تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 3 از 4 اولاول 1234 آخرآخر
نمايش نتايج 21 به 30 از 36

نام تاپيک: Fujifilm FinePix HS30 EXR

داره خودمونی میشه b.khosravani's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2010
    محل سكونت
    همدان

پيش فرض

من با یکی دوتا از دوربین های سوپر زوم کار کردم یا حداقل کارکردشونو دیدم . به نظرم از بین این دوربین های موجود تو بازار ایران این بهترین ترتیبشونه : البته از نظر من و بر حسب تجربه :
    canon sx40 به خاطر سنسور cmos خیلی عالی شده
    canon sx30
    sony hx100v
    panasonic fz150
    panasonic fz100
    nikon p500
    fuji hs30
    fuji hs20
    دوربین fuji s200 هم با اینکه زومش 14 برابره ولی از لحاظ کیفیت فوق العادست و دوربین تک محسوب میشه !!!

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Dec 2006

پيش فرض

در مورد firmware دوربین فوجی مدل HS20 عرض کنم که آخرین نسخه ای که تو خود سایت فوجی گذاشته شده v1.03 هست که من هم همون رو نصب کردم روی دوربینم. مال شما اگه v1.02 هست آپدیت کنین.

تنظیمات رو گفتین بزارم روی مود M اگه منظورتون تنظیمات عکس بود باید بگم که این کارو هم کردم گذاشتم روی M16:9 . یه نکته ای هم یکی از دوستان اشاره کرده بودن که قبل از فیلم برداری روی یه شی دور فوکوس کنم بعد zoom out کنم و بعد فیلم برداری رو شروع کنم ولی تاثیری نداشتن. به هر حال ممنون اگه راه حل دیگه ای هم بود ما مشتاقانه منتظر هستیم تا بشنویم ...

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Aug 2010

پيش فرض دوست من فوجی بخریم کلا یا نه ؟

Fujifilm FinePix HS30 EXR

مشخصات کلی :
    دوربین نیمه حرفه ای - وزن بدون باتری و کارت حافظه 637 گرم و با باتری و کارت حافظه 687 گرم
    تاریخ معرفی:2012/01/05
    مشخصات حسگر و تصویر: حسگر EXR CMOS با کیفیت 16 مگاپیکسل - اندازه 1/2 اینچ - 4.8 × 6.4 میلی‌متر
    فیلم: ابعاد Full HD - سرعت 30 فریم بر ثانیه
    لنز: 24-720 میلیمتر - بزرگنمایی اپتیکال 30 برابر - لرزشگیر تصویر - زوم اپتیکال در حین فیلمبرداری
    عکسبرداری: سرعت شاتر از 1/4000 ثانیه تا 30 ثانیه - ایزو اتوماتیک و 100 و 200 و 250 و 320 و 400 و 500 و 640 و 800 و 1000 و 1250 و 1600 و 2000 و 2500 و 3200 (6400 و 12800 در حالت تقویت شده) - فلاش داخلی بالا پرنده (Pop-Up) با برد 7.1 متر با قابلیت نصب فلاش خارجی (via Hot-shoe EF-42/EF-20) - تکنولوژی تشخیص چهره - تکنولوژی تشخیص لبخند
    صفحه نمایش: 3 اینچ با رزولوشن 460,000 پیکسل - Live View
    سایر مشخصات: ذخیره بر روی کارت حافظه SD, SDHC, SDXC - باتری یون لیتیوم استاندارد

دوستان و اساتید محترم با توجه به اینکه این دوربین چند روزی هست که به بازار عرضه شده و قیمت اون هنوز مشخص نیست و با توجه به امکاناتی که HS20 داره و تفاوتهای بین اونها که فکر کنم وزن کمتر و باتری یون لیتیوم تو HS30 باشه به نظر شما صبر کنم تا تو بازار جا بیفته یا یه HS20 بگیرم! و آیا قیمتهای کاذب تو بازار شکسته میشه یا بالاتر میره!
    من میخوام یه دوربین اولترا زوم تا 500 بخرم فعلا که هر چی سرچ میکنم اولو اخر با این پول به فوجی میرسم

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Apr 2011

پيش فرض

در مورد firmware دوربین فوجی مدل HS20 عرض کنم که آخرین نسخه ای که تو خود سایت فوجی گذاشته شده v1.03 هست که من هم همون رو نصب کردم روی دوربینم. مال شما اگه v1.02 هست آپدیت کنین.

تنظیمات رو گفتین بزارم روی مود M اگه منظورتون تنظیمات عکس بود باید بگم که این کارو هم کردم گذاشتم روی M16:9 . یه نکته ای هم یکی از دوستان اشاره کرده بودن که قبل از فیلم برداری روی یه شی دور فوکوس کنم بعد zoom out کنم و بعد فیلم برداری رو شروع کنم ولی تاثیری نداشتن. به هر حال ممنون اگه راه حل دیگه ای هم بود ما مشتاقانه منتظر هستیم تا بشنویم ...
    نیازی نیست بذاری روی مود M. وقتی میری توی فیلمبرداری خودش میره روی M. روی تصویر مینویسه دیگه، توجه نکردید مگه؟ (فول اچ دی) ضمنا من زوم رو واسه این گفتم چون شاید خواستید حین فیلمبرداری زوم کنید و واسه جلوگیری از تار شدن تصویر گفتم، وگرنه لازم نیست اگه نمیخواید زوم کنید. ضمنا، اشتباه هم برداشت کردید. باید تا آخر زوم کنید، سپس فوکوس موفق انجام بدید، بعدش دکمه ضبط رو بزنید و سپس آروم آروم تا آخر zoom out کنید. (یعنی اول باید دکمه ضبط رو زده باشید بعد zoom out کنید) حالا راحت میتونید روی هرچیزی خواستید زوم کنید بدون اینکه تصویر تار بشه. بخداوندی خدا من با این روش مشکلی ندارم. تعجب میکنم شما همچنان مشکل دارید. من هرکس رو که دیدم این دوربینو داره، همین کارا رو میکنه. البته به نظرم اگه میخواید زوم داشته باشید، میتونم یه راه حل دیگه بهتون پیشنهاد بدم که البته خودم تا حالا توی فیلمبرداری تستش نکردم و اون هم استفاده از فوکوس دستیه. قبل از فیلمبرداری، از توی تنظیمات، فوکوس رو بذارید روی حالت دستی، سپس فیلمبرداری رو شروع کنید و بعدش زوم کنید و بعدشم با اون حلقه دور لنز بطور دستی فوکوس کنید.
    Last edited by The Auditor; 29-03-2012 at 10:11.

تاريخ عضويت
    Apr 2011

پيش فرض

من با یکی دوتا از دوربین های سوپر زوم کار کردم یا حداقل کارکردشونو دیدم . به نظرم از بین این دوربین های موجود تو بازار ایران این بهترین ترتیبشونه : البته از نظر من و بر حسب تجربه :
    canon sx30
    sony hx100v
    panasonic fz150
    panasonic fz100
    nikon p500
    fuji hs30
    fuji hs20
    دوربین fuji s200 هم با اینکه زومش 14 برابره ولی از لحاظ کیفیت فوق العادست و دوربین تک محسوب میشه !!!
    به نظر من nikon p500 باید در انتها قرار بگیره.

آخر فروم باز mInI_ClockEr's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    رو در رو با مانیتور

پيش فرض

canon sx30
    sony hx100v
    panasonic fz150
    panasonic fz100
    nikon p500
    fuji hs30
    fuji hs20
    اونوقت اینا دقیقاً بر چه اساسی اینجوری چیده شدن ؟؟؟
    پس اگه اونجوری باشه باید سرو ته نگاه کرد چون HS20و HS30 فرمت RAW رو دارن

تاريخ عضويت
    Apr 2011

پيش فرض

نیازی نیست بذاری روی مود M. وقتی میری توی فیلمبرداری خودش میره روی M. روی تصویر مینویسه دیگه، توجه نکردید مگه؟ (فول اچ دی) ضمنا من زوم رو واسه این گفتم چون شاید خواستید حین فیلمبرداری زوم کنید و واسه جلوگیری از تار شدن تصویر گفتم، وگرنه لازم نیست اگه نمیخواید زوم کنید. ضمنا، اشتباه هم برداشت کردید. باید تا آخر زوم کنید، سپس فوکوس موفق انجام بدید، بعدش دکمه ضبط رو بزنید و سپس آروم آروم تا آخر zoom out کنید. (یعنی اول باید دکمه ضبط رو زده باشید بعد zoom out کنید) حالا راحت میتونید روی هرچیزی خواستید زوم کنید بدون اینکه تصویر تار بشه. بخداوندی خدا من با این روش مشکلی ندارم. تعجب میکنم شما همچنان مشکل دارید. من هرکس رو که دیدم این دوربینو داره، همین کارا رو میکنه. البته به نظرم اگه میخواید زوم داشته باشید، میتونم یه راه حل دیگه بهتون پیشنهاد بدم که البته خودم تا حالا توی فیلمبرداری تستش نکردم و اون هم استفاده از فوکوس دستیه. قبل از فیلمبرداری، از توی تنظیمات، فوکوس رو بذارید روی حالت دستی، سپس فیلمبرداری رو شروع کنید و بعدش زوم کنید و بعدشم با اون حلقه دور لنز بطور دستی فوکوس کنید.
    راستی منظورم از M اون M ی نیست که با چرخوندن اون اهرم میتونی بری روش. منظورم وضوح تصویر بود آخه شما به تصویر اشاره کردید (M16:9). من خودم روی مود C عکس و فیلم میگیرم.
    Last edited by The Auditor; 29-03-2012 at 10:11.

تاريخ عضويت
    Apr 2011

پيش فرض

اونوقت اینا دقیقاً بر چه اساسی اینجوری چیده شدن ؟؟؟
    پس اگه اونجوری باشه باید سرو ته نگاه کرد چون HS20و HS30 فرمت RAW رو دارن
    آخه مردم ما عادت دارن با تنظیمات default کار کنن و به خودشون زحمت نمیدن یه کم بصورت دستی تنظیم کنن. واسه همین این نتایج عجیب غریبو میگیرن. اکثرا بلد نیستن با دوربینهای نیمه حرفه ای کار کنن واسه همین خیلیا دوربینهای جمع و جور و راحتو ترجیح میدن

9. این کاربر از The Auditor بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Oct 2009

پيش فرض

آخه مردم ما عادت دارن با تنظیمات default کار کنن و به خودشون زحمت نمیدن یه کم بصورت دستی تنظیم کنن. واسه همین این نتایج عجیب غریبو میگیرن. اکثرا بلد نیستن با دوربینهای نیمه حرفه ای کار کنن واسه همین خیلیا دوربینهای جمع و جور و راحتو ترجیح میدن
    ببخشید رییس جان همه این دوربینهایی که دوستمون نظرش رو به ترتیب نوشته توی یک کلاس هستند و هیچکدوم جمع و جور نیستند. همشون هم نقاط ضعف و قوت خودشون رو دارند.
    رده بندی هم سلیقه ای میشه بیشتر.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Apr 2009

2

سلام دوستان
    منم یه دونه HS20 دارم که دقیقاً همین مشکل فیلمبرداری رو داره. آپ دیت هم کردم ولی فایده نداشت. فقط زمانی که نور زیاده این مشکل رو نداره
    راستی این دکمه AE/AF Lock دقیقاً چیکار می کنه؟؟؟؟ من هرچی دفترچه رو خوندم عمل کردم نتیجه ای ندیدم

12. این کاربر از sably بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •