پیشفرفت زیادی کرده به خصوص رابطه کاربری گوشی واقعا زیبا شده
    مرورگر وب سرعتش نسبت به قبل خیلی بهبود پیدا کرده و با سرعت بیشتری کار میکنه. کمی هم تغیرات ظاهری نسبت به سیمبین 3 داشته. این مرورگر از flash پشتیبانی میکنه.
    یکی دیگه از قابلیت های گوشی ساپورت راحت فایل های افیس و pdf هست.
    خب فکر میکنم به اندازه کافی در مورد سیستم عامل این گوشی و امکانات سیستم عاملش توضیح داده باشم.

موسقی و ویدیو:

خب این گوشی یک اسپیکر مجزا برای خروجی صدا در جلوی گوشی قرار داره.. در قسمت پایین گوشی.
    خوشبختانه مثل اکثر گوشی ها اسپیکر پشت گوشی قرار نداره و این یعنی موقع گوشی دادن موزیک وقتی گوشی رو روی سطح صاف میزارید از صداش کم نمیشه یا اینکه مجبور نیستید گوشیتون رو برعکس بزارید و ال سی دی گوشی رو به پایین باشه..
    از نظر بلندی صدای این گوشی خیلی خوبه صدای بلندی داشت البته نه خیلی بلند اما از NOKIA 701 بلندتر هست . کیفیت خوبی داره. در هندسفری بر خلاف 701 که کیفیت عالی داشت اما 700 در هندسفری در حد متوسط هست هم کیفیت و هم بلندی در هندسفری در حد متوسط هست.
    البته ورژن نرم افزاری گوشی من اخرین ورژن نیست.. شاید در اخرین ورژن این قسمت بهبود پیدا کنه..
    موزیک پلیر سیمبین همیشه جز بهترین ها بوده به راحتی میتونید موزیک هاتون رو البوم بندی کنید و...

اما ویدیو پلیر سیمبین هم همیشه جز بهترین ها بوده.. این گوشی مثل همه گوشی های سیمبین 3 و ANNA و Belle فرمت های زیادی رو ساپورت میکنه مثل mkv. avi.flv.mp4.3gp و.... به صورت پیشفرض و تا رزولیشن HD و همینطور ساپورت زیر نویس فارسی بازم به صورت پیشفرض و بدون احتیاج استفاده از هیچ برنامه ای..
    این یعنی اینکه از دیدن کلیپ ها مشکلی بر نمیخورید.. کلیپ های تا رزولیشن 1280 720 یا HD رو من تست کردم به راحتی بدون کوچیکترین لگ اجرا میکرد.دیدن کلیپ ها با ال سی دی فوق العاده AMOLED و تراکم پیکسل بالا این گوشی واقعا جذاب بود.

دوربین و دیگر امکانات
    این گوشی هامنطور که میدونید یک دوربین 5 مگاپیکسلی با فوکوس ثابت و قابلیت تشخیص لبخند و فلش LED هست.. فیلم برداری گوشی در رزولیشن 1280 720 به عبارتی HD و با سرعت 30 فرم صورت میگیره.
    کیفیت فیلم برداری مثل همیشه عالیه و یک میکروفن اختصاصی برای ضبط صدای ویدیو به صورت استریو میتنید استفاده کنید.. تنظیمات گوشی تقریبا گسترده هست شامل تنظیمات ISO و ... میشه.
    عکس برداری در میحیط هایی که نور به اندازه کافی باشه کیفیت عکس ها خیلی خوبه و راضی کننده هست. در محیط های کم نور باید بگم فلش LED این گوشی کوچیکه و فقط فاصله نزدیک یعنی 1 تا نهایتا 2 متر رو میتونی ساپورت کنه.. به نظر من کیفیت عکساش به 701 نمیرسه. البته بازم شاید با اپدیت بهتر بشه.
    از فلش هم میشه به عنوان چراغ قوه استفاده کرد. فقط کافیه دکمه قفل رو چند ثانیه نگه دارید.
    دوربین گوشی هیچ فرو رفتگی در قاب نداره این یعنی قبل از عکسای باید حتما جلو لنز رو تمیز کنید تا عکسهارو شفاف در اختیار شما قرار بده..

از دیگر قابلیت های این گوشی میشه به قابلیت NFC اشاره کرد که گوشی هایی امروزی به اون مجهز هستند و در اینده و همین الانم از اون استفاده میشه..
    GPS-WIFI که همه گوشی های هوشمند بهش مجهز هستند. که با نرم افزار رایگان و فوق العاده OVI MAP میتونید از اون استفاده کنید.
    خروجی TV هم یکی دیگه از قابلیت های این گوشی هست البته به صورت HD پخش نمیکنه.
    این گوشی 2 گیگ حافظه داخلی داره. و بدون مموری عرضه میشه..
    این گوشی قابلیت ساپورت USB OTG رو هم داره.یعنی میتونید موس و فلش رو بهش وصل کنید البته خود من شخصا تست نکردم . اما ساپورت میکنه.

2. 2 کاربر از Punisher_2008 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Oct 2007

پيش فرض

خیلی از دوستان خواستن که این 700 رو با 701 مقایسه کنم چون من قبلا 701 رو هم داشتم..
    جفت این گوشی ها سخت افزارشون مثل هم هست. یعنی هر دو گوشی سی پی یو 1GHZ رم 512 و چیپ گرافیکی BMC2763 رو دارند.
    اما تفاوت هایی که باهم دارند:
    701 مقدار حافظه داخلیش 8گیگ هست اما 700 مقدار حافظه داخلیش 2 گیگ. البته هردو از طریق مموری میتونی ارتقا بدی.
    ال سی دی 701 سایز 3.5 اینچ هست اما 700 سایز ال سی دی 3.2 اینچی هست. مسلم هست که تایپ و وبگردی و بازی کردن روی ال سی دی 3.5 اینجی راحتر و لذتبختر هست. البته من با اینکه گوشی قبلیم XPERIA NEO ال سی دی 3.7 اینچی داشت مشکلی با ال سی دی 3.2 اینچی NOKIA 700 ندرام.
    اما نکته دیگه اینه که ال سی دی 700 از نوع AMOLED هست ولی 701 از نوع IPS .. رنگ ها در ال سی دی 700 به خصوص رنگ مشکی فوق العاده عمیق عالی دارند و از نظر کیفیت ال سی دی از 701 بهتر هست البته در عوض هم 701 نور 1000 نیتی داره که زیر نور خورشید هیچ رقیبی نداره البته بازم زیر نور خورشید با AMOLED به راحتی میشه ال سی دی رو دید و کار کرد.. میتونید مقایسه ال سی دی IPS رو با AMOLED در یوتوب ببنید کاملا AMOLED برتر هست.. شیشه هر دو گوشی هم ضد خش است البته واسه NOKIA 700 از نوع Gorilla هست. البته من یک ماه 701 داشتم هیچ خطی روی ال سی دیش نه افتاد با اینکه اصلا از محافظ ال سی دی استفاده نمیکردم.

از نظر دوربین دوربین 700 یک دوربین 5 مگاپیکسلی هست و دوربین 701 یک دوربین 8 مگاپیکسلی. کیفیت عکسها در 701 کاملا بهتر از 700 هست.. به خصوص اینکه 701 فلش بسیار قویتری رو داره..

از نظر ظاهری دیگه سلیقه ای هست اما به نظر من 700 خیلی زیبا و خوش دستر از 701 هست. ظاهر 701 کاملا مشابه با NOKIA C7 هست ولی 700 طراحیش فرق میکنه . در کل گوشی واقعا خوش دستی هست. هر دو گوشی در بدنه از استیل استفاده شده .
    از نظر صدا در 700 کمی صدای بلندتری داره. اما در هندسفری صدای 701 بهتر هست. صدای 700 در هندسفری از نظر بلندی خیلی خوه ولی bass در حد متوسط هست اما 701 واقعا bass خیلی خوبی داره..
    یکی دیگه از برتری های 701 داشتن فرستنده FM هست یعنی موسقی دلخواهتون رو روی موجFM میتونید در ماشین و.. بفرستید بدون استفاده از سیم یا هرچیزه دیگه . 700 فاقد این قابلیت هست....

از نظر باطری باطری جفتشون مثل هم عمل میکنند یعنی با استفاده زیاد به راحتی 2 روز دوام میارند.

به طور کلی..
    اگه ظاهر گوشی و خوشدستی و کیفیت ال سی دی براتون مهمه و میخواین گوشی شیکی داشته باشید NOKIA 700 انتخاب مناسبی هست از دیروز هرکی این گوشی رو میبینه اولین چیزی که میگه اینه که خیلی خوشدسته!!
    اما اگه این موارد بالا براتون از درجه کمتری برخورداری و کارایی بیشتر براتون اهمیت بیشتری داره و حرف اول رو براتون میزنه701 بهترین هست. در حال حاظر هم پرچمدار Belle همین 701 هست.

موفق باشید

---------- Post added at 11:49 PM ---------- Previous post was at 11:48 PM ----------

داخل نقد 700 در مورد ورژن جدید سیستم عامل سیمبین یعنی Belle توضیحاتی رو دادم.
    اما هنوز خیلی از دوستان با Belle اشنایی ندارند و اونو خیلی دسته کم گرفتند..
    حتی من بار ها متوجه شدم بعضی ها فکر میکنند سیمبین هامون s60v5 هست..
    حتی یکبار دیدم یکی از دوستان اصلا نمیدونست به سیمبین بازی HD داره!! وقتی گفتیم asphalt 6 رو هم داره دیگه شاخ دراورد.
    این ویدیو برای اشنایی با Belle و همینطور قابلیت nfc هست. حتما تماشا کنید از اپارات هست حدود 3دقیقه هست :
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    اینم تصاویری از Belle:

4. 2 کاربر از Punisher_2008 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Oct 2007

پيش فرض

سلام...
    انتظاری نداشتما..
    ولی واقعا بابت این همه تشکر واقعا ممنون..

6. این کاربر از Punisher_2008 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •