تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 398 از 405 اولاول ... 298348388394395396397398399400401402 ... آخرآخر
نمايش نتايج 3,971 به 3,980 از 4049

نام تاپيک: مشاوره در خصوص پکیج های دیواری و سایر سیستم های گرمایشی

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Nov 2012

پيش فرض

گذاشتم رو حالت زمستانه و آب سرد شد.اینجور که مشخصه فلومتر مشکل داره.تعمیرکار هم تو کاغذش نوشته بود اگر باز خراب شد فلورگلاتور تعویض شود
    حالا سوالم اینه که فلومتر برای آب مصرفی هست ولی آب مصرفی من داغ و رادیاتورها سرد بود و بعد از اومدن تعمیرکار برعکس شد
    راستی تازگیا یکی از رادیاتورهام نشتی پیدا کرده و هر چندروز یکبار درجه فشار پکیج پایین میاد و خاموش میشه.وقتی پکیج خاموش میشه از زیرش آب سرازیر میشه.این مشکل که ربطی به فلومتر نداره؟
    سلام دوست عزیز
    رو حالت زمستانه یا تابستانه ؟ آب مصرفی سرد شد ؟ تو خط بعد نوشتید آب مصرفی داغ و گرمایش سرد ؟
    اگر تابستانه آب مصرفی گرم نمیشه و پکیج اصلا روشن نمیشه از فلومتر هست
    متنی که نوشتید جور نیست مفهوم نیست در حال حاضر ایراد چی هست ؟
    نشتی رادیاتور را برطرف کنید باعث رسوب گرفتن لوله کشی و مبدل و.... میشود
    اینکه میگید فشار میاد پایین و آب سرازیر میشه احتمالا برعکس هست ابتدا شیر اطمینان پکیج باز میشه و آب سرازیر میشه و بعد شما میبینید فشار پایین اومده که دلیلش تنظیم فشار بالا در حالت سرد رادیاتور و وقتی رادیاتور گرم میشه فشار میره بالا تر از 3 و شیر اطمینان عمل میکنه و یا کم بودن فشار باد منبع انبساط و یا خرابیش میشه باشه
    ابتدا فشار را در حالتی که آب رادیاتور ها سرد هست تنظیم کنید روی حدود 2 و هواگیری کنید تا فشار روی 1.2 تقریبا تنظیم شود و سپس پکیج را روشن کنید اگر با داغ شدن آب فشار رسید به 3 و شیر اطمینان باز کرد و آب تخلیه شد باد منبع انبساط توسط متخصص خدمات پکیج تنظیم شود و در صورتی که منبع انبساط خراب باشد باید تعویض شود

2. این کاربر از hesam.eng بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)

پيش فرض

نشتی رادیاتور را برطرف کنید باعث رسوب گرفتن لوله کشی و مبدل و.... میشود
    سلام علیکم

جنابِ مهندس , سوالی دارم از حضورتون :
    نظرتون چیه که بعد از پایانِ فصلِ سرما , آبِ تمام رادیاتورها کشیده بشه و بعدش شیر رفت و برگشت سیستم گرمایش هم از زیر پکیج بسته بشه و بسته بمونه تا شروع فصل سرما در سالِ بعد ؟
    چون "مداربسته" بودنِ سیستم گرمایش و راکد بودنِ آب در سیستم گرمایش باعثِ حل شدن مسِ مبدّل در آب میشه و درنتیجه باعث بالا رفتن مس در آبِ سیستم گرمایش میشه و این مس در رادیاتورهای آلومینیومی تبدیل میشه به یک پیل شیمیایی که باعث تولید گاز ئیدروژن و همچنین خوردگی در بدنه ی داخلِ رادیاتور میشه
    پس به نظرم بهتره بعد از فصل سرما , آبِ سیستم گرمایش تخلیه و بسته بشه و حتی در فصل سرما هم بهتره هر ماه , آب سیستم گرمایش تخلیه بشه و با آب نو پر بشه تا مقدار مس در آب بالا نره و تولیدِ گاز ئیدروژن به کمترین حد برسه
    ==================================
    البته بنده دیدم بعضی از پکیجها حتی در تابستان هم خودش چند روز یک بار سیستم گرمایشش روشن میشه و آب گرم گردش میکنه در سیستم و برای همینه که میگن حتی در تابستان هم باید شیرهای همه ی رادیاتورها باز باشه
    اگر این کار برای جلوگیری از خورده شدنِ داخل رادیاتورها با آب راکد هست , خب پس بهتر اینه که سیستم گرمایش اصلاً آب نداشته باشه در فصل گرما یعنی مشکل از ریشه حل بشه
    نظرتون چیه ؟
    .
    با تشکر از وقتتون

4. این کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Nov 2012

پيش فرض

سلام دوست عزیز جناب آقای آسمونی
    پیرو صحبت شما عرض کنم به نظر بنده این تعویض آب نیاز نیست به دلایل زیر

آب سیستم گرمایش در صورت نداشتن نشتی مقدار جزئی رسوب خود را داده به رادیاتور و مبدل پس دیگر رسوبی ندارد و با تعویض آب املاح جدید وارد سیستم میکنیم با املاح زیاد که بعد از چند سال تعویض شاهد گرفتگی لوله کشی و... میشویم .
    با رادیاتور پره ای هم چون چرخش آب نیست تولید هیدروژن نمیکنه

پکیج در حالت تابستانه نیاز به آب گرمایش داره تا بتونه آب مصرفی را گرم کنه ( در پکیج های دو مبدل ) که با پر بودن سیستمکارآیی بهتری داره
    در پکیج های تک مبدل در صورتی که آب گرمایش از مبدل تخلیه شود باعث آسیب رسیدن به مبدل میشود

البته بیشتر نظر شخصی هست شاید اساتید دیگه با دلایل علمی توجیه بهتری داشته باشند

6. 2 کاربر از hesam.eng بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه web2003's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2006
    محل سكونت
    مستاجر خالق

14

سلام
    مبدل و پرشر فن را سرویسکار آورد و نصب و تنظیم شعله کرد...بعد تست رادیاتورها انجام و از گرم کردن مطمئن شد نسبت به بستن درب اول شعله (محفظه احتراق) کرد بعد درب دوم محفظه را هم با بستن بست هایش بست حالا دوباره پکیج را روشن و دما را گذاشت ۸۰ جهت تست وقتی دما به ۴۵ رسید شعله خاموش شد!
    تصویر زیر مبدل خراب قبلی با حدود 20 روز کارکرد شاید کمتر
    تصویر اول
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    تصویری دوم
    دربها باز و مجددا بست باز همان مشکل و بعد دودکش را جدا و سرپوش های هوا دهی فن را هم باز کرد ولی مشکل تکرار میشد.
    بعد همه را بحالت اول گذاشت فقط درپوش هوا دهی فن خروجی را باز گذاشت(البته باز وبستنش در شعله تاثیری نداشت) فقط بستهای درب دوم درپوش محفظه احتراق را باز گذاشت
    و تست و ایندفعه شعله پایدار بود....گفت احتمالا اکسیژن کم میرسه و به همان باز گذاشت و درب اصلی را هم بست و پکیج حالت عادی کار کردن را ادامه داد سرویسکار رفت.
    ۱.چرا یا بستن درب دوم شعله قطع میشود؟! محفظه ای که با رنگ قرمز درب کوچک و محفظه ای که با رنگ ابی کشیده شده که هم پوشش فن و پرشر و شعله میباشد مثل تصویر سوم

۲.اگر اکسیژن نمیرسه پس شرکت اصلی چرا فکری نکرده؟!
    صبح دیدم اب گرم مصرفی سرد است یعنی وقتی اب گرم را باز میگذاشتیم پکیج به حالت گرم کردن اب مصرفی میرفت و علامت شعله روی صفحه میامد و دما مثلا از ۲۵ هی پایین میامد....و مشکل حل نشد.
    با سرویسکار تماس گرفتم گفت پریز برق را برعکس کن....نشد....!
    بعدازظهر بعد کار به خونه اومدم تست کردم دیدم با کم باز کردن دمای اب گرم مصرفی بالا میرود ولی با باز کردن بیشتر دمای اب سرد شده تا عدد 16 میاد پایین...باز تماس سرویسکار نتونست بیاد
    بعد فکر کردم شعله پایینه و توی اینترنت اموزش تنظیم را خوندم و بسم الله گفتم و باز کردم و پیچهای تصویر چهارم را با اچار 10 و چهارسو حدود یک میل بیشتر کردم با ترس

دربها را سریع بستم و درپوش دوم شعله را هم بستهاش را بستم تست کردم دیدم شعله خاموش میشه دو مرتبه مثل سرویسکار قبلی بستهاش را باز کردم مثلا هوا بره داخل بعد درپوش اصلی را بستم آب گرم درست کار کرد و گرم میکرد
    در تصویر اخر سرویسکار درپوش زیر جرقه زن را هم باز کرد گفت هوا بیاد داخلش....
    3.اگر پوشش پلاستیکی جرقه زن باز باشه پس چرا گذاشتنش....من جسارت به سرویسکارها نشه میخوام بگم بخاطر کم اطلاعی یکسری افراد باید باشه وگرنه سازنده اش جای ورود اکسیژن به محفظه شعله و جرقه زن تعبیه کرده حتما....
    تصویر پنجم با دایره قرمز مشخص کردم

4-درپوشهای بالای فن خروجی باز هست آیا نیاز هست هر دو درپوش پلاستیکی گرد باز باشد؟
    5-احساس میکنم صدای شعله در حال کار کردن کمی زیاد باشه یعنی از 10 متری با صدای کمی که دارد ولی مشخصه؟
    دوستان راهنمایی فرمایند ممنون میشم

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Feb 2018

پيش فرض

سلام دوستان با توجه به مدل های موجود توی سایت بوتان کدوم مدل رو برام پیشنهاد میکنید؟مدل هاش زیاده
    مشخصات خونه، تقریبا 100 متر طبقه اول منطقه مازندران،تقریبا کوه پایه ای، امکان قرار دادن در بیرون هم برامون وجود داره(تراس)
    Last edited by mjavad205; 14-01-2019 at 15:51.

تاريخ عضويت
    Nov 2012

پيش فرض

سلام دوست عزیز web2003
    دلیل اینکه دریچه را باز کرده ضعف فن میشه باشه که فن هنوز خراب هست یا اینکه گرفتگی مبدل که هوا درست چرخش نمیکنه
    از مدل پرشر فن هم میشه باشه اگر پرشر قوی باشه ارور میده
    سرد بودن آب از دبی بالای آب میتونه باشه از انتقال حرارت مبدل هم میشه باشه که مبدل خراب باشه و نتونه درست آب را گرم کنه باید تست کنید ببینید در یک دقیقه چند لیتر آب را میتونه گرم کنه مثلا پکیج نو سالم 24 کیلووات باید بتونه حدود 11 لیتر آب را توی یک دقیقه 25 درجه اختلاف دما بهش بده
    پکیج های فن دار یعنی محفظه احتراق بسته باید هوای تازه برا سوخت از بیرون بگیرند با این کار که در پوش ها باز هست هوا از ساختمان میگیرند که ساختمان های با پنجره دو جداره و درز بند این کار غیر مجاز هست و اگر ساختمان کوچک باشه اکسیژن اتاق کم میشه و....
    صدای شعله زیاد یعنی فشار گاز زیاد که باید تنظیم شود و با این شرایط بنظرم مبدل شما ایراد داره ولی متاسفانه از اینجایی که شرکت های ایران به گارانتی هاشون خیلی پایبند هستند با توجه به تحریم ها اکثر شرکت ها دارند با گارانتی قطعات مشگل پیدا میکنند و شرکت قطعه به نماینده نمیده بابت گارانتی و یا اصلا قطعه ندارند به همین دلیل هم مبدل شما را تعویض نکردند

10. این کاربر از hesam.eng بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Nov 2012

پيش فرض

سلام دوستان با توجه به مدل های موجود توی سایت بوتان کدوم مدل رو برام پیشنهاد میکنید؟مدل هاش زیاده
    مشخصات خونه، تقریبا 100 متر طبقه اول منطقه مازندران،تقریبا کوه پایه ای، امکان قرار دادن در بیرون هم برامون وجود داره(تراس)
    سلام دوست عزیز
    بسته به پولی که میخواهید هزینه کنید کیفیت متفاووت میشه مثلا 24 پرلا پرو بوتان بهترین بوتان هست حدود 5 میلیون ولی مدل های دیگه از حدود 4 میلیون به بالا بوتان داره ولی کلا کیفیت بوتان تعریفی نیست و خدماتش را هم اگر متن های دوست عزیزمون آقای web2003 بخونید متوجه میشید
    باگر خواستید روی برند های ایتالیاایی یه تحقیق بکنید و یا اینکه اگر ایرانی میخواهید تنها پکیجی که در حال حاضر ایرانی هست با ساخت ایران برند آلتای هست
    برند هایی مثل بوتان و ایران رادیاتور و.... هیچکدوم ایرانی نیستند همه مونتاژ ایران با قطعات چینی هستند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Feb 2018

پيش فرض

سلام دوست عزیز
    بسته به پولی که میخواهید هزینه کنید کیفیت متفاووت میشه مثلا 24 پرلا پرو بوتان بهترین بوتان هست حدود 5 میلیون ولی مدل های دیگه از حدود 4 میلیون به بالا بوتان داره ولی کلا کیفیت بوتان تعریفی نیست و خدماتش را هم اگر متن های دوست عزیزمون آقای web2003 بخونید متوجه میشید
    باگر خواستید روی برند های ایتالیاایی یه تحقیق بکنید و یا اینکه اگر ایرانی میخواهید تنها پکیجی که در حال حاضر ایرانی هست با ساخت ایران برند آلتای هست
    برند هایی مثل بوتان و ایران رادیاتور و.... هیچکدوم ایرانی نیستند همه مونتاژ ایران با قطعات چینی هستند
    من کاتالوگشون رو نگاه کردم تفاوت چندانی متوجه نشدم،این اختلاف خودشو فقط سر بحث کیفیت نشون میده یا بحث کمیتی هم جاییش فرق داره؟
    بعد شما در اوضاع فعلی چه برندی رو پیشنهاد میکنید الان بازار جوری شده هر چی میگیرم عملا چینیه، فک نکنم بشه ی برند ایتالیایی گیر اورد، اگر جایی برای هر کدوم میشناسید که معتبره معرفی کنید ممنون میشم
    بعد ی سوال محفظه احتراق بسته و باز فرق چندانی دارن؟
    Last edited by mjavad205; 14-01-2019 at 20:52.

اگه نباشه جاش خالی می مونه web2003's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2006
    محل سكونت
    مستاجر خالق

پيش فرض

سلام دوست عزیز web2003
    دلیل اینکه دریچه را باز کرده ضعف فن میشه باشه که فن هنوز خراب هست یا اینکه گرفتگی مبدل که هوا درست چرخش نمیکنه
    از مدل پرشر فن هم میشه باشه اگر پرشر قوی باشه ارور میده
    سرد بودن آب از دبی بالای آب میتونه باشه از انتقال حرارت مبدل هم میشه باشه که مبدل خراب باشه و نتونه درست آب را گرم کنه باید تست کنید ببینید در یک دقیقه چند لیتر آب را میتونه گرم کنه مثلا پکیج نو سالم 24 کیلووات باید بتونه حدود 11 لیتر آب را توی یک دقیقه 25 درجه اختلاف دما بهش بده
    پکیج های فن دار یعنی محفظه احتراق بسته باید هوای تازه برا سوخت از بیرون بگیرند با این کار که در پوش ها باز هست هوا از ساختمان میگیرند که ساختمان های با پنجره دو جداره و درز بند این کار غیر مجاز هست و اگر ساختمان کوچک باشه اکسیژن اتاق کم میشه و....
    صدای شعله زیاد یعنی فشار گاز زیاد که باید تنظیم شود و با این شرایط بنظرم مبدل شما ایراد داره ولی متاسفانه از اینجایی که شرکت های ایران به گارانتی هاشون خیلی پایبند هستند با توجه به تحریم ها اکثر شرکت ها دارند با گارانتی قطعات مشگل پیدا میکنند و شرکت قطعه به نماینده نمیده بابت گارانتی و یا اصلا قطعه ندارند به همین دلیل هم مبدل شما را تعویض نکردند
    سلام.
    مبدل را دو روز پیش عوض کردند نو هست
    پرشر را هم عوض کردند.
    تمام سوالم اینه که چرا
    ۱.با بستن محفظه درب دوم درپوش شعله بعد مدتی شعله خاموش میشه و باید بست درپوش را باز بزارم تا مثلا هوا اون داخل بره و به مشعل برسه تا خاموش نشه. اینجا جای سوالم هست چرا یاید چنین باشه.
    ۲.چرا یه تیکه پلاستیک زیر جرقه زن را باز گذاشته اونم برای هوا؟!
    ۳.فن نیز یک هفته هست عوض شده و درپوش فن نیز هر دوتا بازه! چقدر مشکل هوا داره این بوتان! میخوام بدونم سرویسکار جایش در کارش لنگ نمیزنه؟
    ۴.صدای شعله هم فکر کنم بخاطر همان نبستن بستهای دو طرف و باز گذاشتن ان باشه . البته جنابعالی عرض کردید تنظیم شعله ، ولی سرویسکار تنظیم کرد دیگه!
    ۵.الان پکیج درست کار می‌کنه و دما را هم گذاشتم ۵۷ و دما به ۶۲ میرسه ترموستات میزنه وبعد قطع شدن شعله ۳ دقیقه یا کمی بیشتر شعله باز روشن میشه و یا ترموستات عمل میکند. ایا داره صحیح کار میکنه؟
    ۶.این مشکل هوای شعله و جرقه زن میتونید توضیح دهید...توی تصاویر پست قبلی بارنگ قرمز علامت زدم.
    اب گرم هم فعلا درسته . احتمال حرف شما درست باشه هست، چون چند روز پیش دینامم را وصل کردم و فشار روی ۳ بار هست.شاید دبی اب زیاد شده که اب گرم را تا اخر باز میکنم خوب گرم نمیشه ولی اب نصفه باز باشه اب داغ میشود.
    درکل ایا نیاز به سرویسکار مجدد دارم که هوا و تنظیم اب گرم و محل دریچه فنها را بررسی کنه یا فعلا بیخال بشیم؟
    با تشکر
    Last edited by web2003; 15-01-2019 at 01:28.

تاريخ عضويت
    Nov 2012

پيش فرض

من کاتالوگشون رو نگاه کردم تفاوت چندانی متوجه نشدم،این اختلاف خودشو فقط سر بحث کیفیت نشون میده یا بحث کمیتی هم جاییش فرق داره؟
    بعد شما در اوضاع فعلی چه برندی رو پیشنهاد میکنید الان بازار جوری شده هر چی میگیرم عملا چینیه، فک نکنم بشه ی برند ایتالیایی گیر اورد، اگر جایی برای هر کدوم میشناسید که معتبره معرفی کنید ممنون میشم
    بعد ی سوال محفظه احتراق بسته و باز فرق چندانی دارن؟
    سلام دوست عزیز
    تفاوت قیمت بیشتر تو کیفیت قطعات هست هر چند که گرون ترین مدل بوتان باز هم بی کیفیت هست و شانسی شاید شانستون بگه خوب باشه و چند سال بدون آزار کار بده شاید هم از روز اول اذیت کنه مثل دوستمون توی فروم که دیدید . البته تفاوت تو آنالوگ بودن و نیمه دیجیتال بودن هم دارند
    برند خوب برند هایی مثل بیاسی ایتالیا و وایلانت و ویسمن آلمان و سونیه دوال فرانسه البته تقریبا حدود 8 تا 10 میلیون قیمتشون هست بعد برند آریستون و دمراد و والترو و گرم ایران و ..... که مونتاژ ایران هستند با قطعات ایتالیایی و چینی خوب و اگر ایرانی بخواهید که تو این شرایط که شرکت ها قطعه ندارند و برای گارانتی دستگاه هاشون به مشگل برخوردند برند آلتای هست که ایران داره تولید میشه بپرسید . ببینید تو شهر شما چه برندی هست

15. این کاربر از hesam.eng بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •