تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 354 از 405 اولاول ... 254304344350351352353354355356357358364404 ... آخرآخر
نمايش نتايج 3,531 به 3,540 از 4049

نام تاپيک: مشاوره در خصوص پکیج های دیواری و سایر سیستم های گرمایشی

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)

پيش فرض

سلام ، من امروز صافی و رسوبگیر رو هم نصب کردم. .
    سلام
    خیلی ممنونتون میشیم اگر با یک اهم متر مقاومت آب رو قبل از فیلتر و از شیلنگ بعد از فیلتر اندازه بگیرین و اطلاع بدین تا معلوم بشه این فیلترها کارائی داره یا مثل خیلی چیزهای دیگه الکی هست و فقط برای چاپیدن پول مردم هست
    مقاومت اینطوری باید اندازه گرفته بشه تا نتیجه قابل اعتماد باشه

دمای آب باید یکسان باشه وگرنه نتیجه ی تست قابل اعتماد نیست
    بنده گمان نکنم این فبلترها کارائی چندانی داشته باشه
    هر چه املاح آب کمتر باشه مقاومتش بیشتره

با تشکر

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Aug 2008

پيش فرض

سلام
    خیلی ممنونتون میشیم اگر با یک اهم متر مقاومت آب رو قبل از فیلتر و از شیلنگ بعد از فیلتر اندازه بگیرین و اطلاع بدین تا معلوم بشه این فیلترها کارائی داره یا مثل خیلی چیزهای دیگه الکی هست و فقط برای چاپیدن پول مردم هست
    مقاومت اینطوری باید اندازه گرفته بشه تا نتیجه قابل اعتماد باشه
    دمای آب باید یکسان باشه وگرنه نتیجه ی تست قابل اعتماد نیست
    بنده گمان نکنم این فبلترها کارائی چندانی داشته باشه
    هر چه املاح آب کمتر باشه مقاومتش بیشتره

با تشکر
    سلام ،
    برای این کار پس یه بار آب گرم رو بگیرم بذارم با دمای آب سرد دردو ظرف یکسان هم دما بشن و بعد مقاومتشو محاسبه کنم. فقط یه چیزی مولتی متر من خیلی معمولی DEC-330FC هست.
    این کارو کردم ولی به طور دایم هردو در هر حال تغییر بودند و نمیتونم نظر قطعی بدم کدامیک در حدود مابین 0.9 تا 1.6 مگا اهم.

موید باشید.
    Last edited by hamidrezaaf; 10-02-2017 at 11:30.

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)

پيش فرض

سلام ، برای این کار پس یه بار آب گرم رو بگیرم بذارم با دمای آب سرد دردو ظرف یکسان هم دما بشن و بعد مقاومتشو محاسبه کنم. فقط یه چیزی مولتی متر من خیلی معمولی DEC-330FC هست. این کارو کردم ولی به طور دایم هردو در هر حال تغییر بودند و نمیتونم نظر قطعی بدم کدامیک در حدود مابین 0.9 تا 1.6 مگا اهم.
    موید باشید.

سلام
    شیلنگِ بین فیلتر و پکیج رو از سمت پکیج باز کنین و یک استکان آب بگیرین از آب شیر سرد آسپزخونه هم یک استکان بردارین
    بذارید 15 دقیقه در یک جا تا هم دما بشند و مقاومتشون رو اندازه بگیرین
    با هر اهم متری میشه به شرطی که سالم باشه یعنی دو سیمش رو بزنین به هم , باید عقربه بره روی صفر
    مقاومت آب شهر معمولا 50 تا 70 اهم هست
    آب مقطر درجه یک که در ایران وجود نداره حدود 900 هزار اهم هست
    اگر مقاومتِ آب بعد از فیلتر با آبِ ورودی یکی هست پس این فیلترها الکی هست و یک کلک تجاری برای سرکیسه کردنِ مردم
    Last edited by MOHAMMAD_ASEMOONI; 10-02-2017 at 17:01.

تاريخ عضويت
    Aug 2008

پيش فرض

سلام
    شیلنگِ بین فیلتر و پکیج رو از سمت پکیج باز کنین و یک استکان آب بگیرین از آب شیر سرد آسپزخونه هم یک استکان بردارین
    بذارید 15 دقیقه در یک جا تا هم دما بشند و مقاومتشون رو اندازه بگیرین
    با هر اهم متری میشه به شرطی که سالم باشه یعنی دو سیمش رو بزنین به هم , باید عقربه بره روی صفر
    مقاومت آب شهر معمولا 50 تا 70 اهم هست
    آب مقطر درجه یک که در ایران وجود نداره حدود 900 هزار اهم هست
    اگر مقاومتِ آب بعد از فیلتر با آبِ ورودی یکی هست پس این فیلترها الکی هست و یک کلک تجاری برای سرکیسه کردنِ مردم
    سلام ، آب گرم هم تقریبا همون آب سرد عبور داده شده از رسوبگیر و پکیج هست ... البته بدون دردسر باز کردن ، چون باز کردن شلینگهای پکیج خونه که تقریبا قدیمی هست دردسر خرابی داره و ....
    من هم فکر کنم رسوبگیری مانند فیلبرتو (50 تومنی) نمی تونه کار محیرالعقولی انجام بده. البته این رسوبگیر بیشتر برای عدم رسوب گرفتن آب در پکیج هست و تا اونجایی که من فهمیدم نقش تصفیه کننده آب رو نداره.

تاريخ عضويت
    Nov 2012

پيش فرض

سلام
    شیلنگ ها ممکنه شل باشه مهرش را سفت کنید درست میشه اگر نشد باید واشرش تعویض بشه یا بکل شیلنگ تعویض شود
    در صورتی که تصمیم به تعویض شیلگ گرفتید از نو شیلنگ های استیل فلکسیبل خرید کنید تا قطر داخلی بیشتری داشته باشند و به پمپ فشار کمتر بیاد و این شیلنگی که شما دارید داخلش لوله لاستیکی داره که ممکنه به مرور زمان بترکه
    2. برای تخلیه رسوب صافی شیر های رفت و برگشت گرمایش را ببندید و همون مهره پایین صافی را باز کنید نیاز نیست کل شیلنگ و .... باز شود و یه ظرف هم زیرش بزارید که آب تخلیه میشه ازش کثیف کاری نکنید
    3. پیچ های آلن را بصورت ضربدری سفت کنید البته مواضب باشید حرض نشوند اگر نشتی برطرف نشد شیر آب را بسته و بازش کنید ببینید اورینگ زیر درپوش درست جا خورده باشه البته قبلش چک کنید آب از جای دیگه نیاد روی این قسمت
    4 . شیر های مخلوط مثلا آشپز خانه سرش ممکنه توری داشته باشه و رسوب به پشت توری رسیده باشه و از عبور آب جلوگیری کند و فشار را کم کند یا شیلنگ توالت معمولا سرش توری دارد و....

6. این کاربر از hesam.eng بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Nov 2012

پيش فرض

سلام ، آب گرم هم تقریبا همون آب سرد عبور داده شده از رسوبگیر و پکیج هست ... البته بدون دردسر باز کردن ، چون باز کردن شلینگهای پکیج خونه که تقریبا قدیمی هست دردسر خرابی داره و ....
    من هم فکر کنم رسوبگیری مانند فیلبرتو (50 تومنی) نمی تونه کار محیرالعقولی انجام بده. البته این رسوبگیر بیشتر برای عدم رسوب گرفتن آب در پکیج هست و تا اونجایی که من فهمیدم نقش تصفیه کننده آب رو نداره.
    سلام
    آقای حمید رضا درست می گویند سختی گیر ها در چند نوع هستند
    1 مغناطیسی یا آلترا سونیک و... که بار الکتریکی میدهند و ذرات رسوب را معلق کرده در آب و به همین دلیل ذرات به جداره مبدل پکیج نمیچسبند
    2. پلی فسفات ها هم املاح را لزج کرده و باز هم جلوگیری میکنند از چسبیدنشون به مبدل پکیج
    اون روشی که آقای محمد آسمانی میگویند برای سختی گیر های خونگی هست که چند مرحله دارند و املاح را از آب جدا میکنند و داخل خودشون نگه میدارند تا حدی که نیاز میشود املاح به آب اضافه کرد

8. این کاربر از hesam.eng بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Aug 2008

پيش فرض

سلام
    شیلنگ ها ممکنه شل باشه مهرش را سفت کنید درست میشه اگر نشد باید واشرش تعویض بشه یا بکل شیلنگ تعویض شود
    در صورتی که تصمیم به تعویض شیلگ گرفتید از نو شیلنگ های استیل فلکسیبل خرید کنید تا قطر داخلی بیشتری داشته باشند و به پمپ فشار کمتر بیاد و این شیلنگی که شما دارید داخلش لوله لاستیکی داره که ممکنه به مرور زمان بترکه
    2. برای تخلیه رسوب صافی شیر های رفت و برگشت گرمایش را ببندید و همون مهره پایین صافی را باز کنید نیاز نیست کل شیلنگ و .... باز شود و یه ظرف هم زیرش بزارید که آب تخلیه میشه ازش کثیف کاری نکنید
    3. پیچ های آلن را بصورت ضربدری سفت کنید البته مواضب باشید حرض نشوند اگر نشتی برطرف نشد شیر آب را بسته و بازش کنید ببینید اورینگ زیر درپوش درست جا خورده باشه البته قبلش چک کنید آب از جای دیگه نیاد روی این قسمت
    4 . شیر های مخلوط مثلا آشپز خانه سرش ممکنه توری داشته باشه و رسوب به پشت توری رسیده باشه و از عبور آب جلوگیری کند و فشار را کم کند یا شیلنگ توالت معمولا سرش توری دارد و....
    سلام ،
    در خصوص اینکه پیچ آلن که در عکس زیر شماره 1 مشخص کرده ام و فرمودید به صورت ضربدری ببندید یه کم بیشتر توضیح می دهید ؟ آب رو در دو قسمت 1 و 2 مشاهده می فرمایید.

نمیدونم چرا ولی الان دیگه از همان شلینگی که آب میومد دیگه چکه نمی کنه و یا خیلی کم شده دلیلش چیه؟ میشه بهش اطمینان کرد و یا حداقل واشراشو برای اطمینان عوض کنم . در خصوص بستن شلینگ ها آیا نکته خاصی نیست که به من بگید.
    Last edited by hamidrezaaf; 11-02-2017 at 19:07.

تاريخ عضويت
    Nov 2012

پيش فرض

سلام
    من فکر کردم از اون 4 تا پیچ میگید آب میاد اون پیچ را از کسی که خریدید بهش بگید ببینید چی میگه
    شماره 2 باید سفتش کنید اگر باز هم نشتی داشت یه بار باز کنید ببینید اورینگش درست جاش باشه

در مورد شیلنگ ممکنه رسوب گرفته باشه و آب بند شده باشه یا در حال حاضر فشار آب شهر کم باشه و یه موقع مثل شب ها که فشار میره بالا ممکنه آب بده یکم سفت کنید اگر نشد تعویض کنید

11. این کاربر از hesam.eng بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Aug 2008

پيش فرض

سلام
    من فکر کردم از اون 4 تا پیچ میگید آب میاد اون پیچ را از کسی که خریدید بهش بگید ببینید چی میگه
    شماره 2 باید سفتش کنید اگر باز هم نشتی داشت یه بار باز کنید ببینید اورینگش درست جاش باشه

در مورد شیلنگ ممکنه رسوب گرفته باشه و آب بند شده باشه یا در حال حاضر فشار آب شهر کم باشه و یه موقع مثل شب ها که فشار میره بالا ممکنه آب بده یکم سفت کنید اگر نشد تعویض کنید
    سلام ،
    من شلینگهای 1/2 را با اضافه کردن واشار جدید، دوباره باز و بسته کردم و مشکل چکه کردن آب کلا حل شد. در ضمن یه شیر 1/2 به آب گرم مصرفی هم اضافه کردم.
    نکته جالب اینکه تمامی رسوبات داخل شلینگهای آب سرد و گرم بدون کوچکترین رسوب بود و لوله کاملا باز بود. فکر کنم طبق فرمایش شما رسوبگیر این کارو کرده بود.

ولی مشکل پیچ پلاستیکی آلنی رسوبگیر هنوز باقی است. یعنی از محل 1 عکس قبل آب میاد. و مشکل 2 با یه کم فشار و تفلون زدن حل شده است. با فروشنده صحبت کردم گفت این یک ورودی دیگر برای حالت 90 درجه هست تفلون بزن دوباره ببند. اینکار رو کردم ولی عمق پیچ آلنی خیلی کم هست با تفلون مشکلش حل نشد. آیا پیچ قطع کننده ، پلاستیک فشرده برای این کار وجود دارد، فکر کنم ازون فلزهای پیچی قطع کننده آب وجود دارد ولی چون رسوبگیر رو زشت می کنه دنبال پلاستیکی قوی هستم.
    اسم فنیشو زحمت می کشیذ ؟

ممنون و متشکرم

تاريخ عضويت
    Nov 2012

پيش فرض

سلام
    پیچ آلنی را تفلن مایع بزنید و ببندید شاید آببند بشه
    پلاستیکی قوی احتمالا منضورتون تفلن هست بله میتونید بدید تراشکار با تفلن بتراشه براتون ولی باید از فروشنده بخواهید اگر مشکل داره باید تعویض کنه و یه سختی گیر دیگه بهتون بده

14. این کاربر از hesam.eng بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •