تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 3 از 4 اولاول 1234 آخرآخر
نمايش نتايج 21 به 30 از 32

نام تاپيک: راهنمایی برای اورکلاک

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jan 2009
    محل سكونت
    تبریز

پيش فرض

حداکثر ولتاژ: 1.62
    حالت اول: فرکانس 1866 - تایمینگ 10-10-10-28
    حالت دوم: فرکانس 1600 - تایمینگ 8-10-8-22

نکته: در پلتفرم سندی بریج فرکانس مهمتره، بنابراین حالت اول اولویت داره.
    با تنظیمات حالت اول سیستم بالا اومد ... فقط یکی ، دو دفعه وقتی که می خواست وارد ویندوز بشه یک اروری با صفحه آبی ظاهر شد و سیستم ریستارت شد .

راستی ببین من ولتاژ رو درست وارد می کنم یا نه ؟
    ممنون

Last edited by smrbh; 14-01-2012 at 00:32.

آخر فروم باز PC_Expert's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2010
    محل سكونت
    کرج

پيش فرض

با تنظیمات حالت اول سیستم بالا اومد ... فقط یکی ، دو دفعه وقتی که می خواست وارد ویندوز بشه یک اروری با صفحه آبی ظاهر شد و سیستم ریستارت شد .
    کرش کردن با ولتاژ اضافه قابل حله، ولی ولتاژ بالا میشه و باعث تولید گرمای اضافه و کاهش عمر رم میشه.
    رم شما تو عکس ولتاژ 1.615 داره، برای تست یک مقدار دیگه ولتاژ رم رو افزایش بدید (مثلا" تا 1.625 ) و وارد ویندوز شده و تست زیر رو انجام بدید:
    تست Prome95 ، تست حالت چهارم (Custom ) که در اون مقدار Max FFT Size رو 30000 قرار بدید، به مدت نیم ساعت.
    میتویند از تست SuperPi 32M هم استفاده کنید.

3. این کاربر از PC_Expert بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jan 2009
    محل سكونت
    تبریز

پيش فرض

البته با اون تنظیمات حالت اول سیستم درست کار نمیکرد و چند دقیقه یکبار همون اروری که گفتم رو نشون میداد و سیستم ریستارت میشد و به خاطر همین تنظیمات رو به حالت اول برگردوندم.
    حالا به نظرتون همون تنظیمات رو با ولتاژی که گفتید امتحان کنم یا حالت دوم رو ... ممنون

تاريخ عضويت
    Nov 2010
    محل سكونت
    کرج

پيش فرض

حالا به نظرتون همون تنظیمات رو با ولتاژی که گفتید امتحان کنم یا حالت دوم رو ... ممنون
    برای استفاده 24-7 بیخیال حالت اول بشید، چون ولتاژ بالایی لازم داره.
    حالت دوم رو امتحان کنید، اگه حالت دوم هم ولتاژ بالایی لازم داشت تنظیمات رو روی فرکانس 1600 و تایمینگ 9-9-9-24 که بدون مشکل کار میکرد حفظ کنید.
    رم شما به صورت پیش فرض تایمینگ بالایی داره که جالب نیست، 4 گیگابایتی بودن ماژول هم مزید بر علت شده. ماژول های 2 گیگابایتی راحت تر اور میشن.

هر وقت خنک کننده پردازنده رو تهیه کردید میتونید اور پردازنده رو هم انجام بدید.

6. این کاربر از PC_Expert بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jan 2009
    محل سكونت
    تبریز

پيش فرض

کرش کردن با ولتاژ اضافه قابل حله، ولی ولتاژ بالا میشه و باعث تولید گرمای اضافه و کاهش عمر رم میشه.
    رم شما تو عکس ولتاژ 1.615 داره، برای تست یک مقدار دیگه ولتاژ رم رو افزایش بدید (مثلا" تا 1.625 ) و وارد ویندوز شده و تست زیر رو انجام بدید:
    تست Prome95 ، تست حالت چهارم (Custom ) که در اون مقدار Max FFT Size رو 30000 قرار بدید، به مدت نیم ساعت.
    میتویند از تست SuperPi 32M هم استفاده کنید.
    من تنظیمات رو در حالت اول و ولتاژ رو 1.625 قرار دادم و تستی رو که گفتید ، انجام دادم . ( تا به این لحظه هیچ مشکلی یا اروری بعد از تغییرات به وجود نیومده )
    در ضمن من تست رو به نظرتون درست انجام دادم .

تاريخ عضويت
    Nov 2010
    محل سكونت
    کرج

پيش فرض

من تنظیمات رو در حالت اول و ولتاژ رو 1.625 قرار دادم و تستی رو که گفتید ، انجام دادم . ( تا به این لحظه هیچ مشکلی یا اروری بعد از تغییرات به وجود نیومده )
    تست رو درست انجام دادید، اورکلاک رمتون مشکلی نداره.

فقط دمای پردازنده اصلا" جالب نیست، فن استوک اینتل واقعا" فن بیخودیه، بهتره یک خنک کننده خوب تهیه کنید وقبل از خرید خنک کننده دیگه از این تست ها Run نکنید!

9. این کاربر از PC_Expert بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jan 2009
    محل سكونت
    تبریز

پيش فرض

بعد از حدود 45 دقیقه اون ارور رو دوباره آورد .... عکشو برات میزارم ببین میشه درستش کرد یا باید تغییرات دیگه ای رو برای اورکلاک رم انجام بدم .

فقط دمای پردازنده اصلا" جالب نیست، فن استوک اینتل واقعا" فن بیخودیه، بهتره یک خنک کننده خوب تهیه کنید وقبل از خرید خنک کننده دیگه از این تست ها Run نکنید!

حتما ، سعی میکنم یک خنک کننده خوب تهیه کنم تا سی پی یو دچار مشکل نشه .

واقعا ازت ممنونم ...

11. این کاربر از smrbh بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Nov 2010
    محل سكونت
    کرج

پيش فرض

با این اوصاف فکر کنم همون 1600 9-9-9-24 بمونه بهتر باشه.

13. این کاربر از PC_Expert بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Mar 2007

پيش فرض

98 درجه !!!!
    CPU که الان مشکلی نداره ؟
    اگه میخوای CPU رو به .... ببری 1 ساعتی همینطور با همین دما ادامه بده !

15. این کاربر از vegas بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jan 2009
    محل سكونت
    تبریز

پيش فرض

علی جون با توجه به شرایطی که در این چند روز دیدم و همینطور توضیحاتی که شما دادید ، رم من برای اورکلاک مناسب نیست و قابلیت تحمل در فرکانس بالا رو ندارد و همینطور اگه بخوام به فرکانس بالاتر برسم باید تایمینگ ها رو افزایش بدم که این کار هم باعث کاهش کارایی سیستم می شود ، پس در نتیجه اورکلاک برای رم من مناسب نمی باشد ولی در هر حال از شما به خاطر توضیحات خوبی که در مورد اورکلاک رم دادید واقعا سپاسگزارم ، چون باعث شد اطلاعاتم در این زمینه بیشتر شود که هدف اصلی خودم هم بالا بردن اطلاعاتم درباره اورکلاک بود ، فقط به عنوان آخرین سوال در این زمینه اینکه اعدادی که برای تایمینگ میدید بر روی چه اساسی می باشد . و در ضمن اگه من این رم رو بفروشم و به جاش یک رم دیگه رو بخرم ، خوبه یا نه . اگه جواب مثبت هست تا مبلغ 70 هزار تومان کدوم رم رو برای خرید پیشنهاد میدید که هم از نظر قدرت و سرعت و کارایی عالی باشد و همچنین برای اورکلاک مناسب باشد .

انشاالله هر موقع یک خنک کننده خوب برای پردازنده خریدم برای اورکلاک پردازنده مزاحمتون خواهم شد و در مورد گرافیک هم هر موقع شما وقت داشتید ، در اون مورد هم از شما کمک میگیرم و اورکلاک گرافیک رو انجام میدم ، چون فکر نمی کنم برای اون مشکلی خاصی وجود داشته باشد . ممنون
    موفق و پیروز باشید ...
    Last edited by smrbh; 14-01-2012 at 21:43.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •