تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 2 اولاول 12
نمايش نتايج 11 به 19 از 19

نام تاپيک: راهنمایی در مورد مادربرد

اگه نباشه جاش خالی می مونه ghadami2005's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2006
    محل سكونت
    مازندران

پيش فرض

رم با با س 1600 برا یاین سی پی یو کافی هست .
    من نظرم 12 یا 16 گیگ رم هست . چون تو افتر افکت رم خیلی مهمه من محل کارم قبلا 12 گیگ رم داشتم کم میآوردم .(سر کار سریال همچون سرو )
    بعد می خوام رم هم 200 دیگه بیشتر نشه.
    10-15 روز پیش که بازار بودم رم corsair (امیدوارم درست نوشته باشم) باس 1600 حدود 45-46 تومان و a_data هم 52-53 بهم گفتند حالا دیگه وقفه زمانی 6-7-8 ویا 9 ثانیش رو نمیدونم .
    کارت گرافیک کلی سایت ها رو ریختم به هم از سایتهای ایرانی و خارجی همه رو زیر ور کردم .
    به نظرم 6950-2gb - مارک asus با direct cu II چیز خفنیه و راحت میشه به 6970 اورش کرد .

اما مادربرد و موندم . الان دیگه چیپ z68 همه جا هست و p67 قدیمی شده و امکانات 68 و سازگاریش بیشتر (اینجوری گفتند.)

برای من ساپورت sata 3 (اکثرا دارند ) و Pci express 3 و 2 تا پایه pci و گارانتی پدر مادر دار و قیمت مناسب خیلی شرطه .
    البته گارانتی که تو ایران معنی نداره یه کارت گرافیک داشتم سوخت با 6 ماه گارانتی باقی موند (کلا 1 سال بود)گارانتی سازگار ارقام بود رفتم گفتند قطعه مورد نظرش و نداریم و نه قبول کردند و نه تعویض و 100و خرده ای اون زمان پول و ریختم دور رفتم ATi گرفتم با گارانتی یه شرکت دیگه /
    پاور و هم موندم
    این 2 تا مدل و دیدم بد نیستند اما در موردشون و کیفیت و وات واقعیشون زیاد نمیدونم
    XFX power 850W pro coreEdition1
    و
    POWER FSP Everest 1010 1000W
    گرین هم قیمت هاش خیلی بالاست
    البته وقتی کارت گرافیک و سی پی یو که قابلیت اور خوبی دارند میاندازیم باید پاور قوی هم ببندیم .

این سی پی یو 3770 k معلوم نیست کی می یاد ما یکم بیشتر صبر کنیم مثلا 1 ماه
    یا حالا حالا ها نمی یاد .

این دلار هم اعصاب ما رو داغون کرده . نمیدونیم چه کنیم .
    سی پی یو 2600k رو من 10 روز پیش 400 قیمت گرفتم الان حدود 430 تا 460 هست .
    من جات باشم اینو میبندم:

m.b: asrock z68 fatal1ty professional gen3 410 t
    or
    asrock z68 extreme3 gen3 225t
    cpu: 2500k 280t
    cpu cooler: pc cooler 1216x 55t
    ram: g.skill ripjaws x 1600 cl9 4*4gb 200t
    vga:sapphier 6950 2gb 320t
    h.d.d: samsung f3 500gb 7200rpm 140t
    dvd-rw: teac sata 32t
    psu:green 885b 168t
    case: magnum2 50t

به نظر من خرید 2600k پول الکی دادنه چون شما به راحتی با این کولر میتونی تا 4600 سی پی یو رو اور کنی و هیچ نرمافزاری نیست که این سی پی یو توش کم بیاره

در فکر ivy bridg هم نباش اولا تا بیاد میشه بعد عید و دوما قیمت برد تنهاش حداقل 500 هست که اگه چیز تاپ بخوای ببندی باید حداقل 700 برای بورد بدی .سی پی یو هاشم حداقل 400 هست که کلا به نظر من از نظر تجاری طرحش شکست میخوره چون کسی برای اینها اینقدر پول نمیده تفاوتشم با سندی بریج کمتر از 10 درصد هست تازه بعضی جاها عقبتر هم هست.
    Last edited by ghadami2005; 29-12-2011 at 00:16.

2. این کاربر از ghadami2005 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2008

پيش فرض

سلام
    سی پی یو رو هم 2600 k مد نظرم هست
    asrock رو تا حالا کار نکردم و دوستام هم کسی نداشتند . مطمئن هست .
    ایسوس داشتم و گیگا هم دارم اما این asrock رو نه

هنوز تو مادر برد موندم - حالا اگه مادربرد تو رنج 300 که حالا pci expreess 3 هم نداشته باشه اما کارایی و امکاناتش از مدل های بالا و یا دیگر مادربرد ها بهتر ممنون میشم بگید؟

کاراییش چه طوره ؟

cpu cooler واجبه ؟ خود فن 2600مگه بده و 2600بکس هست . - راهنمایی ؟

هارد (1.5 ترابایت ساتا )و رایتر و مانبتور رو دارم
    کیس هم باید ببینم اما فکر کنم رو کیس زیاد هزینه نکنم و یه چیز ارزون بردارم .

منبع قیمت هم میتونی بهم بدی مثلا رم رو از کدوم سایت قیمت دادی ؟ چون تو اینترنت که گشتم قیمتش خیلیب بالاتر از این حرفا بود. 4*4gb

پاور psu:green 885b 168tخوبه .ولی من 1 پاور گرین داشتم 10 روز که از گارانتیش گذشت سوخت و گارانتی هم که دیگه هیچی . ..
    ولی نظتون در مورد

XFX power 850W pro coreEdition1
    و
    POWER FSP Everest 1010 1000W

چیه . مخصوصا دومی

تاريخ عضويت
    Jul 2006
    محل سكونت
    مازندران

پيش فرض

asrock برد بسیار خوبیه من خودم الان asrock z68 extreme3 gen3 دارم که12 فاز هست و راحت با 2500k و کولر 1216x تو 4600mhz با دمای idle22 درجه و فول لود 64 درجه دارم کار میکنم. برد بسیار خوبیه. ولی اون اولیasrock z68 fatal1ty professional gen3 تعداد فازهاش 18 هست و طراحی شکیلتری داره و کلا خوراک اکستریم اورکلاک هست. در کیفیت ازراک شک نکنید. حالا اگه بودجتون برای برد تا 300 هست من اینو پیشنهاد میدم:

ASROCK Z68 EXTREME4 GEN3 310T کهpcie 16x gen3 هم داره و تمام پورتهای مورد نیاز مثل 1394 و esata ,usb3,sata3 و... رو داره.مدار تغذیه پردازنده هم 8فاز هست با 4فاز برای حافظه مجموعا 12 فاز.
    قیمتها هم قیمت بازار تهران هست( پاساژ ایران و رضا)
    قیمت سایتها ی اینترنتی مثل رایان صبا و دیگران حداقل20تا 15% بالاتر از قیمت روز هست .بعضی وقتها 50 درصد بالاتر که ممکنه دلیلش دیر اپدیت شدن سایتها هم باشه. خرید غیر حضوری هم توصیه نمیکنم. حتما حضوری خرید کنید.
    خوبه هارد دارید وگرنه.................
    در مورد پاور هر دوتا خوب هستن من با fsp کار نکردم ولی xfx850یکی از دوستان داره و عالیه. قیمتشم خیلی خوبه. fsp هم جزو oemهای خوب و معتبر هست.گرین 885 هم خیلی عالیه دیگه بستگی به خودتون داره ولی گرین خدمات گارانتیش بسیار خوبه الانم که مدت گارانتیش افزایش پیدا کرده و 885 الان 50ماه گارانتی تعویض داره.

5. این کاربر از ghadami2005 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2008

پيش فرض

asrock برد بسیار خوبیه من خودم الان asrock z68 extreme3 gen3 دارم که12 فاز هست و راحت با 2500k و کولر 1216x تو 4600mhz با دمای idle22 درجه و فول لود 64 درجه دارم کار میکنم. برد بسیار خوبیه. ولی اون اولیasrock z68 fatal1ty professional gen3 تعداد فازهاش 18 هست و طراحی شکیلتری داره و کلا خوراک اکستریم اورکلاک هست. در کیفیت ازراک شک نکنید. حالا اگه بودجتون برای برد تا 300 هست من اینو پیشنهاد میدم:

ASROCK Z68 EXTREME4 GEN3 310T کهpcie 16x gen3 هم داره و تمام پورتهای مورد نیاز مثل 1394 و esata ,usb3,sata3 و... رو داره.مدار تغذیه پردازنده هم 8فاز هست با 4فاز برای حافظه مجموعا 12 فاز.
    قیمتها هم قیمت بازار تهران هست( پاساژ ایران و رضا)
    قیمت سایتها ی اینترنتی مثل رایان صبا و دیگران حداقل20تا 15% بالاتر از قیمت روز هست .بعضی وقتها 50 درصد بالاتر که ممکنه دلیلش دیر اپدیت شدن سایتها هم باشه. خرید غیر حضوری هم توصیه نمیکنم. حتما حضوری خرید کنید.
    خوبه هارد دارید وگرنه.................
    در مورد پاور هر دوتا خوب هستن من با fsp کار نکردم ولی xfx850یکی از دوستان داره و عالیه. قیمتشم خیلی خوبه. fsp هم جزو oemهای خوب و معتبر هست.گرین 885 هم خیلی عالیه دیگه بستگی به خودتون داره ولی گرین خدمات گارانتیش بسیار خوبه الانم که مدت گارانتیش افزایش پیدا کرده و 885 الان 50ماه گارانتی تعویض داره.

بابت راهنماییت ممنون

در مورد کولر 1216x لازمه . من تا حالا با فن خود سی پی یو ها کار کردم و فن کولر و .. نبستم و اطلاعات درست و حسابی ندارم .
    اگه لازمه
    این فن کولر آبی هست اگه نه آبی ارزون و خوب چیزی هست .

و دومین سئوالم این 12 فاز و 16 و 18 فاز چی هست و چه مزیتی نسبت به هم دارند ؟

3- آیا خبر دارید که کارت گرافیک ASUS 6950 2GB DIRECT ii باز هست و یا قفل - یعنی میشه به 6970 تبدیلش کردو یا نه قبل امکان تبدیل 6950 به 6970 بوده .>

4 - تحلیلتون از بازار چیه 1-2 هفته ای صبر کنم برای قیمت ها و کمی فروکش اونها و یا نه اقدام کنم شاید گرونتر بشه

تاريخ عضويت
    Jul 2006
    محل سكونت
    مازندران

پيش فرض

1216 یه کولر متوسط هست. نه ابی نیست.ابی متوسطcorsair h70 خوبه.

اون فازها هم بدرد اورکلاک میخوره .هر چی فاز بیشتر باشه اورکلاکهای سنگینتر اسونتره

3- متاسفانه اطلاع ندارم
    4- بازار ایران و تحلیل؟ کلا به نظر من همین الان بخرید چون الان جوی داره تو بازار حاکم میشه که احتمالا قیمتها رو ببرن بالا. گرین تو چند وقت اخیر کل محصولاتش 9درصد بالا رفته. سی پی یو 2500k از 275 تومن شده 300 تومن. به نظر من بخرین شما که نمیخوای خرید و فروش کنی میخوای استفاده کنی پس بهتره سریعتر اقدام کنی.

ولی اینم بگم اگه اهل اور نیستی کلا بیخیال خرید فن و مادربورد گرون قیمت شو. در پلتفرم سندی بریج نقش مادربورد خیلی کم شده و بیشتر نقش رو خود سی پی یو داره.

8. این کاربر از ghadami2005 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2008

پيش فرض

ممنون بابت جواب ها .
    مادربرد رو پس باید روی ASROCK Z68 EXTREME حساب کنم . فن رو فعلا نمی خوام . با اوضاع الان نمیسرفه .

دلار بازم امروز بالا رفت .
    دیگه رفته تو اعصابم.دارم همه .... را .... میدم
    و اعصابم ریخته به هم .

من یه نظریه داشتم نمیدونم بشه یا نه .
    کسی از دوستان تا حالا از مکه سیستم اورده یا نه .

داداشم به زودی میره مکه میخواستم ببینم کسی خبر داره اونجا سیستم چه جوریه هاست .
    دلار مسافرتی بگیره - لیست بدم برام بیاره
    کسی این کارو کرده .
    و تو مکه بازار جامه ای برای کامپیوتر هست .
    اگه هست اسمش و یا مکانش و اگه بگید ممنون میشم .
    اگه کسی این کار ر و کرده راهنمایی کنه و چه نکاتی رو باید رعایت کنم .
    کلا الان با این وضع قیمت ها این فکر به ذهنم میرسه و چون 200 تومن قطعاتی که میخواستم بگیرم رفته روش که خودش پول یه سی پی یو و یا مادربرد هست .

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2013

پيش فرض

سلام
    یه سوال دارم ایا سی پی یو های core 2 duo intel e 8200 یا 7400 دور ور اینا به مین برد esonic 1333 ddr3 میخوره ؟

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2013

پيش فرض

جواب بدین لطفا

ناظر انجمن سخت افزار
    تاريخ عضويت
    Aug 2010
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

سلام
    یه سوال دارم ایا سی پی یو های core 2 duo intel e 8200 یا 7400 دور ور اینا به مین برد esonic 1333 ddr3 میخوره ؟
    سلام.
    مدل مادربورد رو دقیقا مشخص کنین.

صفحه 2 از 2 اولاول 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •