تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 4 اولاول 1234 آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 32

نام تاپيک: راهنمایی برای اورکلاک

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jan 2009
    محل سكونت
    تبریز

پيش فرض

نباید این اتفاق بیفته، بایوس مادربرد رو به آخرین ورزن آپدیت کنید.

با دوربینی چیزی نرم افزاری فکر نمیکنم بشه.
    من بایوس مادربورد رو قبلا آپدیت کردم ... در هر حال تنظیمات سیو شدن ، ولی باید هر تنظیمی رو که انجام میدی برای اینکه سیو بشه باید دوبار تنظیمات رو انجام بدی و هر بار کامپیوتر رو ریستارت کنی .

اینم چند تا عکس از محیط تنظیمات سیستم من :

سه تا عکس اولی تنظیمات در حالت دیفالت قرار داره ... اگه امکان داره یه توضیحاتی در مورد گزینه هایی که در این سه عکس وجود داره بفرمایید ...
    در ضمن برای اورکلاک رم الان باید چه کارایی رو انجام بدم .

در عکسهای زیر با توجه به توضیحاتی که شما دادید ، تغییرات رو اعمال کردم .

اگه میشه یه توضیحی هم در مورد این X.M.P بدی ممنون میشم .

اینم چند تا عکس از CPU-Z بعد از اعمال تغییرات :

شرمنده علی جون ، خیلی اذیتت کردم ....
    موفق و پیروز باشید .

آخر فروم باز PC_Expert's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2010
    محل سكونت
    کرج

پيش فرض

در عکس اول، شما میتونید انواع ولتاز رو تنظیم کنید، در اورکلاکی که قراره انجام بدید شما فقط با CPU Voltage کار خواهید داشت ، و البته برای فرکانس 4500 تا 4600 باید بر روی Fixed و نه Offset باشه و بر روی 1.3 قرار بگیره.
    و در صورت اور رم با DRAM Voltage رو هم باید افزایش بدید.

در عکس دوم فرکانس پایه (همونی که کم کردید) بهمراه فرکانس حافظه وجود داره (که برای اورکلاک رم از این گزینه استفاده میشه، مثلا" فرکانس بر روی 1866 قرار میگیره و با تنظیم ولتاژ و تایمینگ، رم پایدار میشه)
    گزینه ی مهم دیگه ای که تو این عکس هست Power Saving Mode هست که موقع اورکلاک باید غیر فعالش کنید.
    همچنین گزینه ی Internal PLL Overvoltage تو این عکس هست که تو اور سنگین بکار میاد (برای فرکانس کمتر از 5 لازم نیست کاریش کنید)

xmp یک فناوری ارایه شده از طرف اینتل برای تنظیم بهینه ی فرکانس و تایمینگ رم هست.

شما از قسمت های OC Tuner، DRAM Timing Control و CPU Power Management هم عکس بگیرید، چون گزینه هایی هست که باهاش سر و کار داریم.
    بخصوص DRAM Timing Control که قبل از خرید خنک کننده پردازنده با اور رم شروع کنیم!

یه سوال: شما 1 ماژول رم دارید؟
    یا رم ها رو در اسلات های همرنگ قرار ندادید که Dual Channel بشه؟

3. این کاربر از PC_Expert بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jan 2009
    محل سكونت
    تبریز

پيش فرض

در عکس دوم فرکانس پایه (همونی که کم کردید) بهمراه فرکانس حافظه وجود داره (که برای اورکلاک رم از این گزینه استفاده میشه، مثلا" فرکانس بر روی 1866 قرار میگیره و با تنظیم ولتاژ و تایمینگ، رم پایدار میشه)
    گزینه ی مهم دیگه ای که تو این عکس هست Power Saving Mode هست که موقع اورکلاک باید غیر فعالش کنید.
    همچنین گزینه ی Internal PLL Overvoltage تو این عکس هست که تو اور سنگین بکار میاد (برای فرکانس کمتر از 5 لازم نیست کاریش کنید)
    با توجه به توضیحاتی که دادید ، الان فرکانس رو بزارم روی 1866 یا 2133 و در ضمن Power Saving Mode رو کلا غیر فعال کنم ، مشکلی پیش نمیاد . ( چه زمانی که اورکلاک میکنم و چه زمانی که اورکلاک نمیکنم )

xmp یک فناوری ارایه شده از طرف اینتل برای تنظیم بهینه ی فرکانس و تایمینگ رم هست.
    اگر روی این گزینه بزارم و بعد تنظیمات لازم رو انجام بدم ، بهتر نیست .

یه سوال: شما 1 ماژول رم دارید؟
    یا رم ها رو در اسلات های همرنگ قرار ندادید که Dual Channel بشه؟
    من فقط 1 ماژول رم دارم .

شما از قسمت های OC Tuner، DRAM Timing Control و CPU Power Management هم عکس بگیرید، چون گزینه هایی هست که باهاش سر و کار داریم.
    بخصوص DRAM Timing Control که قبل از خرید خنک کننده پردازنده با اور رم شروع کنیم!
    خدمت شما :

در عکس اول، شما میتونید انواع ولتاز رو تنظیم کنید، در اورکلاکی که قراره انجام بدید شما فقط با CPU Voltage کار خواهید داشت ، و البته برای فرکانس 4500 تا 4600 باید بر روی Fixed و نه Offset باشه و بر روی 1.3 قرار بگیره .

راستی گزینه Fixed در اون قسمت نبود ...

تاريخ عضويت
    Nov 2010
    محل سكونت
    کرج

پيش فرض

با توجه به توضیحاتی که دادید ، الان فرکانس رو بزارم روی 1866 یا 2133 و در ضمن Power Saving Mode رو کلا غیر فعال کنم ، مشکلی پیش نمیاد . ( چه زمانی که اورکلاک میکنم و چه زمانی که اورکلاک نمیکنم )
    به این راحتی نیست، بذارید سیستم بالا نمیاد!

اگر روی این گزینه بزارم و بعد تنظیمات لازم رو انجام بدم ، بهتر نیست .
    نمیدونم رم شما از این فناوری پشتیبانی میکنه یا نه. تنظیم دستی رو بیشتر ترجیح میدم.

راستی گزینه Fixed در اون قسمت نبود ...
    منظور همین Manual هست.

خب حالا وارد قسمت DRAM Timing Control بشید و 4 گزینه ی اول رو به 9-9-9-24 کاهش بدید، تنظیمات رو ذخیره کنید و سیستم رو ریست کنید، ببینید بالا میاد یا نه. اگه بالا بیاد شما یک مرحله رم رو اور کردید (تایمینگ رو کاهش دادید)
    در صورتی که خواستید ادامه بدید دفعه بعد DRAM Voltage رو روی 1.6 یا یک عدد نزدیک اون قرار بدید و فرکانس رو روی 1866 بذارید ببینید چی میشه.

6. این کاربر از PC_Expert بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jan 2009
    محل سكونت
    تبریز

پيش فرض

خب حالا وارد قسمت DRAM Timing Control بشید و 4 گزینه ی اول رو به 9-9-9-24 کاهش بدید، تنظیمات رو ذخیره کنید و سیستم رو ریست کنید، ببینید بالا میاد یا نه. اگه بالا بیاد شما یک مرحله رم رو اور کردید (تایمینگ رو کاهش دادید)
    این مرحله رو انجام دادم و سیستم بدون هیچگونه مشکلی بالا اومد ...

در صورتی که خواستید ادامه بدید دفعه بعد DRAM Voltage رو روی 1.6 یا یک عدد نزدیک اون قرار بدید و فرکانس رو روی 1866 بذارید ببینید چی میشه.
    حالا این مرحله رو انجام بدم ، وقتی این تغییرات رو اعمال کنم از کجا بدونم که درست اورکلاک شده و مشکلی نیست .
    Last edited by smrbh; 13-01-2012 at 22:43.

تاريخ عضويت
    Nov 2010
    محل سكونت
    کرج

پيش فرض

حالا این مرحله رو انجام بدم ، وقتی این تغییرات رو اعمال کنم از کجا بدونم که درست اورکلاک شده و مشکلی نیست .
    اگه سیستم تونست در این فرکانس دفعه اول بوت بشه و ویندوز رو بالا بیاره ، در cpu-z هم دیدید که فرکانس رم روی عددی نزدیک به 933 هست بگید تا سراغ تست و پیدا کردن کمترین ولتاژ پایدار بریم.
    اگه نتونست تایمینگ رو به صورت 9-10-9-24 و باز هم اگه نتونست به صورت 9-11-9-24 تنطیم کنید و دوباره امتحان کنید.
    Last edited by PC_Expert; 13-01-2012 at 22:57.

9. این کاربر از PC_Expert بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jan 2009
    محل سكونت
    تبریز

پيش فرض

اگه سیستم تونست در این فرکانس دفعه اول بوت بشه و ویندوز رو بالا بیاره ، در cpu-z هم دیدید که فرکانس رم روی عددی نزدیک به 933 هست بگید تا سراغ تست و پیدا کردن کمترین ولتاژ پایدار بریم.
    اگه نتونست تایمینگ رو به صورت 9-10-9-24 و باز هم اگه نتونست به صورت 9-11-9-24 تنطیم کنید و دوباره امتحان کنید.
    همه این کارایی رو گفتی انجام دادم ولی سیستم بالا نیومد و مجبور شدم تنظیمات رو به حالت اول برگردونم .
    میتونه این مشکل به خاطر کم بودن ولتاژ باشه ...
    Last edited by smrbh; 13-01-2012 at 23:37.

تاريخ عضويت
    Nov 2010
    محل سكونت
    کرج

پيش فرض

همه این کارایی رو گفتی انجام دادم ولی سیستم بالا نیومد و مجبور شدم به حالت اول برگردونم .
    میتونه این مشکل به خاطر کم بودن ولتاژ باشه ...
    سیستم اگه بوت میشد هم کار تموم نشده بود و باید تست پاس میکرد، بنابراین نمیشه به اندازه دلخواه ولتاژ داد، برای استفاده 24/7 هم ولتاژ بالاتر صحیح نیست.

دو راه دیگه هست، یکی با تایمینگ 10-10-10-28 سعی کنید به فرکانس 1866 برسید و یا رو تایمینگ متمرکز بشید، یعنی سعی کنید با ولتاژ حداکثر 1.62 (ولتاژی که واقعا" ست میشه نه ولتاژی که شما تنظیم میکنید، چون بعضی مادربرد ها Drop Voltage دارند و بعضی دیگه ممکنه ولتاژی بالاتر از چیزی که شما ست کردید ست کنند، معمولا" ولتاژی که واقعا" ست شده در Bios در کنار DRAM Voltage به صورت کمرنگ نوشته میشه) تایمینگ رو به 8-10-8-22 کاهش بدید.

12. این کاربر از PC_Expert بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jan 2009
    محل سكونت
    تبریز

پيش فرض

سیستم اگه بوت میشد هم کار تموم نشده بود و باید تست پاس میکرد، بنابراین نمیشه به اندازه دلخواه ولتاژ داد، برای استفاده 24/7 هم ولتاژ بالاتر صحیح نیست.

دو راه دیگه هست، یکی با تایمینگ 10-10-10-28 سعی کنید به فرکانس 1866 برسید و یا رو تایمینگ متمرکز بشید، یعنی سعی کنید با ولتاژ حداکثر 1.62 (ولتاژی که واقعا" ست میشه نه ولتاژی که شما تنظیم میکنید، چون بعضی مادربرد ها Drop Voltage دارند و بعضی دیگه ممکنه ولتاژی بالاتر از چیزی که شما ست کردید ست کنند، معمولا" ولتاژی که واقعا" ست شده در Bios در کنار DRAM Voltage به صورت کمرنگ نوشته میشه) تایمینگ رو به 8-10-8-22 کاهش بدید.
    الان من به غیر از تایمینگ ، فرکانس و ولتاژ رو روی چی تنظیم کنم.

تاريخ عضويت
    Nov 2010
    محل سكونت
    کرج

پيش فرض

حداکثر ولتاژ: 1.62
    حالت اول: فرکانس 1866 - تایمینگ 10-10-10-28
    حالت دوم: فرکانس 1600 - تایمینگ 8-10-8-22

نکته: در پلتفرم سندی بریج فرکانس مهمتره، بنابراین حالت اول اولویت داره.

15. این کاربر از PC_Expert بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •