تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 7 از 9 اولاول ... 3456789 آخرآخر
نمايش نتايج 61 به 70 از 82

نام تاپيک: آزمون تست تصادف و ایمنی خودروها

کاربر فعال انجمن اتومبیل dash_mehdi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2011
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

گول ایران گاری رو نخور داداشه من . آخه سمند کجاش ایمنه ! همه چی به محکمی نیست !! تازه محکمم نیست !پ
    شما 206 رو ببین اکثرا موقع تصادف ستون هاش رو به بیرون میکشنه نقطه شکست داره . نمیاد تو صورتت !
    در سمند همچین چیزایی رعایت نشده و فرقی با پارس و 405 که متعلق به 2 دهه پیش هستن نداره !
    البته سمند خودرو ی ایمنی هست و نسبت به 405 و پارس ایمنی بیشتری داره ولی کلا نمی دونم چرا این تست های تصادف بعضی هاشون با واقعیت خیلی فرق داره.
    مثلا اگه تست ریو رو نگاه کنید خیلی محکمه ولی من خودم تا حالا بیش از 10 بار تصادف ریو رو از نزدیک دیدم ان هم از زوایای مختلف تصادف کرده بودن و می تونم بگم خیلی خیلی بدنه ی نرمی داره و کاملا غیر ایمنه.
    یک بار که حدود 1 سال پیش با 405 خودم یک ریو تو جاده چالوس زد پشتم با تقریبا 40 تا سرعت شاید باورتون نشده ولی ریو تقریبا بیش از 2 میلیون بهش خسارت خورد و موتورش و کاپوت و کل جلو بندی حسابی داغون شد . تقریبا تا اول اتاق جمع شد.
    ولی خودرویی مثل زانتیا واقعا غیر ایمنه و تست تصادفش هم همینو میگه.

اگه نباشه جاش خالی می مونه Imantec's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2006

پيش فرض

البته سمند خودرو ی ایمنی هست و نسبت به 405 و پارس ایمنی بیشتری داره ولی کلا نمی دونم چرا این تست های تصادف بعضی هاشون با واقعیت خیلی فرق داره.
    مثلا اگه تست ریو رو نگاه کنید خیلی محکمه ولی من خودم تا حالا بیش از 10 بار تصادف ریو رو از نزدیک دیدم ان هم از زوایای مختلف تصادف کرده بودن و می تونم بگم خیلی خیلی بدنه ی نرمی داره و کاملا غیر ایمنه.
    یک بار که حدود 1 سال پیش با 405 خودم یک ریو تو جاده چالوس زد پشتم با تقریبا 40 تا سرعت شاید باورتون نشده ولی ریو تقریبا بیش از 2 میلیون بهش خسارت خورد و موتورش و کاپوت و کل جلو بندی حسابی داغون شد . تقریبا تا اول اتاق جمع شد.
    ولی خودرویی مثل زانتیا واقعا غیر ایمنه و تست تصادفش هم همینو میگه.
    خودروی ایمن تعریف داره دوست عزیز.تصور شما از خودروی ایمن یک چیز دیگست.مثلاً خودروهایی مثل کادیلاک دویل de Ville دهه 80 که توی ایران هم زیاده رو حتماً کاملاً ایمن میدونید!! چرا؟ چون موقع تصادفهای شدید آخ هم نمیگه! 1 قرون هم خرج روی دست صاحبش نمیذاره! عوضش ماشینهای دیگه رو راحت له و لورده میکنه! بسکه فولاد مخصوص توی بدنه و سپرش استفاده شده.
    ولی تصور شما کاملاً غلطه.ماشینی بدنه ی ایمن داره که در موقع طراحی بدنه نقاط شکست در اون قرار داده باشند تا موقع تصادف از محل اون نقاط بشکنه و خرد بشه در عوض این نیروی تصادف رو به کابین و سرنشین کمتر منتقل کنه.اون مقدار از نیروی تصادف هم که منتقل میشه رو با کیسه ی هوا و طراحی امن کابین میشه کنترل کرد.پس با این تعریف،ریو بر خلاف تصور شما طراحی ایمنی داره.
    عکس زیر مربوط به مرسدس C کلاس شاسی W203 مدل 2007 هست که در تأیید حرفم میذارم:

کـاربـر بـاسـابـقـه sourena's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2005
    محل سكونت
    اسرائیل - اورشلیــم

پيش فرض

تست تصادف افتخار ملـــی (تیبا) در دسترس نیـــست؟

4. این کاربر از sourena بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Dec 2011
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

خودروی ایمن تعریف داره دوست عزیز.تصور شما از خودروی ایمن یک چیز دیگست.مثلاً خودروهایی مثل کادیلاک دویل de Ville دهه 80 که توی ایران هم زیاده رو حتماً کاملاً ایمن میدونید!! چرا؟ چون موقع تصادفهای شدید آخ هم نمیگه! 1 قرون هم خرج روی دست صاحبش نمیذاره! عوضش ماشینهای دیگه رو راحت له و لورده میکنه! بسکه فولاد مخصوص توی بدنه و سپرش استفاده شده.
    ولی تصور شما کاملاً غلطه.ماشینی بدنه ی ایمن داره که در موقع طراحی بدنه نقاط شکست در اون قرار داده باشند تا موقع تصادف از محل اون نقاط بشکنه و خرد بشه در عوض این نیروی تصادف رو به کابین و سرنشین کمتر منتقل کنه.اون مقدار از نیروی تصادف هم که منتقل میشه رو با کیسه ی هوا و طراحی امن کابین میشه کنترل کرد.پس با این تعریف،ریو بر خلاف تصور شما طراحی ایمنی داره.
    عکس زیر مربوط به مرسدس C کلاس شاسی W203 مدل 2007 هست که در تأیید حرفم میذارم:

حرف شما درسته اما من نسبت به تست تصادف گفتم.من خودم این مباحث رو می دونم.
    حرف من اینه که در این تست تصادف ریو اسیب خیلی کمی بهش وارد شده بود ان هم با سرعت حداقل60 در حالی که من میگم یه ریو با سرعت 30-40 از پشت زد بهم و از این بیشتر داغون شد.

اگه نباشه جاش خالی می مونه Imantec's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2006

پيش فرض

حرف شما درسته اما من نسبت به تست تصادف گفتم.من خودم این مباحث رو می دونم.
    حرف من اینه که در این تست تصادف ریو اسیب خیلی کمی بهش وارد شده بود ان هم با سرعت حداقل60 در حالی که من میگم یه ریو با سرعت 30-40 از پشت زد بهم و از این بیشتر داغون شد.
    سرعت حداقل 60؟
    نه عزیز.سرعت frontal crash برابر 35 mph معادل 56.3 Km/h هست.
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    ضمناً همونطور که گفتم به هیچوجه ملاک شکل و مقدار آسیب دیدن بدنه نیست! ملاک فقط و فقط و فقط سالم ماندن کابین هست.
    دلیلش رو فعلاً نمیخوام باز کنم چون بحث طولانی میشه.
    ولی این رو اشارتاً بگم که شما بجای نگاه به بدنه باید تغییر شکل احتمالی در داخل کابین و در داشبورد و خم شدگی ستون A و حرکت احتمالی پدالهای ترمز و کلاج که بشدت آسیب زا هست رو بررسی میکردین!

7. این کاربر از Imantec بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Dec 2011
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سرعت حداقل 60؟
    نه عزیز.سرعت frontal crash برابر 35 mph معادل 56.3 Km/h هست.
    از توضیحات ممنون.
    ولی سرعت رو که خودمم گفتم 60!

اگه نباشه جاش خالی می مونه amir@sh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2011
    محل سكونت
    PERSIAN GULF

پيش فرض

تست تصادف افتخار ملـــی (تیبا) در دسترس نیـــست؟
    تیبا که تست نداره ! همونجوری هم قبولش داریم

10. 3 کاربر از amir@sh بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

ناظر انجمن عکاسی و دوربین های دیجیتال و فیلم برداری و میکس و مونتاژ Переклад не's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض

وای دوستان دستتون دردنکنه وی تورو خدا هر چی آپ میکنید تو 4shared هم نباشه که پدرمونو دراوورد لعنت بر ... ها که اینم ازمون گرفتن موند همین پرشین گیگ خودمون

دوستان من تست تصادف 405 و پارس رو میخواستم با کیفیت عالی دستم به دامنتون هر کی میتونه دریغ نکنه ما که به هیچچیز دسترسی نداریم
    ممنون

تاريخ عضويت
    Dec 2011
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

وای دوستان دستتون دردنکنه وی تورو خدا هر چی آپ میکنید تو 4shared هم نباشه که پدرمونو دراوورد لعنت بر ... ها که اینم ازمون گرفتن موند همین پرشین گیگ خودمون

دوستان من تست تصادف 405 و پارس رو میخواستم با کیفیت عالی دستم به دامنتون هر کی میتونه دریغ نکنه ما که به هیچچیز دسترسی نداریم
    ممنون
    پژو 405 که لینکش تو خود تاپیک صفحات اخر هست (بگردید پیدا میشه)
    پژو پارس هم فقط برای ایران فیس لفت شده و تست تصادفی روش انجام نشده که البته مطمعن باشید همون 405 هست.

13. این کاربر از dash_mehdi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای Actros's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2006
    محل سكونت
    تهران-کرمانشاه

پيش فرض

ممنون
    405 اگرم لینکی باشه مربوط به 1988 هست نه این لگنی که ایرانی گاری تحویل مردم میده . اون چیزه دیگری هست !

15. 4 کاربر از Actros بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •