تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 6 از 6

نام تاپيک: ضیافتی با Galaxy Note

اگه نباشه جاش خالی می مونه Milo.Metallboy's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2009

پيش فرض ضیافتی با Galaxy Note

ضیافتی با Galaxy Note

سلام به همه ی دوستان... فرصتی شد تا بتونم در خدمتتون باشم با بررسی گوشی قدرتمند و جدید سامسونگ بنام گلکسی نوت... در این بررسی از مشخصات و ... صحبتی نمیکنم چون حتما تا بحال بررسی های زیادی از این گوشی رو دیدید و همه با مشخصات این گوشی آشنایی دارین ... پس صحبت رو کوتاه میکنم و به جنبه هایی از این گوشی که تا بحال مورد بررسی های زیادی قرار نگرفته میپردازم و سعی میکنم به همه ی سوال هایی که در مورد این گوشی تو ذهنتون هست جواب بدم... پس با من همراه باشید... :bx:

شاید تا همین 1 سال پیش کسی فکرش رو هم نمیکرد که گوشی ای رو در دست بگیره که 5.3 اینچ باشه... بنده که فکرش رو نمیکردم و شاید برای خیلی ها حتی یک آرزو بوده.به هر حال سامسونگ برای اولین بار این کار رو کرد و گوشی ای رو معرفی کرد که به نظر شخص نگارنده تونسته مرز بین گوشی و تبلت رو به طرز شگفت انگیزی پر کنه.
    سامسونگ اسمیست که تا حدودا 3 سال پیش در اذهان عمومی یک گوشی ساز آماتور حساب میشد... مخصوصا در ایران. اما با روی آوردن سامسونگ به اندروید پیشرفتی رو در این شرکت دیدیم که تا بحال نمونه نداشته... اینکه آیا اندروید سامسونگ رو به افتخارات امروز رسونده یا بلعکس بحث مفصلی است که بعدا در مجالی دیگر در موردش با شما بحث میکنم اما با این مقدمه بررسی خودم رو از این قول جدید سامسونگ شروع میکنم و تمام سعیم رو میکنم که فقط به بیان حقیقت بپردازم و از جانب داری و تعصب دوری کنم...

=============================================

ظاهر: خب مثل همیشه ابتدا از نظر ظاهری گوشی رو بررسی میکنم.گلکسی نوت قول آسا و بسیار بزرگ نیست!!! ... بله تعجب نکنید.شاید به نسبت گوشی ای که الان دارین (حتی گلکسی اس2 ) ابتدا بزرگ به نظر برسه ولی بعد از چند ساعت کار کردن باهاش اصلا همچین احساسی رو نخواهید کرد و بلعکس وقتی به سراغ گوشی قبلی خود میرید بسیار شگفت زده میشید چراکه حس میکنید گوشی قبلیتون بسیار کوچیک هست و از خودتون سوال میکنین چطور تا بحال با این گوشی کار کرده ام ؟!!!!!!
    بنده با اطمینان میگم که وقتی به گوشی های قبلیتون نگاه میکنین و در دست میگیرین از کوچکی اونها بیشتر شگفت زده میشید تا وقتی که برای اولین بار بزرگیه گلکسی نوت رو میبینین !!!

اندازه:از نظر اندازه نوت به راحتی در دستتون جا میگیره چه دستتون کوچیک باشه و چه بزرگ... درسته کاملا در کف دست شما نمیشینه ولی احساس بدی بهتون نمیده احساس خطر در مورد افتادن گوشیتون نخواهید داشت چون انگشتتون در انتهای گوشی خم میشه... به عکس دقت کنین :

شاید خیلی از شما این سوال رو داشته باشین که حمل و نقل گوشی مشکلی ایجاد نمیکنه ؟؟؟ بزرارین صادقانه جوابتون رو بدم. گوشی به راحتی در جیب تمامی شلوارهایی که پوشیدم جا میشه ولی میدونین مشکل کجاست ؟! مشکل اینجاست که به راحتی جا میشه ولی به راحتی بیرون نمیاد.شاید باید این رو هم بگم که احتمال داره برای بیرون آوردنش مجبور بشین با یک دست از روی شلوارتون و از زیر محل قرارگیری گوشی, گوشی رو به بالا حل بدین و با دست دیگتون از بالا و از توی جیبتون بیرون بکشیدش !!!. این بخاطر عرض زیاد گوشی هست.این نکته رو هم بگم اگه گوشی تو جیبتون باشه و در حین رانندگی باشین و گوشیتون زنگ بخوره حتی فکرش رو هم نکنین که در حین رانندگی گوشی رو از جیبتون بیرون بیارین چون امکانش وجود نداره !!! ضمنا اگه گوشی تو جیبتون باشه به راحتی میشه نشست و بلند شد و از این نظر مشکلی وجود نداره. با خودم فکر میکردم چرا سامسونگ نسبت 16:9 رو برای این گوشی انتخاب نکرد ؟ این بحث رو در قسمت صفحه نمایش ادامه میدم...
    در کل این گوشی قابل حمل و نقل هست. اما نه به راحتی ! در کل بنده مشکل زیادی در این قسمت ندارم. شاید خیلی از شما داشته باشید !

اما با این حال فکر کار کردن با گوشی اون هم با یک دست رو از سرتون بیرون کنید. به 2 دلیل : 1-انگشت شصتتون به هیچ عنوان به همه جای صفحه نمایش نمیرسه. 2-اگه تلاش کنین که مورد 1 رو نقض کنین گوشی در موقعیت بسیار خطرناکی در دستتون قرار میگیره. به عکس ها دقت کنین :

همینطور که میبینید وقتی بخواین با 1 دست کار کنین دیگه انتهای انگشتانتون دور گوشی خم نمیشه و هر لحظه ممکنه گوشی از کف دستتون سر بخوره.

کیفیت ساخت: از نظر کیفیت ساخت همه چیز خوب به نظر میرسه... صفحه نمایش که ضد خش هست و از اون بابت نگرانی ای وجود داره. کناره های گوشی هم که با آلومینیوم پوشیده شده و هم کیفیت ساخت بالایی داره و هم بسیار گوشی رو زیبا کرده درست مثل 2 برادر کوچک سری گلکسی خودش ! درب پشتش هم بسیار خوب طراحی شده و نه اثر انگشت و چربی روش میمونه و نه خش میافته... فقط ای کاش در کنار دوربین به قدرتش هم اشاره ای کرده بود مانند تمامی گوشی های دنیا !!! هیچ نوشته ای جز آرم سامسونگ که به رنگ کروم و حکاکی شده است در پشت گوشی نیست.جای قلم هم که در زیر گوشی هست و به درستی در جای خودش قرار میگره و خطری از نظر افتادن و گم شدن قلم وجود نداره.

طراحی: در مورد طراحی باید بگم که میتونست بسیار بهتر از این باشه. به جز باریک بودن گوشی ظرافت دیگه ای که در طراحی به چشمتون بخوره وجود نداره. یک مستطیل بدون هیچ ظرافتی رو اون هم با 146.9 میلیمتر طول و 9.7 میلیمتر عرض و 83 میلیمتر قطر در دست خودتون مجسم کنین .گوشی زشت نیست اما در مقابل رقیبانش زیبا هم نیست.یک نگاهی به نکسوس بندازین خودتون متوجه میشین...

صفحه نمایش: خب خب خب.خودتون رو آماده کنین برای اینکه تا مدتها لبخند روی لبهاتون باشه ! چرا ؟ اطمینان میدم بهتون که هر وقت قفل گوشی رو باز میکنین و کیفیت صفحه نمایشش رو میبینین بی اختیار لبخند میزنین.صفحه نمایش بسیــــــــــار با کیفیت شفافه.رنگ ها به طرز عجیبی زنده و پویا هستن و عمق رنگ ها به وضوح بسیار بالاست مخصوصا رنگ مشکی که با رنگ مشکیه اطراف صفحه نمایش یکی هست.در نور مستقیم آفتاب علکرد صفحه نمایش شاید 10% پایین بیاد که این عالیه.وقتی یک فیلم رو به گوشی منتقل میکنین با هر رزولوشنی ! و در این صفحه نمایش پخش میکنین از انتخابی که کردین بسیار خوشحال میشین.در وبگردی و ... و کلا هر کاری که به صفحه نمایش مربوطه این گوشی بی رقیب هست.خیلتون از این نظر راحت باشه.
    نکته ی دیگه ای که باید بگم این هست که نمیدونم چرا سامسونگ نسبت 16:9 رو برای صفحه نمایش گلکسی نوت انتخاب نکرد ؟ درسته الان لذت دیدن ویدیو و ... بیشتر شده اما به عرض گوشی اضافه شده و باعث شده که هم در حمل و نقل گوشی مشکلاتی ایجاد بشه و هم نشه با یک دست با گوشی کار کرد.

دوربین: در مورد دوربین باید بگم که کاملا راضی کننده هست. کیفیت عکس ها خوب و نویز کم هستش.آپشن های زیادی هم برای تنظیمات برای عکس برداری در شرایط مختلف داره. در نور کم هم فلشش بسیار بسیار قدرتمنده که بنده اصلا انتظار چنین نوری رو نداشتم. حتی در تاریکی مطلق میشه باهاش عکس کلوزآپ گرفت !!! فیلم برداری هم کیفیت بسیار بالایی دارد چه در 720p و چه در 1080p. البته در فیلم برداری فول اچ دی امکان زوم وجود نداره و لنز وسعت کمتری پیدا میکنه و لرزش های ریز تکان های بزرگ تلقی میشه !!! در کل بنده فیلم برداری اچ دی رو پیشنهاد میکنم تا فول اچ دی !
    باز هم تکرار میکنم که ای کاش مشخصات دوربین رو کنار دوربین روی درب پشتی مینوشت:

تنها نکته ای که باعث ناراحتی در قسمت دوربین هست اون حاله ی صورتی رنگ معروفه. چه در عکس برداری و چه در فیلم برداری مخصوصا از سطحی سفید بسیار باعث نگرانی و ناراحتی بنده شد. شاید از گوشی ای با این مشخصات و سطح قیمت همچین چیزی رو انتظار نداشته باشید.

ضمنا دوربین جلو هم فراتر از انتظارات شما عمل میکنه و عکس های بسیار با کیفیتی رو ثبت میکنه.

صدا و مکالمه و هندزفری: صدا در اسپیکر گوشی کیفیت خوبی داره اما به اندازه ی کافی برای بیرون از منزل بلند نیست.در کل راضی کننده هست و مشکل خاصی در این ضمینه وجود نداره.ضمنا اسپیکر در قسمت بالای محل قرار گیری قلم تعبیهشده ودر هنگام فیلم دیدن یا بازی کردن دستتون روش قرار نمیگیره. کیفیت مکالمه در حد بالای استاندارد هست. صدای طرف بسیار بلند و واضح شنیده میشود بطوری که فکر نمیکنم میزان صدا رو از 80% فراتر قرار بدین.طرف هم صدای شما رو بسیار خوب میشنوه. در کل کیفیت مکالمه برای این گوشی 10 از 10 خواهد بود بدون شک. هندزفری قرار داده شده در بسته بندی گلکسی نوت کیفیت قابل قبولی داره مخصوصا اگه از پلیری با کیفیت استفاده کنین.کلید های کنترل موسیقی هم در این هندزفری تعبیه شده و جای شکر داره. خروجی صدا در این مورد راضی کننده و بدون مشکل هست. بنده با برنامه ی powerAMP امتحان کردم و از نتیجه بسیار راضی هستم.

قلم یا S Pen : شاید بعد از صفحه نمایش خیره کننده و تاچ بسیار عالی شگفت انگیزترین بخش این فون تبلت دوست داشتنی قلمش باشه. کارهای گسترده ای رو در این گوشی به همراه قلم میشه انجام داد.حتی نیاز نیست که برای کارهای روزمره صفحه رو لمس کنین.درسته که 2 کلید پایین و لمسی رو نمیشه با قلم کلیک کرد اما برای جبرانش حالت خاصی رو در قلم در نظر گرفتن که کار اون 2 کلید رو انجام میده که در قسمت تنظیمات گوشی که در رابطه با قلم هست تمام کارهایی که میشه با قلم انجام داد رو آموزش میده.
    قلم بسیار خوش ساخت و زیباست.دکمه هم روی آن تعبیه شده که کارهای مختلفی رو انجام میده. با نگه داشتن و 2 بار ضربه زدن صفحه ی یادداشت و نقاشی باز میشه و میتونین ازش لذت ببرین. انواع قلمها و رنگ ها در دسترس شماست.و شگفت انگیزتر این هست که این قلم بدون باتری کار میکنه که با این قابلیت تمامی رقبای خودش رو کنار میزنه.
    انتقاد هایی که بنده برای قسمت قلم دارم : اول اینکه قلم کمی تاخیر داره.البته برنامه ی S Memo هنوز در ابتدای کار هست و هنوز برای قضاوت زمان خوبی نیست. مصلما با آپدیت های جدید این مشکل کوچیک از بین خواهد رفت گرچه هم اکنون هم به راحتی میشه با این قلم یاد داشت برداری و نقاشی کرد. دوم اینکه به نظر من سامسونگ باید در برنامه هایی که مخصوص قلم طراحی میکنه لمس انگشت رو غیرفعال کنه.چون با این چند روزی که با این گوشی کار کردم اعتقاد دارم که صفحه نمایش فرق بین قلم و انگشت رو تشخیص میده به راحتی.حالا چرا ؟ چون وقتی در حال یادداشت برداری با قلم هستین ممکنه کف دستتون به صفحه بخوره و باید چندین بار از پاک کن برای پاک کردن نقاط و خطوط اضافی که تصادفی با برخورد پایین دستتون به وجود اومده استفاده کنین.نکنه ی کوچک منفی دیگر اینه که باید کمی قلم رو به صفحه فشار بدین درست مثل صفحات تاچ مقاومتی !!! فکر کنم سامسونگ از هردو تکنولوژی برای صفحه نمایش این گوشی استفاده کرده ! که واقعا بعید نیست! یعنی هم خازنی و هم مقاومتی !!!

در کل قلم شما رو خوشحال خواهد کرد... !

باطری : همونطور که میدونین باطری تعبیه شده برای این گوشی 2500 میلی آمپر هست که عدد بالاییست.باید هم باشد, با وجود همچین صفحه نمایشی و همچین قدرت پردازشی... عملکرد باطری رضایت بخش است و با استفاده ی بسیار سنگین بنده تا 1.5 و با استفاده ی معمولی تا 2.5 و با استفاده ی کم تا 3.5 دوام میاورد. شارژ باتری حدود 2.5 تا 3 ساعت طول میکشد.بنده با 1 ساعت وبگردی و 2 ساعت بازی و 1 ساعت اجرای ویدیو و 1 ساعت آهنگ از هندزفریو گشت و گذار در قسمت های مختلف گوشی و حدود 20 اس ام اس و 20 دقیقه مکالمه تا 1.5 باطری خواهم داشت.برای بنده که بسیار رضایت بخش است و با آپدیت به اندروید 4 بسیار رضایت بخشتر نیز خواهد شد.... البته ذکر این نکته هم ضروریست که از کاستوم رام بر پایه ی 2.3.6 استفاده میکنم و شاید دوستان با رامهای دیگه مصرف بیشتر یا کمتری داشته باشن.

عملکرد گوشی : این گوشی با مشخصات سخت افزاری ای که داره و همتون هم میدونین متاسفانه بنده فکر میکنم که از نصف تواناییش هم در جینجربرد استفاده نمیکنه... و باید منتظر اندروید 4 باشیم تا قدرت این گوشی رو ببینیم ولی با این حال سرعتش بسیار بالاست. بنده تا بحال شاهد افت سرعتش نبودم.فیلم های فول اچ دی با حدود 4 گیگ رو به راحتی پخش میکنه...سنگینترین فایل های pdf رو به راحتی اجرا میکنه و ... عملکرد تاچش بسیار عالیه. به تمامی فرمانها به سرعت واکنش نشون میده.سرعت نصب و اجرای بازی ها و برنامه ها بسیار بسیار بالاست. سرعت بار گذاری گالری با وجود 2000 عکس و فیلم بسیار بالاست. در این مورد نگران هیـــــــچ چیزی نباشید.
    یا یازی سنگین و دیدن ویدیو با کیفیت اچ دی و در هنگام شارژ شدن پشت گوشی داغ میشه البته زیاد داغ نمیشه ... میشه گفت نصف گلکسی اس2 داغ میشه... البته همه میدونیم که طبیعیه و بالاخره باید گرمای سی پی یو یه جوری از گوشی خارج بشه دیگه... بنده داغ شدن تقریبا تو تمام گوشی های با سی پی یو بالای 1ghz دیدم.حتی نوکیا 701 هم به شدت داغ میکنه و ...

سخن پایانی : دوستان عزیز در انتها با عرض کنم خدمتتون که برای انتخاب گوشی این شما هستین که به نسبت انتظاراتتون گوشی ای رو انتخاب میکنین. گلکسی نوت هم مزایا و معایب خودش رو داره مثل تمام گوشی های دیگه... اگه به دنبال صفحه نمایشی شگفت انگیز با قلمی بسیار جالب و دوربین وسرعت خوب میگردین با در نظر گرفتن اندازه ی این گوشی میتونین نوت رو انتخاب کنین اما اگه با اندازه ی این تبلت گوشی نمیتونین کنار بیاین ریسک نکنین... تمام تلاشم رو کردم که فقط حقایقی رو که در طول این چند روز از این گوشی دیدم بیان کنم بدون هیچ تعصب و جانب داری. امیدوارم لذت برده باشین... در انتها هر سوالی بود بنده در خدمتتون هستم

با تشکر از شما . میلاد محسنی . Milo.Metallboy
    Last edited by Milo.Metallboy; 08-01-2012 at 13:30.

حـــــرفـه ای PersiAndroid's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2010
    محل سكونت
    Persia

پيش فرض

عالي بود ممنون...
    ميشه در مورد پنتايل هم يه توضيح بدين؟
    در مقايسه با سوپر امولد پلاس چقدر احساس ميشه؟

و اينكه رنگ ها نسبت به صفحه نمايش s2 پر رنگ هستن يا نه؟
    چون تو [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] رنگاي [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] پر رنگ تر و با حال تر بود
    و ميخوام بدونم اگر [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] چطور ميتونه نوت
    كه تراكم پيكسلش هم از جي نكس كمتره بهتر باشه ؟چون تو عكساي مقايسه صفحه نمايش گالكسي نكسوز و اس 2 سوپر امولد hd هم پنتايل بودنش مشخصه هم رنگاش نسبت به اس 2 كم رنگ تره فقط رزلشن بيشتر باعث شده كه عمق تصوير بهتر بشه
    كلا در مورد مقايسه صفحه نمايش با گالكسي اس دو در مورد رنگ و ساب پيكسل يه توضيحي بدين.

3. 5 کاربر از PersiAndroid بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه Milo.Metallboy's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2009

پيش فرض

ببینین دوستان شاید اگه با ذرهبین نگاه کنین پیکسل هارو ببینین اما آیا این منطقیست ؟ من با اکثر گوشی های روز دنیا کار کردم به غیر از نکسوس. اما نوت به وضوح از همه بهتره بوده صفحه نمایشش... شک نکنین. کاری نداشته باشین از چه ماتریسی استفاده کرده در عمل بی نظیره... در مورد رنگ ها هم تو قسمت تنظیمات میتونی غلظت رنگ رو کم و زیاد کنی. البته من غلظت رنگ اس2 رو دوست ندارم چون خیلی خیلی زیاده... شک نکنین که فعلا نوت بهترین هست. اگه سوال دیگه ای داشتین من در خدمتتون هستم

5. 2 کاربر از Milo.Metallboy بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال کلوپ گوشی ها .:PAR3A:.'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009

پيش فرض

خیلی نقد جالبی بود
    لطفا به فروم نقد و بررسی منتقل شه

7. این کاربر از .:PAR3A:. بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Banned
    تاريخ عضويت
    Nov 2011

پيش فرض

کجایه نکسوس از نوت قشنگتره؟ با اون انحناهای مسخرش

کاربر فعال کلوپ گوشی ها mahyarSAMSUNG's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2006
    محل سكونت
    تهران - درقرمزـه

پيش فرض

کجایه نکسوس از نوت قشنگتره؟ با اون انحناهای مسخرش
    منم قشنگی توی نکسوس نمیبینم .. وقتی میبینمش یاد ان 97 و 5800 میوفتم

10. این کاربر از mahyarSAMSUNG بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •